_  

گروه خبری اجتماعی

3 نفر در کوههای هلن شهرستان کیار مفقود شدند


شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: 3 تن شامگاه سه شنبه در کوه های هلن شهرستان کیار منطقه ای که سه روز قبل یک فروند هواپیمای ترکیه ای سقوط کرد، مفقود شدند.
3 نفر در کوههای هلن شهرستان کیار مفقود شدند
سید احمد مرتصوی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مفقودشدگان عصر روز سه شنبه به دلایل نامشخص در منطقه جنگلی هلن در حرکت بودند که به دلیل تاریکی هوا مسیر بازگشت را گم کردند.
وی گفت: این سه تن از بومی های منطقه هستند که پس از گم شدن در ارتفاعات در تماس با جمعیت هلال احمر مفقود شدن خود را اطلاع رسانی کردند.
به گفته مرتضوی، ۲ تیم امداد کوهستان از شهرستان های اردل و کبار متشکل از هشت امدادگر و ۲ خودرو نجات به محل حادثه اعزام شده اند.
به گزارش ایرنا، یک فروند هواپیمای جت شخصی ترکیه ای با ۱۱ سرنشین عصر روز بکشنبه هفته جاری در کوههای دورک اناری شهرستان کیار سقوط کرد.
۷۳۶۰/۶۰۲۱

آتش سوزی یک مغازه در کرمان مهار شد


کرمان - ایرنا - مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: آتش سوزی صبح امروز (چهارشنبه) یک باب مغازه در بولوار قدس کرمان با تلاش تیم های این سازمان مهار و از سرایت آن به دیگر نقاط جلوگیری شد.
آتش سوزی یک مغازه در کرمان مهار شد
علی عسکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشته است و علت آتش سوزی توسط کارشناسان این سازمان در حال بررسی است.
وی اظهار داشت: تیم های اطفای حریق سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، ساعت هفت صبح امروز توسط تماس با ستاد مرکز فرماندهی عملیات (۱۲۵) از آتش سوزی یک باب مغازه فروش لوازم یدکی خودرو آگاه شدند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: پس از این تماس بلافاصله سه دستگاه خودرو اطفای حریق از ۲ ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
وی به وجود چند مغازه در حوالی محل این حادثه اشاره کرد و افزود: آتش نشانان ضمن کنترل آتش، از سرایت و گسترش آن به سازه های همجوار جلوگیری کردند.
عسکری همچنین از صاحبان واحدهای تجاری شهر کرمان درخواست کرد که نکات ایمنی را در نحوه انبار و چیدمان لوازم فروشگاه ها رعایت کنند و آن را جدی بگیرند.
سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان دارای ۱۰ ایستگاه در این شهر است که وظیفه عملیات های امداد و نجات و اطفای حریق را برعهده دارند.
۷۴۲۰/ ۵۰۵۴

زلزله پنج ریشتری راور کرمان خسارت نداشت


کرمان- ایرنا- معاون عمرانی استانداری کرمان گفت : زلزله پنج ریشتری شامگاه چهارشنبه در راور این استان هیچگونه خسارتی نداشته است .
زلزله پنج ریشتری راور کرمان خسارت نداشت
سید مصطفی موسوی آیت الهی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عمق بالا و رخ دادن این زمین لرزه در بیابان های اطراف موجب شده که خسارتی نداشته باشد.
به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری زمین لرزه ای به بزرگی پنج درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲۱و ۱۷دقیقه و ۲۱ثانیه شامگاه چهارشنبه شهرستان رابر در استان کرمان را لرزانید.
این زمین لرزه در موقعیت عرض جغرافیایی ۳۱.۴۵و طول جغرافیایی ۵۷.۷۹ و در عمق ۱۴کیلومتری زمین رخ داده است .
شهرستان راور از مناطق زلزله خیز استان کرمان بشمار می رود که در ۱۴۰کیلومتری مرکز این استان قرار دارد.
۵۰۵۴

آب آلوده 13 نفر را در جنوب تهران مسموم کرد


تهران- ایرنا- آب آلوده موجب مسمومیت تعدادی از افراد شاغل در یک کارگاه صنعتی در منطقه باقرشهر تهران شد؛ اورژانس تعداد این افراد را 13تن اعلام کرده است.
آب آلوده 13 نفر را در جنوب تهران مسموم کرد
مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران درباره جزئیات مسمومیت این افراد گفت: حوالی ساعت ۱۱ امروز این مسمومیت با آب آلوده به سامانه ۱۱۵ اعلام و بلافاصله چند تیم درمانی اورژانس تهران به محل حادثه اعزام شدند.
محمد کرم درآبادی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ادامه داد: طبق گفته شاهدان، آب آلوده برای تهیه چای استفاده شده بود که پس از نوشیدن چای با آب آلوده این افراد مسموم شدند.
وی خاطرنشان کرد: در این حادثه ۸ مرد و ۵ خانم از سنین ۱۷ تا ۳۶ سال بر اثر مصرف چای تهیه شده از آب آلوده دچار مسمومیت شده اند.
به گفته مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران ۱۱ نفر از این افراد توسط تکنسین های اورژانس به بیمارستان های لقمان و بهارلو منتقل و ۲ نفر در محل درمان شدند.
درآبادی تصریح کرد: به گفته یکی از افراد مسموم شده، این حادثه بعد از تعویض دستگاه تصفیه آب اتفاق افتاده بود.
باقرشهر از توابع شهرستان ری در محدوده محور ارتباطی تهران- قم قرار دارد.
به گزارش ایرنا، وجود آب های آلوده در مناطق جنوبی تهران بویژه زمین های محل کشت سبزیجات اطراف شهرری سال هاست که مطرح است.
تهرام/۷۲۴۳/ ۱۰۰۸

توفان شدید تهران را در نوردید


تهران- ایرنا- توفان شدید همراه با گرد و خاک درحالی دقایقی پیش تهران را در نوردید که هواشناسی سرعت آن را 83 کیلومتر بر ساعت اعلام کرد.
توفان شدید تهران را در نوردید
به گزارش خبرنگار ایرنا، این توفان همراه با آذرخش بیشتر مناطق شهر تهران را بویژه در مناطق جنوبی، مرکزی و شرقی در برگرفت و در برخی نقاط همراه با بارش پراکنده باران بود.
هنوز گزارش رسمی از میزان خسارت های این توفان اعلام نشده اما وزش توفان به حدی بود که باعث قطع شاخه های بسیاری از درختان و تخریب برخی تابلوهای سطح شهر شد.
کارشناس هواشناسی مستقر در اداره کل هواشناسی استان تهران که سرعت توفان را ۸۳ کیلومتر بر ساعت اعلام کرد در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره چرایی پیش بینی نکردن این شدت توفان به این جمله پرسشی بسنده کرد که« پیش بینی نشده بود؟».
در گزارش امروز هواشناسی تنها وزش تندباد موقت برای برخی مناطق استان همراه با رگبار در برخی مناطق همراه با آذرخش برای دو روز آینده پیش بینی شده بود درحالی که برای چنین توفانی از قبل اخطاریه صادر می شود.
در نتیجه آخرین توفان شدیدی که بیش از یک هفته پیش در تهران رخ داد ۸۵ تن زخمی و یک نفر کشته شدند.
تهرام/۹۳۵۳/ ۱۰۰۸

مرد معتاد در بیمارستان همدان خودکشی کرد


همدان- ایرنا- مدیر بیمارستان سینا شهر همدان گفت: یک مرد 29 ساله معتاد در داخل این بیمارستان خود را از لولای در حلق آویز کرد.
مرد معتاد در بیمارستان همدان خودکشی کرد
ابراهیم قلیچ خانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یک بیمار روانی به خاطر اعتیاد به مواد مخدر از هشتم خرداد امسال در بیمارستان سینا بستری شده بود.
وی اضافه کرد: روز گذشته برای خوردن عصرانه از بیماران دعوت شد تا در محل سرو غذا حاضر شوند که همه بیماران به جز این فرد در محل توزیع عصرانه حضور می یابند.
مدیر بیمارستان سینا همدان گفت: روانپزشکان متوجه غیبت طولانی مدت این فرد شده بنابراین به اتاق محل بستری او مراجعه می کنند.
قلیچ خانی بیان کرد: عوامل بیمارستان پس مدت کوتاهی تجسس، جسد حلق آویز شده این جوان ۲۹ ساله را در اتاق مخصوص استعمال سیگار روئیت می کنند.
وی افزود: این جوان با استفاده از ملحفه خود را از لولای در اتاق استعمال سیگار حلق آویز و خفه کرده بود و انجام عملیات 'سی.پی.آر' نیز تاثیری در احیای وی نداشت.
مدیر بیمارستان سینا همدان اظهار داشت: این موضوع به عوامل انتظامی مستقر در بیمارستان گزارش داده شد و پس از آن قاضی کشیک و عوامل پزشکی قانونی در محل حضور یافتند.
قلیچ خانی ادامه داد: جسد این مرد ۲۹ ساله صبح امروز برای تحقیقات بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد.
۷۵۲۶/۲۰۹۰

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن