گروه خبری اقتصادی

بازدید معاون وزیر نیرو از پروژه سد هراز و پایان یک شایعه


ساری - ایرنا - معاون آب و آبفای وزیر نیرو عصر چهارشنبه با بازدید از سد مخزنی در دست ساخت هراز به شایعه تعطیلی این پروژه به خاطر نبود اعتبارات پایان داد .
بازدید معاون وزیر نیرو از پروژه سد هراز و پایان یک شایعه
به گزارش خبرنگار ایرنا ، عباس سروش که در این بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران و فرماندار آمل وی را همراهی می کردند ، گفت که در بازگشت به تهران تامین منابع مالی و اعتبارات وعده داده شده برای این سد را پیگیری خواهد کرد .
وی با تایید این که نبود اعتبارات مشکلی برای ادامه ساخت سد است ، افزود که گزارش بازدیدش را به وزیر نیرو منعکس خواهد تا منابع مالی مورد نیاز زودتر تامین شود .
معاون وزیر نیرو گفت : با توجه به مشکلات مالی کشور ، طرح های سد سازی در مازندران را اولویت بندی خواهیم کرد تا تامین منابع مالی با توجه به اینکه سد هراز برای تامین آب شرب و کشاورزی پنج شهرستان مرکزی مازندران در نظر گرفته شده ، در اولویت قرار گیرد.
ساخت سد مخزنی هراز از اواخر سال 88 بر روی رودخانه هراز در کیلومتر 22 جنوب شهر آمل آغاز شد و تاکنون حدود 35 درصد پیشرفت داشته است.
محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ماه پیش پس از بازدید از سد هراز ، از اختصاص 80 میلیارد تومان اعتبار برای شتاب بخشی به ساخت این سد خبر داده بود.
بازدید معاون وزیر نیرو امروز در حالی از سد در دست ساخت هراز صورت گرفت که گفته می شود پیمانکار طرح برای تحت فشار گذاشتن مسئولان در رسیدن به مطالباتش ، تعدادی از کارگران را با حربه اخراج روانه فرمانداری کرده بود .
در پی این اقدام ، در شبکه های اجتماعی منطقه این گمانه زنی گسترش یافته بود که ساخت سد به خاطر نبود اعتبار متوقف شده است .
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در واکنش به حضور کارگران در فرمانداری گفت : پیمانکار پروژه سد هراز از این پروژه حدود 32 میلیارد تومان طلب دارد ولی از پروژه های کل کشور چندین برابر طلب دارد و این کار را مطرح می کند تا طلب خود را وصول کند.
عزت الله یوسفیان ملا به رسانه های محلی توضیح داد : دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه یک ماه قبل از سد هراز بازدید کرد و 80 میلیارد تومان به آن اختصاص داد و این مبلغ با توجه روال اداری و تاییدات در خزانه بزودی واریز خواهد شد .
وی گفت : در نظر داشتیم علاوه بر مطالبات پیمانکار ، تمام مبالغ اختصاصی را پرداخت کنیم ولی با توجه این مهم اگر به همین روال پیش برود ، پیمانکار را تغییر می دهیم .
یوسفیان ملا در باره شایعه تعطیلی ساخت سد به خاطر نبود اعتبارات هم تاکید کرد : عملیات ساخت سد به روال خود ادامه خواهد داشت و هیچوقت تعطیل نمی شود .
ساخت سد هراز بر اساس اعلام مسئولان وقت در سال 88 قرار بود چهار ساله به پایان برسد .
این سد در زمان بهره برداری قرار است آب مورد نیاز حدود 100 هزار هکتار از شالیزارهای شهرستان های مرکزی مازندران و آب آشامیدنی یک میلیون 200 هزار مشترک این مناطق را تامین کند.
7327/1654

توضیح وزیر ارتباطات درباره خطای مخابرات


تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: خطای شرکت مخابرات در بروز اختلال برای برخی سرویس های پیام رسان با جدیت پیگیری می شود.
توضیح وزیر ارتباطات درباره خطای مخابرات
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی عصر سه شنبه در حاشیه انعقاد قرارداد همکاری مشترک با سازمان اسناد و کتابخانه ملی در محل بیست و جهارمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی و در جمع خبرنگاران افزود: سازمان تنظیم مقررات رادیویی مامور شده است این موضوع را پیگیری و گزارش نهایی آن را اعلام کند.
وی درباره ادعاهای مطرح شده با موضوع منحرف کردن آدرس های تلگرام (IP) توسط ایران به بیان جزئیات فنی بهسازی اخیر در شبکه شرکت مخابرات ایران پرداخت و این ادعا را رد کرد.
آذری جهرمی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر انتشار اخبار سرقت نشانی های هایجکت تلگرام توسط دولت ایران صحت دارد یا خیر؟ گفت: اتفاق رخ داده، در شبکه مخابرات ایران بوده و توسط دولت انجام نشده است.
وزیر ارتباطات خاطر نشان ساخت: روز گذشته از ساعت 4 تا 6 بامداد شرکت مخابرات برای یک تغییر توپولوژی و بهسازی زیرساخت‌های شبکه آماده می شد؛ از لحاظ فنی مخابرات از پروتکل او.اس.پی.تی (OSPT) برای روتینگ استفاده می‌کرد که در این تغییرات قرار بود پروتکل لبه شبکه را به بی.جی.پی(BGP) تغییر دهند.
عضو هیات دولت افزود: طبق دستور قضایی که برای فیلتر تلگرام صادر شده است، در جدول روتینگ، آدرس های مختلفی (IP) را به سمت نال صفر هدایت کرده بودند که سبب بروز اختلال شد.
آذری جهرمی گفت: اصل مطلب این است که چنین اتفاقی نباید رخ دهد، فقط هم درباره تلگرام نبوده است، بیش از 100 پرفیکس (عنوان) بوده که در شبکه مخابرات ایران به مدت دو ساعت به کل شبکه جهانی آگهی و اعلام شده است، اما افکار عمومی نسبت به تلگرام حساس‌تر بوده و تنها موضوع تلگرام روشن شده است.
به گفته آذری جهرمی، اختلال های روز گذشته ارتباطی به تلاش برای ایجاد اختلال در تلگرام ندارد زیرا اتفاقات ایران بین ساعات 4 تا 6 صبح و اختلال تلگرام در شامگاه دیروز بوده است اما در هر حال چه خطای فنی بوده باشد، یا خدای ناکرده عمدی در کار باشد، موضوع با جدیت پیگیری می شود.
وی تاکید کرد: موضوع پیش آمده هم خلاف قرارداد (پروتکل‌های) بین‌المللی و هم خلاف قراردادهای داخلی است و با مخابرات به خاطر این اقدام برخورد می‌شود و منتظر گزارش نهایی هستیم تا ببینیم جزئیات کار چه بوده است.

* ساماندهی حمل و نقل و تاکسی‌های اینترنتی
وزیرارتباطات درباره اعلام توقف فعالیت دو شرکت حمل مسافربر فعال بر پایه تلفن همراه گفت: مسایل شرکت های حمل و نقل اینترنتی و سنتی امر تازه ای نیست زیرا شهرداری‌ها معتقدند تاکسی‌های اینترنتی باید زیر نظر آنها فعالیت کنند که شاید این صحبت از بعد نظارت بر مدیریت شهری صحیح باشد.
آذری جهرمی ادامه داد: اما به دلیل اینکه سازمان تاکسیرانی در زیرمجموعه شهرداری‌ها قرار دارند و این سازمان به نوعی رقیب تاکسی‌های اینترنتی است، به لحاظ منطق اقتصادی این حرف صحیح به نظر نمی‌رسد.
وی افزود: البته شهرداری‌ها پیشنهادی را مطرح کرده اند و وزارت کشور به عنوان نقطه تماس شهرداری‌ها با دولت لایحه ای ارائه کرده است؛ البته لایحه تنها درباره تاکسی‌های اینترنتی نیست بلکه درباره ساماندهی حمل و نقل است.
وی خاطرنشان ساخت: بندی از این لایحه به موضوع تاکسی‌های اینترنتی اختصاص دارد که تاکنون در جلسه کمیسیون زیربنایی دولت این لایحه بررسی نشده و ممکن است در جلسات بعدی مورد بحث قرار گیرد.
عضو هیات دولت گفت: تلاش می شود بازار رقابتی حفظ شود زیرا بسیاری معتقدند که بازار تاکسی‌های اینترنتی باید رقابتی باشد.

* شکایت مشترکان تلفن همراه از نرخ جدید بسته‌های اینترنتی
آذری جهرمی درباره تغییر اخیر تعرفه‌های بسته‌های اینترنت تلفن همراه که باعث شده بسیاری از کاربران از نرخ‌های جدید و حذف بسته‌های شبانه گلایه داشته باشند، گفت: این موضوع را در شبکه های اجتماعی دیدم، اما قرار شد سازمان تنظیم مقررات این موضوع را بررسی کند و پس از دیدن این گزارش در این باره صحبت خواهم کرد.
بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) از ششم مردادماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا شد و عصر امروز به کار خود پایان می دهد.
اقتصام**2078**2025

زیرشبکه کشور آلوده به بدافزار اندروید شد


تهران- ایرنا- مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای کشور درباره آلوده شدن زیرشبکه (باتنت) کشور به بدافزار اندروید روی پورت 5555 هشدار داد و اعلام کرد: علاوه بر ایران، 113 کشور دیگر هم آلوده شده است.
زیرشبکه کشور آلوده به بدافزار اندروید شد
به گزارش روز جمعه ایرنا از مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای کشور، مرکز ماهر درباره سوء استفاده از آسیب‌پذیری اندروید دباگ بردیج (پورت 5555-Android Debug Bridge) در سطح شبکه کشور هشدار داد و اعلام کرد: رصد صورت گرفته توسط شبکه «هانی نت ایران»، نشان دهنده افزایش سطح حمله ها به این سرویس است.
گزارش مرکز ماهر تاکید دارد: تحلیل های انجام شده روی مبداء آلودگی حمله ها نشان دهنده آلودگی در سطح زیرشبکه (باتنت) است که همین مسئله می تواند بیانگر فعالیت و سوء استفاده یک بات از این پورت باشد.
براساس این گزارش بیشترین حمله های ثبت شده از کشور آمریکا با 15.26 درصد و پس از آن کشور چین با 8.22 درصد از کل حمله های این پورت بوده است.
گزارش مرکز ماهر آورده است:پورت 5555 توسط سرویس Android Debug Bridge روی تجهیزات با سیستم عامل اندروید مورد استفاده قرار می گیرد که در مواردی به صورت پیش فرض توسط تولیدکنندگان تجهیزات، باز گذاشته شده است و باز بودن این پورت موجب شده تا کاربران همواره در معرض حمله های مختلف از این طریق قرار بگیرند.
براساس این گزارش در یک ماه گذشته یک اکسپلویت جدیدی توسط متخصصان امنیت روی این پورت کشف شده که مرتبط با ابزار خط فرمان Android Debug Bridge )ADB) است.
گزارش اضافه کرده است: انتشار بدافزار روی این پورت از طریق اسکن پورت 5555 آغاز شده و با کشف یک پورت باز، فرایند آلودگی تجهیزات در 3 مرحله انتقال Shell script مربوطه از طریق ابزار ADB، اجرای Shell script و دانلود فایل اجرایی بدافزار جهت استفاده در گام بعد و• اجرای فایل بدافزار دانلود شده حمله به آسیب پذیری Android Debug Bridge آغاز می شود.
بررسی ها مرکز ماهر نشان می دهد که همه دستگاههای اینترنت اشیا (IoT ) که آسیب پذیر به اکسپلویت‌های ADB هستند در معرض خطر این حمله قرار دارند.
مرکز ماهر تاکید کرد: در این زمینه باید نسبت به مسدود کردن پورت 5555 در سطح شبکه در صورت امکان اقدام شود همچنین نسبت به خاموش کردن برنامه های با منبع ناشناخته و سرویس ADB در دستگاهها اقدام جدی کرد.
گزارش مرکز ماهر تاکید دارد: بروز رسانی دستگاهها به آخرین نسخه ضروری است.
«در صورت مشاهد هرگونه رفتار غیر نرمال نظیر کُندی و یا افزایش غیرمعمول دمای تجهیزات اندرویدی مورد استفاده، مطمئن ترین راهکار رفع آلودگی و پیشگیری از آلودگی مجدد تنظیمات کارخانه ای، به روزرسانی سیستم عامل و غیرفعال سازی سرویس ADB است».
بدافزار برنامه‌های رایانه‌ای هستند و به علت آنکه کاربر را آزار می‌دهند یا خسارتی بوجود می‌آورند، به این نام مشهورند. برخی از آنان فقط کاربر را می‌آزارند.
مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای وظیفه صیانت از فضای سایبری کشور در برابر حمله های مجازی را برعهده دارد.
اقتصام**2078**2025

«زیستا» مسابقه ای برای کمک به عبور از بحران ها


تهران- ایرنا- بروز آسیب های ناشی از بحران های طبیعی همچون زلزله و درگیری دولت با مسایل مختلف این بحران ها سبب شده تا با برگزاری مسابقه «زیستا» ایده ها و راهکارهای بخش خصوصی درباره معماری شهری شناسایی و بررسی شود.
«زیستا» مسابقه ای برای کمک به عبور از بحران ها
به گزارش ایرنا، بحران های ناشی از بلایای طبیعی، آثار قابل توجهی بر محیط شهری و جامعه دارند و شیوه های درست مدیریت بحران های طبیعی در کاهش میزان خسارات مالی و انسانی و اجرای ایده های مناسب معماری شهری پس از وقوع این حوادث موثر است.
در این رابطه دبیر شورای معماری و شهرسازی معتقد است نقش بخش خصوصی در ارائه طرح های معماری پس از زلزله در شهرهای بزرگ و اجرایی شدن ایده های خلاق معماری، غیرقابل انکار است.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، محمدسعید ایزدی به برگزاری مسابقه معماری زیستا با عنوان «راهکارهای معمارانه برای عبور از بحران» اشاره کرد و افزود: حضور بخش خصوصی به برپایی این رویداد مهم شهری رونق می دهد، زیرا این بخش در اجرای همه پروژه های خود مصمم است.
معاون وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: مساله مهم در مسابقه معماری زیستا این است که نیروهای تاثیرگذار در این مسابقه از داوری یک گروه تخصصی استفاده می کنند که از اعمال نفوذ در این زمینه جلوگیری شود.
ایزدی افزود: حضور بخش خصوصی برای اجرایی شدن این مسابقه بسیار دلگرم کننده است و باید بگویم از این مسابقه ها نسبت به نمونه های که توسط بخش دولتی برگزار می شود، استقبال خوبی شده است.
عضو انجمن تولیدکنندگان پروفیل در و پنجره یو.پی.وی.سی کشور نیز درباره اهمیت برگزاری این مسابقه گفت: زلزله کرمانشاه به خوبی نشان داد که به دلایل گوناگون در هنگام بروز چنین اتفاقاتی فقط خود مردم می توانند کمک حال یکدیگر باشند زیرا دولت ها عموما درگیر مسایل دیگر امدادرسانی می شوند.
محمد جواد اقدامیان افزود: در این مسابقه قرار است ایده های ناب در زمینه معماری شهری شناسایی و در معرض نقد و بررسی قرار گیرد تا راهکارهای معمارانه برای شرایط واقعی پس از بحرانی مانند زلزله در شهرهای بزرگی مانند تهران متمرکز شود.
وی ادامه داد: این مسابقه در دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی به ثبت رسیده و قرار است پنجم مردادماه امسال با حضور کارشناسان و متخصصان معماری و شهرسازی در تهران برگزار شود.
اقتصام**1108** 2023

قزوین وتهران نیز از مسافربری شدن فرودگاه پیام منتفع می شوند


کرج-ایرنا- مدیرعامل فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز گفت: با مسافربری شدن فرودگاه پیام علاوه بر البرز، استان های قزوین، زنجان و تهران نیز از مزایای این فرودگاه بهره مند می شوند.
قزوین وتهران نیز از مسافربری شدن فرودگاه پیام منتفع می شوند
به گزارش ایرنا، سعید زرندی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: به همین منظور نیاز است تا اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته تا مردم این استان ها از روند مسافربری شدن فرودگاه بین المللی پیام آگاهی یابند.
وی اضافه کرد: پروژه مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام اقدامی بزرگ بود و تا 50 روز آینده وارد فاز مسافری می شود.
زرندی گفت: به کمک دستگاه های اطلاع رسانی همچون صدا و سیما، رسانه های تصویری و مکتوب نیازمندیم تا بتوانیم این اقدام بزرگ را به اطلاع آحاد مردم برسانیم، چرا که تمام این اقدامات در جهت رفاه و آسایش مردم است.
وی ادامه داد: بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته، در ابتدا بخش مسافری فرودگاه پیام با 2 پرواز در روز کار را آغاز کرده و تاپایان سال این تعداد را به 6 پرواز در روز خواهیم رساند.
زرندی اضافه کرد: هم اکنون عملیات احداث ترمینال مسافری فرودگاه پیام به مساحت 6هزار متر مربع به اتمام رسیده که در حال نصب تجهیزات آن هستیم و در آینده نیز برنامه ساخت یک ترمینال دیگر را نیز در دستور کار داریم.
وی با اشاره به ظرفیت فرودگاه بین المللی پیام در حمل مسافر گفت: امیدواریم که تا پایان سال 98 به ظرفیت جابجایی500 هزار مسافر در سال برسیم که در مراحل بعدی تا 3.5 میلیون مسافر در سال قابل افزایش است.
زرندی ادامه داد: برای رسیدن به این مهم باید دستگاه های استانی همکاری لازم را با فرودگاه بین المللی پیام داشته باشند تا بتوانیم این هدیه خوب را به بهترین شکل ممکن به مردم استان البرز تقدیم کنیم.
شرکت خدمات هوایی پیام در سال 1369 تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه 1382 هیات دولت، 3 هزار و 600 هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.
نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران - کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.
همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی 5 استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است .
اکنون خدمات هوایی حمل بار و کالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان در حال انجام است.
7414/ 6155

پنج فروند هواپیمای ای تی آر جدید فردا به تهران می آید


تهران- ایرنا- هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) اعلام کرد: پنج فروند هواپیمای جدید خریداری شده از شرکت ای تی آر (ATR)، چهاردهم مرداد وارد کشور می شود.
پنج فروند هواپیمای ای تی آر جدید فردا به تهران می آید
به گزارش روز شنبه ایرنا، این هواپیماها قرار است ساعت 9 صبح فردا در فرودگاه مهرآباد روی زمین بنشینند و به این ترتیب تعداد هواپیماهای ای تی آر (ATR) تحویل شده به ایران به 13 فروند افزایش می یابد که همگی به ناوگان هواپیمایی هما افزوده شده اند.
پس از اجرای توافق برجام در دی ماه 1394، ایران توانست پس از رفع تحریم های آمریکا در زمینه خرید هواپیماهای تجاری و مسافری، سه قرارداد خرید هواپیما با شرکت های بوئینگ، ایرباس و ای تی آر منعقد کند در مجموع به میزان 200 فروند هواپیمای جدید را منعقد کند که سهم شرکت ایتالیایی ای تی آر، 20 هواپیما بود.
در دو سال و نیم گذشته هشت فروند از این هواپیماهای سبک تحویل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شد و فردا نیز قرار است پنج فروند دیگر در اختیار ایران قرار گیرد.
ایرباس نیز تاکنون سه فروند از هواپیماهای خریداری شده ایران را تحویل داده است و به این ترتیب با ورود هواپیماهای جدید، تعداد هواپیماهای پسابرجامی ناوگان هوایی ایران به 16 فروند افزایش خواهد یافت.
فرزانه شرفبافی مدیرعامل شرکت هواپیمایی هما برای تحویل این هواپیماها به فرانسه سفر کرده است؛ این هواپیماها پس از طی مراحل تحویل به ایران، از فرودگاه تولوز فرانسه عازم ایران می شوند.
هرچند پس از خروج آمریکا از توافق برجام و احتمال به تعلیق درآمدن هواپیماهای خریداری شده، انتظار می رفت که هواپیماسازان نتوانند هواپیماهای بیشتری تحویل ایران دهند اما برونو لومر وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه نهم مرداد ماه ضمن ابراز امیدواری نسبت به تحویل هشت فروند هواپیمای «ای.تی.آر» به ایران، تاکید کرد به دنبال چراغ سبز واشنگتن در این باره هستیم؛ این هواپیماها قرار بود تا پیش از ششم اوت (15 مرداد) به ایران تحویل داده شود.
اقتصام **1070**2025
>