گشایش دفتر کنسولگری موقت عراق در البرز

گشایش دفتر کنسولگری موقت عراق در البرز
  کرج-ایرنا- دفتر کنسولگری موقت عراق روز دوشنبه در مراسمی با حضور سفیر این کشور در تهران و مسئولان استان البرز برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی در کرج گشایش یافت.  
گروه خبری سیاسی به گزارش ایرنا، سفیر عراق در جمهوری اسلامی ایران در این آیین با اشاره به رهبری خردمندانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای گفت: استواری و عظمت ملت مسلمان ایران، توطئه های دشمنان اسلام را ناکام گذاشته است.
'راجح صابر عبود الموسوی' افزود: ایران و عراق در منطقه و جهان همواره به دنبال صلح و ثبات هستند و به لحاظ مذهبی و فرهنگی مشترکات فراوانی داریم.
وی با بیان اینکه ملت شریف ایران به رهبری امام خمینی (ره) و پس از حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) همواره پیروز و سربلند بوده است، افزود: استواری و عظمت ملت ایران را حتی توطئه های دشمنان به وسیله صدام تحت تاثیر قرار نداد.
وی ادامه داد: ایران تنها کشوری است که عراق برای اربعین حسینی ۱۲ کنسولگری موقت راه اندازی کرد و این امر نشان از روابط تنگاتنگ این دو کشور دارد.
عبود الموسوی گفت: در۲ سال اخیر شمار زوار ایرانی در اربعین حسینی دو برابر شده که نشان از تقویت روابط بین ایران و عراق دارد.
وی افزود: ایران دارای ظرفیت های بزرگی برای همکاری های مشترک در حوزه های اقتصادی، گردشگری و سایر موارد دارد که این امر در دستور کار قرار خواهد گرفت.
سفیر عراق در ایران اضافه کرد: ایران پس از تحریم ها و با انعقاد برجام قدرت بیشتری پیدا کرد و اکنون نیز به عنوان جزیره ثبات منطقه در آرامش و پیشرفت بسر می برد.
فتح الله حقیقی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری البرز نیز در مراسم افتتاح دفتر کنسولگری موقت عراق در البرز با اشاره به روابط گسترده ایران و عراق گفت: این دفتر برای ارائه خدمات روادید به زائران اربعین حسینی استان های البرز ، تهران و قزوین فعال شده است.
وی ادامه داد: تدابیر و امکانات لازم برای حضور زائران البرزی در مراسم اربعین حسینی به مراتب شایسته تر از سال گذشته اندیشیده شده است.
حقیقی گفت: با پیش بینی های صورت گرفته اربعین امسال ۳۵ هزار زائر از البرز در کربلای معلی حضور پیدا خواهند کرد.
وی افزود: از زوار انتظار می رود به منظور دریافت خدمات مناسب و برقراری نظم و امنیت در مرزها و عراق از مبادی قانونی و با دریافت روادید اقدام کنند.
معاون استاندار اضافه کرد: ایران و عراق روابط بسیار خوبی دارند و این امر می تواند در استان البرز نیز به تبع کل کشور در حوزه های مختلف بیش از پیش تقویت شود.
۶۱۵۵/۱۵۳۵ خبرنگاران: مریم صوفی - حکیمه کشاورز** انتشار دهنده: محمد عزیزپور
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن