مرشدان برتر رده های سنی نونهالان و جوانان کشور معرفی شدند
تهران _ ایرنا _ محمد عرفان شمس آبادی و عبدالرضا رشیدزاده در رقابتهای مرشدی قهرمانی کشور در البرز به ترتیب در رده های سنی نونهالان و جوانان بر سکوی نخست قرار گرفتند.
به گزارش ایرنا، فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور این پیکارها را به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب طی روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه در برج قائم کرج در استان البرز برگزار می کند.
در این رقابتها ۱۱۰ شرکت کننده در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از ۱۷ استان کشور حضور دارند.
بر همین اساس در رده سنی جوانان که متولدین یکم فروردین ۱۳۸۰ تا یکم فروردین ۱۳۷۸ (۱۶ تا ۱۸ سال) را شامل می شوند، عبدالرضا رشیذزاده از استان البرز با ۱۴۳ امتیاز موفق به کسب عنوان قهرمانی کشور در رشته مرشدی ( سال ۱۳۹۶) شد.
محمدمهدی محمدیان (خراسان رضوی) و حامد امینی (قزوین) به ترتیب با ۱۳۰ و ۱۲۴ امتیاز نیز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.
در رده سنی نونهالان نیز که متولدین یکم فروردین ۱۳۸۴ (کمتر از ۱۲ سال) را شامل می شوند، محمدعرفان شمس آبادی از استان خراسان جنوبی با ۱۳۱ امتیاز موفق به کسب عنوان قهرمانی کشور در رشته مرشدی ( سال ۱۳۹۶) شد.
بنیامین نیکویی (کرمان) و امیرمهدی حسنی (البرز) به ترتیب با ۱۲۲ و ۱۰۹ امتیاز نیز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.
در ادامه این رقابتها از فردا چهارشنبه در رده سنی بزرگسالان مرشدان کشور به هنرنمایی خواهند پرداخت.
شبک**۱۰۶۷**۱۷۰۸**خبرنگار: رضا رمضانی**انتشار: علیرضا ارشادی
بازرسی از باشگاههای ورزشی خراسان رضوی آغاز شد
مشهد- ایرنا- رئیس هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی گفت: طرح ضربتی بازرسی از باشگاههای ورزشی این استان با هدف حفظ سلامت ورزشکاران از امروز پنجم خرداد آغاز شد و تا پایان این ماه ادامه دارد.
سید رضا گلدوزیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این چارچوب همه باشگاههای خصوصی و دولتی در مشهد و دیگر شهرهای استان خراسان رضوی مورد بازرسی قرار می گیرند.
وی ادامه داد: شناسایی اماکن فاقد مجوز، صدور کارت عضویت خدمات درمانی، بررسی وضعیت بهداشتی و عرضه مکملهای ورزشی از مواردی مورد توجه بازدید از باشگاههای ورزشی در سطح خراسان رضوی است.
رئیس هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی گفت: فروش مکملهای ورزشی در باشگاهها تخلف محض است و با آن برخورد می شود. همچنین افراد فعال در باشگاههای ورزشی باید زیر پوشش بیمه ورزشی باشند.
وی افزود: طرح ضربتی بازرسی از باشگاههای ورزشی با دستور مدیرکل دفتر ستاد نظارت بر اماکن ورزشی و تاکید مدیرکل اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی اجرا و طی آن به باشگاههای متخلف و دارای نقص اخطار داده می شود.
گلدوزیان ادامه داد: در این چارچوب باشگاهداران می بایست همکاری لازم را با بازرسان داشته باشند.
هزار و ۵۰۰ باشگاه ورزشی مجوزدار در سطح خراسان رضوی فعالیت دارند. هزار و ۲۳ باشگاه از این تعداد مربوط به شهرستان مشهد است.
۷۵۰۵/۱۸۵۸
امکانات ورزشی برای جانباز و معلولان در کردستان مناسب نیست
سنندج - ایرنا - دبیر هیات ورزش های جانبازان و معلولان کردستان گفت: ورزشکاران زیر پوشش هیات از امکانات لازم و مناسب ورزشی برخوردار نیستند و در نتیجه پیشرفت شان در رشته های مختلف مطلوب نیست.
موسی محبتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هیات ورزش های جانبازان و معلولان فقط در شهر سنندج دارای یک مجموعه و سالن ورزشی است و در سایر شهرستان های استان هیچگونه امکاناتی ندارد.
وی با بیان اینکه ورزشکاران توانمندی در رشته های ورزشی جانبازان و معلولان فعالیت دارند، افزود: به دلیل نبود امکانات و سالن اختصاصی در شهرستان ها، کسب نتایج خوب در مسابقات کشوری برای ورزشکاران دشوار شده است.
محبتی بودجه اختصاص یافته سال گذشته به این هیات را مناسب دانست و تاکید کرد: حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بدهی داشتیم که با بودجه تخصیصی آن را پرداخت کردیم.
دبیر هیات ورزش های جانبازان و معلولان کردستان با اشاره به اینکه ۱۵ ارگان با این هیات مرتبط هستند و باید به آن کمک کنند، یادآور شد: هیچکدام از این ادارات در بحث ارائه خدمات و امکانات ورزشی، هیات را یاری نمی دهند.
محبتی با اشاره به اینکه جانبازان و معلولان ورزشکار در ۱۸ رشته ورزشی فعالیت دارند، اضافه کرد: نیاز است ادارات و ارگان ها خدماتی مانند استفاده رایگان از سالن ها را به این ورزشکاران ارائه دهند در حالیکه برخی دستگاه ها استفاده از این امکانات را به پرداخت هزینه منوط کرده اند.
وی از آغاز طرح استعدادیابی در رشته های بدمینتون و دو و میدانی در قروه، سقز و سنندج خبر داد و گفت: بعد از ماه رمضان در شهرهای دیگر استان نیز این طرح را اجرا می کنیم.
محبتی با بیان اینکه طرح استعدادیابی در شهرهای استان به کمک آموزش و پرورش استثنایی انجام می شود، افزود: هدف ما این است که در بخش ورزش های جانبازان و معلولان اصولی و ریشه ای کار کنیم.
۲۴۷ ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده در وزرش های جانبازان و معلولان کردستان در حال فعالیت هستند.
۷۳۵۵/۹۱۰۲
مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی فردیس گشایش یافت
کرج-ایرنا-به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی شهرستان فردیس روز پنجشنبه گشایش یافت.
به گزارش ایرنا، فرماندار فردیس در آیین گشایش این طرح گفت: مجموعه فرهنگی ورزشی و تفریحی فردیس توسط بخش خصوصی احداث ، تجهیز و راه اندازی شده است .
ابوالفضل اینانلو افزود: با توجه به رشد جمعیت این شهرستان دستگاه های متولی تلاش کنند تا سرانه های ورزشی افزایش یابد.
وی ادامه داد: باید از ظرفیت های بخش خصوصی افزایش سرانه های ورزشی و خدماتی استفاده شود.
اینانلو اظهار داشت: این شهرستان دارای ظرفیت های بسیاری در حوزه ورزش است و توانسته در پرورش ورزشکاران نیز اقدامات مناسبی را انجام دهد.
وی با بیان اینکه اگر جوانان به ورزش جذب نشوند قطعا ناهنجاری های اجتماعی آنها را جذب می کند، اضافه کرد: فرمانداری فردیس از هیچ کمکی به امر ورزش دریغ نمی کند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز نیز گفت: باتوجه به پایین بودن سرانه های ورزشی در استان البرز و شهرستان فردیس لازم است پروژه های ورزشی را افزایش دهیم .
امیرغفرانی افزود: ظرفیت های جوانان ورزشکار شهرستان فردیس در عرصه های قهرمانی، جهانی، کشوری و بین المللی فراوان است و می طلبد امکانات ورزشی در این شهرستان افزایش یابد.
مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی کورش فردیس با زیربنای بیش از ۵ هزار متر مربع و مجهز به سالن های شهربازی، چندمنظوره، استخر مدرن و آب درمانی و ۲ سالن ورزشی ویژه بانوان است که برای ۲۵ نفر اشتغالزایی دارد.
۷۴۱۳/ ۶۱۵۵
گردشگری ورزشی در جزیره کیش رونق می گیرد
کیش - ایرنا - رییس هیات مدیره موسسه ورزش و تفریحات سالم اعلام کرد: برنامه ریزی لازم برای بازگشت رونق گردشگری ورزشی در جزیره کیش صورت گرفته است.
به گزارش ایرنا ، فرشاد کوشا پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران ورزشی این جزیره با اشاره به بهره گیری از تجارب پیشکسوتان در زمینه توسعه ورزش جزیره کیش افزود: در زمینه ورزش ضمن اصلاح ساختار با استفاده از افراد کارآمد و پیشکسوتان ورزشی تلاش می کنیم نشاط و پویایی به بدنه ورزش کیش باز گردد.
وی گسترش فرهنگ ورزش در بین شهروندان جزیره کیش را از برنامه های این موسسه برشمرد و گفت: ترغیب شهروندان به ورزش کردن در بخش همگانی و قهرمانی علاوه بر افزایش شادی و سلامتی در جامعه با پرورش جوانان این جزیره در رشته های مختلف ورزشی راه را برای حضور آنان در عرصه های قهرمانی در رده های ملی و بین المللی باز می کند.
وی تاکید کرد: جزیره کیش به پشتوانه ظرفیت های طبیعی، امکانات ورزشی و قوانین مناطق آزاد می تواند به قطب ورزش کشور و منطقه تبدیل شود.
کوشا اظهار داشت: با توجه به اینکه تردد ورزشکاران خارجی به این منطقه آزاد کشور نیاز به اخذ ویزا ندارد، توسعه گردشگری ورزشی به عنوان یکی از راه های کسب درآمد پایدار در دستور کار موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش قرار دارد.
محمود افشار دوست سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش نیز از فعالان این حوزه خواست در سایه وحدت و همدلی برای ارتقاء فعالیت ها و جذب گردشگر ورزشی تلاش کنند.
گفتنی است در پایان این نشست محمود قائدی فرد به عنوان سرپرست مدیریت مالی و اداری و عزیزالله فرضی پور به عنوان مدیر تفریحات سالم و نظارت بر اماکن تفریحی معرفی شدند و علی اسدی پویا نیز در سمت مدیر توسعه ورزش و نظارت بر هیئت ها ابقا شد.
جزیره کیش با مساحت ۹۱.۵ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۴۰ هزار نفر در ۱۸ کلیومتری کرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است.
۶۹۹۳
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن