پلیس رژیم صهیونیستی رسما نتانیاهو را به فساد مالی متهم کرد
تهران – ایرنا – پلیس رژیم صهیونیستی روز سه شنبه به صورت رسمی از دادستان این رژیم خواسته تا علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اتهام دریافت رشوه اعلام جرم کند.
به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، پلیس رژیم صهیونیستی رسما از دادستانی خواست تا در خصوص پرونده موسوم به «پرونده ۱۰۰۰» بنیامین نتانیاهو را به اتهام دریافت رشوه و خیانت در امانت تحت پیگرد قرار دهد.
شبکه ۱۰ تلویزیونی رژیم صهیونیستی هفته گذشته گزارش داده بود: در جلسه روز چهارشنبه پلیس و بازرسان مبارزه با پولشویی، تصمیم گرفته شد تا به دستگاه قضایی توصیه شود بنیامین نتانیاهو در پرونده موسوم به «پرونده ۱۰۰۰» در دادگاه محاکمه شود.
پلیس چند ماه قبل، از نتانیاهو در دو مورد بازجویی کرده بود: اول دریافت هدیه از بازرگانان که به پرونده ۱۰۰۰ معروف شده است و دوم که به پرونده ۲۰۰۰ معروف است چند مورد گفت وگو با ارنون موزس ناشر روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت برای پوشش خبری بهتر از نتانیاهو، در مقابل شکایت از روزنامه اسرائیل الیوم است که رقیب یدیعوت احرونوت به شمار می رود.
نتانیاهو در پرونده دیگری متهم است که نزدیکانش در قرارداد خرید زیردریایی از آلمان ، حق کمیسیون دریافت کرده اند.
روزنامه های صهیونیستی پس از تکمیل تحقیقات پرونده فساد مالی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش بینی کردند که زندان یا خانه نشینی در انتظار او است.
مدت نخست وزیری نتانیاهو در سال ۲۰۱۹ پایان می یابد.
شبک**۹۳۶۵**۳۴۰۴**مترجم: رضا میرزائی**انتشار: محسن اسماعیلی
ترکیه درباره خودداری از تحویل اف.35 به آمریکا هشدار داد
آنکارا- ایرنا- حامی آکسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه درباره خودداری احتمالی آمریکا از تحویل هواپیماهای جنگی اف.۳۵ هشدار داد.
به گزارش ایرنا، آکسوی روز جمعه در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص تصمیم اخیر کنگره آمریکا برای تحویل ندادن جنگنده های اف.۳۵ به ترکیه گفت که اگر مقامات واشنگتن چنین تصمیمی را عملی کنند، آنکارا واکنش متناسب را نشان خواهد داد.
وی بیان کرد: این اقدامات برای انصراف ترکیه از خرید سامانه اس.۴۰۰ و استرداد اندرو برانسون کشیش آمریکایی متهم به جاسوسی و تروریسم در ترکیه صورت می گیرد.
وی اظهار کرد: ترکیه تمام تعهدات خود را در زمینه خرید جنگنده های اف.۳۵ انجام داده و وظایف طرفین در قرارداد امضا شده، مشخص است و انتظار داریم که هر کس به تعهدات خود پایبند باشد.
مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز ماه گذشته با تهدید به اقدامات تلافی جویانه علیه آمریکا در صورت توقف تحویل این هواپیماها به ترکیه افزود: آمریکا اگر علیه ترکیه تحریم ها و یا محدودیت هایی اعمال کند، ترکیه قطعا پاسخ خواهد داد.
وی با بی مورد خواندن نگرانی اعضای ناتو و آمریکا در خصوص خرید سامانه موشک های دفاعی اس.۴۰۰ روسی توسط ترکیه اعلام کرده بود که ترکیه عضو ناتو بوده و حساسیت لازم را دارد که موشک های اس.۴۰۰ روسی، موشک ها و هواپیماهای اعضای ناتو را به عنوان دشمن شناسایی نکند و در این زمینه به لحاظ فنی تدابیر لازم اندیشیده شده است.
به گزارش ایرنا، به رغم مخالفت هایی داخلی به خصوص در کنگره آمریکا، قرار است که واشنگتن نخستین جنگنده اف.۳۵ را تا ماه ژوئن به ترکیه تحویل دهد ولی مقامات ترکیه نگران عملی نشدن این تصمیم آمریکا هستند.
نمایندگان کنگره آمریکا نگران برخورد بالقوه بین نیروهای ترکیه و آمریکا در سوریه هستند و بر همین اساس پیشنهاد داده بودند که تحویل ۱۱۶ فروند جنگنده آذرخش اف.۳۵ آمریکایی به ترکیه متوقف شود.
روابط ترکیه و آمریکا در دو سال اخیر به خصوص بعد از کودتای نافرجام ۱۵ جولای ۲۰۱۶(۲۵ تیرماه ۱۳۹۵) روز به روز تیره تر شده است.
ترکیه خواهان استرداد فتح الله گولن متهم ردیف اول کودتای نافرجام این کشور از آمریکاست ولی مقامات آمریکا تاکنون به این خواسته آنکارا جواب مثبت نداده اند.
روابط دو کشور همچنین در خصوص تحویل سلاح از سوی آمریکا به گروه های کردی سوریه در یک سال گذشته به شدت تیره شده و مقامات ترکیه بارها واشنگتن را به حمایت از گروه های تروریستی متهم کرده و مدعی تحویل بیش از پنج هزار کامیون سلاح آمریکایی به گروه های کردی سوریه هستند.
نهایی شدن قرارداد خرید سامانه موشکی اس.۴۰۰ روسی نیز موضوع دیگری است که به اختلاف بین آنکارا و واشنگتن دامن زده و در پی این تحولات، دولت آمریکا اقداماتی را برای توقف اجرای قراردادهای فروش تسلیحات از جمله خودداری از تحویل هواپیماهای پیشرفته اف.۳۵ با ترکیه آغاز کرده است.
خاورم/۱۹۰۵
آل خلیفه برای سرکوب مخالفان تابعیت شهروندان را لغو می کند
تهران - ایرنا - مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد که آل خلیفه از لغو تابعیت بعنوان سلاح و ابزار سرکوب و خفه کردن صدای مخالفان استفاده می کند.
به گزارش پایگاه 'منامه پست' مرکز حقوق بشر بحرین از نهادهای بین المللی درخواست کرد با فشار بر رژیم حاکم، به استفاده از لغو تابعیت در سرکوب مخالفان پایان دهند.
این مرکز اعلام کرد، تاکنون بیش از ۷۳۲ شهروند بحرینی از طریق تصمیم های اداری یا احکام دادگاه لغو تابعیت شده اند و بحرین دراین موضوع پیشتاز همه کشورها به شمار می رود.
مرکز حقو بشر بحرین از سازمان های بین المللی و حقوقی خواست رژیم آل خلیفه را وادار کنند تابعیت این افراد را بازگرداند و به پیمان های بین المللی از جمله قوانینی که حق داشتن تابعیت را به رسمیت می شناسد احترام بگذارد.
این مرکز از پیامدهای ناگوار و خطرناک لغو تابعیت افراد، برای خانواده های آن ها که یک مجازات دسته جمعی به شمار می رود ابراز نگرانی کرد.
بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مسالمت آمیز مردمی علیه دولت آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت، رفع تبعیض و روی کارآمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.
شبک**۶۱۱۶**۱۹۱۷
35 خانواده فلسطینی آواره می شوند
تهران – ایرنا – دادگاه عالی رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب حکم اخراج ۳۵ خانواده فلسطینی را از محل سکونت خود از منطقه خان الاحمر صادر کرد.
به گزارش خبرگزاری فلسطینی 'صفا'، این خانواده ها از سال ۱۹۵۳ که از صحرای نقب اخراج شدند و در منطقه خان الاحمد در شرق قدس زندگی می کنند.
این خانواده ها از صحرانشینان فلسطینی در نقب بودند که از منطقه زندگی خود رانده و به صورت یک کانون کوچک جمعیتی در اطراف قدس ساکن شدند.
رئیس این کانون جمعیتی گفت: پنجشنبه شب حکم دادگاه رژیم صهیونیستی مبنی بر ضرورت نقل مکان این خانواده ها که جمعیت آن ها به حدود ۲۰۰ نفر می رسد، به منطقه دروازه قدس در شهرک 'العیزریه' به آن ها ابلاغ شده است.
'عید خمیس جهالین' افزود: ساکنان خان الاحمر با نقل مکان از این منطقه مخالف هستند و این موضوع را نمی پذیرند.
وی اظهارداشت: تنها راه حل پیش روی ساکنان خان الاحمر بازگشت به منطقه تل عراد در صحرای نقب است که از سال ۱۹۵۳ از آن اخراج شدند.
جهالین اضافه کرد: تصمیم دادگاه رژیم صهیونیستی برای تخریب منازل و اخراج ساکنان خان الاحمر ممکن است هر لحظه اجرا شود.
رئیس کانون جمعیتی خان الاحمر گفت: ۲۳ کانون حاشیه نشینی در اطراف قدس وجود دارد که حدود پنج هزار شهوند فلسطینی در آن ها زندگی می کنند.
جهالین افزود: اخراج ساکنان خان الاحمر مقدمه اخراج دیگر کانون های حاشیه قدس است تا پس از آن زمینه برای ایجاد یک شهرک صهیونیست نشین که شمال کرانه باختری را از جنوب آن جدا می کند فراهم شود.
شبک**۶۱۱۶**۳۴۰۴
شهرک سازی های رژیم صهیونیستی امنیت منطقه را تهدید می کند
تهران- ایرنا- وزیر مشاور در امور اطلاع رسانی اردن و سخنگوی دولت این کشور با محکوم کردن تصمیم رژیم صهیونیستی برای ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی جدید در سرزمین های اشغالی اعلام کرد که این موضوع امنیت و ثبات منطقه را تهدید می کند.
به گزارش بامداد جمعه ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی «معا»، محمد المومنی گفت که شهرک سازی های اسرائیل غیر قانونی و محکوم است و تهدیدی مستقیم برای صلح و چالشی در برابر اراده جامعه بین الملل و قطعنامه های سازمان ملل در این باره به شمار می رود.
وی افزود: جامعه بین الملل شهرک سازی را محکوم می کند و آن را غیر قانونی می داند و قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت به وضوح اراده بین المللی را در این باره نشان می دهد.
سخنگوی دولت اردن اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی برای تغییر اوضاع در سرزمین های اشغالی و شهرک سازی های جدید را تهدی برای امنیت و ثبات در منطقه دانست.
«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه اعلام کرد، از کمیته برنامه ریزی خواسته است که در اسرع وقت مجوز ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در ۳۰ شهرک کرانه باختری رود اردن را صادر کند.
وی در بیانیه ای اظهار کرد که هفته آینده در کمیته برنامه ریزی شهرکسازی، با احداث ۲ هزار و ۵۰۰ واحدی موافقت می شود که فورا باید در سال جاری میلادی ساخته شود.
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین گفت: تلاش می کند موافقت کمیته برنامه ریزی برای احداث یکهزار و ۴۰۰ واحد دیگر را در مرحله بعد بدست آورد.
براساس قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد، ساخت شهرک در کرانه باختری فاقد مشروعیت است.
شورای امنیت سازمان ملل متحد ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ (سوم دیماه ۹۵) از تل آویو خواست تمامی فعالیت های مربوط به شهرک سازی های خود را متوقف کند.
۱۴ عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد از جمله چهار عضو دائم این نهاد بین المللی شامل چین، فرانسه، روسیه و انگلیس به این قطعنامه رای مثبت دادند و نماینده باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا نیز برای نخستین بار به این قطعنامه رای ممتنع داد.
با وجود آن که این قطعنامه، شهرک سازی در سرزمین های اشغالی فلسطین را «فاقد وجاهت قانونی» دانسته است، اما رژیم صهیونیستی نه تنها اقدامی برای توقف شهرک سازی های غیر قانونی انجام نداد،، بلکه با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» و حمایت همه جانبه واشنگتن از تل آویو، روند شهرک سازی ها شدت گرفت.
شبد**۱۴۸۰**۹۱۲۲
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن