گروه خبری اجتماعی

مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس به گچساران منتقل می شوند


گچساران - ایرنا -رئیس مرکزحوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس زائران گچساران در جاده دیهوک-فردوس فردا به این شهرستان منتقل می شود.
مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس به گچساران منتقل می شوند
اتوبوس حامل 45 زائر گچسارانی ساعت هشت و 30 دقیقه 22 بهمن در قالب کاروان مهر رمضان عازم مشهد مقدس شد که در ساعت 2 و 34 دقیقه23 بهمن درکیلومتر 6 دیهوک -فردوس واژگون شد.
در این سانحه 9نفر از زائران جان خود را از دست دادند.
جلال پورانفرد سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش های انجام شده و همکاری رئیس سازمان اورژانس کشور و رییس اداره آمبولانس هوایی کشور ،یک فروند هواپیمای مسافربری برای انتقال مصدومان اختصاص یافته است.
وی بیان کرد: مصدومانی که در طبس و فردوس بستری هستند امشب توسط اتوبوس آمبولانس به بیرجند انتقال داده می شوند و فردا چهارشنبه همراه سایر مصدومان بیمارستان بیرجند به گچساران منتقل شوند.
رئیس مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از همکاری مرکز اورژانس خراسان جنوبی و سایرمسئولان این استان تشکر و قدردانی کرد.
براساس اطلاعات دریافتی ،هم اکنون6نفر از این مصدومان در بیمارستان طبس و 10نفر در بیمارستان شهید چمران فردوس و 18 نفر در بیمارستان بیرجند بستری هستند.
به گزارش ایرنا، پیکر جان باختگان سانحه رانندگی جاده دیهوک -فردوس در خراسان جنوبی صبح امروز سه شنبه با همکاری سپاه پاسداران از طبس به استان کهگیلویه وبویراحمد منتقل شد.
خبرنگار:فرزانه شریفی** انتشاردهنده: علیزاده
8143/1662

.

رضایتمندی مردم بهترین نشانه موفقیت طرح تحول سلامت است


زنجان- ایرنا- فرماندار شهرستان طارم گفت: خوشحالی و رضایت مردم، بهترین نشانه موفقیت طرح تحول نظام سلامت و ارائه خدمات گسترده دولت در حوزه بهداشت و درمان است.
رضایتمندی مردم بهترین نشانه موفقیت طرح تحول سلامت است
فریدون هاشم نژاد شامگاه یکشنبه در اولین مجمع سلامت شهرستان طارم، در محل ساختمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان طارم، با مهم دانستن سلامت در توسعه پایدار یک جامعه افزود: از جمله دغدغه ها و اهداف دولت تدبیر و امید توجه جدی به حوزه سلامت بود که نگرانی های اکثریت مردم را برای حفظ سلامتی شان مرتفع کند.
وی خاطرنشان کرد: اکنون اجرای طرح تحول نظام سلامت و ارائه خدمات وسیع در حوزه بهداشت و درمان به تابلوی معرفی تلاش های دولت تدبیر و امید تبدیل شده است.
رئیس مجمع سلامت طارم توسعه زیرساختهای بهداشتی و درمانی در این شهرستان را از برنامه های دولت در طرح تحول نظام سلامت برشمرد و اظهار کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، شهرستان طارم نیز از خدمات ارزنده? دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان بهره مند شده است که رضایت مندی مردم خدمات دولت در این حوزه را به خوبی نشان می دهد.
هاشم یادآور شد: به رغم ارائه خدمات ارزنده به مردم شهرستان طارم در حوزه بهداشت و درمان ، کاستی هایی نیز در این حوزه مشاهده می شود که با برطرف کردن آنها رضایتمندی مردم این شهرستان دوچندان خواهد شد.
فرماندار طارم؛ افزایش ناوگان خودروهای آمبولانس با امکانات ویژه درمانی به علت صعب العبور بودن مسیر شهرستان تا مرکز استان، برنامه ریزی مسئولان ارشد استانیِ حوزه بهداشت و درمان، جهت راه اندازی دستگاه سونوگرافی در شهرستان جهت جلوگیری از آلام و رنج بیماران در تردد به شهرهای مجاور و مرکز استان، ارتقای تخت های بیمارستان شهدای طارم به علت ارتقای جمعیت و مهاجرت معکوس به این شهرستان، توجه ویژه مسئولین حوزه بهداشت و درمان در ارائه راهکارها و برنامه ها جهت افزایش نرخ جمعیت شهرستان، برطرف کردن فقر متخصص بخصوص در مواقع ضروری را از مهمترین نیازهای حوزه بهداشت و درمان طارم برشمرد.
وی افزود: با توجه به شروع تحریم های مجدد و تلاش دشمنان ایران اسلامی در به انزواکشاندن مردم، ضروری است نگاه مسئولین در حوزه بهداشت و درمان بویژه در شهرستان طارم ویژه باشد تا در بطن همین ارائه خدمات و در کنار مردم بودن، رضایت مردم جلب شده و باعث التیام مشکلات مردم باشد.
وی از تمامی مدیران شهرستان خواست، به مشکلات مردم رسیدگی شود و اگر مدیری توانایی همراهی با مردم و رسیدگی به مشکلات آنان را ندارد، باید از میز مدیریت کناره گیری کند.
هاشم نژاد؛ سال 1397 را سالی سخت و طاقت فرسا برای مردم و مسئولین برشمرد و بیان کرد: ضروری است در این برهه حساس تمامی مسئولین و مردم به دور از خط کشی های سیاسی و جغرافیایی در کنار هم باشند تا این سال را نیز با موفقیت و سلامت پشت سر بگذارند.
امام جمعه شهرستان طارم نیز در این مجمع با اشاره به سفارشات پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) به سلامتی قبل از بیماری یادآور شد: سلامتی یک نعمت ارزشمند الهی است که باید قدر آن را بدانیم و در حفظ آن تمام سعی و تلاش خود را بکنیم، چرا که جامعه سالم از انسان سالم بوجود می آید.
حجةالاسلام صادقی پور با تقدیر از خدمات ارزنده دولت تدبیر و امید در دولتهای یازدهم و دوازدهم در حوزه بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: در‌ چند سال اخیر با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور در عرصه بهداشت و درمان گامهای بلندی برداشته شده است.
وی در ادمه؛ عدم رشد و ایستایی جمعیت شهرستان، فضای غیر مطلوب و عدم جانمایی مناسب اورژانس بیمارستان شهدای طارم، نبود متخصص سونوگرافی و عدم جایگزینی متخصصین در هنگام مرخصی پزشکان متخصص را از اوضاع غیرمطلوب این حوزه در شهرستان برشمرد و افزود: لازم است مسئولین ارشد این حوزه در استان نگاه ویژه ای به رفع مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان طارم داشته باشند.
شهرستان طارم با 47 هزار نفر جمعیت (حدود 5 درصد جمعیت استان زنجان) در 90 کیلومتری شمال شرقی زنجان واقع شده و با استانهای قزوین، اردبیل و گیلان همسایه است.
9886/6085

135 کالای قاچاق سلامت محور در خمین کشف شد


خمین - ایرنا - سرپرست مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: 135 قلم کالای قاچاق سلامت محور در این شهرستان کشف و ضبط شد.
135 کالای قاچاق سلامت محور در خمین کشف شد
دکتر ابوذر صباغی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در جریان بازدید های مشترک از هفت عطاری خمین، 2 هزار و 93 کالای قاچاق دست ساز و تقلبی مشارکت نیروی انتظامی، ادارات صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات و نماینده دادستانی کشف شده است.
وی اظهار کرد: اقلام قاچاق کشف شده شامل طیفی از داروهای شیمیایی، انواع داروهای مخدر و روانگردان، داروهای گیاهی و مکمل‌های غذایی و رژیمی است.
دکتر صباغی افزود: 200 لیتر عرقیات گیاهی تاریخ گذشته نیز امسال از عطاری های خمین جمع آوری شده است.
وی ادامه داد: کمیته بازرسی معاونت غذا و دارو بازدید از باشگاه‌های ورزشی، بدنسازی، آرایشگاه‌های زنانه، عطاری ها، فروشگاه‌های مواد غذایی و داروخانه‌ها را در دستور کار دارد.
سرپرست مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: 100 مورد بازرسی امسال از داروخانه‌ها، عطاری‌ها، باشگاه‌های ورزشی، عرضه کنندگان لوازم آرایشی بهداشتی، مواد خوراکی، آشامیدنی و تجهیزات پزشکی خمین انجام شده است.
دکتر صباغی افزود: با توجه به بخشنامه های وزارت بهداشت و قانون تعزیرات فروش هرگونه دارو و محصولات دارویی شیمیایی و سنتی خارج از داروخانه های مجوزدار ممنوع است.
وی ادامه داد: عطاری ها فقط مجاز به فروش گیاهان دارویی (پودر نشده) هستند و به علت وجود عوارض دارویی مردم باید از مصرف خود سرانه و بدون تجویز پزشک داروها بپرهیزند.
سرپرست مدیریت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: هیچ یک از فعالیت های طب سنتی در خمین تاکنون مجوز و تایید از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را ندارد.
دکتر صباغی افزود: دوره آموزشی طب سنتی مورد تایید وزارت بهداشت برای پزشکان عمومی خمین از سوی دانشکده علوم پزشکی خمین در حال برگزاری است.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای 6 هزار واحد صنفی دارای پروانه است.
7277/6013/

جامعه اطلاعاتی و آماری سالمندان خراسان جنوبی تهیه شود


بیرجند - ایرنا - مدیرعامل بنیاد فرزانگان، پیشکسوتان و صاحبدلان خراسان جنوبی تهیه جامعه اطلاعاتی و آماری سالمندان استان را خواستار شد و گفت: دستگاه های اجرایی استان برای ارایه آمار دقیق سالمندان همکاری کنند.
جامعه اطلاعاتی و آماری سالمندان خراسان جنوبی تهیه شود
حسن خانی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به روند رو به افزایش سالمندی، بنیاد فرزانگان سال 92 به عنوان پایگاه دائمی برای استقرار و ارتقای میزان بهره وری این قشر از اوقات فراغت در استان راه اندازی شد.
وی یکی از مهمترین مشکلات این بنیاد را ارایه نشدن آمار و اطلاعات سالمندان دانست و گفت: از تمامی ادارات و سازمان های مربوطه استان در خواست می کنیم هر چه در توان دارند از اعتبارات ملی یا استانی، این موضوع را مورد توجه قرار دهند.
وی اظهار داشت: جمع آوری آمار و اطلاعات صحیح و مطالعه نیازسنجی عمومی و دقیق در تامین، حفظ و ارتقای رفاه مادی، اجتماعی، جسمی، روانی و معنوی سالمندان به منظور حفظ استقلال و کرامت انسانی و افزایش کیفیت زندگی آنان در ابعاد مختلف موثر است.
مدیرعامل بنیاد فرزانگان، پیشکسوتان و صاحبدلان خراسان جنوبی گفت: با توجه به کمبود منابع مالی و انسانی باید برنامه های حمایتی با توجه به منابع موجود حساب شده باشد و در راستای پاسخگویی به نیازهای واقعی قشر محروم سالمندان هزینه شود.
وی افزود: برنامه ریزی برای توزیع اثربخش و عادلانه خدمات نیاز به شناخت صحیح جمعیت گیرنده خدمت دارد چراکه بدون شناخت جمعیت، تاثیر پایدار و چشمگیر منابع هدر خواهد رفت.
وی بیان کرد: تمامی ادارات و نهادهای استان در راستای اهداف خودشان باید با کنترل و شناسایی اطلاعات نیروهای تحت پوشش بازنشسته و مستمری بگیر، خدمات گیرندگان و مددجویان به عنوان نیروهایی که 30 سال خدمت کرده اند، بسیج شوند.
خانی نژاد گفت: همچنین باید به عنوان مددجویان و مددرسانان، انتقال دهندگان اهداف سازمان به نسل جدید، بزرگ خاندان و رابط فرزند، نوه و نتیجه، اطلاع رسانی اهداف و چالش های پیش روی سازمان و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای حفظ کرامت سالمندان تلاش شود.
وی با تاکید بر اینکه موضوع آموزش های همگانی در زمینه مسائل و مراقبت های دوره سالمندی مغفول مانده است افزود: بخش بزرگی از سالمندان از پوشش بیمه های تکمیلی محروم هستند.
وی بیان کرد: بیمه عادی پاسخگوی هزینه های درمانی سالمندان که اغلب به بیماری های مزمن و نیازمند درمان طولانی و توانبخشی مبتلا هستند، نیست.
مدیرعامل بنیاد فرزانگان، پیشکسوتان و صاحبدلان خراسان جنوبی گفت: با توجه به تبعات جوامع نو و مدرن، تنهایی سالمندان، کوچک شدن خانواده ها، مهاجرت فرزندان و پیچیدگی های زندگی امروزی سبب شده سالمندان به ویژه افراد زمینگیر از معاشرت و مشارکت اجتماعی محروم شوند.
وی بیان کرد: زمینه ابتلا به افسردگی، اختلال شناختی، آلزایمر و اینگونه موارد در سالمندان افزایش یافته و سبب شده سالمندان مایحتاج و نیازهای روزانه خود را محتاج نزدیکان باشند که زمینه ساز سالمندآزاری، بدرفتاری و سوء استفاده است.
وی یادآور شد: سالمندانی که توانایی زندگی مستقل دارند نیز به دلیل فقدان امکانات آموزشی، تفریحی، رفاهی مناسب و بالا بودن هزینه ها محدود به امکانات خانه و محروم از مشارکت اجتماعی می شوند.
خانی نژاد با بیان اینکه دید مسئولان با سالمندان منصفانه نیست گفت: جامعه به ویژه مسئولان به دید قشر مصرف کننده، غیرفعال و بی حاصل به سالمندان نگاه می کنند.
وی اضافه کرد: این واقعیت که سالمندان قشر سازنده دیروز بوده اند و این حق مسلم آنان است که از تلاش دیروز خود امروز بهره مند شوند در جامعه به فراموشی سپرده شده است.
وی گفت: براساس اصل 29 قانون اساسی، برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، بی سرپرستی، بدسرپرستی، خدمات بهداشتی و درمانی را از حقوق مسلم آحاد مردم دانسته و دولت را مکلف کرده تا از محل درآمدهای عمومی و حاصل مشارکت های مردمی برای تحقق این اصل اهتمام داشته باشد.
7557*3028

دبیر کل هلال احمر: نگران زلزله زدگان کرمانشاه هستیم


تهران-ایرنا- دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: مار گزیدگی، عقرب گزیدگی و شیوع بیماری های واگیر از نگرانی های ما برای مردم زلزله زده کرمانشاه است و همچنان نسبت به سلامت و زندگی مردم مناطق زلزله زده حساس هستیم.
دبیر کل هلال احمر: نگران زلزله زدگان کرمانشاه هستیم
محمود محمدی نسب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان اینکه جمعیت هلال احمر همچنان برای منطقه زلزله زده کرمانشاه حساسیت‌های زیادی دارد بیان کرد: عقرب و مار گزیدگی از نگرانی‌های جدی ما در این منطقه است و این موضوع را از اسفند سال گذشته با وزارت بهداشت در میان گذاشته بودیم و خواستار ورود جدی آنها هستیم.
وی گفت: کنترل جمعیت حیوانان گزنده و امکانات لازم برای درمان کسی که دچار مار یا عقرب گزیدگی شده از درخواست‌های ما از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است.
وی با تایید اینکه وزارت بهداشت در این زمینه فعالیت‌های خوبی انجام داده، بیان کرد: همچنان نیازمند اقدامات بیشتر مسئولان این وزارتخانه‌ هستیم.
دبیر کل جمعیت هلال احمر با اشاره به آغاز فصل گرما در مورد سکونت افراد زلزله زده در کانکس‌ها در کنار یکدیگر گفت: تجمع این افراد در کنار یکدیگر در این فصل سال ممکن است سبب شیوع برخی بیماری‌های واگیردار شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون اخباری از شیوع بیماری واگیردار در منطقه وجود گزارش نشده است، گفت: همچنان از وزارت بهداشت می‌خواهیم در این خصوص اقدامات و فعالیت‌های جدی داشته باشد.

* پایگاه های امداد جاده ای 2 برابر شد
دبیر کل جمعیت هلال احمر با اشاره به نزدگی فصل تابستان و آغاز سفرهای نوروزی افزود: به منظور امدادرسانی‌های بهتر در جاده‌ها اقدام به دو برابر کردن پایگاه‌های امدادی در سراسر جاده‌های کشور کرده‌ایم و هم اکنون تعداد این پایگاه ها به یک 1200 پایگاه رسیده است که تعداد 571 مورد از آن‌ها از نوع سیار و موقت است.
وی درباره فعالیت‌های سازمان جوانان هلال احمر در ایام تابستان گفت: با تعطیل مدارس و دانشگاه‌ها این سازمان به برگزاری اردوهای آموزشی در اقلیم‌های متفاوت اقدام می‌کند که در آن به جز مهارت‌های امدادی همگانی آموزه‌های بشردوستی و نوعدوستی نیز به کودکان و جوانان آموزش داده می‌شود.
محمدی نسب درباره‌ آخرین اخبار عملکرد هلال احمر برای امدادرسانی به مردم زلزله‌زده‌ کرمانشاه گفت: از ابتدا به مردم تعهد داده بودیم که درباره‌ کمک‌های جمع‌آوری شده‌ مردمی برای زلزله‌زدگان عملکرد شفاف ارائه دهیم.
وی افزود: در این راستا تیزری تلویزیونی از صدا و سیما بیش از 100مرتبه پخش و در آن به صورت اجمالی بیان شد که به خانواده‌هایی که فردی را در زلزله از دست داده اند یا فرزندی در خانواده آنها به دنیا آمده یا فردی از آنها دچار ضایعه نخاعی شده است کمک‌های نقدی اهدا شده است.
وی درباره‌ بخش دیگری از کمک‌های مردمی گفت: به 30 هزار خانوار که در زلزله کرمانشاه دچار خسارت شده‌اند نیز مبلغ 300هزار تومان پرداخت شد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر اضافه کرد: با آغاز فصل گرما نیز مبلغ دو میلیون تومان برای خرید تجهیزات سرمایشی از کمک‌های مردمی به همه خانواده‌های آسیب دیده اعطا شد.
به گفته‌ محمدی نسب کل مبلغ کمک‌های مردمی 64 میلیارد تومان بود که به طور کامل به مردم مناطق زلزله زده پرداخت شده‌ است.
وی گفت: به زودی طی گزارشی ریز کمک‌های مردمی و کمک‌هایی که از منابع جمعیت به مردم داده شده در اختیار عموم مردم و مسئولان قرار خواهد رفت.
وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ستاد مدیریت بحران کشور وظایف و فعالیت‌های اضطراری هلال احمر در مناطق زلزله به پایان رسیده گفت: اما هلال احمر همچنان به منظور پایش و کمک‌های موردی و خاص آماده‌ فعالیت است.

*بسته غذایی برای 6500 خانوار زلزله زده
محمدی نسب اضافه کرد: به منظور ارائه کمک‌های موردی به زودی به 6‌هزار و 500 خانوار زلزله‌زده کرمانشاه بسته غذایی یک ماهه اهدا می‌کنیم.
وی از استمرار کمک‌های بهداشتی- درمانی هلال احمر در منطقه زلزله زده کرمانشاه خبر داد و گفت: کاروان‌های سلامت هلال احمر که شامل پزشکان، روانشناسان و دندانپزشکان هستند در منطقه خدمت خواهند کرد و به افرادی که نیازمند خدمات جدی درمانی هستند خدمت می کنند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر در مورد تیم های سحر هلال احمر افزود: این تیم ها که متعلق به سازمان جوانان هلال احمر هستند از روز پس از وقوع حادثه به منظور امدادهای روانی در منطقه حضور پیدا کردند و حمایت‌های روانی را از همه افراد به خصوص کودکان انجام دادند. این تیم‌ها به جز خدمات همدردی، به خانواده‌هایی که دچار آسیب های روانی شده بودند مراجعه کرده و سعی داشنتد از تبعات جدی افسردگی برای آنها جلوگیری کنند.
محمدی نسب اضافه کرد: در حال حاضر نیز تیم های هلال احمر به صورت موردی در منطقه حضور دارند و به صورت محدود اما هدفمند به آسیب دیدگان کمک می کنند.

*عارضه پوستی کودکان در خراسان جنوبی
محمدی نسب به اقدامات جمعیت هلال احمر در روستای درمیان استان خراسان جنوبی نیز اشاره کرد و گفت: اخبار و تصاویر کودکان این روستا نشان می‌داد آنها دچار نوعی عارضه پوستی شده‌اند. جمعیت هلال احمر تیمی را به همراه پزشک داوطلب به این منطقه اعزام کرد و مشخص شد آفتاب سوزان و باد شدید سبب سوختگی و ترک بر روی پوست صورت این کودکان شده‌ است.
وی گفت: به نظر می‌رسد این عارضه حاصل تغییرات اقلیمی و خشکسالی است بنابراین این تیم به توزیع کرم، پماد و کلاه برای جلوگیری از تابش آفتاب بر صورت این کودکان اقدام کرد.
وی افزود: این تیم آموزش‌های لازم را به خانواده‌ها ارائه داد و اخبار حاصله نشان از بهبودی این کودکان دارد. همچنین با تخصیص اعتباری قصد داریم محوطه سایه بان داری را به منظور بازی کودکان احداث کنیم تا این کودکان از گزند تابش مستقیم خورشید در امان باشند.
اجتمام*3377 * 3063

مردم قشم ماهانه 250 میلیارد ریال صدقه می دهند


قشم - ایرنا - فرماندار قشم گفت: مردم شهرستان قشم ماهانه حدود 250 میلیارد ریال در قالب صدقه در اختیار کمیته امداد قرار می دهند که همه آن در همین شهرستان هزینه می شود.
مردم قشم ماهانه 250 میلیارد ریال صدقه می دهند
به گزارش ایرنا، علیرضا نصری روز یکشنبه در حاشیه بازدید از کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم به خبرنگاران افزود: صدقات جمع آوری شده برای مواردی از قبیل امور درمانی، فرهنگی، عمرانی، کمک های موردی و غیر آن هزینه می شود.
وی افزود: سال گذشته 120 میلیارد ریال از کمک های نقدی خیران قشم به ایتام تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان پرداخت شد.
نصری ادامه داد: این مبلغ توسط یکهزار و 700 نیکوکار قشمی به صورت مستقیم به حساب یکهزار فرزند یتیم شهرستان واریز شد.
وی تصریح کرد: همچنین پرداخت 60 میلیارد ریال تسهیلات در قالب 270 طرح اشتغال و خودکفایی از جمله اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال گذشته بود.
فرماندار قشم خاطرنشان کرد: افزایش سرانه هر مددجو در ماه از 500 هزار ریال به یک میلیون و 500 هزار ریال در دولت تدبیر و امید نشانه توجه دولت به معیشت اقشار آسیب پذیر جامعه است.
وی افزود: این نهاد به پشتوانه اعتماد و همراهی مردم از زمان تاسیس تاکنون نقش مثبتی در جهت خدمت رسانی به لایه های آسیب پذیر اجتماع، تسهیل و هدایت کمک های مردم به آنان داشته است.
سه هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم است که یک هزار و 800 نفر از انان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.
7500
>