کشتار عامدانه غیرنظامیان، مصداق بارز جرایم جنگی است


تهران- ایرنا- کمیته ملی حقوق بشردوستانه هلال احمر، با اعلام آمادگی برای ارائه خدمات درمانی به مجروحان غزه، در بیانیه ای کشتار عامدانه غیرنظامیان را مصداق بارز جرایم جنگی دانست.
کشتار عامدانه غیرنظامیان، مصداق بارز جرایم جنگی است
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه جمعیت هلال احمر، علی اصغر پیوندی، رئیس این سازمان در نامه‌ای خطاب به رئیس جمعیت هلال‌احمر فلسطین با ابراز همدردی با خانواده قربانیان حملات اخیر رژیم اشغالگر اسرائیل به مردم غزه، آمادگی جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران را برای ارائه خدمات درمانی به زخمی‌ها و مجروحان اعلام کرد.
همچنین کمیته ملی حقوق بشردوستانه هلال احمر در بیانیه‎ای حملات وحشیانه رژیم اشغا‌لگر قدس که به کشته و زخمی‌شدن صدها نفر از فلسطینیان منجر شد را محکوم کرد و مداخله سازمان‌های بین‌المللی برای خاتمه نقض فاحش حقوق بشر را خواستار شد.
در این بیانیه به آمده است: اتفاقات و حملات تأسفبار روزهای اخیر، به ویژه حملات صورت‌گرفته در روز دوشنبه 14می 2018، موسوم به روز نکبت، در سرزمین‌های اشغالی فلسطین که مصادف با هفتادمین سالگرد تشکیل رژیم صهیونیستی و نیز انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس شده است، بر اساس اخبار و گزارش‌های واصله به شهادت ده‌ها نفر از جمله کودکان و نوجوانان و زخمی و مجروح شدن صدها تن از معترضان فلسطینی منجر شده است.
در بخش دیگر این بیانیه آمده است: بدون‌ شک توسل به خشونت و کشتار عامدانه و هدفمند غیرنظامیان در سرزمین‌های اشغالی از سوی نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی و استفاده آنها از سلاح‌های جنگی برای مقابله و سرکوب اعتراضات معترضان، نقض اصول و قواعد حقوق بین‌الملل بشردوستانه و مصداق بارز جرایم جنگی است که سازمان‌های بین‌المللی دولتی و غیردولتی نیز در ارتکاب آن در جریان حملات اخیر صحه گذاشته‌اند.
این بیانیه می افزاید: با توجه به وضعیت بغرنج و بحرانی کنونی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران، با ابراز نگرانی و تأسف عمیق خود از نقض اصول و قواعد حقوق بین‌المللی بشردوستانه، از جمله، کنوانسیون چهارم ژنو 1949 و ماده 8 اساسنامه دیوان بین‌المللی کیفری از سوی نیروهای مسلح رژیم اشغالگر اسرائیل و یادآوری قطعنامه 2334 شورای امنیت سازمان ملل متحد ( 23 دسامبر 2016) در خصوص تلقی شهرک‌سازی‌های غیرقانونی این رژیم به‌عنوان نقض آشکار حقوق بین‌الملل، این حملات جنایتکارانه را به شدت محکوم می‌کند.
«کشورها، مجامع و نهادهای بشردوستانه، سیاسی و قضایی ذی صلاح بین‌المللی، به ویژه کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و دیوان بین‌المللی کیفری درخواست محکومیت این حملات و پیگیری فوری به منظور توقف آنها و اقدام برای پیگرد حقوقی و قضایی عاملان نقض قواعد حاکم در جامعه بین‌المللی و تعهدات این رژیم را دارد».
اجتمام*3377 * 3063

سرباز ربوده شده ایرانی به آغوش خانواده بازگشت


زاهدان - ایرنا - فرمانده مرزبانی کشور از بازگشت سعید براتی سرباز گروگان گرفته شده توسط اشرار در عملیات تروریستی اردیبهشت ماه 96 مرز میرجاوه سیستان و بلوچستان خبر داد.
سرباز ربوده شده ایرانی به آغوش خانواده بازگشت
به گزارش ایرنا از پایگاه خبری مرزبانی، سردار قاسم رضایی روز چهارشنبه اظهار داشت: با تلاش و حمایت فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، ستاد کل نیروهای مسلح و دستگاههای امنیتی سعید براتی سرباز گروگان گرفته شده توسط اشرار در عملیات تروریستی اردیبهشت ماه 96 در میرجاوه، به آغوش خانواده بازگشت.
سعید براتی به همراه 11 نفر از ماموران مرزبانی نیروی انتظامی متشکل از سه نیروی کادر و 9 سرباز وظیفه اوایل اردیبهشت پارسال در منطقه مرزی چاهندو میرجاوه سیستان و بلوچستان به هنگام تعویض پست مورد حمله و کمین تروریست ها قرار گرفت.
در این اقدام تروریستی سه درجه دار و 6 سرباز وظیفه مرزبانی بر اثر تیراندازی تروریستها به شهادت رسیده، 2 سرباز وظیفه زخمی شده و سعید براتی سرباز وظیفه زخمی و توسط اشرار و تروریستها ربوده شد.
3042**6081

سپاه برگزاری رزمایش اقتدار دریایی را در خلیج فارس تایید کرد


تهران- ایرنا- سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزاری رزمایش اقتدار دریایی را در آبهای نیلگون خلیج فارس طی هفته گذشته تایید کرد و از قدردانی فرمانده کل سپاه از یگان‌ های شرکت کننده در این رزمایش و تاکید وی بر ارتقای آمادگی های دفاعی برای مقابله با ماجراجویی های دشمنان خبر داد.
سپاه برگزاری رزمایش اقتدار دریایی را در خلیج فارس تایید کرد
به گزارش ایرنا از روابط عمومی کل سپاه، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف روز یکشنبه در پی برگزاری رزمایش اقتدار دریایی سپاه که هفته گذشته در آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس برگزار شد، این مطلب را عنوان و اظهار داشت: این رزمایش با هدف کنترل و مراقبت از امنیت آبراه بین المللی و در چارچوب برنامه رزمایش‌های تقویمی سالانه سپاه برگزار شد.
وی ادامه داد: این رزمایش با قدردانی سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه از یگان‌های نیروهای دریایی و هوافضای سپاه همراه شد و ایشان با ابراز رضایت از برگزاری موفق رزمایش اقتدار دریایی سپاه، بر لزوم حفظ و ارتقای آمادگی های همه جانبه دفاعی برای تامین امنیت پایدار آبراه راهبردی خلیج فارس و تنگه هرمز و مقابله متناسب با تهدیدات و ماجراجویی های احتمالی دشمنان تأکید کردند.
اجتمام *7029 * 3063

50هزارهکتار قرارداد طرح کاداستر در خراسان شمالی منعقد شد


بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه هم اکنون این استان در اجرای طرح کاداستر پیشرو است گفت: امسال 50 هزار هکتار قرارداد برای اجرای این طرح منعقد شد.
50هزارهکتار قرارداد طرح کاداستر در خراسان شمالی منعقد شد
رضا جباران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای دقیق این طرح از اواخر سال 95 آغاز شد که هم اکنون این استان در طرح کاداستر پیشرو در کشور است و با همکاری و تعامل خوب بین دستگاه ها برای حل این مسائل مشکل خاصی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه اجرای طرح کاداستر تا پایان سال 96 در 38 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خراسان شمالی به پایان رسیده است گفت: از این میزان 9 هزار هکتار برای صدور سند به اداره ثبت اسناد تحویل داده شده است و مابقی در دو ماه آینده به پایان خواهد رسید.
جباران افزود: در سه ماه نخست امسال در طرح کاداستر برای اجرای پروژه های کشاورزی 24 مورد به مساحت 56 هکتار و برای طرح های غیر کشاورزی چهار مورد به مساحت 19 هکتار در اختیار متقاضیان قرار گرفت.
مدیر کل امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با اجرای طرح کاداستر مساحت اراضی کشاورزان این استان به 400 هزار هکتار خواهد رسید.
تولید اطلاعات و آمار و ایجاد بانک‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی در جهت ارائه خدمات به حوزه‌های مختلف بخش کشاورزی، تحقق اهداف دولت الکترونیکی در بخش کشاورزی به‌ ویژه در حوزه مالکیت و حقوقی، پاسخ به استعلام‌های دستگاه‌های ذیربط و مردم با سرعت و دقت بالا، شفاف‌سازی در وصول مطالبات دولت در اراضی از مهم‌ترین مزایای اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی است.
استان 28 هزار کیلومتر مربعی خراسان شمالی با جمعیت 863 هزار نفر در شمال شرق کشور واقع است.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که سالانه بیش از دو میلیون و 500 هزار تن انواع محصول زراعی، باغی و دامی تولید می شود.
7186/3007/ 6042

نیروهای مسلح برای حفظ منافع کشور آماده جانفشانی هستند


تهران - ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح این آمادگی را دارند تا به عنوان سربازان جان بر کف مردم تمام ارکان و ظرفیت خود را در جهت حفظ منافع حیاتی ایران اسلامی به کار بسته و در این راه عاشقانه جانفشانی کنند.
نیروهای مسلح برای حفظ منافع کشور آماده جانفشانی هستند
به گزارش ایرنا از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر سرتیپ امیر حاتمی روز سه شنبه در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع با تبیین شرایط جمهوری اسلامی ایران و نقش وزارت دفاع در حرکت نظام و مسیر پیچیده تحولات بین المللی اظهار داشت:‌ امروز ائتلاف پوشالی استکبار،‌ ارتجاع و نفاق به سرکردگی آمریکا در تلاشند تا شرایط نظام جمهوری اسلامی ایران را بحرانی جلوه داده و با جنگ روانی و القاء نارضایتی در آحاد جامعه، تئوری فاصله بین نظام و مردم را عملی سازند.
وی با اشاره به قدرت نظام اسلامی در عصر حاضر یادآور شد: رویدادهای چهار دهه گذشته نشان داد جمهوری اسلامی ایران با عبور از گردنه های سختی همچون جنگ و نا آرامی های داخلی، جنگ تحمیلی، تحریم و اجماع جهانی و نظام بین الملل علیه خود، توانست در آوردگاهی کاملا نا برابر و با کمبود منابع و امکانات، با سلاح ایمان و توکل به قدرت لایزال الهی بر دشمن فائق آید و این در حالی است که امروز ایران اسلامی نسبت به ادوار گذشته بسیار منسجم تر، مقتدر و دارای قدرت بازدارندگی فعال است.
امیر حاتمی با بیان اینکه دشمن به دنبال شکست های متعدد در عرصه تقابل با ملت ایران، ‌امروز تئوری ایجاد گسست اجتماعی و القاء ناکارآمدی را به عنوان تاکتیکی جدید علیه نظام اسلامی در دستور کار قرارداده، گفت: امروز دشمنان ایران اسلامی با ضعیف نشان دادن نقاط قوت نظام و تأکید و تمرکز بر جنگ اقتصادی به دنبال انباشت نارضایتی در جامعه هستند و این در حالی است که حرکت رو به رشد نظام اسلامی با قدرت ادامه دارد.
وی «فشار از بیرون و فروپاشی از درون» را یکی دیگر از تاکتیک های دشمنان علیه جمهوری اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت:‌ برخی عناصر خود فروخته همچون منافقین، سلطنت طلب ها و اپوزسیون داخلی و خارجی با تجهیز مالی برخی دولت های سرسپرده منطقه و نقشه و برنامه ریزی آمریکا و رژیم صهیونیستی و سایر دولت های استکباری از هر ابزاری در فضای واقعی و مجازی برای تخریب باور مردم و اعتماد و اعتقاد آنان نسبت به نظام اسلامی با یکدیگر هم پیمان شده اند.
وزیر دفاع گفت: جمهوری اسلامی ایران به دلیل داشتن ظرفیت های عظیم انسانی و منابع متعدد با تحریم متوقف نمی شود و بر این اساس آمریکائی ها «تاکتیک ایجاد فاصله بین مردم و نظام » را به عنوان روشی مهندسی شده ضربه به نظام اسلامی ارائه داده اند.
امیر سرتیپ حاتمی در ادامه با اشاره به تدابیر مقام معظم رهبری درخصوص جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران تصریح کرد: تحریم و تهدیدات مالی برای ما قابل تبدیل به یک فرصت است؛ چرا که باعث خود اتکائی، خودکفائی و تکیه بر توان بومی می شود و بارور شدن ظرفیت های عظیم داخلی را به همراه خواهد داشت و این مساله می تواند به الگویی برای سایر کشورهای آزادیخواه تبدیل شود.
وی در این رابطه با اشاره به جایگاه و عملکرد وزارت دفاع در دوران تحریم و استفاده بهینه از ظرفیت های بومی بیان کرد: وزارت دفاع با عبور از مهندسی معکوس و تکیه بر توان داخلی و استفاده حداکثری از ظرفیت های عظیم نیروی انسانی متناسب با تهدیدات و نیاز نیروهای مسلح، در تلاش است حدود 200هزار فناوری به روز را مبتکرانه و خلاقانه در جهت رشد ابتکار و خلاقیت و تولید محصول بومی و منحصر به فرد اجرائی کند.
وزیر دفاع گفت:‌ بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی کشور ناشی از عدم بهره برداری درست منابع و سرمایه های انسانی است و با اتخاذ تصمیمات راهبردی، اتحاد ملی و بسیج همگانی، نقشه و دسیسه دشمنان در عرصه های اقتصادی را نیز با شکست مواجه خواهیم کرد.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به نا امیدی دشمن از اقدام نظامی و توانمندی های دفاعی کشور به ویژه قابلیت های دفاع راهبردی گفت: بر این اساس دشمنان تاکتیک خود را بر محور فشار اقتصادی و القاء نارضایتی عمومی به کار بسته و متمرکز کرده اند.
امیر حاتمی با اشاره به اعتماد بالای مردم نسبت به فرزندان رشید خود در نیروهای مسلح افزود:‌ از آنجائی که ایران دارای یک نظام مردمی و دینی است، رفاه مردم جزء منافع حیاتی و خطوط قرمز تلقی شده و نیروهای مسلح این آمادگی را دارند تا به عنوان سربازان جان بر کف مردم تمام ارکان و ظرفیت خود را در جهت حفظ منافع حیاتی ایران اسلامی به کار بسته و در این راه عاشقانه جانفشانی کنند.
وی گفت: در مقابل جبهه دشمن نباید سستی و غفلت کرد و نباید اجازه داد تهدیدات دشمن منجر به آسیب دیدن وحدت و انسجام داخلی شود و در این مسیر پرفراز و نشیب تنها راه نجات و سعادت کشور تبعیت از راه نورانی قرآن و ولایت فقیه در مقابل دشمنی های نظام سلطه است.
اجتمام* 1417 *1569

سرشبکه های رسانه های معاند در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند


زاهدان - ایرنا - سازمان اطلاعات سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان در اطلاعیه ای اعلام کرد: سرشبکه های اصلی رسانه های معاند خارجی در این استان دستگیر شدند.
سرشبکه های رسانه های معاند در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند
به گزارش روز دوشنبه، در این اطلاعیه آمده است: برخی از کانال های معاند و معارض با جذب و آموزش تعدادی از جوانان نا آگاه اقدام به نشر اکاذیب و مطالب وحدت ستیز در فضای مجازی می کردند و از این طریق موجبات بر هم زدن نظم عمومی را فراهم کرده بودند.
در این اطلاعیه آمده است: سازمان اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان در راستای حفظ امنیت جامعه و استحکام وحدت پایدار در استان، پیگیری جدی موضوع را در دستور کار قرار داد و موفق شد اعضای اصلی این تیم خرابکار را در جریان اغتشاشات اخیر پیش آمده در استان شناسایی و دستگیر کند.
بر اساس این گزارش؛ اعضای این تیم در چندین شهرستان سیستان و بلوچستان شناسایی و به صورت زنجیره ای و طی عملیات های مختلف دستگیر شدند.
بزودی جزئیات این دستگیری ها منتشر خواهد شد.
3213**6081
>