ارائه برخی خدمات به مناطق مرزی و محروم نیازمند اصلاح قوانین است
گنبدکاووس - ایرنا - نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از خدمات نظام و دولت ها به اقصی نقاط کشور در ۴۰ سال گذشته، خاطرنشان کرد: با این حال ارائه برخی خدمات به مناطق محروم و مرزی نیاز به اصلاح قوانین دارد که مجلس در این خصوص اقدام می کند.
گروه خبری سیاسی به گزارش خبرنگار ایرنا، قرجه طیار روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از پروژه گازرسانی به چهار روستای بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس گفت: اصلاح قوانین بیشتر در حوزه منابع طبیعی است و در این ارتباط طرحی را اوایل سال آینده به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهم کرد.
وی گفت: انصافا خدمات نظام و دولت ها بویژه به مناطق محروم و دور افتاده در حوزه آبرسانی، گازرسانی ، برق رسانی، راه و بهداشت و درمان قابل تقدیر است.
طیار اضافه کرد: با این حال هنوز ارائه برخی خدمات از جمله در حوزه منابع طبیعی که از مطالبات جدی مردم هم می باشد و مردم مرزنشین استان گلستان و گنبدکاووس نیز خواستار توجه به آن هستند، مشکل وجود دارد و نیازمند اصلاح قوانین است.
وی گفت: مسئولان نظام و دولت، دغدغه خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان را دارند اما در برخی موارد قوانین دست و پاگیر، مانع این خدمت رسانی می شود که باید این گونه قوانین را اصلاح کرد.
نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی از پیگیری حق آب استان گلستان از سد شیرین دره خراسان شمالی خبر داد و گفت: احداث سد چایلی در مراوه تپه گلستان که بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود، مشکل آب کشاورزی مردم این منطقه را حل می کند.
به گزارش ایرنا، بهره برداری از پروژه گازرسانی به چهار روستای قره ماخر، قره کسلخه، آراقویی و بیشک تپه از توابع بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس با صرف هزینه ای بالغ بر ۶۳ میلیارد ریال، روز چهارشنبه با حضور مدیرعامل شرکت گاز گلستان و مسئولان شهرستان گنبدکاوس در روستای قره ماخر آغاز شد.
۳۰۳۹/۱۸۶۰
خبرنگار: علی لکزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیری
سخنان پمپئو نشان ازعدم بلوغ سیاسی وی است
قم – ایرنا – رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سخنان پمپئو نشان از عدم رشد بلوغ سیاسی وی است گفت: کوچک ترین عقلانیت در سخنرانی اخیر وزیر امور خارجه آمریکا در رابطه با راهبردهای آمریکا در قبال ایران نیست و می توان وی را تنها یک سیاستمدار چاق دانست.
گروه خبری سیاسی به گزارش ایرنا، علی لاریجانی عصر پنجشنبه در آیین افتتاح چند طرح زیرساختی دربخش کهک قم، افزود: به وجد آمدن وزیرخارجه آمریکا از مساله کازرون و صدور بیانیه درحمایت از این حوادث و همچنین سخنان اخیر وی در رابطه با راهبرد آمریکا در قبال آمریکا نشان بی عقلی و عدم بلوغ سیاسی او است.
وی با اشاره به حوادث کازرون، این حوادث را ناشی ازبی تدبیری مسئولان آن دانست و گفت: رسانه های غربی این موضوع کوچک را آن چنان بزرگ کردند که وزیر خارجه آمریکا که انگار خیلی بیکار است در حمایت از این ناآرامی ها بیانیه صادر می کند.
وی تاکید کرد: حوادث کازرون نشان داد حتی اگر کوچکترین اختلافی در کشور وجود داشته باشد موجب سوء استفاده دشمنان می شود به همین دلیل باید در این شرایط همه با هم وفاق و همدل باشیم.
برخی افراد با این عنوان که طرح ایجاد شهرستان جدید «کوه چنار» منجر به جدایی بخش های حیاتی از شهرستان کازرون دراستان فارس خواهد شد، هفته گذشته دست به اعتراضاتی زدند.
وی در ادامه با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: بسیاری از کشورها رفتار آمریکا را در خروج از برجام تقبیح کرده و حتی کشورهای اروپایی که در بسیاری از موضوع ها همسو با آمریکا هستند نیز این اقدام را تایید نکردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای بزرگ مانند چین و روسیه هم رفتار آمریکا را قبول ندارند و این اجماع وجود در بین اکثر کشورها وجود دارد که وقتی در سطح بالا توافقی بین کشورهای مختلف صورت گرفته و شورای امنیت نیز آن را تایید کرده یک رئیس جمهوری نمی تواند یکجانبه آن را برهم بزند.
وی تحرکات اقتصادی و سیاسی برخی کشورهای منطقه را در تصمیم آمریکا برای خروج از برجام اثرگذار دانست و ادامه داد: برخی کشورها در منطقه به خاطر عناد با ایران با پول و امکانات و لابی، رئیس جمهوری تاجر مسلک آمریکا را به این وضع کشاندند که در حال نابود کردن آبرو و کشور خود است.
رئیس جمهوری آمریکا روز ۱۸ اردیبهشت ماه گذشته خروج کشورش را از توافق هسته ای با گروه ۱+۵با ایران اعلام کرد.
لاریجانی گفت: این دیوانه بازی ها در صحنه بین المللی وجود دارد و از این کشورها در منطقه نیز کم نیستند ولی باید همه بدانند که چیزی که موجب شکست این توطئه ها می شود اتحاد در داخل کشور است.

** باید در داخل متحد باشیم
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید هر مساله کوچکی منجر به یک اختلاف بزرگ شود گفت: کشور در شرایط حساسی قرار دارد که برای عبور از این شرایط باید روابط مردم متحدانه تر و صمیمانه تر باشد و این موضوع در رابطه با احزاب و گروه ها نیز صادق است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ماه رمضان را ماه تمرین استغفار، نزدیکی دل ها و از بین بردن سوء ذهنیت ها دانست و گفت: وقتی می بینیم کشوری به همه اهداف ملی ما هجمه وارد کرده و در حال اعمال فشار است باید احزاب و گروه ها اختلاف ها را کنار گذاشته و بر روی منافع ملی، آبادی و رونق اقتصادی متحد شوند.
لاریجانی با تاکید بر اینکه باید در شرایط کنونی کشور بسیاری از اختلاف ها را کنار گذاشت گفت: در سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر معادلات در جنگ تغییر کرد و به دنیا ثابت کرد که ملت ایران، ملتی شکست ناپذیری است و این ملت با جنگ از آرمان های خود کوتاه نخواهد آمد.
وی پیروزی های دوران دفاع مقدس را ناشی از وجود اتحاد میان همه قشرهای مردم و نیروهای مسلح دانست و خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس، بنی صدر به عنوان رئیس جمهوری و فرماندهی کل قوا به جای ایجاد وفاق برای مقابله با دشمن بعثی، همواره عامل ایجاد اختلاف در کشور بود این موجب شد تا در زمان وی هیچ عملیات بزرگ موفقیت آمیزی در مناطق عملیاتی انجام نشود.
لاریجانی، درس بزرگ آزادسازی خرمشهر و پیروزهای بزرگ در دوران دفاع مقدس را اتحاد ملی دانست و افزود: چیزی که موجب پیروزی های بزرگ در دفاع مقدس شد، حذف این آدم مزاحم توسط امام(ره) از صحنه سیاسی بود که این امر موجب وفاق نیروهای داخلی بین سپاه، ارتش و بسیج و رقم زننده پیروزی در دوران جنگ تحمیلی بود.
وی تاکید کرد: فتح الفتوح ما در جنگ آزادی خرمشهر است و اگر می خواهیم در برابر این دشمن توفیق پیدا کنیم، باید در داخل کشور وفاق داشته باشیم.
لاریجانی ادامه داد: اگر همدل و یک صدا برای رونق تولید و ساماندهی اشتغال کار کنیم ، دشمنان نمی توانند کاری کنند ولی اگر اختلافات وجود داشته باشد دشمن از این شکاف ها برای ضربه به کشور و پیش بردن اهداف خود استفاده می کند.

** تخصیص ۱۲۰ هزار میلیارد تسهیلات ارزان قیمت برای رونق تولید در روستاها
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های داخلی برای رونق اقتصادی کشور گفت: باید زمینه مناسب برای فعال کردن ظرفیت های داخلی اقتصاد فراهم شود که در این زمینه مجلس شورای اسلامی در حال مطالعه برای تحقق این امر به ویژه در روستاهاست.
لاریجانی با بیان اینکه با اجازه رهبر معظم انقلاب یک و نیم میلیار دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه روستاها استقراض شده است ادامه داد: با افزودن منابع بانکی به این اعتبار، حدود ۱۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات با حداکثر سود ۶ درصد برای ایجاد تولید در روستاها برای امسال تخصیص یافته است.
وی گفت: سرمایه گذاری در روستاها موجب رونق این مناطق می شود و تکمیل زیرساخت ها برای رونق اشتغال در روستاها است.
لاریجانی ادامه داد: اگر این طرح امسال با موفقیت اجرا شده و نتایج خوبی ازآن در روستاهای کشور حاصل شود امکان استمرار این طرح و افزایش اعتبارات آن در سال های آینده نیز وجود دارد.
وی با انتقاد از بروکراسی اداری پیش روی تولید در کشور گفت: باید بروکراسی اداری را از پیش پای جوانان روستایی وتولید کنندگان برداشت تا زمینه برای تولید واشتغال در روستاها فراهم شود.
۳ طرح زیر ساختی شامل آب رسانی به روستای لنگرود و تکمیل گازرسانی به ۲ روستای وشنوه و اَوِل قم با اعتبار ۸۲ میلیارد ریال با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و مسئولان استان در بخش کهک قم به بهره برداری رسید.
۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/
21 مصوبه دولت تایید شد
تهران-ایرنا- هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت، ۲۱ مصوبه دولت را مغایر با قانون ندانست و آن را تایید کرد.
گروه خبری سیاسی به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، در جلسات هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین از تاریخ ۸ اردیبهشت۹۷ تا ۱خرداد ۱۳۹۷ از مجموع (۲۳) تصویبنامه دولت، تعداد (۲۱) مصوبه عدم مغایر و (۲) مصوبه مغایر قوانین شناخته شد، مغایرت مصوبه ذیل به دولت ابلاغ شد.
در رونوشت تصویب نامه هیات محترم وزیران به شماره ۱۶۲۶۶۸/ت۵۵۱۷۸ هـ مورخ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶، موضوع افزایش امتیازات پزشکان و (۲۸) نفر از متخصصان شاغل با مدرک دکتری روانپزشکی در سازمان بهزیستی کشور تا پنجاه درصد، موضوع تصویبنامه شماره ۱۶۲۸۶۲/ت ۵۴۰۵۷ هـ مورخ ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ آمده است: نظر به اینکه قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و مفاد آن از جمله بند «الف» ماده (۵۰) آن که مستند افزایش جداول و امتیازات مواد (۶۵) و (۶۶) و (۶۸) و (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری - مصوب ۱۳۸۶ - با رعایت سقف قانونی است با لحاظ تمدید یکساله تا انتهای سال ۱۳۹۵ نافذ و از ابتدای سال ۱۳۹۶ منقضی است و به اجرا در آوردن احکام منبعث از قوانین زمان به سر آمده، نیازمند قانون جدید است، بنابراین، بند «۱» مصوبه از حیث استند به قانونی که هم اکنون فاقد قابلیت اجرایی است خارج از صلاحیت دولت بوده و مالا مغایر قانون است.
در بخشی از این رونوشت آمده است: نظر به اینکه جداول و امتیازات هر یک از مواد (۶۵) و (۶۶) و (۶۸) و (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری دارای سقف مشخصی است که احکام مندرج در مود همین قانون به صراحت میزان آن را تعیین کرده است، علیهذا اقدام دولت از حیث طلاق و مصرح نبودن به میزان تعیین شده در قانون چون می تواند مازاد بر سقفهای پیش بینی شده در قانون باشد مغایر قانون است.
در این رونوشت بیان شده است: از آنجا که طبق بند «ن» ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) - مصوب ۱۳۹۳ - تصویب نامه ها و بخشنامه ها و دستورالعملها .. در صورتی قابل طرح و تصویب و اجراء است که بار مالی ناشی از آن در گذشته محاسبه و در قانون بودجه کل کشور با منابع داخلی دستگاه اجرایی ذیربط تأمین شده باشد. بنابراین، بند«۱» مصوبه از حیث عدم پیش بینی بار مالی ناشی از افزایش جدلول و امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، مغایر قانون است.
در رونوشت تصویب نامه هیأت محترم وزیران به شماره ۱۶۲۶۵۵/ت ۵۵۱۷۹ هـ مورخ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ موضوع: افزایش امتیازات کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور تا پنجاه درصد، موضوع تصویب نامه شماره ۱۶۲۸۶۲/ت ۵۴۰۵۷ مورخ ۲۱/۱۲/۱۳۹۵ آمده است: نظر به اینکه قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و مفاد آن از جمله بند الف ماده (۵۰) آن که مستند افزایش جداول و امتیازات مواد (۶۵) و(۶۶) و(۶۸) و(۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری - مصوب ۱۳۸۶- با رعایت سقف قانونی است با لحاظ تمدید یکساله تا انتهای سال ۱۳۹۵ نافذ و از ابتدای سال ۱۳۹۶ منقضی است و به اجرا در آوردن احکام منبعث از قوانین زمان به سر آمده، نیازمند قانون جدید است، بنابراین، بند ۱ مصوبه از حیث استناد به قانونی که هم اکنون فاقد قابلیت اجرایی است خارج از صلاحیت دولت بوده و مالا مغایر قانون است.
این رونوشت می افزاید: نظر به اینکه جداول و امتیازات هر یک از مواد (۶۵) و(۶۶) و(۶۸) و(۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری دارای سقف مشخصی است که احکام مندرج در مواد همین قانون به صراحت میزان آن را تعیین کرده است، علیهذا اقدام دولت از حیث اطلاق و مصرح نبودن به میزان تعیین شده در قانون چون می تواند مازاد بر سقف های پیش بینی شده در قانون باشد مغایر قانون است.
در بخشی از این رونوشت آمده است: با عنایت به ماده (۷) قانون محاسبات عمومی کشور - مصوب ۱۳۶۶ – ناظر به تعریف اعتبار که مقرر می دارد: به اعتبار عبارت از مبلغی است که برای مصرف با مصارف معین به منظور نیل به اهداف و اجرای برنامه های دولت به تصویب مجلس شورای اسلامی می رسد، علیهذا بند (۲) مصوبه از حیث عدم تصریح به شماره ردیف قانونی اعتبار مصوب مربوط و استفاده از محل سرجمع اعتبارات مصوب مربوطه سازمان مغایر با قانون است.
در این رونوشت آمده است: از آنجا که طبق بند «ن» ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) - مصوب ۱۳۹۳ - تصویب نامه ها ، بخشنامه ها و دستورالعمل ها ... در صورتی قابل طرح و تصویب و اجراء است که بار مالی ناشی از آن در گذشته محاسبه و در قانون بودجه کل کشور با منابع داخلی دستگاه اجرایی ذی ربط تأمین شده باشد. بنابراین، بند ۱ مصوبه از حیث عدم پیش بینی بار مالی ناشی از افزایش جداول و امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، مغایر با قانون است.»
سیام**۹۱۲۱ /۱۴۴۹
وزیر جهاد کشاورزی: نیازی به واردات گوشت سفید نداریم
تهران - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی گفت: نیازی به واردات گوشت سفید نداریم زیرا ظرفیت تولید این نوع گوشت در کشور بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن است.
گروه خبری سیاسی به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا محمود حجتی در جلسه علنی امروز مجلس سه شنبه در پاسخ به سوال شهروز برزگر نماینده سلماس درباره نوسانات قیمت گوشت، عدم صادرات سیب، کاهش تعرفه های واردات و نبود ساز و کار برای عدم جبران خسارات کشاورزان و دامداران برای رخدادهای طبیعی گفت: در مواقعی مانند عید نوروز که در بازار تقاضا بیش از عرضه می شود با مدیریت بازار سعی در ساماندهی کرده ایم، البته در برخی مواقع ناچار هستیم که در بازار دخالت کنیم و از ذخایر موجود که همیشه داشته ایم برای کنترل بازار استفاده کنیم.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: این روزها متاسفانه قیمت مرغ کمتر از قیمت تمام شده در بازار است و تولیدکنندگان ما در حال حاضر با این قیمت ها آسیب می بینند از این رو با هدف حمایت از تولید داخل مجبور به حضور در بازار هستیم.
حجتی ادامه داد: دخالت دولت در بازار با هدف حمایت از مصرف کننده و همچنین تولیدکننده است، قیمت ها در جمع متعادل بوده اما با توجه به افزایش نرخ نهاده ها که نه به خاطر نرخ ارز بلکه به علت افزایش قیمت ها در بازار جهانی بوده برخی تغییرات در قیمت ها صورت گرفته است.
حجتی افزود: تمام تلاش ما برای واردات محصولات واسطه ای لحاظ تعرفه پایین است، اگر تعرفه این نوع محصولات بالا باشد قیمت تمام شده اقلام و کالاها را افزایش می دهیم.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تولید گوشت قرمز دام سبک در حال انجام است تا به این ترتیب بازار به نفع تولید کننده و مصرف کننده ادامه راه بدهد، در این دوره گذار هم جهت کنترل قیمت و جلوگیری از افزایش آن تسهیلاتی جهت واردات گوشت گرم دام سبک ارائه شده است.
وی گفت: البته عمدتا دامداری های سبک ما به سمت بسته و نیمه بسته می رود، و آمارها نشان از کاهش تولید و عرضه دام سبک در کشتارگاه ها می دهد.
حجتی اظهار داشت: در خصوص بحث صادرات خط اعتباری ۶۰۰ میلیارد تومان در بانک کشاورزی تعریف کردیم تا در اختیار صادرکنندگان قرار گیرد.
وی گفت: هر کسی که سیب یا مرکبات صادر کند می‌تواند با تعرفه ترجیحی ۵ درصد موز وارد کند در غیر اینصورت با تعرفه های بالاتر از جمله ۲۰ درصد مجاز به واردات هستند.
حجتی افزود: در سال گذشته ما حدود ۶۱۰ هزار تن صادرات سیب درختی داشتیم در حالی که رکوردهایی که در طی سنوات گذشته داشته ایم در حدود ۳۰۰ هزار تن بوده است، وضعیت به گونه ای است که در ارتباط با این محصول کمترین حد و میزان را ما در سردخانه ها داریم و شاید کمتر از ۲۰ هزار تن به ویژه در استان های ارومیه در سردخانه داریم البته این موضوع در مورد مرکبات نیز اعمال شده است.
وی ادامه داد: تجار ما در بازاریابی هنوز ضعیف هستند، ما تلاش داریم در جریان کار با اوراسیا و همچنین مبادله موافقتنامه ای که نهایی شده صادرات بیشتری را در مرکبات داشته باشیم که می توانیم بخشی از تسهیلات صادراتی را در اختیار تجار قرار دهیم.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: همین میزان سیب به پاکستان و هندوستان ارسال شده است، دو کشور مذکور به راحتی پذیرای محصولات ما نبودند اما ما با سیاست هایی که اعمال کرده ایم توانسته ایم این نوع صادرات را داشته باشیم.
وی درباره بیمه خسارت محصولات کشاورزی هم گفت: سازو کار آن را قانون گذار مشخص کرده است و صندوق بیمه محصولات کشاورزی در این راستا تشکیل شده و رقم ۱۳۶۰ میلیارد تومان در بودجه امسال پیش بینی شده است.
حجتی در پایان گفت: برآورد ما از کل خسارت هایی که به بخش کشاروزی به انحاء مختلف وارد می شود حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان است که نیاز است ،‌مجلس شورای اسلامی کمک کند.

**نمایندگان از پاسخ های وزیر جهادکشاورزی قانع نشدند
شهروز برزگر نماینده سلماس به عنوان طراح سوال از وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن گوشت قرمز در داخل داریم، نیاز کشور ۹۰۰ هزار تن در سال است که در حال حاضر ۸۰۰ هزار تن تولید می‌شود اما به جای حمایت از دامداران شاهدیم که وزارتخانه حتی جبران تسهیلات خسارت‌دیدگان ناشی از تب برفکی را پرداخت نمی‌کند.
وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی شیوع تب برفکی در برخی از استان‌ها را پنهان کرده و هنوز به کنوانسیون دام‌ها ملحق نشده است؛ همچنین باید بعد از نوسانات نرخ ارز نهاده‌های دامی را برای دامداران تهیه می‌کرد که این کار را نکرده و حتی اقدام به گرانفروشی ذخیره‌های سویا و ذرت کرده است.
برزگر اظهار داشت: علت عدم صادرات سیب، مرکبات و محصولات کشاورزی داخلی که از وظایف این وزارتخانه است موضوع دوم بوده که تنظیم بازار و حمایت از محصولات کشاورزی را نداریم؛ همچنین بازاریابی خارجی صورت نمی‌گیرد و محصول سیب صرفا به پاکستان صادر می‌شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در حال حاضر محصولات باغداران در سردخانه مانده و مرکبات با قیمت ارزان و فله‌ای از سوی کشورهای دیگر همچون پاکستان خریداری شده و به نام خودشان با بسته‌بندی شکیل به بازار جهانی صادر می‌شود.
وی همچنین در خصوص علل کاهش تعرفه واردات محصولات کشاورزی عنوان کرد: مجلس در سال ۹۶ به منظور حمایت از بازار، اختیار تنظیم آن را به وزارت کشاورزی داد اما این وزارتخانه به وظایف خود عمل نکرد و باعث کاهش شدید واردات برخی محصولات و واردات بی رویه برنج، موز و شکر شد.
برزگر افزود: در حال حاضر۲۰۰ هزار تن برنج نیاز داریم اما بیش از ۱۰ برابر نیاز محصول را وارد می‌کنیم، یادآور شد: این اقدام باعث عدم فروش محصولات برنج در داخل شده است و چغندرکاران نیز هنوز دو سال است که پول چغندر خود را تحویل نگرفته‌اند و شالیکاران برای فروش برنج ضرر می‌کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه کشاورزان، باغداران و دامداران شمال غرب کشور در حال حاضر قریب به ۸ هزار میلیارد تومان خسارت از سرما و تگرگ دیده‌اند، عنوان کرد: وزارت جهاد اعلام کرده صرفا مزراع بیمه شده را تحت پوشش قرار می‌دهد که حتی اگر این مطلب درست باشد دو سال است که خسارت بیمه‌شدگان نیز پرداخت نمی‌شود.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه وزارت جهاد طبق قانون برنامه پنجم توسعه موظف است ۵۰ درصد محصولات کشاورزی را تحت پوشش بیمه قرار دهد اما تاکنون تنها ۲۵ درصد تحت پوشش واقع شده، خاطر نشان کرد: کم کاری وزارت جهاد باعث شده کشاورزان با مشکل روبرو شوند و حتی توان پرداخت وام بانکی خود را نداشته باشند.
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: باید برای کشاورزان خرد و ورشکسته تأسف خورد که توان مدیریت ندارند؛ همچنین برای کشاورزانی تأسف خورد که در کنار دلالان تنها گذاشته شدند و برخلاف میزان تورم و مصوبه برنامه ششم توسعه قیمت خرید تضمینی گندم آنها مانند سال گذشته در نظر گرفته شد.
برزگر تأکید کرد: رسالت وزارت جهاد کشاورزی مدیریت، نظارت و فروش محصولات کشاورزی است اما در حال حاضر با عدم مدیریت قوی و افزایش میزان سموم در محصولات باغی کشورهای اروپایی محصولات ما را خریداری نمی‌کنند.
وی گفت: قیمت خرید شیر سنتی بین ۹۵۰ تا ۱۱۰۰ تومان است، این رقم ارزان‌تر از آب آشامیدنی است.
شهروز برزگر در پایان اعلام کرد از پاسخ های وزیر جهاد کشاورزی قانع نشده و آن را به رای مجلس گذاشت، نمایندگان با ۱۲۶ رای موافق، ۵۶ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از ۲۱۵ نماینده حاضر از پاسخ های حجتی قانع نشدند.
سیام**۱۰۵۸**۱۵۵۳
تعداد نمایندگان اصفهان در مجلس افزایش می یابد
اصفهان - ایرنا - سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس می گوید در صورت تصویب طرح افزایش نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک نماینده به نمایندگان شهرستان اصفهان همچنین یک نماینده به حوزه انتخابیه آران و بیدگل و کاشان افزوده می شود.
گروه خبری سیاسی به گزارش روز دوشنبه ایرنا، ' اصغر سلیمی ' درباره تصمیم روز شنبه جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خانه ملت با اشاره به اینکه موضوع افزایش تعداد نمایندگان در دستور کار این کمیسیون بوده است، گفت: بر این اساس یک کرسی به حوزه انتخابیه شهر اصفهان افزوده می شود و همچنین حوزه انتخابیه آران و بیدگل و کاشان نیز جدا و به هر کدام یک نماینده اختصاص می یابد.
نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم تصریح کرد: در این میان تعداد نمایندگان حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر نیز به ۲ نفر افزایش یافت و آذرشهر و اسکو نیز از تبریز جدا شد و یک نماینده به این منطقه اضافه شد.
وی افزود: همچنین حوزه های انتخابیه شهریار، قدس و ملارد به ۳ نفر، رباط کریم به ۲ نفر، ورامین، پیشوا و قرچک نیز به ۲ نفر افزایش یافت؛ در این میان به حوزه انتخابیه اسلامشهر با مرکزیت شهر اسلامشهر نیز یک نماینده اختصاص یافت.
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد موضوع افزایش نمایندگان در کمیسیون در حال بررسی است و نکات ذکر شده باید به تایید نمایندگان مجلس در صحن علنی برسد.

** بر اساس اصل ۶۴ قانون اساسی هر ۱۰ سال یکبار با توجه به شاخص‌های علوم انسانی، جغرافیایی و مساحتی، سیاسی و نظایر آن حداکثر تا ۲۰ نفر می‌توان به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد.
برای اولین بار در سال ۷۸ بود که با لایحه دولت اصلاحات تعداد نمایندگان مجلس به ۲۹۰ نفر رسید و مجلس ششم نخستین دوره مجلس ایران بود که با ۲۹۰ نماینده تشکیل شد.
اما اکنون پس از حدود ۲۰ سال، طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس در صورتی که به تصویب نمایندگان مجلس دهم برسد، تعداد کرسی های استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی از ۲۰ به ۲۳ کرسی افزایش می یابد.
اکنون استان اصفهان با احتساب نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران در مجموع صاحب ۲۰ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و از جمله استان های دارای بیشترین سهم در نهاد قانونگذاری کشور است.
کلیات طرح افزایش نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اساس سیاست های کلی جمعیتی مورد نظر رهبر فرزانه انقلاب و سیاست های کلی انتخابات به تصویب کمیسیون شوراها رسیده است و این طرح در صورت تصویب در صحن علنی مجلس برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۸ لازم الاجرا خواهد بود.
۲۰۹۳
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن