تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

آذربایجان شرقی ظرفیت های وسیعی برای توسعه روابط ایران و روسیه دارد


تبریز- ایرنا - سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی ظرفیت‌های وسیعی دارد، گفت: تلاش می‌کنیم که از این ظرفیت‌ها برای توسعه روابط خود با ایران حداکثر استفاده را ببریم.
آذربایجان شرقی ظرفیت های وسیعی برای توسعه روابط ایران و روسیه دارد
به گزارش ایرنا، کنستانتین آلکسیف روز چهارشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی گفت: تبریز سابقه‌ای تاریخی در تجارت و اقتصاد دارد و یک شهر کاملا ایرانی و دارای چهره مخصوص به خود است.
وی با بیان اینکه تبریز شهر خیلی مهمی است و ما علاقه‌مندیم که در این شهر هم کنسول‌گری داشته باشیم، افزود: گزارشی از سفر خود به تبریز به وزارت امور خارجه و سفارت روسیه در تهران ارسال خواهم کرد تا در این خصوص تصمیم‌گیری شود؛ قطعا تحقق این موضوع موجب توسعه روابط دو کشور خواهد شد.
وی با اشاره به دیدار خود با اعضای اتاق بازرگانی تبریز، گفت: مباحث خوبی در این دیدار مطرح شد و من وظیفه دارم به‌عنوان پل ارتباطی بین فعالان اقتصادی ایران و روسیه، زمینه تماس مستقیم بین آنها را فراهم کنم.
آلکسیف با اشاره به اینکه تجار تبریزی در حال حاضر همکاری‌هایی با جمهوری تاتارستان دارند، افزود: روابط سیاسی ایران و روسیه در سطح بسیار خوبی است، اما مبادلات تجاری دو کشور مطلوب نیست و نه‌تنها حجم این مبادلات باید افزایش یابد، بلکه تنوع کالاهای مبادله‌شده نیز باید بیشتر شود.
وی در این راستا بر ایجاد مؤسسات مشترک تجاری و اقتصادی بین دو کشور و استفاده از تجربیات دو طرف را ضروری دانست و گفت: باید از تجارت سنتی به سمت تجارت مدرن و مؤثر قدم برداریم.
سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت همچنین توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل را در گسترش روابط دوجانبه مؤثر ارزیابی کرد و افزود: تکمیل کریدور ریلی شمال-جنوب نه‌تنها برای ایران و روسیه بلکه برای کل منطقه مهم است.
خبرنگار: مینا بازگشا ** انتشار: رستگار
6120/6183
منبع: ایرنا

فرماندار گرمه منصوب شد


بجنورد -ایرنا - با پیشنهاد استاندار خراسان شمالی و حکم وزیر کشور «عبدالله قدرتی» به عنوان فرماندار جدید شهرستان گرمه منصوب شد.
فرماندار گرمه منصوب شد
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در روز سه شنبه، در حکم وزیر کشور آمده است: امید است با اتکال به خداوند متعال و در چهارچوب وظایف مصوب در راستای تحقق اهداف و آرمان های نظام، سیاستهای دولت تدبیر و امید و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی موفق باشید.
فرمانداری شهرستان گرمه پس از استعفای «علی محمدزاده»، فرماندار قبلی در نوزدهم آذر 96به مدت 9 ماه به صورت سرپرستی اداره می شد.
فرماندار جدید گرمه، پیش از این مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری خراسان شمالی بود.
شهرستان گرمه با گستره 2407 کیلومتر مربع در غرب خراسان شمالی واقع است که با استان های سمنان و گلستان همسایه است.
شهرستان گرمه دارای 3 شهر، 2 دهستان و 15 روستا است.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی شامل هشت شهرستان، 19 بخش، 22 شهر، 45 دهستان و یکهزار و 298 روستا است.
5132/7189
منبع: ایرنا

توسعه کردستان نیازمند توجه بیشتر مسئولان کشوری است


سنندج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان کشوری برای رسیدن کردستان به شاخصه های توسعه باید به این استان توجه بیشتری کرده و برای آن تبعیض مثبت در مقایسه با سایر استان ها قائل شوند.
توسعه کردستان نیازمند توجه بیشتر مسئولان کشوری است
به گزارش خبرنگار ایرنا، سید مهدی فرشادان روز سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات روستاهای بخش مرکزی کامیاران اظهار داشت: از جمله اقدامات خوب دولت برای توسعه کردستان عدم کاهش بودجه امسال استان نسبت به سال 96 است.
وی افزود: مردم مطمئن باشند که نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی همه تلاش خود را برای توسعه استان از راه های مختلف به کار گرفته اند و برای رسیدن کردستان به شرایط مطلوب اتفاق نظر دارند.
فرشادان به مظلوم واقع شدن استان در بخش جاده و راه های روستایی، تخصیص آب سدها و آب و فاضلاب روستایی اشاره کرد و یادآور شد: با نوشته شدن سند توسعه استان و تلاش نمایندگان حل این مشکلات در اولویت است.
نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس با اشاره به اینکه کارهای مقدماتی برای کلنگ زنی بیمارستان 100 تختخوابی کامیاران انجام شده است، تاکید کرد: در حوزه راه روستایی نیز در این شهرستان کارهای اجرایی در 17 روستا آغاز شده است.
وی با بیان اینکه ایران با توافق برجام حسن نیت خود را به دنیا ثابت کرد، افزود: خروج آمریکا از برجام، برگشت تحریم ها و افزایش نرخ ارز شاید مشکلات معیشتی به وجود آورده باشد اما با افزایش صادرات در چنین شرایطی می توان از این موقعیت بهترین بهره را برای ارز آوری به کشور برد.
فرشادان به تعیین قیمت منطقی برای کالاهای اساسی و ارائه پکیج های حمایتی برای اقشار مختلف از سوی دولت با هدف بهبود شرایط اشاره کرد و گفت: ظرفیت و پتانسیل بالای کشور در حوزه های مختلف و همراهی مردم در این شرایط با دولت راه عبور از این گردنه سخت و حساس است.
وی دهیاران را سربازان خط مقدم خدمت رسانی به مردم دانست و اضافه کرد: دهیاران باید متوجه این امر باشند که در گذشته اعتباری در این راستا وجود نداشت در حالیکه امروز بودجه دارند و مشکل شان میزان آن است.
فرشادان با بیان اینکه معضلات اجتماعی به درون روستاها نیز ورود کرده است، یادآور شد: جلوگیری و حل این معضلات نیازمند تلاش و جدیت دهیاران و همراهی و همکاری اعضای شوراهای اسلامی روستاها است.
در این جلسه تعدادی از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی کامیاران به بیان مشکلات روستاها پرداخته و خواستار رفع و پیگیری آنها از سوی مسئولان استان بویژه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شدند.

**روستاهای کامیاران مستعد توسعه است
فرماندار کامیاران هم در این نشست با اشاره به اینکه تمامی روستاهای شهرستان کامیاران مستعد توسعه در بخش های مختلف کشاورزی، دامپروری و گردشگری است، گفت: راه برون رفت از عدم توسعه یافتگی تغییر رویکرد ذهنی مسئولان و جامعه است.
مسعود الماسی روز سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات روستاهای بخش مرکزی کامیاران با حضور دهیاران و فرشادان نماینده مجلس افزود: به هر نقطه از کامیاران که نگاه شود، می توان پتانسیل توسعه را در آن مشاهد کرد که به دلیل رویکردهای نادرست ذهنی مغفول مانده است.
وی با بیان اینکه نگاه دولت اعتدال به استان کردستان با دولت های دیگر تفاوت های زیادی داشته است، تاکید کرد: مسئولان و مردم باید برای توسعه استان از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند و پویایی، توسعه و نشاط را به جامعه استان بازگردانند.
الماسی با اشاره به اینکه تجربه های گذشته در کشور ثابت کرده که تزریق پول موجب توسعه نمی شود، یادآورشد: توسعه امکان پذیر نیست مگر اینکه انرژی و توانایی های مردم در کنار پتانسیل ها و برنامه های دولت قرار گیرد.
فرماندار کامیاران دهیاران و شوراها را نماد دموکراسی در ایران دانست و اظهار داشت: نور افکن های رسانه ای، فضای مجازی و شوراها ساختار سیاسی و اجتماعی جامعه را به سمت بلوغ برده است.
الماسی بزرگترین ضعف دولت را کار نکردن روی مفاهیم فرهنگی دانست و اضافه کرد: با یک بررسی ساده می توان دریافت که ضعف در کار گروهی و نادیده گرفتن توان مشارکت مردم عامل بسیاری از مشکلات جامعه امروز ما است.
وی حل مشکل آب شرب روستاهای شهرستان را از نماینده مجلس مطالبه کرد و افزود: حفاظت از منابع آب امری ضروری است که باید در این زمینه فرهنگ سازی لازم صورت گیرد.

** تامین آب شرب روستاهای بخش مرکزی کامیاران اعتبارات ویژه نیاز دارد
بخشدار مرکزی کامیاران با اشاره به اینکه روستاهای بخش مرکزی شهرستان از نظر آب شرب مشکل دارد، گفت: این مسئله با توجه به اهمیت سلامت مردم نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه در سطح کلان است.
فردین باتمانی به توجه ویژه نمایندگان مجلس در این حوزه اشاره کرد و افزود: فرماندار نیز در شورای برنامه ریزی استان می تواند این مسئله را پیگیری کند.
وی با بیان اینکه طی سال جاری در روستاهای بخش مرکزی 14 میلیارد ریال در بخش عمرانی هزینه شده است، اظهار داشت: این هزینه با مشارکت 20 درصدی مردم انجام شده که این رویکرد برای تقویت بخش های فرهنگی و اجتماعی نیز می تواند بسیار موثر باشد.
باتمانی مشارکت مردم در بخش مرکزی برای انجام کارهای عمرانی و فرهنگی را بسیار خوب دانست و تاکید کرد: ادامه این روند نیازمند همکاری و مشارکت خوب دستگاه های اجرایی شهرستان در زمینه رفع مشکلات روستاییان است.
بخشدار مرکزی کامیاران به آمار پایین شهرستان در حوزه پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر اشاره کرد و یادآور شد: این مسئله برای ارتقای رتبه شهرستان در استان باید از سوی دهیاران مورد توجه و با کارگزاران همکاری لازم را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه حق الزحمه شوراها مسئله مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: این مسئله می تواند موجب ناامیدی شوراها شود.
کامیاران با 102 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.
7349/9102
منبع: ایرنا

دشمن از جنگ روانی برای اخلال در افکار جوانان استفاده می کند


دزفول - ایرنا - مدیرعامل پدافندغیرعامل استانداری خوزستان گفت: دشمن از تبلیغات روانی و شبکه های اجتماعی برای اخلال در افکار جوانان بیشترین بهره را می برد لذا باید با پیش بینی آسیب ها، حوادث احتمالی به حداقل برسند.
دشمن از جنگ روانی برای اخلال در افکار جوانان استفاده می کند
به گزارش ایرنا سعید فیوضی روز سه شنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل شهرستان دزفول در سالن فرمانداری افزود: دشمن آسیب به تاسیسات اقتصادی و خدماتی را برای ایجاد نارضایتی در جامعه در پیش گرفته است.
وی اظهار داشت: دشمن با تغییر رویه، هدف خود را از تاسیسات نظامی تغییر داده و آسیب به تاسیسات اقتصادی و خدمات رسان را مدنظر دارد.
وی از پدافند غیرعامل به عنوان تدبیری برای آینده یاد کرد و افزود: دشمن با نهایت استفاده از ظرفیت های رسانه ای خود برای ایجاد نارضایتی در ایران تلاش می کند.
مدیرعامل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان بر ضرورت هوشیاری در مقابله با توطئه های دشمن تاکید کرد و گفت: باید نقاط آسیب پذیر و مناطق حساس شناسایی و تدابیر لازم برای بروز حادثه در نظر گرفته شود.

** رزمایش پدافند شیمیایی در دزفول برگزار می شود
فیوضی از برگزاری 2 رزمایش پدافندی در استان خوزستان خبر داد و اظهار داشت: رزمایش پدافند پتروشیمی در ماهشهر و رزمایش پدافند شیمیایی در دزفول با محوریت نشت گاز کلر برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه این رزمایش اواخر آبان یا آذرماه در دزفول برگزار می شود، افزود: این رزمایش در تصفیه خانه شمال دزفول برگزار و دفاع مدنی هنگام بروز نشت گاز آموزش داده می شود.
وی گفت: باید در حاشیه این رزمایش ها آموزش های تخصصی نیز به مردم و دستگاه های مربوطه ارائه شود.
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول نیز در این نشست اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون با چندین مرتبه قطع برق و آب در شهرک های صنعتی مواجه بودیم که این قطعی باعث ایجاد اختلال در فعالیت واحدهای صنعتی می شد.
امیر عیسی زاده با بیان اینکه هر 10 دقیقه قطعی برق در واحدهای صنعتی منجر به قطعی سه روزه آب این واحدها می شد، افزود: اگر در مواقع بحرانی و حوادث غیرمترقبه این حوادث رخ دهد شرایط بحرانی تر می شود.
وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل می تواند امنیت روانی جامعه را تامین کند، گفت: هرگونه قطعی برق و آب فعالیت واحدهای صنعتی را تحت تاثیر قرار می دهد که باید در خصوص جایگزین کردن خدمات تدابیری اندیشیده شود.
عیسی زاده قطع خدمات در شرایط کنونی اقتصادی را غیرمنطقی دانست و افزود: برای مردم دزفول نبود خدمات زیرساختی قابل قبول نیست.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد زیرساخت ها در مناطق محروم اظهار داشت: بالای 72 درصد از مساحت شهرستان دزفول در بخش های محروم سردشت و شهیون واقع شده که از ابتدایی ترین امکانات و خدمات بی بهره اند.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول افزود: نبود امکانات در مناطق روستایی منجر به مهاجرت به حاشیه شهرها شده است که این موضوع مشکلات دیگری را ایجاد می کند.
علی رمضان احمدی مدیر بحران و پدافندغیرعامل آب وفاضلاب استان خوزستان نیز گفت: خشکسالی بی سابقه ای در سال های اخیر در کشور داشته ایم که با وجود همکاری های انجام شده کمترین مشکلات بویژه در حوزه آب ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه اکثر قطعی آب به علت قطعی برق بوده است؛ افزود: تاسیسات آب و برق باید از یکدیگر جدا شوند.
مدیر بحران و پدافند غیرعامل آب و فاضلاب استان خوزستان اظهار داشت: در حال حاضر حدود 40 درصد تاسیسات آب وفاضلاب استان خوزستان به دیزل ژنراتور متصل شده است که امیدواریم تا ماه های آینده به حدود 80 درصد برسد.
وی افزود: تابستان امسال کمترین مشکل را در حوزه آب در دزفول داشتیم که البته برخی مشکلات به علت شکستگی بود.

** کانون های بحرانی در دزفول شناسایی می شوند
شهردار دزفول نیز در این نشست گفت: با توجه به اهمیت پدافندغیرعامل در حال حاضر در حال انعقاد قراردادی با دانشگاه چمران اهواز برای شناسایی کانون های بحرانی دزفول هستیم.
محمدعلی دوایی فر افزود: در این طرح جامع، نقاط آسیب پذیر، رودخانه، ساحل دز، اسکان عشایر، مباحث قومیتی و تخلیه فاضلاب شناسایی می شوند.
وی اظهار داشت: نداشتن پیوست پدافندغیرعامل یکی از نمونه هایی است که در استان مشکلات زیادی ایجاد کرده است.
شهردار دزفول افزود: بناهای تاریخی ارزشمندی در بافت قدیم دزفول وجود دارد ولی با یک زلزله شاهد تلفات جانی بسیاری در این بافت خواهیم بود که نیاز است پدافند غیرعامل در این بافت ورود کند.
وی گفت: شهرداری در طرح های اساسی پیوست پدافند غیرعامل را برای بروز حداقل تلفات در هنگام حوادث الزامی کرده است.
مدیر امور آب وفاضلاب دزفول نیز اظهار داشت: متاسفانه هنوز مردم دزفول آموزش های لازم هنگام حوادث را فرا نگرفته اند و نمی دانند هنگام بروز حادثه نباید در محل تجمع کنند.
جمال الدین برفر افزود: شهرستان دزفول افزون بر 130 هزار اشتراک آب و 43 هزار اشتراک فاضلاب دارد که توزیع عادلانه به این مشترکان هدف ماست ولی در برخی موارد کمبود امکانات مشهود است و باید نگاه ویژه ای به آب وفاضلاب داشت.
7278/3022
منبع: ایرنا

خوزستان از لحاظ زیرساخت های جاده ای فقیر است


اهواز-ایرنا- مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: یکی از دلایل مشکلات عدیده استان مربوط به زیرساخت های جاده ای آن است در واقع خوزستان از این لحاظ فقیر است.
خوزستان از لحاظ زیرساخت های جاده ای فقیر است
به گزارش ایرنا کیامرث حاجی زاده سه شنبه در کارگروه تخصصی امداد، نجات و اموزش همگانی در استانداری اظهار داشت: زیرساخت های استان در بخش انرژی، آب، برق، مخابرات، مسکن، راه و ... دارای مشکل است ، در حوزه ایجاد زیرساخت های جاده ای در خوزستان باید اهتمام ویژه ای صورت گیرد چراکه نبود زیرساخت مناسب در این حوزه کار پلیس ، اورژانس ، هلال احمر را سخت تر کرده است.
مدیر کل مدیریت بحران خوزستان تصریح کرد: همچنین نقاط کور آنتن دهی در جاده ها باید کامل تر شوند و در برخی مناطق به ویژه مناطق کوهستانی و زاگرس نشین خوزستان نه تنها در شرایط بحرانی، بلکه مشکلات بسیاری در شرایط عادی وجود دارد به عنوان مثال در سیل 95 در بخش هتی لالی همه راههای ارتباطی با این منطقه قطع بود.
وی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی باید روی مساله زیرساخت های راه جدی ورود کنند چراکه اگر بتوانیم راه را ایمن کنیم مشکلات بسیاری برطرف می‌شود.
حاجی زاده اضافه کرد: هنوز در برخی راه‌های استان علایم رانندگی نصب نشده است، اداره کل حمل و نقل استان باید در این زمینه پاسخگو باشد ، این انجام ندادن وظایف بار مضاعفی بر دوش پلیس می گذارد و لازم است اداره کل حمل و نقل جاده ای به وظایف ذاتی خود توجه بیشتری نشان داده و این گونه مسایل را پیگیری کند.
وی در ادامه با اشاره به ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی خوزستان اظهار داشت: خوزستان فقط یک استان نیست بلکه ظرفیتها و هم مشکلات آن بسیار فراتر از یک استان است و دلیل آن گستره جغرافیایی، تنوع آب و هوایی، منابع سرشار طبیعی و غیر طبیعی آن است.
مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان با بیان این که بحران های استان با ویژگی‌های خاص خود از دیگر حوزه های مشکل دار کشور متمایز است توضیح داد : ویژگی های خاص این استان و وسعت آن موجب می شود تا بحران های آن نیز شدیدتر و بزرگتر باشند.
وی توضیح داد: در حوزه آموزش همگانی در بخش امداد و نجات کارهای خوبی انجام شده که رضایت بخش است در این راستا سند جامع آموزش بحران برای اولین بار در استان تدوین شد که جزو سندهای خوب و کاربردی به شمار می‌رود، علاوه بر این بحث پهنه بندی، شناسایی نقاط حادثه خیز، تاب آوری و طرح های دادرس و... در حوزه امداد نجات انجام شده است.


**موافقت اولیه برای ایجاد پایگاه اطفا حریق صنعتی
حاجی زاده با اشاره به حوزه امدادو نجات در بخش آتش سوزی‌ها گفت: استان خوزستان از لحاظ دستگاه های صنعتی خاموشی آتش فقیر است و شرکت مناطق نفت خیز، شرکت مهندسی توسعه نفت، شرکت های فولاد، شرکت اروندان، پتروشیمی ها، مناطق ویژه باید به این حوزه کمک کنند.
وی با اشاره به طرح های توسعه پتروشیمی بیان کرد: اگر این طرح ها استاندارد لازم را از نظر ایمنی نداشته باشد مجوز نمی‌دهیم همانطور که می دانید در آتش سوزی پتروشیمی ابوعلی با یک آتش سوزی جو روانی خاصی برای مردم ایجاد شد لذا باید استان خوزستان به پایگاه اطفا حریق صنعتی مجهز به بالگرد و ماشین آلات اطفا حریق زمینی تجهیز شود.
مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: هفته پیش با پیگیری ها انجام شده موافقت اولیه برای ایجاد پایگاه اطفا حریق صنعتی گرفته شد.
وی گفت: امسال حدود 20 میلیارد ریال تجهیزات جدید خریداری شده که در اختیار هلال احمر قرار می‌دهیم و شامل 2 دستگاه مه پاش و یک دستگاه جت اسکی است همچنین اعتباری برای خریداری 20 ژنراتور نیز در نظر گرفته شده است.

***آموزش راهی برای کاهش خطرپذیری
مدیر کل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: با توجه به تنگناهای مالی و اعتباری باید به سمت اهداف سهل الوصول که مهم ترین آن تاب آوری و آموزش است برویم چراکه خطرپذیری را کاهش می دهد و این فاکتور نیز در کارگروه امداد و نجات استان رکن اساسی محسوب می شود.
علی خدادادی افزود: آموزش باید منجر به تغییر نگرش شود و در پی آن نیز تغییر نگرش منجر به تغییر رفتار شود.
وی با بیان این که 6 ماهه دوم سال 97 مانور بزرگ امداد و نجات را برگزار می کنند ادامه داد: جمعیت هلال‌ احمر خوزستان به منظور مقابله با بحران ها اقدام به نوسازی تجهیزات امدادی، امکانات و زیرساخت های خود در حوزه امداد و نجات کرده است تا پاسخگوی نیازهای استان در زمان بروز بحران باشد.
مدیر کل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان این که اقداماتی در حوزه آموزش جت اسکی و پهپاد انجام شده بیان کرد: دوره آموزشی جت اسکی برای نخستین بار در سطح کشور در اهواز و به میزبانی هلال احمر استان برگزار شد.
وی جت اسکی را با توجه به وجود رودخانه ها و آمار بالای غرق شدگی در استان و رتبه اول خوزستان در بحث غرق شدگی در کشور بسیار حیاتی و ضروری دانست.
خدادادی با بیان این که با توجه به برنامه 2020 صلیب سرخ بحث پیشگیری اجتماع محور است توضیح داد: در حوزه امداد و نجات، پیشگیری اجتماع محور می تواند زمینه لازم را برای کاهش خطرپذیری فراهم کند.
وی با بیان این که در 6 ماهه نخست سال 14 هزار و 446 نفر از خدمات سرپایی امدادگران هلال احمر بهرمند شده اند توضیح داد: 647 مورد عملیات امدادرسانی توسط امدادگران جمعیت هلال احمر استان انجام شده که 203 مورد عملیات جاده ای ، 46 مورد عملیات ساحلی و دریایی، 26 مورد کوهستان، 28 مورد شهری، 278 مورد ارائه خدمات حضوری، 14 مورد حوادث صنعتی بوده است.
مدیر کل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان این که از تعداد ذکر شده ‌ 403 نفر مصدوم انتقالی و 66 نفر فوت شده اند گفت: تعداد عملیات حوادث و تعداد مصدومان نسبت به سال قبل بیشتر شده است.
6002/7164
منبع: ایرنا

سیاه نمایی به نفع هیچکس نیست


رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه امروز سیاه نمایی به نفع هیچکس نیست، گفت: نقدها باید سازنده باشد ضمن اینکه همراه با نقد، راهکارهای مناسب نیز ارائه شود.
سیاه نمایی به نفع هیچکس نیست
گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست؛ آیت الله رسول فلاحتی روز دوشنبه در دیدار با جمعی از جوانان حامی دولت در استان اظهار کرد: جوانان امیدهای جامعه هستند، جوان بودن عیب و تهدید محسوب نمی شود بلکه ظرفیت است ضمن اینکه داشتن تفکر حزبی، جناحی و خط سیاسی ملاک نیست.
وی با تاکید براینکه وجود سلیقه های مختلف موجب رشد جامعه می شود، بیان کرد: به تمام بخش ها اعلام می کنم باید دارای دست پاک، فکر پاک و شیفته خدمت به مردم باشند.
آیت الله فلاحتی خواستار به خدمت گرفتن افراد انقلابی، ارزشی و عاشق خدمت به مردم توسط مسئولان شد و تصریح کرد: جامعه افراد معاند با نظام ، ارزش ها و دارای فساد اخلاقی را نمی پذیرد.
وی وجود رسانه ها در جامعه را فرصت عنوان کرد و گفت: فسادهای اقتصادی در کشور توسط رسانه ها برای مردم بیان شده است.
نماینده ولی فقیه در گیلان وجود اتاق اندیشه ورز را مهم دانست و خاطرنشان کرد: مدیریت نظام اسلامی عملکرد موفقی در دنیا ارائه کرده؛ نقدها نباید در قالب یأس بیان شود ضمن اینکه ایجاد امیدواری در جامعه حائز اهمیت است.
امام جمعه رشت به وجود جوانان و مدیران خوب در گیلان اشاره کرد و افزود: بسیاری از مدیران استان توانمندی تصدی مسوولیت های کشور و حتی وزارت را دارند.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه همگرایی باید همراه با عقلانیت باشد، گفت: حمایت باید همراه با تدبیر، هوشمندی و عقلانیت باشد ضمن اینکه انتقاد نیز باید با عقلانیت همراه باشد.
وی به تلاش دشمنان برای نابودی نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: قدرت های سلطه گر به دنبال زیر سووال بردن جمهوری اسلامی هستند اما باید بدانند این نظام محصول تلاش هزار ساله علمای دین بوده و از کارآیی لازم برخوردار است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به کسب موفقیت مسئولان در بخش های مختلف خاطرنشان کرد: اقتصاد ما وابسته به دلار نیست و دولت در مقام عمل تلاش کند در مبادلات با کشورهای دیگر نشان دهد کشور وابسته به دلار نیست.
آیت الله فلاحتی وجود عده ای افراد رجاله در عرصه های مختلف را مشکل ساز خواند و متذکر شد: در بعضی از بخش ها ضعف مدیریتی داریم و این امر سبب مشکلاتی شده است.
وی بر تحمل یکدیگر تاکید کرد و یادآور شد: اندیشه های مختلف سیاسی همدیگر را تحمل کنند زیرا مقصد همه ما حفظ نظام و ارزش های جمهوری اسلامی است.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه جوانان ما دارای بینش سیاسی با افق بلند هستند، اظهار کرد: حمایت از نظام، انقلاب و رهبری هدف تمام جامعه است و اگر به افق های انقلاب که امام(ره) برای جامعه ترسیم کردند، توجه داشته باشیم؛ بسیاری از مسائل برطرف می شود.
آیت الله فلاحتی تملق و چاپلوسی را از دردهای جامعه دانست و بیان کرد: جوانان برای کسب دنیا چاپلوسی کسی را نکنند و آزاده باشند.
وی در ادامه به عزل و نصب های انجام شده در گیلان اشاره و اضافه کرد: به همه توصیه می کنم انسان های دست پاک، چشم پاک، دارای فهم مدیریت سیاسی و دلداده به کار منصوب شوند.
نماینده ولی فقیه در گیلان بر وحدت در تمام عرصه های انقلاب تاکید کرد و گفت: ایجاد تفرقه بین مسوولان به نفع هیچکس نیست.
2007
منبع: ایرنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟