تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری اقتصادی

سهم بالای سایپا در تولید خودروهای تجاری در سال 97


-
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا برنامه سال آینده این گروه را جایگزینی هشت هزار خودروی تجاری کشنده و باری عنوان کرد.

به گزارش سایپا نیوز؛محسن جهرودی در مراسم تحویل 200 دستگاه خودرو تجاری که باحضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان استاندارد و جمعی از مدیران و معاونان وزارت صنعت و مدیران گروه سایپا برگزار شد، اعلام کرد که گروه سایپا با مشارکت شرکت های سایپادیزل و زامیاد 25 درصد از سهم نوسازی ناوگان کشنده و باری کشور را به خود اختصاص داده و قصد دارد سال آینده با جایگزینی هشت هزار دستگاه خودرو در این حوزه، سهم خود را افزایش دهد.

سایپا سال آینده سهم بالایی در تولید خودروی های تجاری خواهد داشت

به گفته مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، با برنامه ریزی های وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه فروش شرکت سایپادیزل منتفی شده و این شرکت همچنان زیرمجموعه گروه سایپا باقی خواهد ماند.
جهرودی همچنین اعلام کرد که با توجه به انتخاب گروه سایپا به عنوان هسته اصلی طرح جایگزینی خودروهای فرسوده تجاری، این گروه اهداف دولت و وزارت صنعت را در زمینه اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل تجاری را به دقت اجرا خواهد کرد.

وی در ادامه به دستاوردهای گروه سایپا در سال 96 اشاره کرد و گفت: « افزایش تولید خودرو به صورت روزانه و هفتگی، شکستن رکورد تولید پنج ساله در دی ماه امسال، توسعه کسب و کار در گروه و بهره برداری از ظرفیت قطعه سازان و پیگیری مذاکره با شرکت رنو جهت جایگزینی خودرو پراید از جمله دستاوردهای سال جاری است.

تولید خودروی برقی، ارتقای سطح کیفی محصولات، افزایش پاسخ گویی به تعهدات مشتریان و برنامه ریزی برای توسعه تحقیق و توسعه از دیگر دستاوردهای این گروه در سال جاری عنوان شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا همچنین وعده داد که این گروه قصد دارد در سال آینده عنوان بزرگ ترین خودروساز خاورمیانه را از آن خود کند.

تحویل 200 دستگاه خودرو تجاری به مشتریان در راستای اجرای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سنگین و براساس برنامه دولت یازدهم و وزارت صنعت، معدن و تجارت است و گروه خودروسازی سایپا به عنوان هسته اصلی اجراکننده این طرح انتخاب شده است.

منبع: انتخاب

آخرین مهلت دریافت چک‌های صیادی اعلام شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

از تاریخ چهارم شهریورماه سالجاری صرفا واگذاری چک های صیادی و چک های غیر صیادی تاریخ آتی که قبلا از طریق بانک رفاه در سامانه بانک مرکزی ثبت اطلاعات شده اند ، امکان پذیر است.

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، براساس دستورالعمل بانک مرکزی، از چهارم شهریور ماه چک‌های جاری که شناسه یکتای صیاد نداشته باشند، قابلیت وصول در سامانه چکاوک را نخواهند داشت و فقط در شعب بانک صادرکننده، قابل وصول خواهند بود.

از این رو، با توجه به امکان واگذاری چک های صیادی، برای استفاده بهینه زمان واگذاری چک ها، مشتریان محترم نسبت به واگذاری چک های غیر صیادی واگذار نشده تاریخ آینده اقدام کنند.

گفتنی است 28 شهریور سال قبل بانک مرکزی از سامانه ای با عنوان صیاد رونمایی کرد که قرار بود طی آن یکپارچه سازی چک انجام شود؛ اقدامی که منجر به افزایش میزان اطمینان و اعتماد به چک خواهد شد و از طریق اصلاح برخی رویه ها، امکان درخواست الکترونیکی و همچنین استعلام وضعیت حساب صادرکننده چک وجود دارد.

منبع: انتخاب

هیجان خریداران دلار فروکش کرد

هیجان خریداران دلار فروکش کرد
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

بازار ارز که مدت‌هاست قاعده و قانونی نداشته و دستخوش فضای روانی و انتظارات پیش‌رو شده است، امروز به دنبال اظهار نظر رییس‌جمهور آمریکا مبنی بر آمادگی برای مذاکره با ایران، برای ساعاتی ریزشی شد.

به گزارش ایسنا، بازار ارز ایران که با سیاست جدید ارزی دولت به یک بازار غیررسمی تبدیل شده و دولت معامله آن را قاچاق می‌داند، در چند ماهی که از این سیاست می‌گذرد همچنان به فعالیت خود هرچند به طور غیرشفاف و زیرزمینی ادامه داده است. در این بازار که این روزها تقاضای کاذب در آن شدت گرفته و مردم بیشترین خرید را به منظور سودآوری انجام می‌دهند، قیمت‌ها رکوردهای تاریخی را ثبت کرده و حتی از 11 هزار تومان عبور و تا 12 هزار تومان هم رسیده است.

شب گذشته بعد از اینکه رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد که حاضر به مذاکره با ایران است، این خبر همان طور که پیش‌بینی می‌شد بر بازار ارز اثر خود را گذاشت و افراد زیادی متقاضی فروش دلار شده‌اند؛ چرا که این تصور وجود دارد که هرگونه توافقی بین ایران و آمریکا و تحت تاثیر قرار گرفتن تحریم‌ها می‌تواند موجب گشایش‌های ارزی شود. در این حالت با کاهش تقاضا، قیمت‌ها نیز نزولی خواهد شد؛ بنابراین برخی ترجیح دادند امروز (سه‌شنبه) اسکناس‌هایی که در خانه نگه داشته بودند را برای فروش به بازار ببرند.

امروز جریان ارز به‌گونه‌ای بود که در ابتدای روز قیمت‌ها تا حدی نزولی شد و از حدود 11 هزار و 700 تومان تا 11 هزار و 200 و حتی کمتر کاهش پیدا کرد و برای ساعاتی به زیر 11 هزار تومان و حتی تا 10 هزار و 500 تومان رسید و برای ساعاتی قیمت سکه که در روز گذشته به چهار میلیون و 700 هزار تومان افزایش یافته بود را پایین آورد؛ به طوری که سکه تا 4 میلیون تومان نیز قیمت خورد.

البته روند کاهشی دلار و سکه پایدار نبود و قیمت آن در مقاطعی از امروز تا حدی دوباره صعودی شد. اما در آخرین معاملات و تا زمان تنظیم این گزارش (ساعت 18) قیمت بار دیگر کاهشی شد و دلار تا 10 هزار و 400 تومان و سکه تا زیر چهار میلیون تومان کاهش داشته است. البته فعالان بازار می‌گویند در حال حاضر معامله چندانی انجام نشده و قیمت ها در حال گردش است.

تحلیل‌گران بازار ارز معتقدند بازار امروز تحت تاثیر اخبار و فضای روانی قرار داشته و هیچ منطقی را دنبال نمی‌کند؛ از این رو قابل پیش‌بینی نیست که در روزهای آینده چه اتفاقی برای بازار خواهد افتاد. این در حالی است که بانک مرکزی وعده داده که به زودی بسته ارزی را ارائه کند که بتواند شرایط موجود را تغییر دهد. یکی از سیاست‌هایی که به نظر می‌رسد در دستور کار قرار گیرد، ورود ارز حاصل از صادرات پتروشیمی‌ها به بازار ثانویه یعنی جایی است که در آن نرخ عرضه و تقاضا بر مبنای بازار تعیین می‌شود. این نرخ که این روزها برای گروه سوم کالاهای وارداتی یعنی کالاهای غیر ضروری از محل ارز حاصل از 20 درصد صادرات غیر نفتی تامین می‌شود، تا حدود 8800 تومان نیز مورد معامله قرار گرفته است.

منبع: انتخاب

بانک کشاورزی 45000 میلیارد ریال بهای گندم را به حساب کشاورزان واریز کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بالغ بر 7 میلیون تن گندم مازاد کشاورزان با عاملیت بانک کشاورزی تا ابتدای مرداد سال1397 خریداری و بیش از 45000 میلیارد ریال بهای گندم خریداری شده به حساب کشاورزان واریز شده است.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، از آغاز فصل خرید گندم تا ابتدای مرداد ، 1679 مرکز خرید در 31 استان کشور از طریق سامانه جامع الکترونیکی خرید تضمینی گندم بانک کشاورزی ، بیش از 7 میلیون تن گندم به ارزش 93000 میلیارد ریال را در قالب 1029 هزار محموله از کشاورزان خریداری کرده اند.

بر اساس این گزارش ، بانک کشاورزی تا کنون 45000 میلیارد ریال از بهای گندم خریداری شده را به حساب گندمکاران واریز کرده است.

این گزارش می افزاید برداشت محصول گندم و روند خرید تضمینی آن تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.

منبع: انتخاب

دستاوردهای بانک ملی در زمینه مبارزه با پولشویی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بانک ملی ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین بانک های منطقه، گام های بزرگی را در زمینه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم برداشته که راه اندازی یک واحد مستقل ستادی به این منظور و ایجاد سامانه جامع تبادل اطلاعات مبارزه با پولشویی بخشی از این اقدامات در همراهی با دولت دوازدهم در آستانه یک سالگی است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در نظام اقتصادی دنیای امروز به یک اصل اساسی تبدیل شده و کمتر نهاد رسمی را می توان یافت که در آن واحد مستقلی به این منظور وجود نداشته باشد.

بانک ملی ایران نیز به عنوان یکی از بزرگ ترین بانک های منطقه که تعامل بسیار خوبی با بانک های خارجی دارد، خود را ملزم دانسته علاوه بر پایبندی به قوانین مبارزه با پولشویی، یک واحد مستقل ستادی به این منظور راه اندازی کرده و به طور ویژه موضوعات مرتبط با آن را پیگیری کند.

تدوین ضوابط، مقررات و دستورالعمل های مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم برای راهنمایی واحدهای بانک، ایجاد ساختار سازمانی معاونت مبارزه با تأمین مالی تروریسم، پاسخگویی مسئولانه توام با دقت، سرعت و با کیفیت به استعلام های مراجع نظارتی و ذیصلاح خارج از بانک (شورای عالی مبارزه با پولشویی، بانک مرکزی ج.ا.ا ،‌ قوه قضاییه و ... )‌ در امور مرتبط با مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم و راه اندازی واحد ردیابی مالی در اداره کل مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم برای رصد دقیق معاملات مشکوک و شناسایی رفتار مشکوک به پولشویی بخش کوچکی از اقدامات بانک ملی ایران در این زمینه است.

در بانک ملی ایران علاوه بر پیاده سازی این اقدامات، قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به همکاران مرتبط نیز آموزش داده می شود، به طوری که برای این کار دوره های تکمیلی و تخصصی طراحی شده و تا پایان سال 1396 تمامی کارکنان بانک، دوره آموزشی مقدماتی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را با موفقیت گذراندند.

همچنین طراحی دو دوره آموزشی تکمیلی و تخصصی مبارزه با پولشویی، برگزاری نشست هم اندیشی با مدرسان مبارزه با پولشویی سراسر کشور، اخذ دبیری کمیسیون مبارزه با پولشویی شورای هماهنگی بانک ها توسط بانک ملی ایران، تعیین مولفه های مناطق به لحاظ پولشویی در سراسر کشور، برگزاری آزمون جذب بازرس مبارزه با پولشویی، تهیه و نصب نرم افزار آموزشی مبارزه با پولشویی، ایجاد و راه اندازی واحد پدافند سایبری مرتبط با مقوله پولشویی و تامین مالی تروریسم از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه طی یک سال اخیر بوده است.

بانک ملی ایران همچنین در جدیدترین منشور اخلاقی کارکنان این بانک، مفاهیم مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را نیز درج کرده است تا همواره نصب العین کارکنان این بانک بوده و عمل به آن در جهت همگامی بیشتر بانک با مسئولان کشوری در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم مورد تاکید باشد.

منبع: انتخاب

جهانگیری: سیاست‌های اقتصادی جدید دولت تا پایان هفته اعلام می‌شود

جهانگیری: سیاست‌های اقتصادی جدید دولت تا پایان هفته اعلام می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: سیاست‌های اقتصادی جدید توسط تیم اقتصاد دولتی در این هفته ارائه می‌شود.

به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری در فرودگاه کرمانشاه اظهار داشت: با تغییر رئیس کل بانک مرکزی باید سیاست‌های متناسب با شرایط جدید تهیه شود و حتی اگر رئیس کل بانک مرکزی تغییر نمی‌کرد با توجه به شرایط جدید که بر اقتصاد کشور حاکم شده نیازمند سیاست‌های جدید اقتصادی هستیم.

معاون اول رئیس‌جمهوری افزود: سیاست‌های اقتصادی جدی در این هفته توسط توسط رئیس کل بانک مرکزی و تیم اقتصاد دولتی ارائه ‌می‌شود زیرا سیاست‌های اقتصادی باید توسط تیم اقتصادی دولت و متناسب با شرایط جدید پیشنهاد شود.

جهانگیری از مردم استان کرمانشاه به‌عنوان مرزداران غیور ایران که همراه پشتوانه بزرگی برای ایران اسلامی در این منطقه بوده‌اند یاد کرد و افزود: در جنگ تحمیلی نیز شاهد رشادت‌های تاریخ ساز مردم کرمانشاه بودیم و یکی از حوادث تلخ کشور زلزله استان کرمانشاه بود که سال گذشته رخ داد و گستره آن بسیار وسیع بود و تعداد زیادی از شهرها و روستاهای استان را در بر گرفت.

وی با اشاره به اینکه در زلزله استان کرمانشاه عمق فاجعه بسیار زیاد بود، خاطرنشان کرد: در کنار این تلخی‌ها، یک انسجام ملی در سراسر کشور به‌وجود آمد و همه مردم خود را در کنار مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه احساس کردند و برای حل مشکلات مردم زلزله زده حاضر شدند و مردم سراسر کشور و نیز نخبگان جامعه همگی برای کمک به مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه حاضر شدند و یک اتفاق استثنایی و کم سابقه در تاریخ رقم خورد که اینگونه مردم برای کمک به زلزله‌زدگان نقش آفرینی و ابراز همدردی کردند.

وی با تأکید بر اینکه اگر ما در همه مشکلات کشور این انسجام و نمایش وحدت و یکپارچگی را داشته باشیم همه مشکلات را به خوبی پشت سر خواهیم گذاشت، گفت: همه نهادهای رسمی کشور و مسئولان از بالاترین رده مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور و سایر مسئولان از لحظات نخست زلزله در کنار مردم بودند و با آنان همدردی کردند.

معاون اول ر‌ئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت برای بازسازی مناطق زلزله‌زده دو برنامه را در پیش گرفت، گفت: برنامه نخست اسکان موقت بود که با توجه به سردسیر بودن منطقه و بارندگی‌های زیاد، دولت برای نخستین بار اسکان موقت به‌صورت کانکس را انجام داد که کار بسیار بزرگی انجام شد و در مقطعی کوتاه بیش از 15 هزار کانکس مستقر شد.

وی افزود: پس از این برنامه بلافاصله باید دوره اسکان دائم شروع می‌شد که براساس گزارش‌های واصله واحدهایی که به صورت کامل تخریب شده بود و تعداد آنها حدود 30هزار واحد شهری و روستایی بود مراحل ساختشان آغاز شده و واحدهایی که نیازمند تعمیرات بودند و تعداد آنها نیز 60 هزار واحد بود از پیشرفت خوبی برخوردار هستند.

جهانگیری با اشاره به بهره‌برداری 5 هزار واحد مسکونی روستایی که تکمیل شده است، گفت: بقیه واحدها نیز در دست ساخت هستند که باید به سرعت تکمیل شوند تا امسال در زمستان واحدی در روستایی نباشد که تکمیل نشده باشد و در این سفر با استاندار و مسئولان استان مشکلات پیش روی بازسازی مناطق زلزله زده را بررسی و تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

منبع: انتخاب
رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟