گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری سایر

طولانی بودن پروژه های بیمارستانی در لرستان/ کمبود دارو و تجهیزات

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار سایر

اقتصاد ایران: دورود- فرماندار دورود گفت: یکی از مشکلات حوزه سلامت بحث طولانی شدن پروژه های بیمارستانی است.

علی کورانی فر در آیین آغاز عملیات اجرایی بیمارستان فوق تخصصی 250 تختخوابی گهر دورود با اشاره به ضرورت تسریع در تکمیل بیمارستان فوق تخصصی دورود و ارائه خدمات درمانی در این شهرستان اظهار داشت: شهرستان دورود سومین شهر پرجمعیت لرستان است که جمعیت آن رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه به واسطه وجود ریل در دورود، به طور میانگین سالانه 3 میلیون و 600 هزار نفر از طریق راه آهن در این شهرستان تردد دارند گفت: وجود کارخانجات بزرگ در این شهرستان ظرفیت هایی این شهر است.

فرماندار دورود عنوان کرد: در تابستان ها نیز حداقل 30 هزار نفر به دریاچه گهر در این شهرستان تردد دارند.

کورانی فر با اشاره به زلزله خیز بودن شهرستان دورود گفت: منطقه سیلاخور منطبق بر گسل زاگرس مرکزی است، در توپوگرافی منطقه تغییراتی به واسطه زلزله بزرگ سیلاخور ایجاد شده است و موقعیت جغرافیایی دورود باعث شده تا در مواقع بحران به صورت معین به شهرهای دیگر خدمات رسانی کند و همه این ها ضرورت تسریع در احداث این بیمارستان را می رساند.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم این بیمارستان که کلنگ زنی آن با حضور وزیر بهداشت صورت گرفته اورژانسی احداث شود گفت: یکی از مشکلات حوزه سلامت بحث طولانی شدن پروژه های بیمارستانی است.

فرماندار دورود ادامه داد: بیمارستان آیت الله بروجردی امروز وارد یازدهمین سالگی خود می شود، بیمارستان الیگودرز بالای 20 سال طول کشیده و امیدواریم بیمارستان دورود خط شکن شود و این تاخیر را از بین ببرد.

کورانی فر با تاکید بر ضرورت ارتقای مجتمع آموزش عالی شهرستان دورود به دانشکده بیان داشت: این امر طبیعتا زمینه تبدیل بیمارستان را به آموزشی فراهم می کند و می تواند در تربیت نیرو برای منطقه موثر باشد.

وی با تاکید بر راه اندازی بخش آنژیوگرافی در دورود گفت: بسیاری از مرگ و میرهای دورود ناشی از بیماری های قلبی و عروقی است، امیدواریم بخش آنژیوگرافی انجام شود.

فرماندار دورود با تاکید بر اینکه کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در شهرستان داریم، گفت: کمبود پزشک عمومی برای خدمات اورژانسی، پرداخت نشدن معوقات پرسنل شبکه بهداشت و درمان و پزشکان، مناطق محروم از دیگر مشکلات این شهرستان است.addup.center