تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

400 تن گوشت مرغ در سردخانه های استان اردبیل ذخیره سازی شد


اردبیل - ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی ادبیل گفت: با هدف تنظیم بازار 400 تن گوشت مرغ منجمد در سردخانه های این استان ذخیره سازی شده و با قیمت مصوب در عید نوروز در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.
400 تن گوشت مرغ در سردخانه های استان اردبیل ذخیره سازی شد
معرفت آذری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با برنامه ریزی های انجام شده میزان جوجه ریزی مرغداری های گوشتی استان در بهمن ماه سال جاری به 2 میلیون قطعه رسید.
او گفت: میزان استحصال گوشت مرغ در اسفند و نیمه اول فروردین ماه سال 97 بیش از سه هزار و 600 تن برآورد می شود که با در نظر گرفتن شب عید و میهمانان نوروزی در تولید و تامین گوشت مرغ کمبودی در استان نخواهیم داشت.
وی همچنین افزود: میزان سرانه گوشت مرغ در استان 25 کیلوگرم و میزان نیاز داخل استان نیز به این محصول پروتئینی 31 هزار تن می باشد و این در حالی است که میزان تولید داخلی 40 هزار تن می باشد.
او اظهار کرد: در این استان سالانه 9 هزار تن مازاد گوشت سفید تولید می شود که به کشورهای خارجی و به استان های همجوار ارسال می شود.
اردبیل با بیش از پنج میلیون واحد دامی و مراکز تولید همچون مراکز متعدد پرورش دام و طیور ، وجود 2مجتمع عظیم کشت و صنعت و دامپروری مغان ، کارخانه های متعدد خوراک دام و طیور ، سه باب کشتارگاه صنعتی دام و پنج باب کشتارگاه صنعتی طیور یکی از استان های مهم این بخش در رشد اقتصادی کشور است.
6018/6016
منبع: ایرنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟