داعش مصر را در آستانه انتخابات تهدید کرد
گروه تروریستی داعش در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر از عناصر خود در این کشور خواست به مکان‌های اخذ رای حمله کنند.
 
به گزارش ایران خبر به نقل از پایگاه اینترنتی میدل ایست مانیتور، گروه تروریستی داعش در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر از عناصر خود در این کشور خواست به مکان‌های اخذ رای حمله کنند.
«ولایت سینا»، شاخه داعش در مصر روز گذشته یک ویدئوی ۲۳ دقیقه ای در شبکه های اجتماعی منتشر کرد و ضمن تهدید انتخابات ریاست جمهوری مصر که ماه آینده برگزار می شود از عناصر خود خواست با حملات برنامه ریزی شده به مکان‌های اخذ رای و ایجاد رعب و وحشت، از حضور مردم در انتخابات جلوگیری کنند.
پیش از این، قاهره و واشنگتن، بر نابودی کامل داعش در کشورهای خاورمیانه از جمله مصر تاکید کرده بودند. رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن و قاهره بر همکاری دوجانبه در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید دارند و در قبال شکست داعش متعهد هستند.
در سال ۲۰۱۳ و پس روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی، مصر در شرایط امنیتی نامناسبی به سر می برد. همچنین در پی حملات اخیر گروه های تروریستی در شمال  و مرکز  شبه جزیره سینا، سطح هشدار نظامی افزایش یافته است.
انتخابات ریاست جمهوری مصر روزهای ۲۶ تا ۲۸ مارس برگزار می شود.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: در ماه مبارک رمضان رانندگان با عنایت به افزایش تراکم ترافیک در ساعات غروب و نزدیک به افطار با صبر و حوصله بیشتری رانندگی کنند.
توصیه‌هایی برای کاهش ترافیک در ساعات افطار
 

به گزارش ایران خبر، ، سرهنگ مراد مرادی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: مطالعات ترافیکی نشان می دهد که نحوه ی رانندگی در فصول مختلف سال و همچنین در مناسبت های ویژه به دلایل گوناگون از جمله دگرگونی در الگوی ترافیک درون شهری و برون شهری تغییر کرده و به تبع آن میزان تخلفات و تصادفات رانندگی تغییرات محسوسی پیدا می‌کند.

وی افزود: در جوامع اسلامی، یکی از این مناسبت‌های جمعی، روزه داری در ماه مبارک رمضان است که طی آن فضای ویژه‌ای بر جامعه حاکم شده و تغییرات فراوانی در زندگی فردی و اجتماعی افراد، ایجاد می شود. در این ماه خاص با توجه به تغییرات بارزی که درشیوه زندگی افراد حاصل می شود موجب تغییر درالگوی رفتارهای ترافیکی نیز می شود که میتوان به کاهش بار ترافیکی در ساعات روز، تراکم ترافیک در ساعات حوالی افطار و افزایش احتمالی بار ترافیکی در ساعات شب اشاره کرد همچنین عواملی از قبیل تغییر در میزان رعایت قوانین و مقررات رانندگی، تغییر احتمالی در زمان واکنش و توانایی تشخیص الگو و مانند اینها ممکن است میزان تصادفات را در این ماه در مقایسه با ماه های دیگر کاهش یا افزایش دهد.

مرادی ادامه داد: یافته های پزشکی نشان می دهند، روزه‌داری منجر به کاهش قند خون به ویژه در ساعات پایانی روز و معمولاً بعد از ظهرها می گردد که تأثیر مستقیمی بر افزایش زمان واکنش (کاهش سرعت عمل در حین مقابله با خطر) و کاهش توانایی تشخیص افراد شده و در نتیجه ممکن است موجب بروز رفتارهای پرخطر همراه با خشونت در رانندگی می شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ توصیه کرد: کاربران ترافیکی بایستی با بهره گیری از آموزه های دینی و اخلاقی، قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نموده و بدین ترتیب به حقوق اجتماعی همدیگر احترام بگذارند.بر اساس روایات متعدد از ائمه معصومین (ع) ماه رمضان،‌ ماه تمرین صبر و شکیبایی است و پاداش آن بهشت است.

وی گفت: بنابراین هرچه در این ایام در رانندگی صبر و حوصله بیشتری به خرج دهیم،‌ علاوه بر افزایش ایمنی عبور و مرور در معابر اجر و پاداش عظیمی (همچون بهشت) نزد خداوند خواهیم داشت.

مرادی ادامه داد: توصیه می شود در ماه مبارک رمضان رانندگان گرامی با عنایت به افزایش تراکم ترافیک در ساعات غروب و نزدیک به افطار با صبر و حوصله بیشتری رانندگی کرده و سفرهای درون شهری خود را با برنامه ریزی به ساعات پیک ترافیک موکول نکنند.

وی افزود: به حقوق دیگران احترام گذاشته و اولویت های عبور سایر کاربران ترافیکی و وسایل نقلیه را مد نظر قرار دهند.
در زمان‌هایی که معابر از سطح سرویس مناسبی (خلوتی معابر) برخوردار بوده، سعی کنند با سرعت مجاز و مطمئن تردد کرده و از عجله و شتاب بیهوده بپرهیزند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در پایان گفت: در مقابل صنوف مختلف از پارک غیرمجاز و دوبله و هر نوع توقفی که از روانی ترافیک کاسته و منجر به کندی عبور و مرور می شود بپرهیزند و با توجه به اینکه این قبیل تخلفات مصداق بارز تضییع حق الناس بوده،‌ بنابراین سعی کنند به حقوق اجتماعی روزه داران گرامی احترام گذاشته تا همگی از ترافیکی ایمن و روان بهره مند شوند.

احمدرضا درویش، محمدمهدی عسگرپور، رسول ملاقلی‌پور، ناصر غلامرضایی، ابراهیم حاتمی‌کیا، محمدحسین لطیفی، جواد افشار، مسعود جعفری جوزانی و یوسف سیدمهدوی کارگردان‌هایی هستند که با ساخت یک یا چند اثر یادآور حوادث شهر خرمشهر در زمان جنگ و بعد از آن بوده‌اند.
کدام فیلمسازان درباره خرمشهر فیلم وسریال ساختند؟
 

به گزارش ایران خبر، احمدرضا درویش با ساخته سه‌گانه کیمیا در سال ۱۳۷۴، سرزمین خورشید در سال ۱۳۷۶ و دوئل در سال ۱۳۸۲ تنها کارگردانی است که سه فیلم مختلف را با مضمون خرمشهر ساخته است. از بین این فیلم‌ها دوئل هم در کسب جوایز از جشنواره فیلم فجر و جشنواره‌های خارجی و هم در زمان اکران با اقبال و استقبال بسیار خوبی مواجه شد. دوئل جزو اولین فیلم‌های جنگی بود که در خلق صحنه‌های واقعی جنگ سینمای ایران را چند قدم به پیش برد.

اما اولین فیلمسازی که درباره خرمشهر فیلم ساخت مرحوم رسول ملاقلی‌پور بود که با ساخت فیلم بلمی به سوی ساحل در سال ۱۳۶۴ بخشی از رشادت‌های تکاروان را در فتح خرمشهر و مبارزه با نیروهای بعثی نشان داد. واقعیت‌گرایی و طبیعت‌گرایی ملاقلی‌پور در نشان دادن خشونت‌های بی‌حد و مرز نیروهای بعثی از ویژگی‌های بلمی به سوی ساحل بود.

به دنبال رسول ملاقلی‌پور؛ ناصر غلامرضایی در سال ۱۳۶۵ فیلم حریم مهروزی را کارگردانی کرد. حریم مهروزی ازجمله فیلم‌هایی است که برای اولین بار شادی مردم تهران را در زمان آزادسازی خرمشهر به تصویر کشیده است.

محمدحسین لطیفی سه سال بعد از ساخت فیلم دوئل در سال ۱۳۸۵ فیلم سینمایی روز سوم را ساخت. فیلم روز سوم در بستر روایت داستان نجات یک دختر ایرانی توسط برادرش و دوستان برادرش تلاش کرد گوشه‌ای از رشادت‌های جوانان ایرانی و محلی را در زمان دفاع مقدس و دفاع از خرمشهر و مبارزه با نیروهای بعثی نشان بدهد. فیلم روز سوم ازجمله فیلم‌هایی بود که بازیگرانی همچون پوریا پورسرخ را به سینمای ایران معرفی کرد.

در حوزه سریال‌سازی و مجموعه‌های تلویزیونی، محمدمهدی عسگرپور با ساخت سریال گل‌های گرمسیری، ابراهیم حاتمی‌کیا با ساخت سریال خاک سرخ، یوسف سیدمهدوی با ساخت سریال قفسی برای پرواز، مسعود جعفری جوزانی با ساخت سریال در چشم باد و جواد افشار با ساخت سریال کیمیا تلاش کردند بخش‌هایی از وضعیت خرمشهر در زمان جنگ را روایت کنند و تاحدودی نیز موفق بودند اما تاکنون هیچ اثری که بتواند کاملا به تمامی زوایای آزادسازی خرمشهر بپردازد، ساخته نشده است./ایلنا
 

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور‌ گفت: ثبت‌نام مجدد برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون کاردانی به کارشناسی از اواخر خرداد ماه امکان‌پذیر است.
فرصتی دیگر برای ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی
 

به گزارش ایران خبر، حسین توکلی اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده اطلاعات ثبت نامی داوطلبان‌ ثبت نام کننده آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۹۷ از روز دوشنبه ۲۸ خرداد ماه ۹۷ روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: داوطلبان آزمون کاردانی به کارشناسی ضرورت دارد از روز دوشنبه ۲۸ خرداد ماه تا پایان روز شنبه‌ ۲ تیر ماه به سایت سازمان سنجش  مراجعه و پس از مطالعه دقیق دفترچه‌ راهنما و اصلاحات مربوط‌ به آن نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی خود و ویرایش احتمالی اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش عنوان کرد: فرصت مجدد ثبت نام  به منظور مساعدت و همراهی با داوطلبانی‌ که در مهلت مقرر برای ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی اقدام نکرده‌اند. وی تأکید کرد: بدیهی‌ است در صورتی‌که‌ اصلاحات جدیدی به سازمان سنجش فرستاده شود اصلاحات مذکور از روز یکشنبه ۲۷ خرداد ماه ۹۷ بر روی سایت سنجش و آموزش کشور قرار می‌گیرد./ باشگاه خبرنگاران جوان

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: به نظر من چنین تصمیماتی اشتباه است. مانند موضوع فیلتر کردن تلگرام، یا هر گونه لغو مجوز مانند این، به نظر می‌رسد تبعات اجتماعی و منفی چنین تصمیماتی بیشتر از تبعات مثبت آن باشد.
واکنش معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به ممنوعیت پخش فوتبال در کافه‌ها
 

به گزارش ایران خبر، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به احتمال ممنوعیت پخش مسابقات فوتبال در کافی شاپ‌ها، نسبت به تبعات اجتماعی و منفی چنین تصمیماتی هشدار داد.

محمد مهدی تندگویان  با اشاره  به احتمال ممنوعیت پخش مسابقات فوتبال در کافی‌شاپ‌ها گفت: تبعات منفی هر نوع آزادی مشروعی که از جوانان سلب شود، بیشتر از اتفاق و آسیبی است که ممکن است بیافتد. اینکه جوانان جایگاهی را داشته باشند که تحت نظر است، امکان رصد آن هم وجود دارد و وقتی داخل یک کافه عمومی است و کاملا می توان جمع شدن جوانان  را در آن پایش کرد خیلی بهتر از آن است که با چنین تصمیماتی این آزادی‌ها را سلب کنیم، آنها را جمع کنیم و به پایگاه های غیر رسمی که قابل رصد نیست، سوق دهیم.

وی در ادامه تاکید کرد: به نظر من چنین تصمیماتی اشتباه است. مانند موضوع فیلتر کردن تلگرام، یا هر گونه لغو مجوز مانند این، به نظر می‌رسد تبعات اجتماعی و منفی چنین تصمیماتی بیشتر از تبعات مثبت آن باشد./ایسنا

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن