خبرخوان تلکسیران شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶

غلظت گرد و غبار در بیشتر نقاط خوزستان روند کاهشی دارد

غلظت گرد و غبار در بیشتر نقاط خوزستان روند کاهشی دارد
  اهواز - ایرنا - مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه غلظت گرد و غبار در ۱۳ شهرستان خوزستان رو به کاهش است توضیح داد: غلظت گرد و غبار در شهرستان اندیمشک، دزفول و شوش در ساعت ۱۹ سه شنبه به ترتیب ۶۲، ۴۵ و ۱۲ برابر حد مجاز است.  
گروه خبری اجتماعی شهریار عسگری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: غلظت گرد و غبار ساعت ۱۹ امروز در آسمان اندیمشک ۹ هزار و ۳۹۶ میکرو گرم بر متر مکعب (۶۲ برابر حد مجاز)، دزفول ۶ هزار و ۸۵۰ میکرو گرم بر متر مکعب (۴۵ برابر حد مجاز)، و شوش یک هزار و ۸۸۰ میکرو گرم بر متر مکعب (۱۲ برابر حد مجاز) است.
وی افزود: غلظت گرد و غبار در این ساعت در اهواز ۸۸۲، آبادان ۱۴۲، امیدیه ۲۴۲، بندرامام ۱۲۷، بهبهان ۴۷۷، حمیدیه ۲۷۸، سوسنگرد ۲۵۴، شادگان ۱۳۴، ماهشهر ۳۵۹، هندیجان ۲۶۴، رامشیر ۵۳۷، مسجدسلیمان ۶۰۲ میکروگرم برمترمکعب را نشان می دهد که نسبت به ساعت های گذشته کاهش محسوس داشته است.
بیشترین میزان غلظت گرد و غبار در خوزستان در روز سه شنبه در ساعت های ۱۶ تا ۱۸در دزفول ۱۰ هزار میکروگرم بر مترمکعب معادل ۶۶ برابر حد مجاز بود.
میزان گرد و غبار در ساعت ۱۶ امروز در آسمان اهواز نیز تا ۶۰ برابر حد مجاز رسیده بود.
میزان طبیعی ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است.
بر اساس گزارش سازمان هواشناسی خوزستان از صبح امروز سه شنبه به دلیل وزش باد هوای ۱۴شهرستان خوزستان شامل اهواز، حمیدیه، کارون، باوی، شادگان، آبادان، خرمشهر، هندیجان، امیدیه، ماهشهر، رامهرمز، رامشیر، هویزه و دشت آزادگان شاهد گرد و غبار غلیظ است.
مدیریت بحران استانداری خوزستان روز گذشته در اطلاعیه ای مدارس این شهرستان ها را در روز سه شنبه تعطیل و ساعت پایان کار ادارات و مراکز دولتی را تا ساعت ۱۲ اعلام کرد.
۷۱۶۴ / ۶۰۳۷
خبرنگار: عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجیلینک کوتاه : https://goo.gl/SW2yZq
غلظت گرد و غبار در بیشتر نقاط خوزستان روند کاهشی دارد

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن