۴۰۰ تن گوشت مرغ در سردخانه های استان اردبیل ذخیره سازی شد

400 تن گوشت مرغ در سردخانه های استان اردبیل ذخیره سازی شد
  اردبیل - ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی ادبیل گفت: با هدف تنظیم بازار ۴۰۰ تن گوشت مرغ منجمد در سردخانه های این استان ذخیره سازی شده و با قیمت مصوب در عید نوروز در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.  
گروه خبری اقتصادی معرفت آذری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با برنامه ریزی های انجام شده میزان جوجه ریزی مرغداری های گوشتی استان در بهمن ماه سال جاری به ۲ میلیون قطعه رسید.
او گفت: میزان استحصال گوشت مرغ در اسفند و نیمه اول فروردین ماه سال ۹۷ بیش از سه هزار و ۶۰۰ تن برآورد می شود که با در نظر گرفتن شب عید و میهمانان نوروزی در تولید و تامین گوشت مرغ کمبودی در استان نخواهیم داشت.
وی همچنین افزود: میزان سرانه گوشت مرغ در استان ۲۵ کیلوگرم و میزان نیاز داخل استان نیز به این محصول پروتئینی ۳۱ هزار تن می باشد و این در حالی است که میزان تولید داخلی ۴۰ هزار تن می باشد.
او اظهار کرد: در این استان سالانه ۹ هزار تن مازاد گوشت سفید تولید می شود که به کشورهای خارجی و به استان های همجوار ارسال می شود.
اردبیل با بیش از پنج میلیون واحد دامی و مراکز تولید همچون مراکز متعدد پرورش دام و طیور ، وجود ۲مجتمع عظیم کشت و صنعت و دامپروری مغان ، کارخانه های متعدد خوراک دام و طیور ، سه باب کشتارگاه صنعتی دام و پنج باب کشتارگاه صنعتی طیور یکی از استان های مهم این بخش در رشد اقتصادی کشور است.
۶۰۱۸/۶۰۱۶لینک کوتاه : https://goo.gl/8iRfxH
۴۰۰ تن گوشت مرغ در سردخانه های استان اردبیل ذخیره سازی شد

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن