داعش مصر را در آستانه انتخابات تهدید کرد


گروه تروریستی داعش در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر از عناصر خود در این کشور خواست به مکان‌های اخذ رای حمله کنند.
داعش مصر را در آستانه انتخابات تهدید کرد
 
به گزارش ایران خبر به نقل از پایگاه اینترنتی میدل ایست مانیتور، گروه تروریستی داعش در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر از عناصر خود در این کشور خواست به مکان‌های اخذ رای حمله کنند.
«ولایت سینا»، شاخه داعش در مصر روز گذشته یک ویدئوی 23 دقیقه ای در شبکه های اجتماعی منتشر کرد و ضمن تهدید انتخابات ریاست جمهوری مصر که ماه آینده برگزار می شود از عناصر خود خواست با حملات برنامه ریزی شده به مکان‌های اخذ رای و ایجاد رعب و وحشت، از حضور مردم در انتخابات جلوگیری کنند.
پیش از این، قاهره و واشنگتن، بر نابودی کامل داعش در کشورهای خاورمیانه از جمله مصر تاکید کرده بودند. رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن و قاهره بر همکاری دوجانبه در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید دارند و در قبال شکست داعش متعهد هستند.
در سال 2013 و پس روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی، مصر در شرایط امنیتی نامناسبی به سر می برد. همچنین در پی حملات اخیر گروه های تروریستی در شمال  و مرکز  شبه جزیره سینا، سطح هشدار نظامی افزایش یافته است.
انتخابات ریاست جمهوری مصر روزهای 26 تا 28 مارس برگزار می شود.

تولید لباس هوشمند با فیبرهای ارتجاعی


پژوهشگران سوئیسی، فیبرهای ارتجاعی ابداع کرده‌اند که می‌توان از آنها در تولید لباس‌های هوشمند استفاده کرد.
تولید لباس هوشمند با فیبرهای ارتجاعی
 

به گزارش ایران خبر، پژوهشگران "دانشگاه لوزان"(UNIL) سوئیس، فیبرهای باریکی ابداع کرده‌اند که از جنس الاستومر هستند و می‌توانند با موادی مانند الکترود و پلیمرهای نانوکامپوزیت ترکیب شوند.

الاستومر، پلیمری است که قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و در ساخت محصولات بسیاری مانند لاستیک اتومبیل، سیل‌های آب‌بندی، برف پاک‌کن و شلنگ‌ به کار می‌رود.

فیبرهای دانشگاه لوزان که به سرپرستی "فابین سورین"(Fabien Sorin) در دانشکده مهندسی این دانشگاه ابداع شده‌اند، می‌توانند حتی کمترین فشار و کشیدگی را تشخیص دهند و تا 500 درصد تغییر شکل را پیش از بازگشت به شکل ابتدایی خود، تحمل کنند. این ویژگی‌ها موجب می‌شوند که الیاف ابداع شده برای به کار رفتن در پوشاک هوشمند، پروتزها و همچنین ایجاد عصب‌های مصنوعی ربات‌ها، بی‌نقص باشند.

 

دانشمندان در این فناوری، از روش سریع و ساده‌ای برای جاسازی انواع گوناگون ریزساختارها در فیبرهای ارتجاعی استفاده کردند. برای مثال، با اضافه کردن الکترودها به محل‌های استراتژیک، فیبرها به حسگرهای مافوق حساس تبدیل می‌شوند. علاوه بر این، از روش مورد نظر می‌توان برای تولید صدها متر فیبر در یک بازه زمانی کوتاه استفاده کرد.

دانشمندان برای ساخت این فیبرها، از یک فرآیند حرارتی استفاده کردند که فرآیند استانداردی برای ساخت فیبر نوری است. آنها، یک فرمت میکروسکوپی با قطعات گوناگون فیبر ایجاد کردند که مطابق یک الگوی سه‌بعدی طراحی شده بود.

پس از آن، برای ساخت فیبرها، فرمت را گرم کردند و آن را مانند پلاستیک ذوب شده کشیدند. از این فرآیند حرارتی، تنها می‌توان برای ساخت فیبرهای خشک استفاده کرد اما سورین و گروهش، از آن برای ساخت فیبرهای ارتجاعی استفاده کردند. دانشمندان برای شناسایی الاستومرهای ترموپلاستیک که هنگام گرم شدن، چسبندگی بالایی پیدا می‌کنند، از معیار جدیدی برای انتخاب مواد استفاده کردند. فیبرها پس از گرم شدن، قابلیت کشش و تغییر شکل دارند اما همیشه به شکل اصلی خود بازمی‌گردند.

دانشمندان پس از این مراحل، فیبرها را به عنوان عصب‌های مصنوعی، با انگشتان رباتیک ادغام کردند. هنگامی که انگشتان، فیبرها را لمس می‌کنند، الکترودهای موجود در فیبر، اطلاعات مربوط به تعامل ربات و محیط را منتقل می‌کنند. علاوه بر این، برای شناسایی فشردگی و کشش، فیبرها به پوشش‌های شبکه‌ای اضافه شدند.

 

سورین گفت: از این فناوری می‌توان در ابداع صفحه کلید لمسی که مستقیما با لباس در ارتباط است، استفاده کرد.

/ ایسنا

درمان اعتیاد معتادان متجاهر وظیفه وزارت بهداشت نیست


ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اگر معتاد متجاهری به اورژانس مراجعه کند و وضعیت اورژانسی داشته باشد، بدون اسناد هویتی هم امکان تحت درمان قرار گرفتن دارد.
درمان اعتیاد معتادان متجاهر وظیفه وزارت بهداشت نیست
 
به گزارش ایران خبر، ایرج حریرچی در رابطه با عدم پذیرش معتادان متجاهر توسط مراکز درمانی و اینکه طبق گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران، چهار هزار معتاد متجاهر داریم که باید از سوی بهزیستی و وزارت بهداشت پذیرش شوند، اما این اتفاق نیفتاده است، بیان داشت: برخی از معتادین متجاهر فقط بیماری اعتیاد دارند و درمان آنها مسئولیت وزارت بهداشت نیست.
او افزود: معتادان متجاهری که بیماری‌هایی به غیر از اعتیاد دارند باید توسط مراکز درمانی پذیرش شوند، اما مساله‌ای که وجود دارد این است که اغلب آنها کارتن‌خواب هستند و هیچ اوراق هویتی ندارند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آنها اوراق هویتی ندارند و به همین خاطر توسط بیمه سلامت حمایت نمی‌شوند و برای پذیرش آنها مشکل وجود دارد.
او افزود: حتی در برخی موارد این افراد پذیرش می‌شوند اما پس از درمان کسی  نیست تا آنها را تحویل بگیرد. آنها باید به کمپ‌ها منتقل شوند؛ اما چون ترجیج می‌د‌هند به کمپ‌ها منتقل نشوند به بهانه‌هایی سعی در ماندن در مراکز درمانی دارند و چون تحویل و انتقال آنها ضعیف صورت می‌گیرد مشکلاتی را بوجود می‌آورد.
سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: اگر معتاد متجاهری نیاز به جراحی داشته باشد باید توسط بیمارستان‌ها و مراکز دولتی پذیرش شود؛ اما به دلیل نداشتن اوراق هویتی باز هم بیمه شامل حال آنها نشده و در این زمینه مشکلاتی وجود دارد./ ایلنا

تامین اجتماعی برای حفظ سرمایه‌های بیمه‌شدگان، سرمایه‌گذاری می‌کند


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، سرمایه گذاری را از الزامات یک سازمان بیمه‌گر بین‌النسلی دانست و گفت: این سازمان به علت حفظ ذخائر و سرمایه‌های بیمه شدگان سرمایه گذاری می‌کند. این سرمایه گذاری‌ها در مسیر صحیح قرار دارد و بخش‌های اقتصادی سازمان تامین اجتماعی در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارند.
تامین اجتماعی برای حفظ سرمایه‌های بیمه‌شدگان، سرمایه‌گذاری می‌کند
 
به گزارش ایران خبر، دکتر سید تقی نوربخش در مراسم آغاز عملیات طرح توسعه شرکت معدنی املاح ایران در گرمسار از شرکتهای متعلق به سازمان تامین اجتماعی افزود: سازمان تامین اجتماعی حدود 42 میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و از این جمعیت 6 میلیون نفر مستمری بگیر هستند و ارائه مستمری، درمان و 16 مزیت بیمه‌ای از خدمات این سازمان به این افراد است.
وی افزود: در سال 97 ماهیانه 6700 میلیارد تومان توسط سازمان تامین اجتماعی برای بیمه شدگان و مستمری بگیران هزینه می شود که 5 هزار میلیارد تومان در بخش های مستمری و بیمه بیکاری و 1500 میلیارد تومان در بخش درمان است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: تامین منابع این سازمان بدون اتکا به نفت و مالیات انجام می شود . تامین اجتماعی یک سازمان درآمد هزینه‌ای است که با وصول حق بیمه خدمات خود را به ذینفعان ارائه می دهد.
دکتر نوربخش با بیان اینکه کارکرد بیمه های اجتماعی عدم انتقال ریسک به مردم است، گفت: پوشش ریسکهای اجتماعی و اقتصادی از وظایف سازمان تامین اجتماعی است و هر چه ریسکها بیشتر شود وظیفه سازمان تامین اجتماعی خطیرتر می شود.
وی سازمان تامین اجتماعی را خاکریز اول جنگ تمام عیار اقتصادی در کشور برشمرد و افزود: این سازمان بدون اتکاء به منابع عمومی روی پای خود ایستاده و تمامی اجزای این سازمان در بخشهای بیمهای، درمانی و اقتصادی و ظرفیت‌های آنها در جهت خدمت و عدم انتقال ریسکها به مردم تلاش می کنند.  
نوربخش فعالیت در جهت اقتصاد مقاومتی را از راهبردهای سازمان تامین اجتماعی دانست و گفت: با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری؛ اهداف اقتصاد مقاومتی که همان حمایت از تولید داخل و پرهیز از وابستگی به نفت است را در برنامهای اقتصادی خود قرار دادهایم. 
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی با بیان اینکه پروژه توسعه شرکت معدنی املاح ایران که امروز کلنگ زنی شد مصداق اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: این پروژه در جهت رفع نیازهای داخلی و جلوگیری از واردات و افزایش صادرات احداث می شود.
دکتر نوربخش کارگران را بسیجیان واقعی اقتصاد کشور عنوان کرد که با درک عمیق از شرایط کشور تحت امر سیاستهای رهبری تلاش می کنند،خاطرنشان کرد: وظیفه ما نیز این است که ریسک های آنها را بیشتر پوشش دهیم و برای ارتقای خدمات به آنها برنامه ریزی و تلاش کنیم.

تصاویری از پایان تلخ یک کنسرت موسیقی


دیشب کنسرت بزرگ موسیقی رپ در ویگو اسپانیا شاهد یکی از عجیب ترین و تلخ ترین حوادث بود. کنسرتی که رلز بی خواننده معروف آن را برپا کرده بود. به گزارش ایران آنلاین به نقل از شبکه جهانی بی بی سی، در جریان این کنسرت شماری از تماشاگران که از روی سکو برنامه را دنبال می کردند ناگهان با فروریختن سقف چوبی آن به زمین پرتاب شدند. این گزارش حاکی است که بیش از 300 نفر آسیب دیده اند اما حال 5 نفر وخیم گزارش شده است

وقوع طوفان در سیستان و بلوچستان 541 مصدوم برجای گذاشت


نوری، معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور از 541 مصدوم بر اثر وقوع طوفان در خبر داد.
وقوع طوفان در سیستان و بلوچستان 541 مصدوم برجای گذاشت
 

به گزارش ایران خبر، نوری در ارتباط وقوع طوفان گفت: از ساعت 14 شنبه، 20 مرداماه تا ساعت 8 صبح امروز، 23 مدادماه در شهرستان‌های زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز 541 نفر مصدوم شدند. وی افزود: پس از تماس با سامانه 115 اورژانس بلافاصله نیروهای اورژانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس توضیح داد: از 541 نفر مصدوم  518 نفر درمان و ترخیص و 23 نفر در بیمارستان بستری شدند./ ایلنا

>