اپراتورها ملزم به رفع سه ماهه ناپایداری شبکه تلفن همراه شدند
تهران- ایرنا- معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران به اپراتورهای تلفن همراه سه ماه مهلت داد تا ناپایداری شبکه بعد از قطعی برق را رفع کنند.
گروه خبری اقتصادی به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مجید حقی به بازدیدهای میدانی این سازمان از سایت‌های شبکه اپراتورهای تلفن همراه اشاره کرد و افزود: سایت ها از نظر قطعی برق و مدت زمان پایداری باطری‌های پشتیبان و سیستم تغذیه پایین‌تر از استاندارد قابل قبول هستند.
وی تصریح کرد: این موضوع در زمان قطعی برق ناشی از وقوع حوادث غیرمترقبه مانند زلزله، بارش سنگین برف، پدیده ریزگردها سبب ناپایداری شبکه تلفن همراه و نارضایتی مشترکان می ‌شود.
حقی افزود: بررسی رگولاتوری نشان می‌دهد درصدی از سایت ها حتی توانایی تامین برق تا ۲ ساعت را ندارند در حالی که بر اساس استاندارد پس از قطعی برق باید پایداری شبکه حداقل تا ۴ ساعت تامین شود.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری به ضرورت تامین پایداری شبکه تلفن همراه اپراتورها اشاره و تاکید کرد: براساس نتایج بررسی ها، تذکر لازم برای رفع اشکالات موجود به اپراتورها داده شده است تا طی سه ماه آینده شرایط استاندارد در سایت ها را ارتقا دهند و رگولاتوری نیز پس از پایان مهلت سه ماهه مجدد سایت اپراتورها را به صورت میدانی ارزیابی می‌کند.
وی گفت: همچنین به منظور ارزیابی دقیق‌تر پایداری شبکه اپراتورها پس از رفع اشکالات موجود، مانورهای عملیاتی منطقه‌ای و استانی از سوی رگولاتوری انجام می شود و نتایج حاصل از آن نیز در ارزیابی اپراتورها مورد توجه قرار می گیرد.
اقتصام**۲۰۷۸**۲۰۲۵
اعتبار تقاطع امام حسین 400 میلیارد ریال است
کرمانشاه - ایرنا - رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی کرمانشاه با بیان اینکه ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح تقاطع غیرهمسطح امام حسین (ع) این شهر در نظر گرفته شده از پیشرفت ۴۵ درصدی آن خبر داد.
گروه خبری اقتصادی کامران ملکی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۵ درصد این مبلغ نزدیک به ۷۰ میلیارد ریال تاکنون هزینه شده است.
وی ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه در اردیبهشت ماه ۹۶ آغاز شده و قرار براین است ۲ ساله به اتمام رسد ولی با پیگیری های به عمل آمده تلاش می شود کمتر از موعد مقرر انجام شود.
ملکی با تاکید براینکه هم اکنون در حال نصب عرشه های بتنی هستیم، ادامه داد: مرحله دوم به عنوان فاز اصلاحی و تکمیلی پروژه است چرا که در زمینه تردد ساکنان و وسایل نقیله آن منطقه مشکلاتی ایجاد کرده بود.
رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی کرمانشاه افزود: با تکمیل این پروژه، مشکل تقاطع رفع خواهد شد و پس از آن رسیدگی به تقاطع امام خمینی (ره) با همه توان آغاز می شود.
وی با بیان اینکه رسیدگی به آسفالت خیابانها و معابر عمومی یکی از نیازهای اصلی شهر است از اختصاص ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی استانداری برای این بخش خبر داد.
ملکی افزود: همچنین ۲۱۰ میلیارد ریال دیگر از سوی شهرداری به آسفالت اختصاص می یابد که در مجموع به ۴۲۰ میلیارد ریال خواهد رسید.
شهر کرمانشاه یک میلیون نفر از جمعیت استان را در خود جای داده است.
۸۰۶۶/۷۴۶۰
38میلیارد ریال برای 4 طرح آب روستایی باشت هزینه شد
گچساران - ایرنا - رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی باشت گفت: ۳۸ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای چهار طرح آب روستایی این شهرستان از سال ۱۳۹۶ تاکنون هزینه شده است.
گروه خبری اقتصادی امین محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار برای اصلاح شبکه ۳۳ روستا و توسعه زیرساخت‌های آب در روستاهای تلخاب بیدک، برغون، گروس و تلمویزی هزینه شده است.
وی بیان کرد: نیمی از این اعتبار از بودجه بنیاد برکت و بقیه از محل اعتبارات استانی تأمین می‌شود.
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی باشت تصریح کرد: طرح آبرسانی روستاهای گروس،برغون و سرابنیز ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۴ میلیارد ریال اعتبار برای آن هزینه شده است.
محمدی ابراز داشت: با بهره برداری از این طرح در تابستان امسال ۴۰۰ خانوار از مزایای آن بهره مند خواهند شد.
محمدی گفت: طرح آبرسانی روستاهای تلمویزی و آلکون با پنج میلیارد ریال اعتبار و ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی نیز به زودی بهره برداری خواهد شد.
محمدی تصریح کرد:اصلاح شبکه آبرسانی ۳۳ روستای باشت هم اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال جاری بهره برداری خواهد شد.
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی باشت افزود: طرح آبرسانی روستاهای پزین و تلخ آب بیدک مطالعات آن انجام شده و به زودی عملیات اجرایی آن با ۱۵میلیارد ریال اعتبار شروع خواهد شد.
محمدی گفت: در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها بیش از ۲ هزار خانوار روستایی شهرستان از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهند شد.
محمدی اظهار داشت: آب آشامیدنی سه هزار و ۵۰۰ خانوار روستایی این شهرستان از ۱۶ حلقه چاه آهکی تأمین می‌شود.
شهرستان ۲۴ هزار نفری باشت در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۵ روستا و آبادی دارای سکنه با ۱۴ هزار نفر جمعیت است.
شهر ۱۰ هزار نفری باشت مرکز شهرستان باشت در ۱۱۰ کیلومتری یاسوج واقع شده است.
۸۱۴۳/۱۶۶۲
سیل 173میلیارد ریال به کشاورزی خراسان شمالی خسارت زد
بجنورد- ایرنا- رییس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: سیل و تگرگ چند روز اخیر، ۱۷۳ میلیارد ریال به بخش کشاورزی این استان خسارت وارد کرد که بیشترین آن به علت سیلاب با حدود ۱۵۸ میلیارد ریال بود.
گروه خبری اقتصادی عبدالحسین نامور شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیشترین خسارت وارد شده به بخش کشاورزی را مربوط به شهرستان های راز و جرگلان به مبلغ ۵۷ میلیارد و ۶۷۳ میلیون ریال و مانه و سملقان با ۵۳ میلیارد و ۱۲۱ میلیون ریال دانست.
وی با بیان اینکه بیشترین خسارت سیل و تگرگ به بخش زراعت در سطح سه هزار و ۱۶۶ هکتار به مبلغ ۱۱۹ میلیارد و ۴۲۱ میلیون ریال بوده است افزود: همچنین به تاسیسات و امور زیربنایی ۳۱ میلیارد و ۴۸ میلیون ریال خسارت وارد شد.
رییس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بر اثر سیل و تگرگ محصولات انگور، گردو، گلابی، گیلاس، گندم، جو، پنبه و برنج خسارت دیدند.
استان خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع شده که هر سال تابستان با سیلاب های شدید روبه رو است که سال گذشته بر اثر حوادث طبیعی ۴ هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی وارد شد.
خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح حدود ۴۰ هزار هکتار باغ و مابقی زراعت است.
۷۱۸۶/ ۶۰۴۲
اختلال ارتباط تلفنی در سه مرکز مخابراتی تهران از فردا
تهران- ایرنا- ارتباط تلفنی مرکزهای مخابراتی سلمانی فارسی، اشرفی اصفهانی و دکتر حسابی تهران برای انجام عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابلی از فردا (یکشنبه) مختل می شود.
گروه خبری اقتصادی به گزارش شنبه مخابرات منطقه تهران، ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات سلمان فارسی با پیش شماره های ۲۲۰۶ تا ۲۲۰۹، ۲۲۳۴ تا ۲۲۳۸، ۲۲۱۱ تا ۲۲۱۴، ۲۶۷۴، ۲۶۷۶و ۲۶۳۵ در محدوده خیابان های سرو غربی، میدان کتاب و سرو- نبش آسمان ها مختل می شود.
در مرکز مخابرات اشرفی اصفهانی با پیش شماره های ۳۳۰۵ تا ۳۳۱۰، ۳۳۱۶ تا ۳۳۱۹ در محدوده خیابان های شهید پورعبدی، شهید جعفری، شهید کندی و شهید واضحی فرد اختلال ارتباطی ایجاد می شود.
در محدوده مرکز مخابرات دکتر حسابی (مارلیک) با پیش شماره های ۶۵۱۰ تا ۶۵۱۲، ۶۵۱۴ تا ۶۵۱۷، ۶۵۱۹، ۶۵۵۹، ۶۵۳۹و۳۹۶۱ ارتباط تلفنی به مدت ۷۲ ساعت با اختلال همراه است.
در عملیات کابل برگردان، کابل های قدیمی و مسی با فیبر نوری تعویض می شود.
انتقال داده با سرعت بیشتر، قیمت ارزان تر، ظرفیت بالاتر، جلوگیری از تداخل هنگام عبور سیگنال های الکتریکی، مصرف پایین برق و پایداری شبکه از مزیت های کابل های فیبرنوری نسبت به کابل های مسی است.
البته کابل برگردان همیشه به معنی تعویض کابل ها نیست، بلکه به مجموعه تغییرات روی بستر مخابراتی که سبب قطع ارتباط مشترک شود نیز گفته می شود.
آخرین گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حاکی است، ضریب نفوذ تلفن ثابت کشور در بازه زمانی آغاز سال ۱۳۸۶ تا پایان شهریورماه پارسال در حالی به رقم ۳۸.۶۹ درصد رسید که در سال ۱۳۹۵ این ضریب ۳۳.۴۳درصد و در پایان خردادماه پارسال ۳۸.۶۱ درصد بود.
شمار تلفن های ثابت دایری کشور تا پایان سال۱۳۹۵، ۳۰ میلیون و ۵۰۶ هزار و ۶۳۳ شماره بود و خردادماه پارسال به ۳۰ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۳۲۳ شماره رسید.
افزایش ضریب نفوذ تلفن ثابت به عدد ۳۸.۶۹ نشان دهنده آن است که با وجود توسعه تلفن همراه در کشور و توزیع بیش از ۱۶۵ میلیون سیم کارت، هنوز تلفن ثابت جایگاه خود را در بین مردم از دست نداده و همچنان یکی از اصلی ترین وسایل ارتباطی مردم با یکدیگر است.
شمار مشترکان پهن باند ثابت کشور تا پایان اسفندماه سال۱۳۹۵، ۹ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۲۳ مشترک بود که در پایان شهریورماه پارسال به ۱۰ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۱۱۸مشترک رسید.
آمار تلفن های همگانی کشور نیز تا پایان سال ۱۳۹۵ حدود ۱۱۵هزار و ۷۶۴ دستگاه بود که تا پایان خردادماه پارسال به ۱۱۵ هزار و ۵۵۰ دستگاه رسید و این امر نشانگر کاهش شمار دستگاه های تلفن همگانی در کشور در رقابت با تلفن همراه است.
شمار روستاهای دارای تلفن خانگی بر پایه آخرین گزارش دفتر بررسی های فنی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ۴۸ هزار و ۹۷۶ روستا رسید.
آخرین آمار دفتر بررسی های فنی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شهریورماه پارسال منتشر شده و تاکنون به روز نشده است.

اقتصام*۲۰۷۸*۱۹۶۱*
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن