فرصت های سرمایه گذاری آستارا با همایش ملی معرفی می شود
آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: بسترها و قابلیت های سرمایه گذاری آستارا طی همایش ملی در هفته جاری مطرح می شود و باید از این فرصت، برای جذب سرمایه گذار و طرح ایده های لازم جهت توسعه و پیشرفت استفاده کنیم.
گروه خبری اقتصادی به گزارش خبرنگار ایرنا یونس رنجکش غروب سه شنبه در جلسه هماهنگی همایش یاد شده در هتل اسپیناس آستارا افزود: آستارا دارای ظرفیت های زیادی در حوزه های اقتصادی، کشاورزی و تجاری است اما مغفول مانده و با برگزاری همایش های علمی باید توانمندی ها را معرفی کرد.
وی اضافه کرد: ۱۶۰ مقاله در حوزه های کشاورزی، صادرات، برنامه ریزی شهری، گردشگری و بندر و کشتیرانی به دبیرخانه همایش ارسال و از بین آنها، ۱۵۰ مقاله برای داوری انتخاب شده است.
رنجکش اظهار کرد: در این همایش از چهره های علمی و سیاسی کشور جمهوری آذربایجان نیز حضور خواهند داشت و رسانه ها باید برای پوشش بخش های مختلف آن همت کنند.
وی تصریح کرد: این همایش در روزهای ۲۶ و ۲۷ بهمن ماه در هتل اسپیناس آستارا برگزار می شود و در کنار آن، نمایشگاهی از توانمندی های صنعتی، تولیدی، گردشگری و علمی آستارا برپا خواهد شد.
فرماندار آستارا افزود: ۵۰۰ نفر از میهمانان همایش در روز ۲۷ بهمن ماه از جاذبه های اقتصادی، فرهنگی و طبیعی آستارا نظیر راه آهن، بندر، گردنه حیران، موزه حکیم نظامی و تالاب استیل دیدن خواهند کرد.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و به علت برخورداری از جاذبه های طبیعی، تاریخی و تجاری جزو ۲۰ شهر گردشگر پذیر ایران است.

** دعوت از سرمایه گذاران برای ایجاد باشگاه پروازی در آستارا
فرماندار آستارا از سرمایه گذاران خواست برای ایجاد باشگاه های پروازی به منظور توسعه گردشگری در این شهرستان سرمایه گذاری کنند.
به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا یونس رنجکش در بازدید از نمایشگاه توانمندی های نیروی هوایی در پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز گفت: حضور سرمایه گذاران این رشته در آستارا می تواند در ابعاد مختلف برای این شهرستان مفید باشد.
وی افزود: آستارا به دلیل برخورداری از جاذبه های طبیعی و گردشگری، سودآوری بالایی در خدمات تفریحی، سرگرمی و امدادی برای سرمایه گذاران خواهد داشت.
وی اضافه کرد: با توجه به سیاست های دولت و حمایت استانداری گیلان از توسعه بسترهای خدمات گردشگری، مانعی برای فعالیت سرمایه گذاران در آستارا وجود ندارد.
نمایشگاه توانمندی های نیروی هوایی شامل فن آوری های نوین و پیشرفته، شبیه سازی هواپیما، سلاح و مهمات، سامانه های الکترونیکی، هواپیمای شکاری صاعقه، رهگیر اف ۵ ، بمب افکن میگ ۲۹، سامانه های دفاع هوایی و جنگ های نوین و تجهیزات راداری به مدت ۱۰ روز در پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز بر پا شد.
خبرنگار:یوسف هدایتی**انتشار:کبیری
۷۱۰۵ / ۷۱۲۴ / ۲۰۰۷
سامانه های نوین آبیاری کردستان 550 میلیارد ریال اعتبار گرفت
سنندج - ایرنا - مدیر امور فنی مهندسی آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل کمک های فنی و اعتباری برای اجرای سامانه های نوین آبیاری در این استان اختصاص یافت.
گروه خبری اقتصادی فیروز احمدی روز پنجنشبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با این میزان اعتبار، حدود هفت هزار هکتار از اراضی آبی استان به سامانه های نوین آبیاری مجهز می شوند که ۱۸۰ میلیارد ریال از این اعتبار شامل ۳۰ درصد آن تخصیص یافته است.
وی با بیان اینکه مقرر شده با ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته ۲ هزار هکتار از اراضی زیر پوشش سیستم های نوین آبیاری برود، افزود: با توجه به اهمیت اجرای این سیستم ها در مزارع، برای اجرای طرح های آبیاری قطره ایی و بارانی در مزارع و باغات استان، دولت تسهیلات بلاعوض نیز پرداخت می کند.
احمدی تاکید کرد: در اراضی انفرادی برای اجرای سیستم آبیاری بارانی به ازای هر یک هکتار ۶۰ میلیون ریال و اجرای سیستم قطره ایی ۱۰۰ میلیون ریال به ازای هر هکتار به صورت بلاعوض به متقاضیان پرداخت می شود.
مدیر فنی مهندسی آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان یادآور شد: در مزارع یا باغات مجتمعی نیز برای هر هکتار اجرای سیستم آبیاری بارانی ۱۱۰ میلیون ریال و سیستم قطره ایی ۱۳۰ میلیون ریال پرداخت می شود.
وی اضافه کرد: برای سامانه های تحت فشار اعتبارات ویژه ایی اختصاص داده شد البته نهال باغات در دست اجرا نیز تامین شده و مبلغ ۴۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض برای هر هکتار اجرای آبیاری کم فشار در این بخش به بهره برداران بخش کشاورزی اختصاص داده می شود.
احمدی گفت: کردستان ۱۱۹ هزار هکتار اراضی آبی دارد که تاکنون سیستم های نوین آبیاری در ۴۸ هزار هکتار از این اراضی اجرا شده است.
وی شاخص برخورداری اراضی آبی کردستان از سیستم های نوین آبیاری را ۴۰ درصد اعلام کرد و افزود: این شاخص بیش از ۲ برابر میانگین ۱۸ درصدی کشور است.
به گزارش ایرنا، طی یکسال به صورت میانگین سامانه های نوین آبیاری حدود چهار هزار لیتر در هر هکتار مصرف آب را کاهش می دهد.
کردستان با داشتن بیش از یک میلیون و ۲۲۰ هزار هکتار زمین قابل کشت مرغوب و مستعد دیم و آبی، یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی است.
استان کردستان دارای هم اکنون دارای ۴۳ هزار هکتار باغ است که سالانه ۳۳۰ هزار تُن محصول در آن تولید می شود.
۳۰۳۴/۹۱۰۲
804 زندانی خراسان رضوی چشم انتظار کمک خیرین هستند
مشهد- ایرنا- رئیس ستاد دیه استان خراسان رضوی گفت: ۸۰۴ زندانی جرایم غیر عمد در این استان چشم انتظار کمک مردم و خیرین برای پرداخت دیون خود می باشند.
گروه خبری اقتصادی جواد غفاریان طوسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۶۰ نفر به خاطر عدم پرداخت دیه، ۶۳۰ نفر به دلیل مطالبات مالی و ۱۱۴ نفر نیز به خاطر نپرداختن مهریه و نفقه دچار محکومیت شده اند.
وی اظهار کرد: سال گذشته با کمک مردم و خیرین ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای آزادی هزار و ۴۰ زندانی جرائم غیر عمد در این استان جمع آوری شد که در مجموع با کمک های ستاد دیه کشور ۵۰ میلیارد ریال برای آزادی این افراد هزینه شد.
وی گفت: با مساعدت مسئولین قضایی استان و همکاری بیمه ها و بانکها و گذشت شاکیان بدهی برخی محکومین مزبور تقسیط شده که پس از آزادی از زندان بدهی خود را در قالب اقساط وام پرداخت می کنند.
غفاریان طوسی افزود: پس از افطار ۲۲ خرداد ماه جاری مصادف با ۲۷ ماه مبارک رمضان مراسمی در مشهد برای جمع آوری کمکهای مردمی به منظور پرداخت دیون مالی و آزادی زندانیان جرایم غیر عمد استان برگزار خواهد شد.
وی اظهار کرد: مردم می توانند کمکهای نقدی خود برای آزادی زندانیان مزبور را به کارت بانکی بانک ملی به شماره ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۴۹۳۳۹ یا به کارت بانکی بانک صادرات به شماره ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۱۴۱۹۸۸ به نام ستاد دیه خراسان رضوی واریز نمایند.
۳۲۲۱ / ۶۰۵۳
دوران مدیران هزینه ای در کشور پایان یافته است
اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: دوران مدیران هزینه ای در کشور و این استان پایان یافته و مسئولان باید به دنبال مدیریت صحیح منابع مالی با بیشترین بهره وری باشند.
گروه خبری اقتصادی به گزارش ایرنا، سید علی آقازاده روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی در اراک افزود: مدیران هزینه ای به درد جامعه نمی خورند و وجود این اقشار برای کشور تنها هزینه بر است.
وی بیان کرد: اگر این روند پیش برود، هزینه های جاری تمام بودجه کشور را می بلعد و حتی تا چند سال آینده اگر بحث افزایش هزینه های جاری تکرار شود، هیچ سهمی برای اعتبارات عمرانی باقی نخواهد ماند و این مهم قابل قبول نیست.
استاندار مرکزی ادامه داد: مسئولان موظف هستند که در مدیریت هزینه های جاری ابتکار به خرج دهند و با بهترین شیوه مشکلات را حل و فصل کنند.
آقازاده عنوان کرد: با وجود کمبود در اعتبارات هزینه ای سال جاری، مدیران دستگاه های اجرایی نباید هزینه های جاری دستگاه خود را معوق کنند.
وی اظهار کرد: استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این راستا نظارت ویژه ای می کنند و دستگاه های اجرایی ارزیابی خواهند شد.
استاندار مرکزی افزود: دستگاه های اجرایی از سهم اعتبارات هزینه ای سال جاری ممنوعیت به کارگیری هر نوع نیرو را در دستگاه های اجرایی خود دارند.
آقازاده بیان کرد: بحث اشتغال با تمام تلاش و جدیت شبانه روزی و پیگیری از مجاری خاص به ویژه از طریق بخش خصوصی و سرمایه گذاری های مختلف دنبال می شود.
وی گفت: جذب اعتبارات ملی از اهمیت بالایی برخوردار است و مدیران دستگاه های اجرایی باید همه تلاش خود را تا ۳۱ تیرماه امسال برای جذب این اعتبارات به کار گیرند.
استاندار مرکزی بیان کرد: برخی از دستگاه های اجرایی این استان در جذب اعتبارات ملی خوب عمل کرده اند اما پاره ای نیز عقب هستند و باید تا فرصت باقی است تلاش مضاعفی در جذب این اعتبارات به کار گرفته شود.
حجت الاسلام قاسم عبدالهی مدیرکل دادگستری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بحث محکومیت های اداری باید به عنوان موارد خاص دیده شود و در این راستا بسیاری از ادارات عقب ماندگی های زیادی دارند که موجب فشار به مردم می شود.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: توزیع اعتبارات هزینه ای شامل حقوق و مزایا است و ۸۰تا ۸۵ درصد از اعتبارات دولت در بخش اعتبارات هزینه ای و جاری است.
محمد حسینی افزود: این موضوع بیانگر آن است که کشور با هزینه های گران اداره می شود.
وی بیان کرد: اعتبارات هزینه ای باید از طریق پول نقد تامین شود و تامین این پول بسیار سخت است و با وجود شرایط رکودی و مشکلات اقتصادی و تولیدی، تمام منابع حاصل از فروش نفت و مالیات وصولی به بخش اعتبارات هزینه ای و جاری کشور داده می شود.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با خروج آمریکا لازم است تا دقت بیشتری از سوی مدیران برای هزینه کرد منابع اعمال شود.
وی عنوان کرد: باید با مدیریت جهادی و انقلابی از این دوران گذر کرد و شرایط دولت برای کارکنان باید تبیین شود.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بیکاری، مسائل کارگری و نبود ثبات نرخ ارز از مهمترین چالش های پیش روی کشور است.
حسینی تصریح کرد: کلیات بحث به کارگیری بازنشستگان در نشست روز گذشته (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی مصوب شد اما جزئیات آن به کمیسیون مربوطه برگشت داده شد تا مجدد بررسی شود.
وی عنوان کرد: بر این اساس مقامات ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری که در بند الف، ب و ج هستند در صورت بازنشسته شدن می توانند مجدد به پست های الف، ب و ج برگردند.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی افزود: افرادی که در حوزه های نظامی و امنیتی بازنشسته شوند تنها برای همان دستگاه قابلیت جذب خواهند داشت.
حسینی تصریح کرد: هدف مجلس شورای اسلامی از تصویب این مهم، استفاده بیشتر از نیروهای جوان در مدیریت های کلان کشور است.
وی در خصوص افزایش حقوق ۶ تا ۱۲ درصدی مصوبه دولت نیز گفت: با توجه به حکمی که در تبصره ۱۲ آمده این افزایش حداکثر ۲۰ درصد است.
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این راستا نشستی در کمیسیون برنامه و بودجه برگزار که با توجه به رشد اعتباری مصوبه دولت قانونی اعلام شده و در حال انجام امور مربوطه است.
حسینی اظهار کرد: بر اساس مصوبه هیات امنا، برای دام، طیور و گیاهان دارویی اجازه پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات منابع صندوق توسعه ملی داده شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: جذب اعتبارات ملی در این استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دستگاه های اجرایی باید با وزارتخانه های مربوطه تعامل مطلوبی داشته باشند.
مهدی زندیه وکیلی عنوان کرد: جذب اعتبارات ملی در دستگاه های اجرایی نیازمند پیگیری جدی مدیران است.
وی بیان کرد: برگزاری نشست ویژه بررسی اعتبارات ملی در استان مرکزی ضروری است و باید به زودی تشکیل شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی افزود: نظارت ویژه بر روند جذب اعتبارات ملی در این استان نیز باید با حساسیت ویژه دنبال شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در ادامه این نشست گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان تلاش های زیادی برای توزیع اعتبارات هزینه ای سال جاری داشته که جای تقدیر دارد اما گلایه ای نیز در خصوص الگوی توزیع این اعتبارات وجود دارد.
سعید فرخی افزود: در بحث رشد یکسان اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی این استان جای سئوال وجود دارد.
وی بیان کرد: دستگاه های اجرایی مانند استانداری که بسیاری از وظایف سایر بخش در آن متمرکز می شود، نباید هزینه آن متناسب با سایر دستگاه ها باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی ادامه داد: با این روش توزیع و میزان اعتباراتی که در بخش سایر به استانداری این استان تعلق گرفته، حداقل های سال گذشته برای سال جاری امکان پذیر نیست.
وی بیان کرد: اعتبارات امسال استانداری مرکزی نیازمند نگاهی ویژه دارد که انتظار است مورد توجه جدی قرار گیرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: دستگاه های اجرایی و سازمانی استان مکلف هستند اعتبار مورد نیاز برای پرداخت حقوق و مزایای کارکنان از جمله قرارداد کارمعین (مشخص)، نیروهای وظیفه، طرحی و سایر نیروها را به نحوی تامین اعتبار کنند که هیچ گونه کسری برای نیروهای شاغل تا پایان سال وجود نداشته باشد.
رقیه یادگاری افزود: به کار گیری هرگونه نیروی انسانی جدید در سال جاری از قبیل قرارداد کار معین، مشخص، حجمی، سایر قراردادها، یگان حفاظت، خرید خدمتی، کارگری موقت، روزمزد و شرکتی از محل اعتبارات هزینه ای سال جاری ممنوع است.
وی بیان کرد: به کارگیری نیروی جدید به صورت قرارداد کار معین در سال جاری را تنها در پست های مدیرکل، معاون مدیرکل، رئیس اداره شهرستان و فرماندار مشروط به داشتن شماره شناسه از سوی سازمان اداری استخدامی کشور، رعایت تبصره ذیل ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری، با تایید تامین اعتبار از امور برنامه ریزی، نظارت و آمایس سرزمین، در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه مقدور دانست.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی ادامه داد: استخدام نیروی رسمی و پیمانی در قالب مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری استخدامی کشور پس از اعلام تامین اعتبار و بر اساس بررسی میزان خالص خروجی نیروی انسانی دستگاه اجرایی در طول برنامه توسعه و درصد پست های اشتغال شده دستگاه اجرایی در استان توسط امور برنامه ریزی، نظارت و آمایش سرزمین صورت می گیرد اما دستگاه های استانی مجاز به صدور هیچ گونه مجوز و یا موافقتی در این راستا نیستند.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: میزان اعتبارات عمرانی ملی استان مرکزی در سال گذشته حدود ۲۱ هزار ۴۰۰ میلیارد ریال بود در حالیکه میزان این اعتبارات پنج هزار میلیارد ریال تعیین شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی اضافه کرد: ۸۰ درصد از اعتبارات عمرانی این استان اعتبارات ملی است که رقم بالایی را به خود اختصاص داده است.
یادگاری بیان کرد: شمار طرح های ملی این استان در سال گذشته ۸۳۵ مورد بود که پیش بینی می شود در صورت همکاری کامل دستگاه های اجرایی تعداد تفکیک شده آن ها به حدود یک هزار طرح برسد.
وی گفت: اعتبارات هزینه ای استان در قالب ۲۵ دستگاه مشمول بودجه استانی توزیع می شود و برخی از دستگاه های اجرایی این استان مانند آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی دارای اعتبار ملی هستند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی اضافه کرد: اعتبارات هزینه ای این دستگاه هاحدود ۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال است که نسبت به هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار سال گذشته با رشد خوبی همراه بوده و استان مرکزی در رشد اعتباری این بخش رتبه دوم کشور را داراست.
یادگاری افزود: حدود سه هزار نیروی رسمی و پیمانی و یکهزار و ۱۰۰ نیروی قراردادی و سایر نیروها در ۲۵دستگاه مشمول اعتبارات هزینه ای این استان مشغول به کار هستند.
وی بیان کرد: یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات هزینه ای این دستگاه ها باید برای پرداخت حقوق و دستمزد صرف شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی افزود: یک درصد از اعتبارات هزینه ای این استان در بخش سایر به طرح های پژوهشی اختصاص یافته است.
یادگاری گفت: جذب اسناد خزانه در استان حدود ۴۰ درصد است که البته تا این اسناد به خزانه و از آنجا به بانک ها برسد یک مهلت زمانی نیاز دارد.
وی اظهار کرد: نشست های مختلفی با دستگاه های اجرایی استان برگزار شده و پیش بینی شده امسال جذب اسناد خزانه استان به ۱۰۰ درصد برسد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی ادامه داد: پارسال این سازمان مطالعه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی را در ۱۱۸ روستا انجام داد و طبق قانون امسال نیز باید ۹۵ روستای دیگر مطالعه شود.
در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی توزیع اعتبارات هزینه ای این استان با ۲۳ رای موافق مصوب شد.
استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.
۳۰۰۵/۶۰۱۳/
گوسفندهای قاچاق به مقصد نرسیدند
کرمانشاه - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، از کشف ۱۱۳ راس گوسفند قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۲۰ میلیون ریال در شهرستان کنگاور خبر داد.
گروه خبری اقتصادی پایگاه خبری پلیس روز پنجشنبه به نقل از سرهنگ علیرضا مرزبانی اعلام کرد: پس از اطلاع ماموران مبنی بر اینکه یک دستگاه خودروی کامیون قصد انتقال تعداد زیادی احشام قاچاق به شهرستان کنگاور را دارد، موضوع در ذستور کار پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: مأموران با تشکیل تیمی عملیاتی نسبت به کنترل مسیر تردد خودروها در محورهای ورودی شهرستان اقدام و در نهایت موفق به شناسایی خودروی حامل احشام قاچاق شدند.
سرهنگ مرزبانی ادامه داد: ماموران پس از متوقف کردن خودرو و بازرسی از آن موفق به کشف ۱۱۳ راس دام قاچاق که فاقد هرگونه مجوز اداره دامپزشکی بود، شدند.
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، ارزش احشام کشف شده را یک میلیارد و ۲۰ میلیون ریال عنوان کرد.
وی همچنین با اشاره به توقیف خودرو و دستگیری راننده آن، از معرفی متهم دستگیر شده به دستگاه قضائی و صدور حکم لازم خبر داد.
وی در پایان گفت: پلیس با تمام توان به مبارزه با پدیده شوم قاچاق می پردازد و بدون هیچ گذشتی با قاچاقچیان برخورد می شود.

** کشف محموله سیگار قاچاق در کرمانشاه
رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه نیز از کشف ۱۵۰ هزار نخ سیگار قاچاق به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال در کرمانشاه خبر داد.
سرهنگ محمدرضا امیری اظهار داشت: به دنبال انجام اقدام های اطلاعاتی مبنی بر اینکه عده ای از قاچاقچیان سودجو اقدام به خرید یک محموله سیگار خارجی کرده و قصد انتقال آن را به استان های مرکزی کشور دارند، موضوع در دستور کار کاراگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا وارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: با انجام اقدام های اطلاعاتی مسیر تردد و نوع خودروی حامل کالای قاچاق مشخص و تیم عملیاتی اداره قاچاق کالا و ارز به محور کوزران - کرمانشاه اعزام و این محور به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت.
سرهنگ امیری تصریح کرد: در نهایت یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ که حامل بار سیگار قاچاق بود مشاهده و ماموران نسبت به متوقف کردن آن اقدام کردند.
رئیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه گفت: با انتقال خودرو به پلیس آگاهی، ۱۵۰ نخ سیگار قاچاق با مارک های مختلف به ارزش حدود ۲۰۰ میلیون ریال کشف شد.
وی در پایان تصریح کرد: متهم دستگیر شده به دستگاه قضائی برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم معرفی شد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن