پزشکیان:دولت با همت کامل به وضعیت خانواده های خدمه نفتکش ایرانی رسیدگی کند

پزشکیان:دولت با همت کامل به وضعیت خانواده های خدمه نفتکش ایرانی رسیدگی کند
  تهران-ایرنا- نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به خانواده های خدمه کشتی نفتکش ایرانی از دولت خواست در این فاجعه بزرگ با همت کامل به وضعیت خانواده های آنان رسیدگی کند.  
گروه خبری سیاسی به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، مسعود پزشکیان که ریاست ساعاتی از جلسه علنی روز یکشنبه مجلس را برعهده داشت از دولت خواست در این فاجعه بزرگ همت کامل را برای رسیدگی به خانواده این عزیزان و گرفتاری ‌های مشابه داشته باشد.
وی ادامه داد: امیدواریم همانند حرکتی که در حادثه ساختمان پلاسکو برای عزیزان آتش نشان انجام شد بزرگداشتی هم در شان این عزیزان برگزار شود.
نایب رییس مجلس به خانواده خدمه کشتی نفتکش ایرانی تسلیت گفت و افزود: امیدواریم خداوند به رفتگان آن ها رحمت و به بازماندگان صبر عنایت کند.
محمدحسین فرهنگی عضو هیات رییسه مجلس نیز از پیام تسلیت نمایندگان خطاب به رهبر معظم انقلاب، ملت بزرگوار ایران و خانواده‌ های خدمه نفتکش ایرانی خبر داد و گفت: نمایندگان در این پیام اعلام کردند که انتظار دارند دولت در کاهش آلام بازماندگان حداکثر تمهیدات لازم را به عمل آورد.
به گزارش ایرنا، نفتکش ایرانی حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن، دچار آتش سوزی شد.
کشتی فله بر هنگ کنگی به نام «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی ۶۴ هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می رفت و در بین راه به کشتی نفتکش «سانچی» با مالکیت شرکت «برایت» از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد.
۳۲سرنشین این نفتکش که شامل ۳۰ ایرانی و ۲ بنگلادشی است در این حادثه گرفتار شدند. تاکنون پیکر سه نفر پیدا شده اما هویت آنها هنوز مشخص نشده است.
محمد راستاد رییس سازمان بنادر و دریانوردی و سخنگوی کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی امروز اعلام کرد: کارکنان و خدمه کشتی ایرانی در ساعت اولیه حادثه به دلیل انتشار گازهای سمی و شدت انفجار، متاسفانه جان باخته اند.
سیام*۹۲۵۴**۱۳۳۶
خبرنگار: سجاد خسروانیان**انتشار:مهرنوش خانزائی
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن