تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری حوادث

چهارشنبه سوری در خراسان جنوبی سه مصدوم سطحی داشت


بیرجند - ایرنا - چهارشنبه سوری در حالی تاکنون سه مصدوم در خراسان جنوبی داشته است که شماری از مردم بیرجند با حضور در برخی اماکن این شهر و برپایی آتش به جشن و شادی پرداختند.
چهارشنبه سوری در خراسان جنوبی سه مصدوم سطحی داشت
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خراسان جنوبی شامگاه سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طبق گزارش های رسیده از پایگاه های اورژانس استان تاکنون سه نفر در حوادث چهارشنبه سوری به صورت سطحی مصدوم شدند.
علی دلخروشان افزود: هر سه مصدوم به وسیله ترقه آسیب دیدند که 2 نفر در محل درمان و یک نفر به مراکز درمانی منتقل شد.
وی بیان کرد: این افراد هر سه مرد و نوجوانان 15 تا 16 سال در شهرهای بیرجند، قاین و زهان هستند که از ناحیه دست و صورت آسیب دیده بودند.
وی گفت: 64 پایگاه اورژانس استان ‌برای خدمات رسانی به حادثه ‌دیدگان حوادث احتمالی چهارشنبه ‌سوری در حالت آماده باش هستند.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خراسان جنوبی اظهار کرد: بیشترین سوختگی مصدومان سال گذشته مربوط به ناحیه دست و صورت بود و در حال حاضر اورژانس و بخش های سوختگی، چشم پزشکی و گوش و حلق بینی بیمارستان های استان بویژه در بیرجند برای پذیرش مصدومان احتمالی چهارشنبه سوری در حالت آماده باش قرار دارند.
مردم بیرجند مرکز خراسان جنوبی امشب بیشتر به صورت خانوادگی در مکان های تفریحی - گردشگری این شهر از جمله باغ و عمارت شوکت آباد و بند دره بیرجند جمع شدند و با ایجاد آتش های کوچک به استقبال سال نو رفتند.
بنابر اعلام آتش نشانی تاکنون گزارش ها مربوط به لاستیک سوزی و آتش گرفتن شاخه درختان بوده و حادثه قابل توجهی گزارش نشده است.
3215*3028
منبع: ایرنا

سه هکتار از مراتع جنگلی گیلانغرب در آتش سوخت


قصرشیرین - ایرنا - فرماندار گیلانغرب گفت: سه هکتار از مراتع جنگلی ارتفاعات 'مله نی' از توابع این شهرستان دوشنبه شب در آتش سوخت.
سه هکتار از مراتع جنگلی گیلانغرب در آتش سوخت
کوروش محمودیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آتش سوزی از ساعت 20 شامگاه یکشنبه در ارتفاعات مله نی دهستان چله از توابع بخش مرکزی شهرستان گیلانغرب آغاز شد.
وی اظهار داشت: با تلاش بی وقفه نیروهای عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان و ماموران نظامی و انتظامی ، آتش سوزی ساعت 2 بامداد روز سه شنبه به طور کامل مهار شد.
فرماندار گیلانغرب، علت این حادثه را سهل انگاری برخی از گردشگران عنوان کرد و گفت: با توجه به گرم شدن هوا ، مسافران باید از خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کرده و پس از آن نسبت به ترک محل اقدام کنند.
در نتیجه 72 فقره آتش سوزی در 2 سال گذشته ، 770 هکتار از مراتع و جنگل های شهرستان گیلانغرب در آتش سوخت و بیش از 40 میلیارد ریال خسارت به بار آورد.
شهرستان گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه ، 175 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که 75 هزار هکتار آن جنگل و بقیه مرتع و نیزار است.
7079/3012/8066
منبع: ایرنا

30 راس گوسفند در تصادف جاده ای خراسان شمالی تلف شد


بجنورد- ایرنا- رئیس پلیس راه خراسان شمالی گفت: برخورد یک دستگاه کامیون با گله گوسفندان در محور اسفراین - بجنورد سبب تلف شدن 30 راس گوسفند شد.
30 راس گوسفند در تصادف جاده ای خراسان شمالی تلف شد
سرهنگ علیرضا حسین زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حادثه صبح امروز در محدوده روستای مهنان حدود 10 کیلومتری بجنورد رخ داد که علاوه بر تلف شدن 30 راس گوسفند، 25 راس دیگر هم صدمه دیدند.
وی با بیان اینکه در این سانحه راننده کامیون مقصر شناخته شده است ؛افزود: کارشناسان، علت حادثه را بی توجهی به جلو توسط راننده کامیون عنوان کردند.
رئیس پلیس راه خراسان شمالی گفت: از دامداران نیز انتظار می رود به هنگام عبور دادن دام از حاشیه جاده نکات ایمنی را رعایت کنند.
خراسان شمالی با بیش از سه میلیون واحد دامی یکی از قطب های دامپروری کشور محسوب می شود.
7185/ 6042
منبع: ایرنا

یک طلافروشی در نهاوند مورد سرقت مسلحانه قرار گرفت


همدان- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: سارقان مسلح در یک عملیات از پیش طراحی شده، اقدام به سرقت زیورآلات موجود در ویترین یک طلا فروشی در نهاوند کردند.
یک طلافروشی در نهاوند مورد سرقت مسلحانه قرار گرفت
حسین بشری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: چهار سارق مسلح ابتدا اقدام به سرقت یک دستگاه خودرو از شهرستان بروجرد کردند.
وی اضافه کرد: آنها با استفاده از این خودرو در شهر نهاوند حضور یافته و پس از شلیک چند تیر هوایی و ایجاد رعب و وحشت، وارد یک طلا فروشی شده و زیورالات آن را به سرقت بردند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی همدان بیان کرد: پس از انجام یکسری کارهای اطلاعاتی مشخص شد، چهره هر چهار سارق مسلح پوشیده بوده است.
بشری ادامه داد: سارقان طلافروشی نهاوند پس از سرقت، خودروی سواری را در یکی از محورهای مواصلاتی همدان رها کرده و متواری شدند.
بشری افزود: طبق بررسی های صورت گرفته سارقان به یکی از استان های مجاور فرار کردند که تلاش پلیس برای دستگیری آنها ادامه دارد.
7526/2090
منبع: ایرنا

بیش از 300 هکتار پارک ملی گلستان در آتش سوخت


بجنورد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: بیش از 300 هکتار اراضی مرتعی و جنگلی پارک ملی گلستان از مقارن ظهر روز دوشنبه تاکنون در آتش سوخته است.
بیش از 300 هکتار پارک ملی گلستان در آتش سوخت
سید اصغر مطهری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با حضور نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استانهای گلستان و خراسان شمالی، آتش در برخی از نقاط مهار شده و هم اکنون بسیاری از نیروها برای اطفای حریق به صورت کامل در منطقه حضور دارند.
وی با اشاره به گستره زیاد آتش سوزی در منطقه گفت: هرچند از شدت آتش در اوایل صبح امروز کاسته شده اما تابش خورشید و در صورت ادامه وزش باد، آتش سوزی تشدید خواهد شد.
مطهری با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد آتش سوزی ها عامل انسانی است افزود: متاسفانه مسافران و گردشگرانی که برای تفریح به منطقه می روند بدون اطمینان حاصل از خاموش کردن آتش منطقه را ترک کرده و یا اینکه رهگذران با انداختن ته سیگار و غیره موجبات این امر را فراهم می کنند.
فرمانده یگان حفاطت منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: آتش سوزی در برخی از مناطق پارک ملی گلستان تا حدودی مهار شده است که متاسفانه بخش های بسیاری دچار حریق شده اند.
سرهنگ موسی الرضا حیاتی اظهار کرد: به محض اطلاع آتش سوزی 6 گروه پنج نفره از نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی خراسان شمالی به منطقه اعزام شدند و هم اکنون در آنجا مستقر هستند تا حریق به طور کامل خاموش شود.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه درختان باارزشی در این منطقه دچار حریق شده اند گفت: توصیه می شود شهروندان و مسافران با عدم آگاهی و سهل انگاری های خود جنگل را به مرتع تبدیل نکنند.
پارک ملی گلستان که دارای چهار پاسگاه سرمحیط بانی و 9 پاسگاه محیط بانی است، منطقه حفاظت شده‌ ای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است.
این منطقه قدیمی‌ ترین پارک ملی ثبت شده در ایران و پناهگاهی کم‌ نظیر برای حیات ‌وحش است که 1350 گونه گیاهی و 302 گونه جانوری، از جمله نیمی از گونه ‌های پستانداران ایران را در حدود 900 کیلومتر مربع گستره خود جای داده و به همین دلیل به عنوان ذخیره ‌گاه زیست ‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده ‌است.
پارک ملی گلستان بدون تردید ارزشمندترین منطقه ایران چه از لحاظ کمیت و چه از نظر تنوع زیست جانوری و گیاهی است.
تنوع زیستی این پارک حتی فراتر از برخی کشورهای اروپایی است که صدها برابر این پارک وسعت دارند.
پارک ملی گلستان از بهترین زیستگاه ‌های پستانداران بزرگی چون پلنگ، خرس قهوه‌ ای، گرگ، وشق، مرال، شوکا، گوسفند وحشی و بز وحشی، آهوی ایرانی و گراز است و به ویژه به خاطر جمعیت فراوان قوچ و میش اوریال معروف است.
گلستان در سال 1354 نخستین پارک ملی ایران شد که در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان یکی از 50 ذخیره‌ گاه زیست ‌محیطی کره زمین به ثبت رسیده ‌است.
بیشتر گستره پارک در استان گلستان، حدود 34 درصد آن در استان خراسان شمالی و بخش ناچیزی نیز در استان سمنان قرار دارد.
7186/ 6042
منبع: ایرنا

واژگونی اتوبوس 9 کشته و زخمی برجای گذاشت


تهران-ایرنا- واژگونی اتوبوس مسافربری در محور چابهار- زاهدان 9 کشته و زخمی بر جای گذاشت.
واژگونی اتوبوس 9 کشته و زخمی برجای گذاشت
به گزارش ایرنا، رئیس اورژانس نیکشهر روز جمعه در این باره گفت: ساعت 00:20بامداد بر اثر واژگون شدن اتوبوس مسافربری اسکانیا در محور چابهار به زاهدان نرسیده به نیکشهر 6 نفر کشته و 3 نفر مجروح شدند.
ناصح افزود: مجروحین و کشته ها بوسیله چند دستگاه آمبولانس به بیمارستان امام علی (ع) چابهار منتقل شدند.
شبک**1983**3404
منبع: ایرنا
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟