خبرخوان تلکسیران چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

۴۸ درصد بقاع متبرکه در سطح کشور دارای عواید هستند

48 درصد بقاع متبرکه در سطح کشور دارای عواید هستند
  سبزوار- ایرنا- مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: از مجموع هشت هزار و ۸۴ مکان مذهبی و بقعه متبرکه در سطح کشور ۴۸ درصد بقاع متبرکه دارای عواید هستند.  
گروه خبری اقتصادی حمید عسکری روز سه شنبه در دوره آموزشی توجیهی طرح آرامش بهاری ویژه شهرستانهای غرب خراسان رضوی در محل امامزاده شعیب سبزوار افزود: سازمان اوقاف اماکن مذهبی و بقاع متبرکه را از محل نذورات مردمی مدیریت می کند.
وی ادامه داد: برای جذب مشارکتهای مردمی 'طرح مودت' در بقاع متبرکه سطح کشور اجرا و نذورات مردمی در سه سرفصل فرهنگی، هزینه های جاری بقاع متبرکه و فعالیت پروژه های عمرانی مصرف می شوند.
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ظرف ۱۰ ماه گذشته ۷۰ درصد پیش بینی جذب مشارکتهای مردمی در بقاع متبرکه محقق شده و ۴۰ درصد عواید بقاع متبرکه به اجرای پروژه نگهداری، توسعه و بازسازی اختصاص می یابد.
وی در ادامه همچنین اظهار کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ بقعه متبرکه در سطح کشور زیرساختهای مناسب اجرای 'طرح آرامش بهاری' را از ۲۵ اسفند تا ۱۳ فرودین را دارند. برنامه های متنوع شامل مراسم تحویل سال نو، جلسات آموزش سبک زندگی اسلامی، خیمه های معرفت، ایستگاههای مشاوره و پاسخگویی به احکام شرعی در چارچوب اجرای طرح آرامش بهاری پیش بینی شده اند.
عسکری همچنین گفت: یکی از رویکردها، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی اسکان زائران و مسافران در کمپهای موقت و زائرسراها است تا امکان سفر ارزان و مطلوب برای مسافران فراهم شود. هم اینک ۵۲ هزار نفر در بقاع متبرکه سطح کشور مشغول خدمت رسانی و از این تعداد ۲۵ هزار نفر هیات امناء و ۲۷ هزار نفر خادم هستند. سه هزار خادم ثابت و حقوق بگیر و بقیه خادمان فصلی یا افتخاری می باشند.
سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد .
خبرنگار: حمید دلاوری هروی **انتشار: حسین کریم زاده
۸۱۴۵/۷۴۹۵/۱۸۵۸لینک کوتاه : https://goo.gl/fp3BXa
۴۸ درصد بقاع متبرکه در سطح کشور دارای عواید هستند

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن