غلظت گرد و غبار در بیشتر نقاط خوزستان روند کاهشی دارد
اهواز - ایرنا - مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه غلظت گرد و غبار در ۱۳ شهرستان خوزستان رو به کاهش است توضیح داد: غلظت گرد و غبار در شهرستان اندیمشک، دزفول و شوش در ساعت ۱۹ سه شنبه به ترتیب ۶۲، ۴۵ و ۱۲ برابر حد مجاز است.
گروه خبری اجتماعی شهریار عسگری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: غلظت گرد و غبار ساعت ۱۹ امروز در آسمان اندیمشک ۹ هزار و ۳۹۶ میکرو گرم بر متر مکعب (۶۲ برابر حد مجاز)، دزفول ۶ هزار و ۸۵۰ میکرو گرم بر متر مکعب (۴۵ برابر حد مجاز)، و شوش یک هزار و ۸۸۰ میکرو گرم بر متر مکعب (۱۲ برابر حد مجاز) است.
وی افزود: غلظت گرد و غبار در این ساعت در اهواز ۸۸۲، آبادان ۱۴۲، امیدیه ۲۴۲، بندرامام ۱۲۷، بهبهان ۴۷۷، حمیدیه ۲۷۸، سوسنگرد ۲۵۴، شادگان ۱۳۴، ماهشهر ۳۵۹، هندیجان ۲۶۴، رامشیر ۵۳۷، مسجدسلیمان ۶۰۲ میکروگرم برمترمکعب را نشان می دهد که نسبت به ساعت های گذشته کاهش محسوس داشته است.
بیشترین میزان غلظت گرد و غبار در خوزستان در روز سه شنبه در ساعت های ۱۶ تا ۱۸در دزفول ۱۰ هزار میکروگرم بر مترمکعب معادل ۶۶ برابر حد مجاز بود.
میزان گرد و غبار در ساعت ۱۶ امروز در آسمان اهواز نیز تا ۶۰ برابر حد مجاز رسیده بود.
میزان طبیعی ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است.
بر اساس گزارش سازمان هواشناسی خوزستان از صبح امروز سه شنبه به دلیل وزش باد هوای ۱۴شهرستان خوزستان شامل اهواز، حمیدیه، کارون، باوی، شادگان، آبادان، خرمشهر، هندیجان، امیدیه، ماهشهر، رامهرمز، رامشیر، هویزه و دشت آزادگان شاهد گرد و غبار غلیظ است.
مدیریت بحران استانداری خوزستان روز گذشته در اطلاعیه ای مدارس این شهرستان ها را در روز سه شنبه تعطیل و ساعت پایان کار ادارات و مراکز دولتی را تا ساعت ۱۲ اعلام کرد.
۷۱۶۴ / ۶۰۳۷
خبرنگار: عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی
ایستادگی مردمی زمینه فتح خرمشهر را فراهم کرد
مهاباد- ایرنا- فرمانده سپاه بوکان با بیان اینکه گرامیداشت سوم خرداد سنت پسندیده ای است که باید به نسل جوان منتقل شود، اظهار کرد: سوم خرداد در تاریخ این مرز و بوم برای همیشه ماندگار شده زیرا فتح خرمشهر با مقاومت و ایستادگی مردم تحقق پیدا کرد.
گروه خبری اجتماعی به گزارش ایرنا، سرهنگ پاسدار حسین جمشیدی روز جمعه در مراسم سالگرد فتح خرمشهر بیان کرد: سوم خرداد، سرود مقاومت مردم ایران اسلامی و نماد وفاداری به امام راحل و ولایت فقیه است.
وی افزود: ما در این جنگ قدرت خود را به همه جهانیان نشان دادیم و ثابت کردیم که قدرت های شرق و غرب یارای مقابله با ایران و ملت ایران را ندارند.
وی اضافه کرد: رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس اقتدار خود را نشان داده و انقلاب خود را به جهانیان صادر کردند.
امام جمعه بوکان نیز در این مراسم با تبریک سالگرد پیروزی و فتح خرمشهر گفت: رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس با پشتوانه معنوی، اتحاد، یکدلی، مقاومت و ایستادگی توانستند در برابر دشمن پیروز شوند و خرمشهر را از دست رژیم بعث عراق نجات دهند.
ماموستا عبدالرحمان خلیفه زاده افزود: همه مدیون خون شهدای انقلاب اسلامی بوده و آزادی و سربلندی ملت ایران به برکت خون شهدا محقق شده است.
به گزارش ایرنا، در این مراسم ۱۳ نفر از رزمندگان شهرستان بوکان تجلیل شدند.
مردم شهرستان بوکان ۳۷۲ شهید تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده اند.
۷۵۱۰/۳۰۹۳/۲۰۹۳
محور سخنان ائمه جمعه شهرهای بهاباد، مهریز و ابرکوه
یزد - ایرنا - پیروزی خرمشهر در حقیقت نصرت الهی بود، مردم و مسوولان با همدلی مواظب نفوذ دشمنان باشند و رهنمودهای رهبری در مذاکرات باید در دستور کار دولت قرار گیرد از جمله محور سخنان امامان جمعه شهرهای بهاباد، مهریز و ابرکوه بود.
گروه خبری اجتماعی امام جمعه بهاباد با اشاره به سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر گفت : فتح خرمشهر فتح خاک نبود بلکه فتح ارزش های انسانی بود که خداوند به واسطه آن کمک کرد تا زمینه آزاد سازی این شهر فراهم شود.
حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار کرد که عملیات موفقیت آمیز بیت المقدس در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ تمامی معادلات سیاسی و نظامی جهان را بر هم زد.
وی با بیان اینکه پیروزی خرمشهر در حقیقت نصرت الهی بود که به واسطه ایثار و فداکاری نیروهای ارتش، سپاه و بسیج به دست آمد، افزود: اروپا و غرب بعد از آزادسازی خرمشهر و اسارت حدود ۲۰ هزار نیروی تا دندان مسلح توسط رزمندگان اسلام، به اقتدار و توان ملت ایران و جمهوری اسلامی اقرار کردند و متوجه شدند که نباید ساده با ایران برخورد کنند.
خطیب جمعه بهاباد گفت : ما، سال پرتنشی را به خاطر مسئل اقتصادی خواهیم داشت همان کاری را که ابوسفیان با امیرالمومنین انجام داد امروز دشمنان می خواهند بر سر ما بیاورند باید مواظب بود.
وی در ادامه با اشاره به ولادت دومین امام شیعیان امام حسن مجتبی (ع) افزود : آن حضرت از نظر صورت و سیرت در بین ائمه اطهار(ع) شبیه ‌ترین آنان به رسول گرامی اسلام(ص) است.
ابراهیمی بشکانی به کرم امام حسن (ع) اشاره کرد و گفت :کرم و سخاوت امام حسن مجتبی(ع) به‌ حدی بود که در روایت آمده است که هیچ‌گاه سائلی را رد نکرد و در برابر درخواست او «نه» نگفت.
وی در ادامه به سالروز تأسیس مجلس شورای اسلامی و روز قانون‌ به جایگاه مجلس در ساختار قدرت و قانونگذاری اشاره کرد و افزود : این نهاد مهم‌ترین و اصلی‌ترین رکن قانونگذاری و نظارت بر نظام جمهوری اسلامی ایران است که نمایندگان آن به ‌صورت مستقیم و با رای مخفی مردم انتخاب می‌شوند.
وی تصریح کرد : مجلس در نگاه اکثریت قاطع مردم ایران که صاحبان اصلی انقلابند، محلی برای تدوین نظام ارزشی مورد قبول جمهوری اسلامی ایران و تهیه و تصویب قوانین اسلامی برای کلیه نیازهای جامعه در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، تبلیغی، نظامی، اخلاقی، قضایی و هر چیزی که به زندگی فردی و عمومی مردم مربوط می‌شود و به قانون نیاز دارد، است.
۹۸۷۷/ ۲۰۴۷

**
امام جمعه مهریز گفت: مردم و مسوولان با بصیرت و همدلی مواظب نفوذ فرهنگی و توطئه های سیاسی و اقتصادی دشمنان علیه نظام و انقلاب اسلامی باشند.
حجت الاسلام عبدالرضا محی الدینی در خطبه های نمازجمعه این هفته مهریز به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در رابطه با همدلی همگان و توطئه های دشمنان اشاره کرد و افزود: تمام جناح ها با هر نوع گرایشی فقط به دنبال حفظ نظام و خنثی کردن نقشه های دشمنان باشند.
وی ادامه داد: آمریکا و اروپا به دنبال ضربه زدن به کشور و انقلاب اسلامی هستند و فقط هدفشان براندازی است بنابراین آنچه برای آینده ایران اسلامی مهم است داشتن وحدت همه گروه ها و مسوولان است.
خطیب جمعه مهریز گفت: آمریکا در موضوع برجام به خوبی بدعهدی خود را نشان داد بنابراین اروپا دنباله رو دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکاست و نباید هیچ مسوولی دل به وعده های استکبار جهانی ببندد که هدف همه آنها یکی است.
محی الدین از مسوولان برای نظارت بر توزیع کالاهای ضروری مردم و برخورد با متخلفان که با احتکار و سوء استفاده برای دلسرد کردن مردم فعالیت می کنند، خواستار اقدام لازم شد.
۷۵۴۱/ ۲۰۴۷/

**
امام جمعه موقت ابرکوه با قدردانی از رئیس جمهوری و تیم مذاکره کننده هسته ای در برجام گفت: پیشنهاد و رهمنودهای مقام معظم رهبری در مورد مذاکره باید در دستور کار دولت ومسئولان باشد .
حجت الاسلام تقی فتاحی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ابرکوه با بیان اینکه مسئولان برای حل مشکل اقتصادی مردم تلاش کنند، افزود: مسئولان نباید بحث برجام را با مشکلات اقتصادی گره زنند.
وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع مسئولان و کارگزاران نظام اظهارکرد: در مذاکرات برجام که چندین سال طول کشید به این نتیجه رسیدیم که نمی توان با آمریکا تعامل کرد.
وی یاد آورشد : آمریکا به تعهداتش پایبند نیست و با فعالیت صلح آمیز هسته ای و موشکی ایران هم مشکلی ندارد ، ولی آمریکا با اصل اسلام و نظام ایران که در جهان در حال رشد است، مشکل دارد.
فتاحی خاطرنشان کرد: ملت شجاع ایران باید در مقابل دشمن همچون گذشته ایستادگی کنند و این ایستادگی دشمن را به عقب می راند.
امام جمعه موقت ابرکوه همچنین با اشاره به سالروز تاسیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس محل قانونگذاری است و قانون برای جلوگیری از هرج و مرج است.
وی با بیان اینکه متولیان قانون باید برای قانون احترام بگذارند، افزود: قوه مجریه متولی اجرای قانون است و قوه قضاییه نیز ناظر قانون است.
فتاحی تصریح کرد: اگر مجموعه سه قوه دست به دست هم بدهند و از قانون صیانت و با بی قانونی مبارزه کنند، دیگران هم به قانون احترام می گذارند.
امام جمعه موقت ابرکوه در خطبه های نماز جمعه ، فرارسیدن ۱۵ماه رمضان سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) را تبریک و فرارسیدن سالروز وفات حضرت خدیجه(س) همسر گرامی پیامبر اسلام (ص) را به نمازگزاران تسلیت گفت.
۷۵۴۰/ ۲۰۴۷/
انفجار مجتمع مسکونی در شهرری 6 مصدوم بر جای گذاشت
شهرری - ایرنا - مدیر منطقه هفت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: نشت گاز در یک منزل مسکونی در محله دولت آباد شهرری به انفجار، آتش سوزی و مصدوم شدن ۶ نفر منجر شد.
گروه خبری اجتماعی به گزارش روز جمعه از پایگاه اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی تهران، محمد تیمورخانی در مورد این حادثه اظهار کرد: این حادثه در ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز در محله دولت آباد شهرری رخ داد.
وی در مورد چگونگی این حادثه بیان کرد: در یک مجتمع مسکونی پنج طبقه دارای ۲۰ واحد مسکونی، براثر نشت گاز شهری انفجار شدیدی رخ داده بود که موجب تخریب ۲ واحد مسکونی ۵۰ متری شد.
وی افزود: شدت این حادثه به حدی بود که به ۲ واحد مسکونی دیگر در این مجتمع خساراتی وارد شد و همه شیشه های این مجتمع مسکونی و ساختمان های اطراف دچار آسیب دیدگی شده و براثر ریزش سنگ و خاک بر روی سطح خیابان مجاور، به ۱۲ دستگاه خودروی سواری پارک شده، خسارت وارد شد.
مدیر منطقه هفت عملیات آتش نشانی اضافه کرد: نیروهای عملیاتی به محض رسیدن به محل حادثه، جریان اصلی برق و گاز ساختمان را قطع کردند و پس از ایمن سازی کامل، وارد محل حادثه شدند.
وی گفت: پس از جستجو در قسمت های مختلف، ۶ نفر از ساکنان مجتمع مسکونی که دچار مصدومیت شده بودند را از محل حادثه خارج کرده و برای مداوا تحویل امدادگران اورژانس دادند.
تیمورخانی ادامه داد: چهار نفر از مصدومان به صورت سرپایی مداوا شدند و ۲ نفر دیگر به وسیله خودرو آمبولانس به مراکز درمانی منتقل شدند.
۶۰۰۳
شهردار تهران: رفع آسیب های اجتماعی درسند مدیریت شهری لحاظ می شود
تهران- ایرنا- شهردار تهران تاکید کرد برنامه های لازم برای حل آسیب های اجتماعی پایتخت درسند برنامه ریزی مدیریت شهری تهران گنجانده می شود.
گروه خبری اجتماعی به گزارش روز سه شنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، محمدعلی افشانی در بازدید سرزده و شبانه از منطقه ۱۵ دستور داد آمار دقیق مددجویان سازمان خدمات اجتماعی به منظور استفاده در برنامه ریزی تهیه و ارائه شود.
شهردار تهران شب گذشته همچنین از بافت فرسوده منطقه ۱۵ بازدید کرد و در جریان معضلات و آسیب های اجتماعی این منطقه قرار گرفت.
در این بازدید افشانی به همراه حسن رباطی معاون امور مناطق و امین عارف نیا رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از ساعت ۲۲ به صورت سرزده از تعدادی از محلات از جمله میدان شوش، خیابان خراسان و محله مینابی بازدید کرد و در جریان روند کار شهرداری و بازآفرینی بافت های فرسوده این محلات قرار گرفت.
محله اتابک مقصد بعدی افشانی بود که پس از بازدید از نقاط فرسوده این محله که در حاشیه بزرگراه امام علی (ع) قرار دارد، موضوع دو پل روگذر خیابان خاوران که محله دهقی را از بزرگراه امام علی(ع) به خاوران متصل می کند و طی ماه های گذشته بلاتکلیف مانده بود، بررسی شد.
شهردار تهران در ادامه بازدید سرزده خود، راهی مددسرای خاوران شد تا در جریان خدمات سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران به مددجویان این گرمخانه قرار گیرد.
پس از استعفای محمدعلی نجفی سید محمدعلی افشانی ۲۳ اردیبهشت امسال با رای ۱۹ عضو شورای شهر انتخاب شد.
تدوین برنامه سوم شهر تهران از جمله اقدامات مهم دوره مدیریت شهری جدید خواهد بود که قرار است این برنامه از ابتدای سال ۹۸ اجرا شود.
تهرام/۹۳۵۳//۱۳۴۸
loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن