پیام تبریک نماینده ولی فقیه در قزوین به حجت الاسلام ابوترابی
قزوین-ایرنا-نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با صدور پیامی انتصاب حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی به عنوان امام جمعه موقت تهران از سوی مقام معظم رهبری را به وی تبریک گفت.
گروه خبری سیاسی به گزارش سه شنبه ایرنا به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، متن پیام آیت الله عبدالکریم عابدینی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد (دام عزه)
انتصاب جنابعالی توسط رهبر حکیم انقلاب اسلامی در جایگاه مهم و حساس امامت جمعه موقت تهران فرصتی دیگر برای بیان حقایق و معارف اسلام ناب محمدی و منویات امام المسلمین در عرصه بصیرت افزایی فراهم آورد.
در بخش بعدی این پیام آمده است: اینجانب به نوبه خود و نیز به نمایندگی از مردم شریف استان این انتصاب را تبریک عرض می‌کنم و از پیشگاه خدای متعال آرزوی توفیق روزافزون و سربلندی برای شما مسئلت می‌نمایم.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی سابقه نمایندگی مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی را داراست.
۳۰۱۳
انتشار دهنده: رضا اولادی
تحریم دشمنان اثرگذار نخواهد بود
قم- ایرنا- آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید تاکید کرد: دشمنان با تحریم و فشار نمی توانند جلوی اسلام و انقلاب اسلامی را بگیرند و اقدامات آنان اثرگذار نخواهد بود.
گروه خبری سیاسی به گزارش ایرنا، وی جمعه شب درضیافت افطاری دارالقرآن کریم علامه طباطبایی قم افزود: همانطور که تحریم ها و فشارهای دشمنان در زمان پیامبر اسلام (ص) اثرگذار نبود و اسلام درسراسر جزیره العرب و جهان گسترش یافت، امروز نیز فشارها و تحریم های استکبار جهانی نیز بی اثر است.
وی با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه کبرا(س) همسر گرامی پیامبر اسلام (ص)گفت: زندگی آن حضرت پیام های زیادی برای مسلمانان ، شیعیان و ایرانیان دارد که یکی از آنها این است که باید درمقابل فشارها و تحریم ها مقاومت کنیم.
آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: دوران پیامبر اسلام (ص) به دو بخش تقسیم می شود، دوران مکه که همرا با اذیت ها و مصیبت ها بود و دوران مدینه که همراه با پیروزی مسلمانان و شیرینی بود که حضرت خدیجه کبرا(س) تنها دوران اذیت ها را درک کردند.
وی افزود: آن حضرت در زمانی که پیامبر (ص) به تبلیغ دین اسلام می پرداختند، همیشه به دلیل آزار و اذیتی که مشرکان به آن حضرت روا می داشتند، زخم های بدن ایشان را مرهم می گذاشت و در دوران محدودیت ها در شعب ابی طالب شاهد تحریم مسلمانان درهمه ابعاد بود که این مصیبت ها را تحمل و مقاومت می کردند، همان تحریم هایی که امروز نیز دشمنان علیه ایران اسلامی انجام داده و می دهند.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به پیام های مهم زندگی آن حضرت برای مسلمانان گفت: یکی از پیام های ایشان این است که اسلام در زمان خطر نیازمند جانبازی و فداکاری است و درحال حاضر نیز که دشمنان، اسلام را محاصره کرده اند همه ما باید آماده فداکاری باشیم و درمقابل فشارهای دشمنان مقاومت کنیم.
وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم مهاجرت طلاب و روحانیان از قم به دیگر شهرها گفت: این امر یکی از مسائل مهم حوزه علمیه است که باید فضلایی تربیت شوند که در شهرهای مختلف کشور حضور داشته باشند.
آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: حوزه های علمیه باید این مشکل مهم را با برنامه ریزی حل نماید.
وی اظهار داشت: نیاز است که فضلای برجسته ای که نه مدرس و نه محقق هستند با احترام به دیگر شهرها بروند، البته زندگی شان نیز تامین شود.

**مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) نیز در این مراسم با اشاره به لزوم حضور علما و فضلا در شهرهای مختلف کشور گفت: امروز شاهد خالی شدن برخی شهرها از علما هستیم که نیاز است که حوزه علمیه فکری برای این مساله نماید.
مرتضی نجفی قدسی افزود: هرچه قدر حضور روحانیت در متن مردم کمتر شود، دینداری آنان نیز کمتر خواهد شد.
وی اظهار داشت: دارالقرآن علامه طباطبایی درایام ماه مبارک رمضان با هماهنگی مراکز حوزوی ۱۵۰ تن از اساتید سطح عالی را به مناطق مختلف کشور اعزام کرده است.
وی گفت: آنان برنامه های مختلفی ازجمله تفسیر قرآن کریم را به اجرا می گذارند.
۶۱۳۳/
اهالی چنارشاهیجان کازرون خواسته خود را بیان کردند
شیراز- ایرنا - برخی از اهالی بخش چنارشاهیجان شهرستان کازرون با حضور در مصلای نمازجمعه چنارشاهیجان خواستار تحقق طرح تقسیمات کشوری در مورد کازرون شدند.
گروه خبری سیاسی به گزارش ایرنا، این افراد با توجه به شعارهایی که می دانند خواستار ایجاد شهرستانی جدید متشکل از چنار شاهیجان و کوهمره نودان بودند که طرح آن در وزارت کشور درحال بررسی است.
حسین رضازاده نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای کوتاه که توسط برادر یکی از شهدا در نمازجمعه قائمیه (چنارشاهیجان) قرائت شد اعلام کرد: هرگونه تجمع به صلاح نیست و موجب سوء استفاده می گردد.
در این بیانیه گفته شده است:مردم باید مسیر مطالبات را از طریق قانونی از مسئولین بخواهند.من در حال پیگیری موضوع هستم.
رضازاده اعلام کرد: ازهمه شهروندان تقاضا دارم با حفظ آرامش اجازه سوء استفاده را به هیچ احدی ندهید و در شرایط کنونی مواظب نفوذ افراد غیرمسئول و فرصت طلب باشید.
امام جمعه بخش چنارشاهیجان هم، پنجشنبه(دیروز) در اطلاعیه ای ازمردم چنارشاهیجان وکوهمره خواسته بود که ازتجمع خودداری کنند.
حجت الاسلام حسین انصاری در این اطلاعیه نوشته بود: با توجه به فراخوان دشمنان اسلام و منافقین و نیروهای ضد انقلاب جهت ضربه زدن به پیکره این نظام و سوء استفاده از فضای ملتهب شهرستان، همچون گذشته با متانت و بردباری از هرگونه تجمع خودداری گردد.
وی افزوده بود: مطالبات خود را از مجاری قانونی و با اعتماد به مسئولان استانی و کشوری پیگیری کنید.
تجمع اهالی چنارشاهیجان بدون بروز مشکل برگزار شد و خاتمه یافت.
طرح موسوم به تقسیم کازرون مدت ها پیش مطرح و آبان ۹۶ در محافل شهرستان کازرون علنی شد که طبق آن اعلام شد دو بخش کوهمره نودان و چنار شاهیجان از کازرون منفک خواهد شد و شهرستان جدید کوه چنار شکل می گیرد.
حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه شهر کازرون ۲۱ اردیبهشت ۹۷ در خطبه های نماز جمعه این شهر از برخی سایت ها و افراد در دامن زدن به شایعه درباره مسائل این شهرستان انتقاد کرد و گفت: عده ای با طرح موضوع ها و شایعه های جدید به دنبال اختلاف افکنی در این شهرستان هستند، موضوعی که خواهان پایان یافتن آن هستیم.
استاندار فارس در سفر ۱۳ اردیبهشت خود به شهرستان کازرون به مردم این شهرستان اطمینان داد که طرح تفکیک این شهرستان و تشکیل شهرستان جدید با عنوان کوه چنار با هدف تامین نظر مردم این شهر از دولت برگشت داده شده است تا اصلاح شود.
اسماعیل تبادار اظهار کرد: برخلاف برخی تصورات، مناطقی همچون امامزاده سید حسین (ع) و آثار تاریخی بیشابور از ابتدا در طرح تقسیمات کشوری جدید در محدوده شهرستان کازرون بود و برنامه ای برای جدایی این مناطق از این شهرستان نبوده است.
استاندار فارس گفت: با توجه به خواسته مردم کازرون در زمینه جدانشدن دشت برم و انارستان از این شهرستان، طرح تفکیک شهرستان برای انجام اصلاحات مورد نظر مردم بازگشت داده شد.
دلیل مخالفت برخی با طرح تقسیم، اعتقاد این افراد به این موضوع است که قرار است بخش های حیاتی کازرون از آن جدا شود. همان مناطقی که استاندار فارس از آن ها نام برد و گفت چنین نیست.
شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.
۷۳۷۲/ ۱۸۷۶
امروز یکصدا باید مقابل دشمنان بایستیم
سمنان- ایرنا - استاندار سمنان گفت : آمریکا از آن سوی مرزها درصدد رخنه در کشورهای اسلامی است و امروز بایستی همه ما یکصدا در مقابل دشمنان بایستیم.
گروه خبری سیاسی به گزارش ایرنا، سیدشهاب الدین چاوشی در آیین نمازجمعه بخش درجزین مهدی شهر افزود : امریکا از این که شاهد ظهور بروز یک کشور قوی اسلامی در منطقه است، نگران است.
وی اظهارداشت: بدعهدی آمریکا طبل رسوایی قدرت این کشور را در دنیا به صدا درآورده است و این که امروز دنیا نمی تواند به آمریکا اعتماد کند نشان از همین موضوع دارد.
وی خاطرنشان کرد : در گذشته رهبری نظام فتوا دادند ما درصدد سلاح هسته ای نبوده ایم و پیشرفتهای هسته ای ما صد در صد در راستای توسعه علمی بوده است.
استاندار سمنان تصریح کرد: ما ملتی جنگ طلب نیستیم و به تأسی از مکتب اهل بیت، ملت مصلحی و ملت رمضان هستیم و مقاومت خود را در خصوص تحریم ۴۰ سال گذشته به رخ جهانیان کشیده ایم.
وی در خصوص رفع مشکلات استان بیان داشت: در استان برنامه هایی را برای رفع نگرانی ها و گرفتاریهای مردم تدارک دیده شد که امیدواریم در آینده نه چندان دور مشکلات اشتغال و جوانان را مرتفع و تا پایان دولت فرصتهای شغلی را فراهم کنیم.
۶۰۲۶/
جلوه هایی از نماز جمعه قم
قم ـ ایرنا ـ حضور گسترده روزه داران به ویژه دختران روزه اولی در صفوف نماز جمعه شهر مقدس قم از جمله جلوه های این آیین عبادی سیاسی بود.
گروه خبری سیاسی به گزارش ایرنا، نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم به امامت آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و با حضور جمع کثیری از مسئولان حوزوی و اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی و قشرهای مختلف مردم روزه دار در مصلای قدس این شهر برگزار شد.

** خطیب جمعه قم در خطبه دوم با اشاره به مهمترین مسائل روز ایران و منطقه اظهار داشت: آمریکا بیش از هفت تریلیون دلار در غرب آسیا برای رسیدن به اهداف شوم خود هزینه کرده و اکنون که تمامی این هزینه ها را برباد رفته می بیند، کارهای احمقانه ای از جمله خروج از برجام را دنبال می کند.

** حجت الاسلام والملسمین عبدالله حاج صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران نیز به مناسبت سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر قم بود. وی بر ضرورت مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبران غربی با توکل به قدرت لایزال الهی، تبعیت از رهبر معظم انقلاب و اتحاد و انسجام مردم تاکید کرد.

** به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر جمع بسیاری از سپاهیان انقلاب اسلامی نیز در صفوف بهم فشرده نماز جمعه قم حضور یافته بودند.
خرمشهر پس از ۵۷۸ روز اشغال، روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ طی عملیات بیت المقدس آزاد شد، این عملیات توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای بسیجی انجام گرفت.

** همچنین در نماز جمعه این هفته، بیش از یک هزار تن از دختران روزه اولی در کنار همسالان و مادران خود حضور یافته و برنامه های فرهنگی ویژه ای پیش از برگزاری نماز جمعه برای آنها اجرا شد.
۸۱۴۶ / ۱۱۷۵
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن