ثبت رکوردهای جدید برای قیمت سکه طلا و دلار
ایرنا : بازار آزاد ارز و سکه امروز (سه شنبه) شاهد رکوردهای جدید قیمتی بود به شکلی که قیمت دلار به رقم ۴۹ هزار ریال رسید و سکه تمام طرح جدید رقم ۱۶ میلیون ریال را ثبت کرد.
گروه خبری اقتصادی

بازار آزاد ارز که دیروز را با نرخ ۴۸ هزار و ۴۹۰ ریال پایان برده بود، معاملات امروز با را تداوم افزایش نرخ ها آغاز کرد و بین ۴۸ هزار و ۵۵۰ ریال تا ۴۹ هزار ریال نوسان داشت.

عرضه ارز مداخله ای از سوی صرافی های منتخب بانک مرکزی از حوالی ظهر امروز آغاز شد و اکنون دلار آمریکا به صورت عمده ۴۸ هزار و ۵۹۰ ریال و به صورت خرد ۴۸ هزار و ۶۴۰ ریال به صرافی های مجاز فروخته می شود؛ قیمت هر یورو نیز در این صرافی ها ۶۰ هزار و ۹۹۰ ریال است.

به موازات این افزایش قیمت، هر دلار آمریکا امروز با ۵۱۰ ریال افزایش به ۴۹ هزار ریال و یورو با ۵۰۰ ریال رشد به ۶۱ هزار و ۳۴۰ ریال رسید؛ هر پوند انگلیس با ۸۶۰ ریال رشد ۶۹ هزار و ۷۳۰ ریال و درهم امارات با ۲۶۰ ریال افزایش ۱۳ هزار و ۷۰۰ ریال به فروش رفت.

در سامانه نظارت ارز هر دلار ۴۸ هزار و ۴۸۸ ریال، یورو ۵۹ هزار ۸۲۱ ریال و درهم امارات ۱۳ هزار و ۲۰۱ ریال اعلام شده است که بیانگر میانگین نرخ فروش این ارزها در صرافی های مجاز سراسر کشور است.

افزایش قیمت ارزهای عمده در حالی صورت می گیرد که به عقیده مسئولان اقتصادی دولت، این افزایش قیمت ها منشاء هیجانی و روانی دارد؛ محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری جنس نوسانات نرخ ارز را غیراقتصادی خوانده و گفته است: ریشه های غیراقتصادی نوسانات نرخ ارز دنبال ملتهب کردن فضا بوده و هستند.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نیز گفته است: افزایش نرخ تسعیر ارز برای دولت قابل تحمل نخواهد بود و به نقطه واقعی و متعادل باز خواهیم گشت.

ورود سکه به کانال ۱۶ میلیون ریالی 

در معاملات امروز بازار سکه، هر قطعه سکه تمام (طرح جدید) با ۲۳۸ هزار ریال رشد به ۱۶ میلیون و ۱۸ هزار ریال رسید و سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با ۲۳۰ هزار ریال افزایش ۱۵ میلیون و ۴۷۰ هزار ریال به فروش رفت.

امروز نیم سکه با ۵۰ هزار ریال رشد ۷ میلیون و ۷۶۰ هزار ریال و ربع سکه با ۹۵ هزار ریال افزایش ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال فروخته می شود و سکه گرمی با ۳۰ هزار ریال افزایش به سه میلیون ۱۲۰ هزار ریال رسیده است.

در بازارهای جهانی هر اونس طلا با ۴ دلار و ۶۱ سنت رشد به یک هزار و ۳۲۹ دلار و ۴۷ سنت رسیده است و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار در بازار ایران با رشد ۵۰۸۰ ریالی یک میلیون و ۵۳۳ هزار و ۴۱۰ ۰ریال فروخته می شود.

6 کشور دیگر جام جهانی 2018 روسیه را تحریم کردند
فارس:براساس اعلام روزنامه سان، ۶ کشور دیگر در خصوص تحریم جام جهانی ۲۰۱۸ به انگلیس پیوستند.
گروه خبری اقتصادی

براساس اعلام سان، این انتظار وجود دارد ۶ کشور که جواز حضور در جام جهانی را کسب کرده‌اند به همراه انگلیس جام جهانی را بایکوت کنند.

لهستان، ایسلند، دانمارک، سوئد، استرالیا و ژاپن ۶ کشوری هستند که دولت‌هایشان جام جهانی را بایکوت کرده‌اند.

انگلیس در حمله روز ۴ مارس که توسط یک مامور اطلاعاتی روسیه رخ داده، جام جهانی را تحریم کرده است.

البته مقامات استرالیا اعلام کرده‌اند برخلاف خبرهای منتشر شده، این کشور هیچ برنامه‌ای برای تحریم جام جهانی ندارد.

تمدید اعتبار آرم‌های طرح ترافیک 96 تا پایان فروردین
معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران از اعتبار داشتن آرم‌های طرح‌ ترافیک سال ۹۶ تا پایان فروردین‌ ماه ۹۷ خبر داد.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش خبرگزاری فارس، محسن پورسیدآقایی با اشاره به اینکه به منظور رفاه حال شهروندان، مجوزهای طرح ترافیک ۹۶ تا پایان فروردین ماه اعتبار دارد، گفت: از تاریخ اول اردیبهشت ماه امسال فقط مجوزهای ۹۷مجاز به ورود به محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد هستند.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه سامانه ثبت نام مجوز ورود به محدوده ی طرح ترافیک تهران به نشانی http:// my.tehran.ir راه اندازی شده است گفت: تمامی متقاضیان ورود به محدوده ی طرح ترافیک اعم از خودروی شخصی،دولتی و عمومی می‌توانند از تاریخ ۲۶ اسفند ماه با مراجعه به سامانه مذکورنسبت به ثبت مشخصات فردی و خودرو اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در این مرحله تمامی متقاضیان با ورود به سامانه نسبت به ثبت مشخصات فردی خود اقدام کرده و می توانند پس از ثبت نام نسبت به دریافت نام و کد کاربری اقدام کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام اینکه تاکنون بالغ بر ۲۳ هزار متقاضی در سامانه طرح ترافیک تهران ثبت نام کرده اند اظهار داشت روزانه بالغ بر ۲ هزار متقاضی جهت ثبت نام به سامانه مراجعه می کنند که با توجه به حجم سنگین مراجعه بعضا خطاهای در سامانه رخ می دهد لذا تاکید میکنیم شهروندان از آخرین نسخه های مرورگرهای mozillafirefox ، googlechrom استفاده کرده و نسبت به ثبت اطلاعات خودرو و شخصات فردی با دقت اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه آرم طرح ترافیک سال ۹۶ تنها تا پایان فروردین ماه اعتبار دارد و پس از آن طرح های۹۷ مجاز به ورود به محدوده ی طرح ترافیک هستند گفت:با توجه به اینکه فروش سالیانه طرح ترافیک افراد حقیقی در طرح جدید حذف شده و تمامی متقاضیان میبایست بصورت روزانه نسبت به خرید ارم طرح ترافیک جهت تردد در محدوده ی مرکزی شهر اقدام کنند، پیشنهاد میکنیم شهروندان در این ایام تعطیلات که تراکم فعالیت با اینترنت کم بوده، با صبوری و در اسرع وقت نسبت به ثبت نام مشخصات خود و خودرو اقدام کنند.

پورسیدآقایی در ادامه با اشاره به تغییرات ایجاد شده در سامانه ثبت نام طرح ترافیک ۹۷ گفت: در این سامانه ثبت اطلاعات مربوط به محل سکونت منحصراً برای ساکنین محدوده طرح ترافیک فعال است. که پس از ان باید مدارک محل سکونت خود را جهت تایید نهایی به دفاتر خدمات الکترونیک ارایه دهند.

وی تصریح کرد: امسال برای اولین بار تسهیلاتی برای ساکنان محدوده طرح ترافیک دیده شده است که این شهروندان می‌توانند یک خروج آزاد قبل از ساعت ۸:۳۰ صبح و یک ورود آزاد در ساعت ۱۷ به این محدوده داشته باشند.

 

تردد جاده‌ای در شبانه روز گذشته 0.2 درصد افزایش یافت
مرکز مدیریت راه های کشور بر اساس اطلاعات ۲۱۷۳ ترددشمار فعال در محورهای برون ‌شهری، از افزایش ۰.۲ درصدی رفت و آمدها در شبانه روز گذشته نسبت به روز پیش از آن خبر داد.
گروه خبری اقتصادی

به گزارش چهارشنبه مرکز مدیریت راه های کشور، سهم وسایل نقلیه سنگین از کل تردد ثبت ‌شده در شبانه ‌روز گذشته ۸.۴ درصد بود.

اوج تردد بین ساعت های ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد ساعت چهار تا پنج صبح صورت گرفت.

با آگاهی از این موضوع می‌توان زمان مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کرد.

در ۲۴ ساعت گذشته آزادراه کرج- تهران در محدوده استان البرز بیشترین رفت و آمد را با ۱۳۷ هزار و ۴۹۳ دستگاه وسیله نقلیه ثبت کرد.

** آخرین وضعیت ترافیکی

به گزارش ایرنا بر پایه اطلاعات سامانه ۱۴۱ از تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت های شعبه های راهداری سراسر کشور، تا این ساعت در برخی مقاطع محور کرج-چالوس (مسیر رفت و برگشت) ترافیک سنگین گزارش شد.

در محور هراز (مسیر رفت و برگشت) محدوده امامزاده هاشم و حدفاصل پلور تا گزنک نیز ترافیک نیمه سنگین است.

 

** آخرین وضعیت جوی

در برخی محورهای استان های مازندران و گیلان پدیده مه گرفتگی را شاهدیم.

** محورهای بسته

محورهای رامیان- اولنگ- شاهرود در استان های گلستان و سمنان، شمشک- دیزین در استان های البرز و تهران، گنجنامه- تویسرکان در استان همدان و سی سخت- نورآباد (سمیرم) در استان های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان به دلیل نبود ایمنی کافی بسته است.

** محدودیت های ترافیکی

تردد انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در همه آزادراه ها و بزرگراه ها، محورهای کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع اعلام شد.

در این ایام ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال در همه محورهای برون شهری اعمال می شود.

عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنا بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه هایی اعمال می شود که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می شود یا در طول سال ممنوعیت تردد دارد.

سیزدهم فروردین ماه تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در همه محورهای برون شهری کشور ممنوع است.

دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه نیز تردد کامیون های حامل کود شیمیایی با رعایت مقررات و ضوابط در جاده های سراسر کشور بجز محورهای هراز و کندوان بلامانع اعلام شد.

** محور کرج- چالوس

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت همچنان در محور کرج- چالوس و برعکس ممنوع است.

همچنین تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ امروز (چهارشنبه) تا ۶ صبح پنجشنبه از مرزن‌آباد به کرج ممنوع و از ساعت ۱۵ امروز تا ۶ صبح روز بعد از میدان امیرکبیر کرج به سوی مرزن‌آباد یکطرفه است.

تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج- چالوس از ساعت ۱۲ روزهای یکشنبه و دوشنبه آتی (دوازدهم، سیزدهم و هفدهم فروردین ماه) تا ساعت ۳ بامداد روز بعد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ همان روز تا ساعت ۳ روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یکطرفه خواهد بود.

** محور هراز

تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع است.

تردد انواع کامیون و کامیونت از ساعت ۱۲ تا ۲۴ نهم و شانزدهم فروردین ماه (پنجشنبه) و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ دهم و هفدهم فروردین ماه ۱۳۹۷ (شنبه و جمعه) از تهران به آمل و برعکس ممنوع شد.

رفت و آمد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت ۱۳ روزهای دوازدهم، سیزدهم و هفدهم فروردین ماه (مصادف با جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه) تا ساعت ۲ بامداد روز بعد از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲ بامداد روز بعد در تاریخ های مورد اشاره از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء)‌ به صورت یکطرفه خواهد بود.

** محور فیروزکوه

انواع تریلر از ساعت ۱۲ تا ۲۴ نهم و شانزدهم فروردین ماه و از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای دهم و هفدهم فروردین ماه (مصادف با جمعه) از تهران به قائمشهر و برعکس اجازه تردد ندارد.

تردد انواع تریلر از ساعت ۶ تا ۲۴ همین روزها از تهران به قائمشهر و برعکس ممنوع است.

** آزادراه کرج- قزوین

تردد انواع تریلر و کامیون در مسیر شرق به غرب از ساعت ۷ تا ۲۴ نهم و دهم فروردین ماه و در مسیر غرب به شرق نیز از ساعت ۷ تا ۲۴ دهم، دوازدهم و هفدهم فروردین ماه ممنوع اعلام شد.

 

مظنه رهن و اجاره مغازه در مناطق مختلف تهران
باشگاه خبرنگاران جوان : یک باب مغازه با ۳۰ متر زیربنا در محدوده اشرفی اصفهانی، نرسیده به همت، با مبلغ ودیعه ۳۰ میلیون تومان و ماهانه ۱۰ میلیون و تومان اجاره ، معامله می شود.
گروه خبری اقتصادی

نرخ رهن و اجاره مغازه در مناطق مختلف تهران، به شرح زیر است:

مظنه رهن و اجاره مغازه در مناطق مختلف تهران

 

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن