گروه خبری اقتصادی

افتتاح شناور هفتاد تنی شرکت دانش بنیان فناوران سیراف


گروه بنگاه ها: رییس صندوق نوآوری وشکوفایی با حضوردرشرکت دانش بنیان فناوران سیراف درشهرک صنعتی پرند ، با رونمایی ازشناورهفتاد تنی دریا بندر، گفت : این شناور باتجهیزات استاندارد وطی هشت ماه ساخته شده است.
افتتاح شناور هفتاد تنی شرکت دانش بنیان فناوران سیراف

دکتر سلطانی با بیان این مطلب افزود: این امرنشان دهنده سرعت وتوان فناوری شرکت های ابرانی است وچنانکه شرکت های دانش بنیان به طور مستمر ازپشتوانه مالی مناسب برخوردارباشند ازظرفیت بسیارمطلوبی برای تامین نیازهای صنعتی کشوربرخوردارند. 

درمراسم رونمایی ازاین شناور رییس صندوق نواوری وشکوفایی تصریح کرد: دریافت تسهیلات نظیر وام، لیزینگ، ضمانت نامه، و حتی امکان مشارکت مالی صندوق برای همه شرکت های دانش بنیان مهیا است و صندوق اماده ارایه بیش از بیست و دو نوع خدمت به شرکت های دانش بنیان خصوصی وتعاونی است.دکترسلطانی افزود: تعدادشرکت های دانش بنیان باسرعت مناسبی درحال افزایش است وبه همین علت صندوق نواوری وشکوفایی نیز تمهیدات تامین مالی این شرکت هارابادقت  وحساسیت  پیگیری میکند تا این شرکت ها  نگرانی ازبابت حمایت های صندوق نداشته باشند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نواوری وشکوفایی ، شناور یادشده به سفارش شرکت تاید واتر وبا لیزینگ صندوق نواوری وشکوفایی ساخته شده است. شرکت مزبوردر هیجدهم بهمن 96قرارداد ساخت دوشناورهفتادتنی مشابه شناوریادشده را باکشورقطر به امضا رساند و شناور افتتاح شده درهفته اینده دربندرانزلی به اب انداخته خواهدشد.

رشد 26 درصدی قیمت ملک در تهران در اسفند ماه


تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در سال 1396 به 181.2 هزار واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با سال پیش از آن، 11.8 درصد افزایش نشان می دهد.
رشد 26 درصدی قیمت ملک در تهران در اسفند ماه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در اسفند ماه سال 1396 ، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به 12.3 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش اندک 0.5 درصدی را نشان می دهد.

همچنین در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 57.6 میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل 26.1 درصد افزایش نشان می دهد.

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در اسفند ماه سال 1396 که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است. مشروح  این گزارش را از فایل زیر بخوانید.

  • گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در اسفند ماه سال 1396   

 

مدیر فیسبوک خود را از سرقت اطلاعات کاربران تبرئه کرد


فارس:پس از آنکه جاسوسی فیس بوک از تماس ها و پیامک های رد و بدل شده کاربران گوشی های اندرویدی افشا شد، مدیران این شبکه اجتماعی توضیحاتی در این زمینه ارائه کردند.
مدیر فیسبوک خود را از سرقت اطلاعات کاربران تبرئه کرد

ماجرا پس از آن فاش شد که دیلان مک کی از کاربران فیس بوک آرشیو کل داده‌های خود در فیس بوک را بارگذاری کرد و مشخص شد تمامی سوابق تماس‌های تلفنی وی با گوشی اندرویدی و پیامک‌های رد وبدل شده او توسط فیس بوک جمع آوری شده است.

بر اساس همین بررسی برنامه اندرویدی دسترسی به فیس بوک، اسامی افرادی که با آنها تماس گرفته شده یا پیامکی رد و بدل شده را نگهداری می کند و حتی مدت زمان مکالمات و شماره گیرنده را به حافظه اش می سپارد.

افشای این مساله بعد از رسوایی کمبریج آنالیتیکا که نشان داد داده های 50 میلیون کاربر بدون کسب اجازه از آنها برای یک تحقیق سیاسی به نفع ستاد انتخاباتی ترامپ مورد بهره برداری قرار گرفته، به شدت به اعتبار و حیثیت فیس بوک لطمه زده است.

به دنبال تشدید اعتراضات و از دست رفتن 58 میلیارد دلار از ارزش فیس بوک طی روزهای اخیر این شرکت در وبلاگ رسمی خود بیانیه ای منتشر کرده و مدعی شده که جمع آوری اطلاعات کاربران را بدون اجازه انجام نداده و این قابلیتی است که در برنامه های اندرویدی موجود است و کاربر در زمان نصب برنامه موبایلی فیس بوک با به اشتراک گذاری داده های خود با برنامه مذکور موافقت می کند. این مجوز در زمان نصب برنامه پیام رسان فیس بوک و فیس بوک لایت هم به کاربران داده شده است.

فیس بوک همچنین افزوده که ثبت و نگهداری این سوابق یافتن افراد مرتبط و برقراری ارتباط با آنها را تسهیل می کند و تجربه کاربری فیس بوک را بهبود می بخشد. این شبکه اجتماعی همچنین مدعی شده این اطلاعات را در اختیار افراد و گروه های ثالث قرار نمی دهد.

البته این بیانیه نگرانی های کاربران فیس بوک را برطرف نکرده، زیرا این شرکت قبلا هم توضیحات و وعده های مشابهی را ارائه کرده، ولی به آنها وفادار نمانده بود. گوگل از اکتبر سال 2017 تغییراتی در اندروید ایجاد کرد تا این نوع دسترسی ها محدود شود و سیستم عامل آی او اس نیز به طور کامل مانع از چنین دسترسی می شود.

تمدید اعتبار آرم‌های طرح ترافیک 96 تا پایان فروردین


معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران از اعتبار داشتن آرم‌های طرح‌ ترافیک سال 96 تا پایان فروردین‌ ماه 97 خبر داد.
تمدید اعتبار آرم‌های طرح ترافیک 96 تا پایان فروردین

به گزارش خبرگزاری فارس، محسن پورسیدآقایی با اشاره به اینکه به منظور رفاه حال شهروندان، مجوزهای طرح ترافیک 96 تا پایان فروردین ماه اعتبار دارد، گفت: از تاریخ اول اردیبهشت ماه امسال فقط مجوزهای 97مجاز به ورود به محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد هستند.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه سامانه ثبت نام مجوز ورود به محدوده ی طرح ترافیک تهران به نشانی http:// my.tehran.ir راه اندازی شده است گفت: تمامی متقاضیان ورود به محدوده ی طرح ترافیک اعم از خودروی شخصی،دولتی و عمومی می‌توانند از تاریخ 26 اسفند ماه با مراجعه به سامانه مذکورنسبت به ثبت مشخصات فردی و خودرو اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در این مرحله تمامی متقاضیان با ورود به سامانه نسبت به ثبت مشخصات فردی خود اقدام کرده و می توانند پس از ثبت نام نسبت به دریافت نام و کد کاربری اقدام کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام اینکه تاکنون بالغ بر 23 هزار متقاضی در سامانه طرح ترافیک تهران ثبت نام کرده اند اظهار داشت روزانه بالغ بر 2 هزار متقاضی جهت ثبت نام به سامانه مراجعه می کنند که با توجه به حجم سنگین مراجعه بعضا خطاهای در سامانه رخ می دهد لذا تاکید میکنیم شهروندان از آخرین نسخه های مرورگرهای mozillafirefox ، googlechrom استفاده کرده و نسبت به ثبت اطلاعات خودرو و شخصات فردی با دقت اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه آرم طرح ترافیک سال 96 تنها تا پایان فروردین ماه اعتبار دارد و پس از آن طرح های97 مجاز به ورود به محدوده ی طرح ترافیک هستند گفت:با توجه به اینکه فروش سالیانه طرح ترافیک افراد حقیقی در طرح جدید حذف شده و تمامی متقاضیان میبایست بصورت روزانه نسبت به خرید ارم طرح ترافیک جهت تردد در محدوده ی مرکزی شهر اقدام کنند، پیشنهاد میکنیم شهروندان در این ایام تعطیلات که تراکم فعالیت با اینترنت کم بوده، با صبوری و در اسرع وقت نسبت به ثبت نام مشخصات خود و خودرو اقدام کنند.

پورسیدآقایی در ادامه با اشاره به تغییرات ایجاد شده در سامانه ثبت نام طرح ترافیک 97 گفت: در این سامانه ثبت اطلاعات مربوط به محل سکونت منحصراً برای ساکنین محدوده طرح ترافیک فعال است. که پس از ان باید مدارک محل سکونت خود را جهت تایید نهایی به دفاتر خدمات الکترونیک ارایه دهند.

وی تصریح کرد: امسال برای اولین بار تسهیلاتی برای ساکنان محدوده طرح ترافیک دیده شده است که این شهروندان می‌توانند یک خروج آزاد قبل از ساعت 8:30 صبح و یک ورود آزاد در ساعت 17 به این محدوده داشته باشند.

 

تردد جاده‌ای در شبانه روز گذشته 0.2 درصد افزایش یافت


مرکز مدیریت راه های کشور بر اساس اطلاعات 2173 ترددشمار فعال در محورهای برون ‌شهری، از افزایش 0.2 درصدی رفت و آمدها در شبانه روز گذشته نسبت به روز پیش از آن خبر داد.
تردد جاده‌ای در شبانه روز گذشته 0.2 درصد افزایش یافت

به گزارش چهارشنبه مرکز مدیریت راه های کشور، سهم وسایل نقلیه سنگین از کل تردد ثبت ‌شده در شبانه ‌روز گذشته 8.4 درصد بود.

اوج تردد بین ساعت های 18 تا 19 و کمترین تردد ساعت چهار تا پنج صبح صورت گرفت.

با آگاهی از این موضوع می‌توان زمان مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کرد.

در 24 ساعت گذشته آزادراه کرج- تهران در محدوده استان البرز بیشترین رفت و آمد را با 137 هزار و 493 دستگاه وسیله نقلیه ثبت کرد.

** آخرین وضعیت ترافیکی

به گزارش ایرنا بر پایه اطلاعات سامانه 141 از تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت های شعبه های راهداری سراسر کشور، تا این ساعت در برخی مقاطع محور کرج-چالوس (مسیر رفت و برگشت) ترافیک سنگین گزارش شد.

در محور هراز (مسیر رفت و برگشت) محدوده امامزاده هاشم و حدفاصل پلور تا گزنک نیز ترافیک نیمه سنگین است.

 

** آخرین وضعیت جوی

در برخی محورهای استان های مازندران و گیلان پدیده مه گرفتگی را شاهدیم.

** محورهای بسته

محورهای رامیان- اولنگ- شاهرود در استان های گلستان و سمنان، شمشک- دیزین در استان های البرز و تهران، گنجنامه- تویسرکان در استان همدان و سی سخت- نورآباد (سمیرم) در استان های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان به دلیل نبود ایمنی کافی بسته است.

** محدودیت های ترافیکی

تردد انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در همه آزادراه ها و بزرگراه ها، محورهای کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع اعلام شد.

در این ایام ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال در همه محورهای برون شهری اعمال می شود.

عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنا بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه هایی اعمال می شود که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می شود یا در طول سال ممنوعیت تردد دارد.

سیزدهم فروردین ماه تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در همه محورهای برون شهری کشور ممنوع است.

دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه نیز تردد کامیون های حامل کود شیمیایی با رعایت مقررات و ضوابط در جاده های سراسر کشور بجز محورهای هراز و کندوان بلامانع اعلام شد.

** محور کرج- چالوس

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت همچنان در محور کرج- چالوس و برعکس ممنوع است.

همچنین تردد وسایل نقلیه از ساعت 12 امروز (چهارشنبه) تا 6 صبح پنجشنبه از مرزن‌آباد به کرج ممنوع و از ساعت 15 امروز تا 6 صبح روز بعد از میدان امیرکبیر کرج به سوی مرزن‌آباد یکطرفه است.

تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج- چالوس از ساعت 12 روزهای یکشنبه و دوشنبه آتی (دوازدهم، سیزدهم و هفدهم فروردین ماه) تا ساعت 3 بامداد روز بعد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 همان روز تا ساعت 3 روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یکطرفه خواهد بود.

** محور هراز

تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع است.

تردد انواع کامیون و کامیونت از ساعت 12 تا 24 نهم و شانزدهم فروردین ماه (پنجشنبه) و همچنین از ساعت 6 تا 24 دهم و هفدهم فروردین ماه 1397 (شنبه و جمعه) از تهران به آمل و برعکس ممنوع شد.

رفت و آمد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت 13 روزهای دوازدهم، سیزدهم و هفدهم فروردین ماه (مصادف با جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه) تا ساعت 2 بامداد روز بعد از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 تا 2 بامداد روز بعد در تاریخ های مورد اشاره از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء)‌ به صورت یکطرفه خواهد بود.

** محور فیروزکوه

انواع تریلر از ساعت 12 تا 24 نهم و شانزدهم فروردین ماه و از ساعت 6 تا 24 روزهای دهم و هفدهم فروردین ماه (مصادف با جمعه) از تهران به قائمشهر و برعکس اجازه تردد ندارد.

تردد انواع تریلر از ساعت 6 تا 24 همین روزها از تهران به قائمشهر و برعکس ممنوع است.

** آزادراه کرج- قزوین

تردد انواع تریلر و کامیون در مسیر شرق به غرب از ساعت 7 تا 24 نهم و دهم فروردین ماه و در مسیر غرب به شرق نیز از ساعت 7 تا 24 دهم، دوازدهم و هفدهم فروردین ماه ممنوع اعلام شد.

 

مظنه رهن و اجاره مغازه در مناطق مختلف تهران


باشگاه خبرنگاران جوان : یک باب مغازه با 30 متر زیربنا در محدوده اشرفی اصفهانی، نرسیده به همت، با مبلغ ودیعه 30 میلیون تومان و ماهانه 10 میلیون و تومان اجاره ، معامله می شود.
مظنه رهن و اجاره مغازه در مناطق مختلف تهران

نرخ رهن و اجاره مغازه در مناطق مختلف تهران، به شرح زیر است:

مظنه رهن و اجاره مغازه در مناطق مختلف تهران

 

>