تبلیغات در تلکسیران

خبر خوش سهام عدالت تا 22 بهمن


پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: فکر می‌کنم بر اساس دستور آقای روحانی به معاونانشان و اقداماتی که انجام می‌شود ظرف دو هفته آینده لایحه آزادسازی سهام عدالت توسط دولت به مجلس ارائه شود.
خبر خوش سهام عدالت تا 22 بهمن
ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست، محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره موضوع آزادسازی سهام عدالت گفت: ضرورت آزادسازی سهام عدالت در جلسه روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با رئیس جمهور مطرح شد، با این مفهوم که باید مالکیت سهام عدالت بعد از 11 سال بطور واقعی به مردم ارائه شود.
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: رئیس جمهور درباره آزادسازی سهام عدالت نظر بسیار موافق داشتند و فکر می‌کنم بر اساس دستور آقای روحانی به معاونانشان و اقداماتی که انجام می‌شود ظرف دو هفته آینده لایحه آزادسازی سهام عدالت توسط دولت به مجلس ارائه شود.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: تاخیر در ارائه لایحه مربوط به آزادسازی سهام عدالت باعث شد کار جدی در این بخش صورت نگیرد.
 
پورابراهیمی افزود: در صورت ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت به مجلس این لایحه با فوریت از سوی نمایندگان مجلس و کمیسیون اقتصادی مورد رسیدگی قرار می گیرد. البته پس از تاکیدات رئیس جمهور در خصوص ارائه لایحه، پیش‌نویس لایحه آزادسازی سهام عدالت به صورت غیررسمی به کمیسیون اقتصادی مجلس ارسال شده است.
 
وی ادامه داد: در راستای جلسه دیروز، با مدیران ارشد بازار سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس نشستی در خصوص آزادسازی سهام عدالت و راهکارهای فنی و عملیاتی انجام این مهم برگزار و تأکید شد که سهام عدالت باید به نحوی در دست مردم باشد که 50 میلیون نفر از مردم که دارای این سهام هستند بتوانند به آسانی آن را معامله کنند.
 
نظر مساعد رئیس جمهور در خصوص آزادسازی سهام عدالت باعث تسهیل اقدامات می شود
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: آزادسازی سهام عدالت نیازمند توجه به حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در بازار سرمایه و استفاده از روش‌های صحیح است تا بیشترین انتفاع به مردم برسد و تلاش خواهد شد ظرف 10 روز آینده پس از لحاظ نظر متخصصان و کارشناسان اقتصادی در کمیسیون اقتصادی جمع‌بندی‌های کمیسیون نیز انجام شود.
 
ارزش سهام عدالت یک خانواده پنج نفره بعد از آزادسازی سهام عدالت حدودا بین 5 تا 7 میلیون تومان است
 
به گزارش خانه ملت؛ پورابراهیمی افزود: پیش‌بینی می‌شود با نظر مساعد رئیس جمهور در خصوص آزادسازی سهام عدالت و پیگیری‌هایی که از سوی مجلس و دولت انجام خواهد شد بتوانیم برای 22 بهمن خبر خوبی در این رابطه به مردم بدهیم و تا پایان سال این سهام آزاد و ارزشگذاری شود و مردم مالک واقعی آن شوند.
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود ارزش هر برگه سهام عدالت بعد از آزادسازی سهام عدالت حدودا بین یک تا یک و نیم میلیون تومان است که بر این اساس ارزش سهام عدالت یک خانواده پنج نفره حدودا بین 5 تا 7.5 میلیون تومان می شود.

سنگ اندازی‌ها برابر واگذاری‌ها کمتر شده است


رییس سازمان خصوصی سازی گفت: مقاومت ها در برابر واگذاری ها و اصل 44 کاهش یافته است.
سنگ اندازی‌ها برابر واگذاری‌ها کمتر شده است
ایران اکونومیست -
به گزارش ایران اکونومیست؛ میرعلی اشرف پوری حسینی با اشاره به اینکه بخش خصوصی محرک اقتصاد کشور است گفت: اگر بخش خصوصی را باور کنیم، می توان به کم شدن حجم و نقش دولت در اقتصاد امیدوار بود.

رییس سازمان خصوصی سازی افزود: در حال حاضر فضای بهتری برای اجرای خصوصی سازی در کشور وجود دارد و مقاومت ها در برابر واگذاری ها و اصل 44 کاهش یافته است. همچنین همراهی بیشتری را میان دستگاه‌ها اجرایی برای واگذاری های دولت شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: البته این موضوع به این معنا نیست که با هیچ مشکلی در راستای واگذاری سهام دولت مواجه نیستیم و این در حالی است که کماکان برخی از افراد مقاومت هایی را در این زمینه از خود بروز می دهند که به عنوان نمونه می توان از تلاش برخی افراد برای خروج نام برخی از شرکت ها از لیست واگذاری های دولت یاد کرد.

پوری حسینی با اشاره به اینکه در اجرای اصل 44 قانون اساسی خلاء قانونی احساس نمی شود گفت: این قانون از جمله قانون های پیشرفته کشور است؛ بنابراین در این خصوص، ضرورت و احساس نیازی جهت تصویب قانون جدید از سوی مجلس احساس نمی‌شود.

رییس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: البته در این میان اظهار نظر اشتباه برخی از نمایندگان مجلس که ناشی از عدم اطلاع آنها از ساز و کار واگذاری ها است، گاها مشکلاتی را در راستای اجرای خصوصی سازی ایجاد کرده که امیدواریم این مشکلات در راستای واگذاری سهام دولت برطرف شود.

واگذاری چهار شرکت در روز دوم مرداد ماه


چهار شرکت زیرمجموعه شرکت بازرگانی دولتی ایران از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
واگذاری چهار شرکت در روز دوم مرداد ماه
ایران اکونومیست -
به گزارش ایران اکونومیست؛ چهار شرکت زیرمجموعه شرکت بازرگانی دولتی ایران توسط سازمان خصوصی سازی به صورت نقد و اقساط در روز دوم مردادماه امسال از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

برای این واگذاری سیلوی مهاباد (منطقه 8) به ارزش پایه 175 میلیارد و 410 میلیون و 500 هزار ریال با مبلغ سپرده 5 میلیارد و 262 میلیون و 315 هزار ریال به صورت 15 درصد نقد و بقیه اقساط 6 ساله، انبار روباز دولت آباد کرمانشاه(منطقه 9) به ارزش پایه 14 میلیارد و 765 میلیون ریال با مبلغ سپرده 442 میلیون و 950هزار ریال به صورت 15 درصد نقد و بقیه اقساط 6 ساله، انبار غله دورود (منطقه 12) به ارزش پایه 15 میلیارد و 698 میلیون ریال با مبلغ سپرده 470 میلیون و 940هزار ریال به صورت 15 درصد نقد و بقیه اقساط 3 ساله و انبار غله ماسور (منطقه 12) به ارزش پایه 110میلیارد و 39 میلیون و 500 هزار ریال با مبلغ سپرده 3میلیارد و 301 میلیون و 185 هزار ریال به صورت 15 درصد نقد و بقیه اقساط 3 ساله آگهی شده است.

گفتنی است، خریداران هر یک از این شرکت‌ها در صورت برنده شدن در مزایده، 20 روز کاری مهلت دارند تا نسبت به واریز وجه نقد معامله به حساب سازمان خصوصی سازی اقدام و معامله را قطعی کنند.

حجم معاملات فرابورس به مرز 300 میلیون سهم نزدیک شد


نخستین روز کاری این هفته در فرابورس ایران در حالی به پایان رسید که حجم معاملات در بازار‌های اول و دوم فرابورس به مرز 300 میلیون سهم نزدیک شد که به این ترتیب بیش از نیمی از حجم کل معاملات در این دو بازار رقم خورد.
حجم معاملات فرابورس به مرز 300 میلیون سهم نزدیک شد
ایران اکونومیست -
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، بازار‌های اول و دوم فرابورس امروز شاهد حجم معاملاتی به میزان 297 میلیون سهم به ارزش بیش از 629 میلیارد ریال بود که با جا‌به‌جایی بیش از 152 میلیون سهم به ارزش بیش از 195 میلیارد ریال در نماد ذوب بیشترین حجم و ارزش معاملاتی از آن این نماد شد.
این میزان جابه‌جایی سهام در نماد شرکت ذوب‌آهن معادل 28 درصد از حجم کل معاملات را به خود اختصاص داد.
امروز شنبه 16 تیر‌ماه 97 در مجموع بازار‌های پایه بیش از 222 میلیون سهم به ارزش بیش از 239 میلیارد ریال میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که از این میزان بیش از 82 درصد از حجم و بیش از 89 درصد از ارزش معاملات به داد‌‌‌و‌ستد‌های انجام شده در تابلو ب تعلق داشت.
در این تابلو نماد بیمه سرمد با حجم معاملاتی بیش از 69 میلیون سهم و نماد «کیسون» با ارزش معاملاتی به میزان بیش از 28 میلیارد ریال حداکثر حجم و ارزش معاملاتی را در معاملات بازار‌های پایه در روز جاری به خود اختصاص دادند.
همچنین بیش از 28 میلیون ورقه بهادار به ارزش 440 میلیارد ریال متعلق به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) در بازار ابزار‌های نوین مالی فرابورس دست‌به‌دست شد که صندوق «اعتماد» با ارزش معاملاتی به میزان 383 میلیارد ریال، 87 درصد از ارزش معاملات کل ETFها را از آن خود کرد.
نگاهی به آمار خرید و فروش صندوق «اعتماد» حاکی از آن است که حقوقی‌ها مشارکت بیش از 78 درصدی در سمت فروش و بیش از 91 درصدی در سمت خرید در این صندوق داشته‌اند.
در این میان نکته قابل توجه در معاملات امروز ETFها آن است که نزدیک به 15 درصد از ارزش کل معاملات به این صندوق‌ها اختصاص یافته و ETFها در مقایسه با روز معاملاتی پیشین یعنی 13 تیر ماه از رشد 50 درصدی حجم و 41 درصدی ارزش معاملات برخوردار شده‌اند.
در تابلو اوراق با درآمد ثابت نیز در روزی که گذشت شاهد معامله 1 میلیون و 800 هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از 1 هزار و 586 میلیارد و 730 میلیون ریال بودیم که«اخزا610» با تغییر مالکیت 201 هزار ورقه به ارزش بیش از 144.5 میلیارد ریال به لحاظ ثبت بالاترین حجم و ارزش معاملات در این تابلو صدرنشین شد.
نگاهی به آمار معاملات تابلو تسهیلات مسکن نیز بیانگر جابه‌جایی بیش از 42 هزار ورقه به ارزش نزدیک به 29 میلیارد ریال است که تسه آبان 96 در روزی که بیشترین قیمت در میان تسه‌ها متعلق به تسهیلات مسکن اسفند 96 (691 هزار ریال) می‌شد، صدرنشین این تابلو به لحاظ حجم و ارزش معاملاتی شد.
در نهایت، امروز حجم معاملات در بازار‌های نُه‌گانه فرابورس به 523 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 940 میلیارد ریال رسید و شاخص کل فرابورس که بیش از همه تحت تاثیر اهرم منفی و حدودا 7.5 واحدی نماد زاگرس بود، با بیش از 8 واحد کاهش بالاتر از ارتفاع 1244 واحدی قرار گرفت.
نماد «شغدیر» متعلق به پتروشیمی غدیر نیز که هفته گذشته شاهد عرضه اولیه آن در بازار اول فرابورس بودیم امروز در کنار نماد‌های «وگردش» و «قچار» با افزایش قیمت 5 درصدی در میان سه نماد با بیشترین افزایش قیمت قرار گرفت.

چراغ سبز حافظ سبز ماند


شاخص بورس و اوراق بهادار در پایان معاملات با رشد 38.2409 واحدی به پله 112 هزار و 346 واحدی رسید.
چراغ سبز حافظ سبز ماند
ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست،شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد 55.645 واحدی به پله 110 هزار و 582 واحدی رسید.

بر این اساس ارزش کل معاملات بورس تهران از 165 میلیارد ریال فراتر رفت که طی 3 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز نماد فارس، کچاد، فولاد، فملی، ومعادن، شاراک، شیران با روند صعودی کار خود را آغاز کرد.

شاخص کل فرابورس در آغاز معاملات با 29.10 واحد رشد به پله 1 هزار و 240 واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از 507 میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن 69 میلیون سهم طی 4 هزار نوبت معاملاتی است.

شاخص در پایان معاملات روی پله 112 هزار واحد ایستاد

شاخص بورس و اوراق بهادار در پایان معاملات با رشد 38.2409 واحدی به پله 112 هزار و 346 واحدی رسید

بر این اساس ارزش کل معاملات بورس تهران از 3 میلیارد ریال فراتر رفت که طی 85 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروزنماد فارس، فولاد، کگل، پارسان، کچاد، فملی، فخوز با روند صعودی کار خود را به پایان رساند.

شاخص کل فرابورس درپایان معاملات با 59.19 واحد رشد به پله 1 هزار و 250 واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از 4 میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن 615 میلیون سهم طی 51 هزار نوبت معاملاتی است.

صعود شاخص بورس در آغاز معاملات


شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد 55.645 واحدی به پله 110 هزار و 582 واحدی رسید.
صعود شاخص بورس در آغاز معاملات
ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست،شاخص بورس و اوراق بهادار در آغاز معاملات با رشد 55.645 واحدی به پله 110 هزار و 582 واحدی رسید.

بر این اساس ارزش کل معاملات بورس تهران از 165 میلیارد ریال فراتر رفت که طی 3 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز نماد فارس، کچاد، فولاد، فملی، ومعادن، شاراک، شیران با روند صعودی کار خود را آغاز کرد.

شاخص کل فرابورس در آغاز معاملات با 29.10 واحد رشد به پله 1 هزار و 240 واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از 507 میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن 69 میلیون سهم طی 4 هزار نوبت معاملاتی است.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟