گروه خبری اقتصادی

56 درصد خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی فرسوده است


تهران - ایرنا - رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: از 450 هزار دستگاه خودروی موجود در ناوگان حمل و نقل جاده ای، 250 هزار دستگاه یعنی حدود 56 درصد آن فرسوده است.
56 درصد خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی فرسوده است
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «عبدالهاشم حسن نیا» روز چهارشنبه در آیین آغاز تحویل 500 مینی بوس از محل نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور افزود: نوسازی این ناوگان در دستور کار جدی وزارت راه قرار دارد و از این رو پنج هزار میلیارد تومان منابع مالی از محل صندوق کار آفرینی امید و سازمان راهداری برای نوسازی 20 هزار مینی بوس در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی نرخ سود تسهیلات متقاضیان نوسازی مینی بوس های بین شهری را چهار درصد اعلام کرد.
حسن نیا گفت: 90 درصد جابجایی بار و مسافر در کشور از طریق جاده انجام می شود و 600 هزار راننده در این بخش انجام وظیفه می کنند.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور افزود: اکنون طول بزرگراه ها و آزادراه های کشور به حدود 18 هزار کیلومتر رسیده است و دولت در نظر دارد برای تسهیل تردد بار و مسافر در سه یا چهار سال آینده طول آن را به بیش از 20 هزار کیلومتر افزایش دهد.
مدیرعامل صندوق توسعه کار آفرینی امید نیز در این آیین گفت: کاهش سوخت، ارتقای ایمنی در راه و حفظ محیط زیست از مهمترین مزیت های نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای است.
اصغر نور الله زاده افزود: طرح نوسازی ناوگان فرسوده جاده ای ضمن ارتقای بهره وری، در افزایش ارزش افزوده در این بخش و اشتغال نیز موثر است و انتظار می رود حداقل سه درصد در ایجاد اشتغال اثرگذار باشد.
وی یادآور شد: برای نوسازی 65 هزار کامیون با میانگین 35 سال سن، 2 میلیارد و 760 میلیون دلار از محل صرفه جویی مصرف سوخت اختصاص می یابد و دولت در نظر دارد به تدریج تمام کامیون های فرسوده کشور نوسازی شوند.
مشاور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در این آیین گفت: برای تامین منابع مالی مینی بوس های فرسوده 80 درصد ارزش هر مینی بوس به صورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و بقیه آورده متقاضیان است.
در این مراسم رئیس سازمان فروش خودروهای تجاری گروه بهمن اظهار داشت: در این برنامه، خودروسازی بهمن تحویل 11 هزار خودروی ناوگان حمل و نقل عمومی جدید را بر عهده گرفته است.
مهیار عسگریان اظهار داشت: مصرف سوخت خوروهای فرسوده بیش از 2 برابر مصرف خودروهای جدید است و باید برای کاهش مصرف سوخت در کشور بیش از 200 هزار خودروی فرسوده نوسازی شوند.
رئیس سازمان فروش خودروهای تجاری گروه بهمن یادآور شد: این خودروسازی سال گذشته برای نوسازی یک هزار دستگاه مینی بوس قرارداد منعقد کرد.
به گزارش ایرنا، با آغاز تحویل نخستین سری از مینی بوس های جدید در گروه خودروسازی بهمن تعدادی از رانندگان ظهر امروز مینی بوس های جدید خود را از این شرکت تحویل گرفتند تا کار خود را در بخش حمل و نقل مسافری کشور آغاز کنند.
دولت دوازدهم در نظر دارد طی سه سال و نیم آینده ناوگان حمل و نقل جاده ای شامل انواع خودروهای تجاری را نوسازی کند که بخشی از اعتبارات مورد نیاز آن از محل صرفه جویی مصرف سوخت تامین می شود.
اقتصام**1108*9132*2025

توضیح وزیر ارتباطات درباره خطای مخابرات


تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: خطای شرکت مخابرات در بروز اختلال برای برخی سرویس های پیام رسان با جدیت پیگیری می شود.
توضیح وزیر ارتباطات درباره خطای مخابرات
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی عصر سه شنبه در حاشیه انعقاد قرارداد همکاری مشترک با سازمان اسناد و کتابخانه ملی در محل بیست و جهارمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی و در جمع خبرنگاران افزود: سازمان تنظیم مقررات رادیویی مامور شده است این موضوع را پیگیری و گزارش نهایی آن را اعلام کند.
وی درباره ادعاهای مطرح شده با موضوع منحرف کردن آدرس های تلگرام (IP) توسط ایران به بیان جزئیات فنی بهسازی اخیر در شبکه شرکت مخابرات ایران پرداخت و این ادعا را رد کرد.
آذری جهرمی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر انتشار اخبار سرقت نشانی های هایجکت تلگرام توسط دولت ایران صحت دارد یا خیر؟ گفت: اتفاق رخ داده، در شبکه مخابرات ایران بوده و توسط دولت انجام نشده است.
وزیر ارتباطات خاطر نشان ساخت: روز گذشته از ساعت 4 تا 6 بامداد شرکت مخابرات برای یک تغییر توپولوژی و بهسازی زیرساخت‌های شبکه آماده می شد؛ از لحاظ فنی مخابرات از پروتکل او.اس.پی.تی (OSPT) برای روتینگ استفاده می‌کرد که در این تغییرات قرار بود پروتکل لبه شبکه را به بی.جی.پی(BGP) تغییر دهند.
عضو هیات دولت افزود: طبق دستور قضایی که برای فیلتر تلگرام صادر شده است، در جدول روتینگ، آدرس های مختلفی (IP) را به سمت نال صفر هدایت کرده بودند که سبب بروز اختلال شد.
آذری جهرمی گفت: اصل مطلب این است که چنین اتفاقی نباید رخ دهد، فقط هم درباره تلگرام نبوده است، بیش از 100 پرفیکس (عنوان) بوده که در شبکه مخابرات ایران به مدت دو ساعت به کل شبکه جهانی آگهی و اعلام شده است، اما افکار عمومی نسبت به تلگرام حساس‌تر بوده و تنها موضوع تلگرام روشن شده است.
به گفته آذری جهرمی، اختلال های روز گذشته ارتباطی به تلاش برای ایجاد اختلال در تلگرام ندارد زیرا اتفاقات ایران بین ساعات 4 تا 6 صبح و اختلال تلگرام در شامگاه دیروز بوده است اما در هر حال چه خطای فنی بوده باشد، یا خدای ناکرده عمدی در کار باشد، موضوع با جدیت پیگیری می شود.
وی تاکید کرد: موضوع پیش آمده هم خلاف قرارداد (پروتکل‌های) بین‌المللی و هم خلاف قراردادهای داخلی است و با مخابرات به خاطر این اقدام برخورد می‌شود و منتظر گزارش نهایی هستیم تا ببینیم جزئیات کار چه بوده است.

* ساماندهی حمل و نقل و تاکسی‌های اینترنتی
وزیرارتباطات درباره اعلام توقف فعالیت دو شرکت حمل مسافربر فعال بر پایه تلفن همراه گفت: مسایل شرکت های حمل و نقل اینترنتی و سنتی امر تازه ای نیست زیرا شهرداری‌ها معتقدند تاکسی‌های اینترنتی باید زیر نظر آنها فعالیت کنند که شاید این صحبت از بعد نظارت بر مدیریت شهری صحیح باشد.
آذری جهرمی ادامه داد: اما به دلیل اینکه سازمان تاکسیرانی در زیرمجموعه شهرداری‌ها قرار دارند و این سازمان به نوعی رقیب تاکسی‌های اینترنتی است، به لحاظ منطق اقتصادی این حرف صحیح به نظر نمی‌رسد.
وی افزود: البته شهرداری‌ها پیشنهادی را مطرح کرده اند و وزارت کشور به عنوان نقطه تماس شهرداری‌ها با دولت لایحه ای ارائه کرده است؛ البته لایحه تنها درباره تاکسی‌های اینترنتی نیست بلکه درباره ساماندهی حمل و نقل است.
وی خاطرنشان ساخت: بندی از این لایحه به موضوع تاکسی‌های اینترنتی اختصاص دارد که تاکنون در جلسه کمیسیون زیربنایی دولت این لایحه بررسی نشده و ممکن است در جلسات بعدی مورد بحث قرار گیرد.
عضو هیات دولت گفت: تلاش می شود بازار رقابتی حفظ شود زیرا بسیاری معتقدند که بازار تاکسی‌های اینترنتی باید رقابتی باشد.

* شکایت مشترکان تلفن همراه از نرخ جدید بسته‌های اینترنتی
آذری جهرمی درباره تغییر اخیر تعرفه‌های بسته‌های اینترنت تلفن همراه که باعث شده بسیاری از کاربران از نرخ‌های جدید و حذف بسته‌های شبانه گلایه داشته باشند، گفت: این موضوع را در شبکه های اجتماعی دیدم، اما قرار شد سازمان تنظیم مقررات این موضوع را بررسی کند و پس از دیدن این گزارش در این باره صحبت خواهم کرد.
بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) از ششم مردادماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا شد و عصر امروز به کار خود پایان می دهد.
اقتصام**2078**2025

زیرشبکه کشور آلوده به بدافزار اندروید شد


تهران- ایرنا- مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای کشور درباره آلوده شدن زیرشبکه (باتنت) کشور به بدافزار اندروید روی پورت 5555 هشدار داد و اعلام کرد: علاوه بر ایران، 113 کشور دیگر هم آلوده شده است.
زیرشبکه کشور آلوده به بدافزار اندروید شد
به گزارش روز جمعه ایرنا از مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای کشور، مرکز ماهر درباره سوء استفاده از آسیب‌پذیری اندروید دباگ بردیج (پورت 5555-Android Debug Bridge) در سطح شبکه کشور هشدار داد و اعلام کرد: رصد صورت گرفته توسط شبکه «هانی نت ایران»، نشان دهنده افزایش سطح حمله ها به این سرویس است.
گزارش مرکز ماهر تاکید دارد: تحلیل های انجام شده روی مبداء آلودگی حمله ها نشان دهنده آلودگی در سطح زیرشبکه (باتنت) است که همین مسئله می تواند بیانگر فعالیت و سوء استفاده یک بات از این پورت باشد.
براساس این گزارش بیشترین حمله های ثبت شده از کشور آمریکا با 15.26 درصد و پس از آن کشور چین با 8.22 درصد از کل حمله های این پورت بوده است.
گزارش مرکز ماهر آورده است:پورت 5555 توسط سرویس Android Debug Bridge روی تجهیزات با سیستم عامل اندروید مورد استفاده قرار می گیرد که در مواردی به صورت پیش فرض توسط تولیدکنندگان تجهیزات، باز گذاشته شده است و باز بودن این پورت موجب شده تا کاربران همواره در معرض حمله های مختلف از این طریق قرار بگیرند.
براساس این گزارش در یک ماه گذشته یک اکسپلویت جدیدی توسط متخصصان امنیت روی این پورت کشف شده که مرتبط با ابزار خط فرمان Android Debug Bridge )ADB) است.
گزارش اضافه کرده است: انتشار بدافزار روی این پورت از طریق اسکن پورت 5555 آغاز شده و با کشف یک پورت باز، فرایند آلودگی تجهیزات در 3 مرحله انتقال Shell script مربوطه از طریق ابزار ADB، اجرای Shell script و دانلود فایل اجرایی بدافزار جهت استفاده در گام بعد و• اجرای فایل بدافزار دانلود شده حمله به آسیب پذیری Android Debug Bridge آغاز می شود.
بررسی ها مرکز ماهر نشان می دهد که همه دستگاههای اینترنت اشیا (IoT ) که آسیب پذیر به اکسپلویت‌های ADB هستند در معرض خطر این حمله قرار دارند.
مرکز ماهر تاکید کرد: در این زمینه باید نسبت به مسدود کردن پورت 5555 در سطح شبکه در صورت امکان اقدام شود همچنین نسبت به خاموش کردن برنامه های با منبع ناشناخته و سرویس ADB در دستگاهها اقدام جدی کرد.
گزارش مرکز ماهر تاکید دارد: بروز رسانی دستگاهها به آخرین نسخه ضروری است.
«در صورت مشاهد هرگونه رفتار غیر نرمال نظیر کُندی و یا افزایش غیرمعمول دمای تجهیزات اندرویدی مورد استفاده، مطمئن ترین راهکار رفع آلودگی و پیشگیری از آلودگی مجدد تنظیمات کارخانه ای، به روزرسانی سیستم عامل و غیرفعال سازی سرویس ADB است».
بدافزار برنامه‌های رایانه‌ای هستند و به علت آنکه کاربر را آزار می‌دهند یا خسارتی بوجود می‌آورند، به این نام مشهورند. برخی از آنان فقط کاربر را می‌آزارند.
مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای وظیفه صیانت از فضای سایبری کشور در برابر حمله های مجازی را برعهده دارد.
اقتصام**2078**2025

«زیستا» مسابقه ای برای کمک به عبور از بحران ها


تهران- ایرنا- بروز آسیب های ناشی از بحران های طبیعی همچون زلزله و درگیری دولت با مسایل مختلف این بحران ها سبب شده تا با برگزاری مسابقه «زیستا» ایده ها و راهکارهای بخش خصوصی درباره معماری شهری شناسایی و بررسی شود.
«زیستا» مسابقه ای برای کمک به عبور از بحران ها
به گزارش ایرنا، بحران های ناشی از بلایای طبیعی، آثار قابل توجهی بر محیط شهری و جامعه دارند و شیوه های درست مدیریت بحران های طبیعی در کاهش میزان خسارات مالی و انسانی و اجرای ایده های مناسب معماری شهری پس از وقوع این حوادث موثر است.
در این رابطه دبیر شورای معماری و شهرسازی معتقد است نقش بخش خصوصی در ارائه طرح های معماری پس از زلزله در شهرهای بزرگ و اجرایی شدن ایده های خلاق معماری، غیرقابل انکار است.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، محمدسعید ایزدی به برگزاری مسابقه معماری زیستا با عنوان «راهکارهای معمارانه برای عبور از بحران» اشاره کرد و افزود: حضور بخش خصوصی به برپایی این رویداد مهم شهری رونق می دهد، زیرا این بخش در اجرای همه پروژه های خود مصمم است.
معاون وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: مساله مهم در مسابقه معماری زیستا این است که نیروهای تاثیرگذار در این مسابقه از داوری یک گروه تخصصی استفاده می کنند که از اعمال نفوذ در این زمینه جلوگیری شود.
ایزدی افزود: حضور بخش خصوصی برای اجرایی شدن این مسابقه بسیار دلگرم کننده است و باید بگویم از این مسابقه ها نسبت به نمونه های که توسط بخش دولتی برگزار می شود، استقبال خوبی شده است.
عضو انجمن تولیدکنندگان پروفیل در و پنجره یو.پی.وی.سی کشور نیز درباره اهمیت برگزاری این مسابقه گفت: زلزله کرمانشاه به خوبی نشان داد که به دلایل گوناگون در هنگام بروز چنین اتفاقاتی فقط خود مردم می توانند کمک حال یکدیگر باشند زیرا دولت ها عموما درگیر مسایل دیگر امدادرسانی می شوند.
محمد جواد اقدامیان افزود: در این مسابقه قرار است ایده های ناب در زمینه معماری شهری شناسایی و در معرض نقد و بررسی قرار گیرد تا راهکارهای معمارانه برای شرایط واقعی پس از بحرانی مانند زلزله در شهرهای بزرگی مانند تهران متمرکز شود.
وی ادامه داد: این مسابقه در دبیرخانه دائمی مسابقات معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی به ثبت رسیده و قرار است پنجم مردادماه امسال با حضور کارشناسان و متخصصان معماری و شهرسازی در تهران برگزار شود.
اقتصام**1108** 2023

قزوین وتهران نیز از مسافربری شدن فرودگاه پیام منتفع می شوند


کرج-ایرنا- مدیرعامل فرودگاه بین المللی و منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز گفت: با مسافربری شدن فرودگاه پیام علاوه بر البرز، استان های قزوین، زنجان و تهران نیز از مزایای این فرودگاه بهره مند می شوند.
قزوین وتهران نیز از مسافربری شدن فرودگاه پیام منتفع می شوند
به گزارش ایرنا، سعید زرندی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: به همین منظور نیاز است تا اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته تا مردم این استان ها از روند مسافربری شدن فرودگاه بین المللی پیام آگاهی یابند.
وی اضافه کرد: پروژه مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام اقدامی بزرگ بود و تا 50 روز آینده وارد فاز مسافری می شود.
زرندی گفت: به کمک دستگاه های اطلاع رسانی همچون صدا و سیما، رسانه های تصویری و مکتوب نیازمندیم تا بتوانیم این اقدام بزرگ را به اطلاع آحاد مردم برسانیم، چرا که تمام این اقدامات در جهت رفاه و آسایش مردم است.
وی ادامه داد: بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته، در ابتدا بخش مسافری فرودگاه پیام با 2 پرواز در روز کار را آغاز کرده و تاپایان سال این تعداد را به 6 پرواز در روز خواهیم رساند.
زرندی اضافه کرد: هم اکنون عملیات احداث ترمینال مسافری فرودگاه پیام به مساحت 6هزار متر مربع به اتمام رسیده که در حال نصب تجهیزات آن هستیم و در آینده نیز برنامه ساخت یک ترمینال دیگر را نیز در دستور کار داریم.
وی با اشاره به ظرفیت فرودگاه بین المللی پیام در حمل مسافر گفت: امیدواریم که تا پایان سال 98 به ظرفیت جابجایی500 هزار مسافر در سال برسیم که در مراحل بعدی تا 3.5 میلیون مسافر در سال قابل افزایش است.
زرندی ادامه داد: برای رسیدن به این مهم باید دستگاه های استانی همکاری لازم را با فرودگاه بین المللی پیام داشته باشند تا بتوانیم این هدیه خوب را به بهترین شکل ممکن به مردم استان البرز تقدیم کنیم.
شرکت خدمات هوایی پیام در سال 1369 تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه 1382 هیات دولت، 3 هزار و 600 هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.
نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران - کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.
همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی 5 استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است .
اکنون خدمات هوایی حمل بار و کالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان در حال انجام است.
7414/ 6155

پنج فروند هواپیمای ای تی آر جدید فردا به تهران می آید


تهران- ایرنا- هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) اعلام کرد: پنج فروند هواپیمای جدید خریداری شده از شرکت ای تی آر (ATR)، چهاردهم مرداد وارد کشور می شود.
پنج فروند هواپیمای ای تی آر جدید فردا به تهران می آید
به گزارش روز شنبه ایرنا، این هواپیماها قرار است ساعت 9 صبح فردا در فرودگاه مهرآباد روی زمین بنشینند و به این ترتیب تعداد هواپیماهای ای تی آر (ATR) تحویل شده به ایران به 13 فروند افزایش می یابد که همگی به ناوگان هواپیمایی هما افزوده شده اند.
پس از اجرای توافق برجام در دی ماه 1394، ایران توانست پس از رفع تحریم های آمریکا در زمینه خرید هواپیماهای تجاری و مسافری، سه قرارداد خرید هواپیما با شرکت های بوئینگ، ایرباس و ای تی آر منعقد کند در مجموع به میزان 200 فروند هواپیمای جدید را منعقد کند که سهم شرکت ایتالیایی ای تی آر، 20 هواپیما بود.
در دو سال و نیم گذشته هشت فروند از این هواپیماهای سبک تحویل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شد و فردا نیز قرار است پنج فروند دیگر در اختیار ایران قرار گیرد.
ایرباس نیز تاکنون سه فروند از هواپیماهای خریداری شده ایران را تحویل داده است و به این ترتیب با ورود هواپیماهای جدید، تعداد هواپیماهای پسابرجامی ناوگان هوایی ایران به 16 فروند افزایش خواهد یافت.
فرزانه شرفبافی مدیرعامل شرکت هواپیمایی هما برای تحویل این هواپیماها به فرانسه سفر کرده است؛ این هواپیماها پس از طی مراحل تحویل به ایران، از فرودگاه تولوز فرانسه عازم ایران می شوند.
هرچند پس از خروج آمریکا از توافق برجام و احتمال به تعلیق درآمدن هواپیماهای خریداری شده، انتظار می رفت که هواپیماسازان نتوانند هواپیماهای بیشتری تحویل ایران دهند اما برونو لومر وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه نهم مرداد ماه ضمن ابراز امیدواری نسبت به تحویل هشت فروند هواپیمای «ای.تی.آر» به ایران، تاکید کرد به دنبال چراغ سبز واشنگتن در این باره هستیم؛ این هواپیماها قرار بود تا پیش از ششم اوت (15 مرداد) به ایران تحویل داده شود.
اقتصام **1070**2025
>