پلیس رژیم صهیونیستی رسما نتانیاهو را به فساد مالی متهم کرد


تهران – ایرنا – پلیس رژیم صهیونیستی روز سه شنبه به صورت رسمی از دادستان این رژیم خواسته تا علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اتهام دریافت رشوه اعلام جرم کند.
پلیس رژیم صهیونیستی رسما نتانیاهو را به فساد مالی متهم کرد
به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، پلیس رژیم صهیونیستی رسما از دادستانی خواست تا در خصوص پرونده موسوم به «پرونده 1000» بنیامین نتانیاهو را به اتهام دریافت رشوه و خیانت در امانت تحت پیگرد قرار دهد.
شبکه 10 تلویزیونی رژیم صهیونیستی هفته گذشته گزارش داده بود: در جلسه روز چهارشنبه پلیس و بازرسان مبارزه با پولشویی، تصمیم گرفته شد تا به دستگاه قضایی توصیه شود بنیامین نتانیاهو در پرونده موسوم به «پرونده 1000» در دادگاه محاکمه شود.
پلیس چند ماه قبل، از نتانیاهو در دو مورد بازجویی کرده بود: اول دریافت هدیه از بازرگانان که به 'پرونده 1000' معروف شده است و دوم که به 'پرونده 2000' معروف است چند مورد گفت وگو با 'ارنون موزس' ناشر روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت برای پوشش خبری بهتر از نتانیاهو، در مقابل شکایت از روزنامه ' اسرائیل الیوم ' است که رقیب یدیعوت احرونوت به شمار می رود.
نتانیاهو در پرونده دیگری متهم است که نزدیکانش در قرارداد خرید زیردریایی از آلمان ، حق کمیسیون دریافت کرده اند.
روزنامه های صهیونیستی پس از تکمیل تحقیقات پرونده فساد مالی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش بینی کردند که زندان یا خانه نشینی در انتظار او است.
مدت نخست وزیری نتانیاهو در سال 2019 پایان می یابد.
شبک**9365**3404**مترجم: رضا میرزائی**انتشار: محسن اسماعیلی

دو نظامی لبنانی در درگیری با ارتش صهیونیستی زخمی شدند


تهران - ایرنا - ارتش لبنان سه شنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد دو نظامی این کشور در نتیجه تعدی گشتی های ارتش رژیم صهیونیستی در جنوب آن کشور زخمی شدند.
دو نظامی لبنانی در درگیری با ارتش صهیونیستی زخمی شدند
به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، در بیانیه ای که فرمانده ارتش لبنان منتشر کرد، آمده است، گشتی نیروهای اطلاعاتی شهرک'رمیش' در نزدیکی شهر 'بنت جبیل' از سوی گشتی های اسرائیلی هدف شش بمب آتش زا قرار گرفتند که در جریان آن دو نفر از نیروهای لبنانی زخمی شدند.
در ادامه این بیانیه آمده است: پس از وقوع این تجاوز آشکار نیروهای اسرائیلی، گشتی های ارتش و نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد مستقر در لبنان (یونیفل) و امداد و نجات به منطقه حادثه رفتند و آتش به وجود آمده در این منطقه را خاموش کردند.
ارتش لبنان به جزئیات بیشتر این حادثه هیچ اشاره ای نکرده است.
منطقه بنت جبیل از توابع شهرستانی به همین نام، در استان النبطیه در جنوب لبنان قرار دارد و از مراکز اصلی فعالیت حزب الله به شمار می رود.
شبس**9363**1859

کاردار آمریکا در آنکارا با کشیش زندانی در ترکیه دیدار کرد


آنکاراـ ایرناـ جفری هونیر کاردار سفارت آمریکا در ترکیه با آندرو برونسون کشیش آمریکایی زندانی در شهر ازمیر که حبس خانگی او موجب تیرگی روابط واشنگتن و آنکارا شده است، دیدار کرد.
کاردار آمریکا در آنکارا با کشیش زندانی در ترکیه دیدار کرد
به گزارش روز سه شنبه ایرنا، محکومیت حبس خانگی کشیش برونسون آمریکایی از سوی دادگاهی در شهر ازمیر موجب شد تا مقامات کاخ سفید واکنشی تند به این رفتار ترکیه نشان دهند.
به نوشته خبرگزاری آناتولی، جفری هونیر امروز به محل حبس خانگی برونسون مراجعه و به مدت یک ساعت با این کشیش آمریکایی دیدار کرد.
بنا بر اعلام آناتولی، پس از پایان این دیدار، هونیر در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: ما در دیدار با مقامات آنکارا خواستار رفتار عادلانه و شفاف در خصوص وضعیت کشیش برونسون و سایر شهروندان آمریکایی محبوس در ترکیه شده ایم و معتقدیم تا دیر نشده، باید نسبت به آزادی آنها اقدامات لازم صورت گیرد.
محکومیت حبس خانگی کشیش برونسون آمریکایی در شهر ازمیر باعث شد تا دونالد ترامپ ضمن انتقاد شدید از این اقدام ترکیه، تحریم هایی را علیه دو وزیر ترک اعمال و تعرفه های واردات فلزات تولید ترکیه به آمریکا را دو برابر کند.
این تصمیم رییس جمهوری آمریکا بر تنش میان دو کشور افزود به طوری که افزایش فشار بر اقتصاد ترکیه از سوی مقامات کاخ سفید بدبینی مردم ترکیه را نسبت به آمریکا تشدید کرده و ترس از واکنش های مردمی و احتمال ترور این کشیش زندانی برای متشنج کردن اوضاع باعث شد تا دولت آنکارا تدابیر امنیتی در محل حبس خانگی کشیش برونسون را به سطح بالایی افزایش دهد.
بنا به اعلام رسانه های ترکیه، در خیابان ها و کوچه های منتهی به منزل محل زندان خانگی این کشیش آمریکایی، ماموران پلیس امنیت و ضد ترور با خودروهای ضد شورش مستقر شده اند.
بروز تنش اخیر میان آنکارا و واشنگتن بر سر محکومیت حبس کشیش آمریکایی در ازمیر و اقدام متقابل دو کشور در تحریم وزرای کشور و دادگستری همدیگر، نگرانی هایی در بازارهای مالی و پولی ترکیه هم ایجاد کرده و موجب افزایش نرخ ارز در این کشور شده است.
همچنین با اعلام تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا مبنی بر دو برابر شدن تعرفه های واردات فلزات تولید ترکیه به آمریکا که از دیروز اجرا شده، افزایش نرخ ارزهای خارجی در ترکیه شدت گرفته است.
مقامات دو کشور طی هفته گذشته برای حل اختلافات فی مابین در واشنگتن مذاکره کردند و پیش بینی کارشناسان اقتصادی ترک حاکی از کاهش نرخ دلار پس از مذاکرات بود اما افزایش دوباره نرخ دلار در بازار امروز ترکیه نشان داد که این مذاکرات بی نتیجه بوده است.
دولت ترکیه از دیروز تدابیر مالی و اقتصادی فوری در قبال حملات مالی و تحریم های آمریکا علیه ترکیه اتخاذ کرد که چندان در توقف افزایش نرخ ارز موثر نبود.
خاورم/1905

نیروهای سعودی هدف موشک های یمنی قرار گرفتند


تهران - ایرنا - محل تجمع نیروهای متجاوز سعودی سه شنبه شب در نزدیکی بندر المخا یمن واقع در جنوب غرب این کشور، هدف دو فروند موشک ارتش و کمیته های مردمی یمنی قرار گرفت.
نیروهای سعودی هدف موشک های یمنی قرار گرفتند
به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره یمن، این موشک ها از نوع زلزال و ساخت یمن بوده است که نیروهای متجاوز سعودی را در غرب منطقه 'جبل النار' در نزدیکی شهر بندری 'المخا' هدف قرار داده است.
یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن 19 مردادماه نیز با یک فروند موشک بالستیک پایگاه نظامی سعودی ها در ظهران استان عسیر ( جنوب عربستان) را هدف قرار دادند.
جنگنده سعودی 18مرداد با بمباران اتوبوس حامل کودکان در شهر صعده (شمال) یمن ،51 تن را کشته و ده ها دانش آموز نیز زخمی شدند.
حمله نظامی سعودی به یمن در سه سال گذشته نه تنها موجب از بین رفتن انقلاب نوپای مردمی یمن نشده است، بلکه این جنگ خسارت های جانی و مالی زیادی را برای دو عضو فعال ائتلاف یعنی عربستان و امارات در برداشته است، به گونه ای که کارشناسان بر این باورند در خوشبینانه ترین حالت هر روز جنگ برای دولت ریاض 200 میلیون دلار هزینه دارد.
عربستان و امارات با تشکیل یک ائتلاف خودخوانده و با چراغ سبز آمریکا از ششم فروردین ماه 94 به بهانه بازگشت 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت حملات همه جانبه خود به این کشور فقیر عربی را آغاز کرد.
شبس**9363*1613*

1300 کارخانه صنعتی در حلب سوریه به چرخه تولید بازگشت


دمشق- ایرنا- هزار و 300 کارخانه و کارگاه صنعتی تعطیل شده بر اثر جنگ داخلی در سوریه، هم اینک در منطقه الکلاسه حلب فعالیت خود را از سر گرفتند.
1300 کارخانه صنعتی در حلب سوریه به چرخه تولید بازگشت
به گزارش سه شنبه شب ایرنا، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منطقه الکلاسه حلب یکی از قطب های صنایع نساجی این کشور به شمار می رود.
پس از سرکوب تروریست ها در این منطقه از استان حلب، حدود هزار و 300 کارخانه و کارگاه به مدار تولید بازگشتند که 60 درصد آنها را کارخانه ها و کارگاه‌های صنایع نساجی تشکیل می‌دهد.
صنعت کاران این منطقه با مشکلاتی در روند تولید روبه رو هستند که یکی از آنها انرژی برق است که برای فعالیت کارخانه ها و روشنایی خیابان ها و معابر اطراف منطقه ضروری است.
رئیس اتاق صنایع حلب نیز می گوید: پس از آزادسازی منطقه الکلاسه از دست تروریست ها و بازگشت صنعتگران، تامین برق منطقه که بزرگترین مانع در مسیر فعالیت آنان بود هم اینک حل شده است.
فارس الشهابی با بیان اینکه جریمه های مالی متراکم شده از دیگر مشکلات صنعت کاران است، افزود: نهادهای مسئول شرایط مناسب را برای بازگشت تولید به وضعیت بهتر فراهم کنند.
شهر حلب مرکز استان حلب و به عنوان 'پایتخت تجاری سوریه' در شمال این کشور واقع ‌است.
شهر حلب از نیمه سال 2012 میلادی به جبهه اصلی جنگ داخلی سوریه تبدیل و به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی و تحت اشغال تروریست ها تقسیم شده بود.
خاورم**8005 *شبس*1488 **

وزیر خارجه ترکیه خواستار پایان زورگویی آمریکا شد


آنکارا- ایرنا- مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با تقبیح اقدامات خارج از قاعده مقامات واشنگتن در فشار و تحریم علیه سایر کشورها، خواستار پایان داده به زورگویی آمریکا شد.
وزیر خارجه ترکیه خواستار پایان زورگویی آمریکا شد
به گزارش روز سه شنبه ایرنا، چاووش اوغلو در نشست مطبوعاتی مشترک با سرگئی لاوروف همتای روس خود با اشاره به پایان دوره زورگویی در جهان افزود: آمریکا با این اقدامات نمی تواند به عنوان کشوری معتبر به راه خود ادامه دهد.
وی از ادامه تلاش ها برای حل اختلاف بین آمریکا و ترکیه خبر داد و بیان کرد: کاردار سفارت آمریکا در آنکارا امروز با آندرو برونسون کشیش آمریکایی که در شهر ازمیر ترکیه حبس خانگی قرار دارد، دیدار می کند.
وزیر خارجه ترکیه در ادامه این نشست با اشاره به تلاش ترکیه و روسیه برای حل مساله جنگ داخلی در سوریه، نسبت به 'بمباران کل شهر ادلب به بهانه حضور تروریست ها' هشدار داد و گفت: اگر این اقدام انجام شود، غیرنظامیان قتل عام می شوند.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای حذف روادید برای سفر اتباع ترکیه به روسیه اظهار امیدواری کرد که شهروندان ترکیه هم به طور متقابل بتوانند بدون اخذ ویزا به روسیه سفر کنند.
چاووش اوغلو از ارزیابی دوباره روابط دو جانبه ترکیه و روسیه در مذاکره با لاوروف خبر داد و گفت: روابط دوجانبه آنکارا - مسکو به طور مثبت در حال توسعه است.
وی فعالیت دو کشور در زمینه اجرای پروژه هایی مانند نیروگاه هسته ای آک کویو و پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی جریان ترک در مسیر روسیه به ترکیه از بستر دریای سیاه را مثبت خواند.
وزیر امور خارجه ترکیه همچنین با اشاره به افزایش چشمگیر تعداد گردشگران ورودی روسیه به ترکیه اعلام کرد که هم اکنون گردشگران روسی پرشمارترین گردشگران خارجی ترکیه هستند.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه که برای شرکت در کنفرانس سفرای ترکیه به آنکارا سفر کرده است، در دیدار با همتای ترک خود، درباره روابط دوجانبه، مساله سوریه و تحریم های آمریکا به رایزنی پرداخت.
خاورم/1905
>