نورافکن: به استقلال مدیونم اما باید بروم
نورافکن بعد از صعود استقلال در لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد که این آخرین بازی او با پیراهن آبی است و می خواهد فوتبالش را در اروپا ادامه بدهد.

ایران ورزشی آنلاین / امید نورافکن در آستانه جدایی از استقلال است. او به احتمال بسیار راهی بلژیک خواهد شد. شاید استانداردلیژ، شاید شارلروا و شاید هم تیم خنگ. مقصد امید یکی از این ۳ تیم خواهد بود اما دیگر تیم‌های بلژیکی هم هستند که برای جذب امید نورافکن از خود علاقه نشان داده‌اند. در عین حال روبین‌کازان هم برای نورافکن پیغام داده و او را می‌خواهد. امید استقلالی با پیشنهادهای بزرگی مواجه است. او عزم رفتن دارد. امید می‌خواهد یکی از لژیونرهای موفق فوتبال ایران باشد. او در بهترین شرایط سنی به دنبال رسیدن به تیم‌های بزرگ اروپایی است. نورافکن ظرفیت این کار بزرگ را دارد.

 
ظاهرا جدایی تو از استقلال جدی شده، ماجرا چیست؟
 اول از هر چیز بگویم که من هر کاری بکنم با هماهنگی باشگاه است. در قرارداد من توافقی وجود دارد که در صورت جلب رضایت باشگاه می‌توانم این تیم را ترک کنم. الان هم شرایطی پیش آمده که می‌توانم از استقلال به تیم‌های اروپایی بروم.

دوست داری بروی؟
 برای پیشرفت فوتبالم و البته سر بلند کردن نام استقلال بله.

مقصدت بلژیک است؟
 به احتمال زیاد به بلژیک می‌روم اما یک تیم روسی هم من را می‌خواهد. دوست دارم بهترین تصمیم را بگیرم؛ این از همه مهم‌تر است.

بعد از بازی با ذوب آهن دیدیم که با چشم‌های اشکبار سمت تماشاگران رفتی. رفتارت بوی خداحافظی می‌داد؟
 من فوتبالم را مدیون باشگاه استقلال هستم. در این باشگاه رشد کردم و طبیعی است که جدایی برایم دشوار است. راستش یاد روز اولی افتادم که برای استقلال در همین ورزشگاه آزادی بازی کردم. برای همین گریه‌ام گرفت.

فکر می‌کنی بتوانی در فوتبال اروپا دوام بیاوری؟
 من سختی‌های بازی در استقلال را تجربه کردم و به خودم ایمان دارم که می‌توانم در فوتبال اروپا هم دوام بیاورم. ان‌شاء... اتفاقات خوبی در راه است.

اما خیلی از بازیکنان در شرایط مشابه تو قرار دارند که بازی در داخل و گرفتن پول‌های آنچنانی را به سختی‌های بازی در تیم‌های اروپایی ترجیح می‌دهند.
 من اینطور فکر نمی‌کنم. من اعتقاد دارم که باید در فوتبال سختی کشید. خیلی از بزرگان فوتبال ما با سختی کشیدن به جایگاه خوبی در فوتبال رسیده‌اند. مطمئنا بدون سختی کشیدن نمی‌شود پیشرفت کرد و من خودم را آماده هر نوع سختی و دشواری کرده‌ام.

سه‌شنبه شب برای شما شب به خصوصی بود. هواداران استقلال حالا به قهرمانی در آسیا امیدوار شده‌اند.
 امیدوارم بهترین اتفاقات برای استقلال بیفتد. راستش از زمانی که آقای شفر سرمربی ما شد اوضاع به خوبی تغییر کرد. الان هم یکی از هشت تیم برتر آسیا هستیم که این برای ما یک افتخار است. با این حال فکر می‌کنم استقلال ظرفیت رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا را دارد. ما می‌توانیم خودمان را در فرصت‌های باقیمانده تقویت کنیم و با قوای بیشتری در بازی‌های آینده حاضر شویم. قهرمانی استقلال آرزوی من و همه استقلالی‌هاست.

برای هواداران استقلال حرف متفاوتی داری؟

جدایی من موقتی است. حتما روزی برمی‌گردم و دوباره برای استقلال بازی می‌کنم.

پرسپولیس میزبانی‌اش را نمی‌دهد
جا دارد از آقای رئیس بپرسیم مگر در بازی ایران و کره‌جنوبی در روز تاسوعا اتفاق ناخوشایندی رخ داد یا بی‌حرمتی شد که این‌طور به گرفتن میزبانی پرسپولیس در بازی برگشت با الدحیل پافشاری می‌کند؟

ایران ورزشی آنلاین / تنها خوش‌شانسی پرسپولیس در قرعه‌کشی مرحله‌ی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، میزبانی از الدحیل در بازی برگشت بود که آن را هم می‌خواستند از تیم برانکو بگیرند. چرا؟ چون بازی افتاده شب تاسوعا. از اول هم قرار بود بازی برگشت بیست و هفتم شهریور برگزار شود و قرعه‌ی میزبانی که به نام پرسپولیس افتاد، نماینده‌ی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد تغییر احتمالی تاریخ بازی به اقدام سریع فدراسیون فوتبال ایران بستگی دارد.

همان موقع البته سرپرست باشگاه پرسپولیس یادآوری کرد که ای‌اف‌سی معمولا چنین درخواست‌هایی را نمی‌پذیرد اما با این حال قرار شد شانس خود را امتحان کنند. این شد که فدراسیون به ای‌اف‌سی نامه نوشت و خیلی هم زود جواب گرفت: «تاریخ بازی‌ها قابل تغییر نیست اما اگر موافق باشید، می‌توان میهمانی و میزبانی پرسپولیس و الدحیل را جابجا کرد.» یعنی قرمزها در بازی اول میزبانی باشند و حریف سرسخت قطری در بازی برگشت.

عجیب اما موافقت رئیس فدراسیون فوتبال با این پیشنهاد عجیب بود. مهدی تاج مدعی شد که با موافقت دو باشگاه، می‌توان میزبان‌ها را جابجا و بازی برگشت را در قطر برگزار کرد تا پرسپولیس مجبور نباشد شب تاسوعا در ورزشگاه آزادی بازی کند: «به طور حتم بحث میزبانی اهمیت ویژه‌ای برای تیم‌های کشورمان دارد. دلیل این موضوع هم در بحث همراهی هواداران است که با حضورشان کار را بر هر حریفی سخت و دشوار می‌کنند.ب اشگاه پرسپولیس هم همواره در سال‌های اخیر در مسابقات آسیایی از حمایت وسیع طرفدارانش در ورزشگاه آزادی برخوردار بوده و بی‌شک در مسابقه آتی لیگ قهرمانان آسیا هواداران برگ برنده این تیم خواهند بود. با این حال آنچه در نظر فدراسیون فوتبال با توجه به همزمانی دیدار برگشت پرسپولیس و الدحیل با شب تاسوعای حسینی وجود دارد، انجام بازی برگشت در تاریخی دیگر اما به میزبانی پرسپولیس است. بر این اساس، رایزنی‌های فدراسیون فوتبال با کنفدراسیون فوتبال آسیا ادامه خواهد داشت.»

جا دارد از آقای رئیس بپرسیم مگر در بازی ایران و کره‌جنوبی که روز تاسوعا برگزار شده بود، اتفاق ناخوشایندی رخ داد یا بی‌حرمتی شد که این‌طور به گرفتن میزبانی پرسپولیس در بازی برگشت با الدحیل پافشاری می‌کند؟

البته خوبی‌اش این بود که باشگاه پرسپولیس پیشنهاد نه چندان عاقلانه‌ی ای&zwnj اف‌سی و فدراسیون را نپذیرفت که این مخالفت را از زبان حمیدرضا گرشاسبی (سرپرست باشگاه) شنیدیم: «خودمان هم در جریان این موضوع نبودیم. فدراسیون فوتبال پیش از قرعه‌کشی لیگ قهرمانان پیش‌دستی کرده و نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال ارسال کرده بود که تیم‌های ایرانی شب تاسوعا بازی نکنند. ای‌اف‌سی هم در پاسخ به فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود شما فقط می‌توانید میزبانی‌ها را جابه‌جا کنید که باشگاه با این موضوع موافقت نکرد. تا این لحظه همین میزبانی و تاریخی که برای بازی برگشت اعلام شده، قطعی است. اگر هم بخواهند خودسرانه جابه‌جایی انجام دهند تا بازی آخر ما به قطر برویم، تحت هیچ شرایطی زیر بار نخواهیم رفت و بازی انجام هم نمی شود.»

 

ژاوی تا 2 سال دیگر در السد
قابل پیش‌بینی بود که ژاوی روزگار خوبش در السد را به پایان نمی‌رساند.

ایران ورزشی آنلاین /  ژاوی هرناندز ستاره اسپانیایی اعلام کرد که قراردادش با تیم السد را به مدت دو فصل دیگر تمدید کرده است، روزنامه های قطری نظیر الوطن، العرب، استاد الدوحه و ... در صفحه اصلی خود به این خبر پرداختند تا تمدید قرارداد ژاوی سوژه اصلی مشترک امروز روزنامه های قطری شود.

تیم السد باید در مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا در دو بازی رفت و برگشت به مصاف استقلال تهران برود.

 

رویترز: کی روش بعد از جام جهانی از تیم ملی جدا می شود / هدف او صعود با یک تیم دیگر به جام جهانی 2022 است
سرمربی تیم ملی معتقد است که پیشنهاد تمدید شش ماهه برای او مناسب نیست و تصمیم گرفته به پیشنهادات جدید از سایر کشورها فکر کند.

ایران ورزشی آنلاین / کارلوس کی‌روش به خبرگزاری رویترز گفت که در پایان جام جهانی روسیه از تیم ملی ایران جدا می‌شود. فدراسیون فوتبال ایران پیشنهادی شش ماهه برای تمدید قرارداد به این مربی پرتغالی داده، ولی او آن را نپذیرفته و تصمیم دارد به حضور هفت ساله‌اش در فوتبال ایران پایان دهد.

کی‌روش در گفتگویی تلفنی از اردوی ترکیه به خبرنگار رویترز گفت: «بعد از تمام سال‌هایی که در ایران بودم، پیشنهاد تمدید شش ماهه نشان می&zwnj دهد که فدراسیون برای کاری که انجام داده‌ام، ارزشی قائل نیست. این پیشنهاد از نظر من قابل قبول نیست.»

کی‌روش اضافه کرد: «مذاکرات از نظر من تمام شده است و من دیگر به آن فکر نمی‌کنم. پیش از سفر به استانبول قرار بود فدراسیون در شرایطش تجدید نظر کند و به من اطلاع دهد، ولی هیچ خبری نشد، پس از حالا باید به آینده فکر کنم.»

کی‌روش پیش از این تصمیم داشت بعد از جام جهانی بازنشسته شود، ولی حالا تصمیم گرفته تبدیل به اولین مربی شود که پنج بار به جام جهانی صعود می‌کند. گفته می‌شود او پیشنهاداتی از سوی چند تیم ملی دارد. چند ماه قبل شایعه پیشنهاد فدراسیون فوتبال ازبکستان به کی‌روش مطرح شد.

 

شفر: خوشحالم به پرسپولیس نخوردیم
در مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا تیم راحتی وجود ندارد. السد هم دوست نداشت با ما بازی کند اما سعی می‌کنیم صعود کنیم.

ایران ورزشی آنلاین / وینفرد شفر، سرمربی استقلال پس از پایان بازی‌های باشگاهی ترجیح داد در تهران بماند تا برنامه‌ریزی فصل آینده را هر چه زودتر انجام دهد. او در این مدت، جلسات مختلفی با مدیران باشگاه برگزار کرد و در خصوص شروع تمرینات، اردوها، تمدید قرارداد بازیکنان فصل گذشته و همچنین جذب بازیکن جدید صحبت‌هایی را انجام داده است. وینفرد شفر به مدیران باشگاه استقلال تأکید کرده است که همه چیز باید طبق برنامه پیش برود و زمانی ایران را ترک می‌کند که همه چیز هماهنگ شده باشد. سرمربی استقلال همچنین پیگیر پاداش‌های فصل گذشته هم بوده و از مدیران باشگاه خواسته است که این موارد هم پرداخت شود تا برای آغاز فصل جدید، دغدغه‌ای وجود نداشته باشد.

حالا او در شرایطی برای ترک ایران آماده می‌شود که قرعه تیمش در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم مشخص شده و استقلال در این مرحله باید به مصاف السد برود. شفر پیش از هر چیز این قرعه را به این دلیل دوست دارد که تیمش به پرسپولیس نخورده است. وینفرد شفر در همین رابطه توضیح می‌دهد: «خوشحالم دو تیم ایرانی با هم برخورد نکردند و در این شرایط هر دو تیم شانس صعود به جمع چهار تیم برتر آسیا را دارند.»

شفر، السد را تیمی قوی و قابل احترام می‌داند و این حریف قطری را اینطور ارزیابی می‌کند: «السد هم مثل الدحیل تیم بسیار قدرتمندی است. السد با ژاوی به تیم قدرتمندی تبدیل شده است. سعی می‌کنیم در تهران نتیجه خوبی بگیریم تا در قطر خیال‌مان راحت باشد. الان مهم این است که بازیکنان مدنظر را باشگاه بگیرد و تیم قدرتمندی شویم.»

سرمربی استقلال تأکید می‌کند: «در مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا تیم راحتی وجود ندارد. السد هم دوست نداشت با ما بازی کند اما سعی می‌کنیم صعود کنیم.»

او به بازی پرسپولیس مقابل السد اشاره می‌کند و می‌گوید: «ما بازی پرسپولیس با السد را تماشا کردیم و می‌دانیم آنها تیم قابل احترامی هستند اما من بیش از هر چیز از این خوشحالم که در بازی اول می‌توانیم با حضور تماشاگران‌مان به مصاف السد برویم. بدون شک در این بازی ورزشگاه آزادی باز هم جمعیت زیادی را به خود خواهد دید. مطمئنا در روز ۵ شهریور یک مسابقه در سطح اول فوتبال ‌آسیا خواهیم دید.»

شفر معتقد است حضور تماشاگران در بازی رفت تیمش، قدرتنمایی فوتبال ایران در آسیاست: «این مسابقه باز هم می‌تواند برای قدرتنمایی فوتبال ایران مفید باشد، ضمن آنکه این بازی آسیایی فرصتی دیگر است تا قدرت تماشاگران‌مان را به فوتبال آسیا نشان بدهیم.»

شفر در پاسخ به این سوال که آیا با مامه تیام صحبتی داشته است، توضیح می‌دهد: «من با تمام بازیکنان صحبت می‌کنم. باید ببینیم چه می‌شود.»

«آیا شفر فهرست خروجی و ورودی تیمش را به باشگاه داده است؟» این سوالی است که از سرمربی استقلال پرسیده می‌شود و او در پاسخ می‌گوید: «من فهرست ورودی و خروجی بازیکنان را به باشگاه داده‌ام.»

او که در حاشیه جلسه هم‌اندیشی سازمان لیگ با خبرنگاران هم‌صحبت شده، درباره این جلسه توضیح می‌دهد: «بازی‌های فصل گذشته تیم ملی و باشگاه‌ها به هم نزدیک بود. این در مصدومیت بازیکنان تاثیر داشت.»

شفر درباره اینکه آیا از کیفیت زمین‌های فوتبال ایران راضی است یا خیر، تأکید می‌کند: «از زمین‌ها و تماشاگران فوتبال ایران راضی هستم.»

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن