گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

پیش‌بینی مونسان از آینده گردشگری کشور


رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با توجه به چشم‌اندازهای موجود، حوزه گردشگری کشور، آینده پررونقی دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی اصغر مونسان ظهر امروز در هشتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم در تالار امام جواد (ع) در استانداری بیان کرد: باید اقتصاد جدیدی تحت عنوان گردشگری در سطح کشور تعریف شود، سرمایه گذاری های خوبی در حوزه گردشگری انجام شده است؛ با توجه به چشم اندازهای موجود، حوزه گردشگری کشور، آینده پررونقی دارد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر حدود 2000 پروژه گردشگری با سرمایه گذاری بالغ بر 120 هزار میلیارد تومان در کشور در حال اجراست.

مونسان خاطرنشان کرد: ما امیدواریم با حضور استاندار قم و تلاش مسئولان، شاهد رونق گردشگری در قم باشیم به ویژه با توجه به تنفیذ اختیارات، کارگروه گردشگری در سطح استان بتواند تصمیمات راهبردی و اساسی بگیرد.

وی تصریح کرد: گردشگری حوزه ای فرابخشی است و باید با تعامل و همراهی همه دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: صندوق توسعه ملی، حمایت های خوبی را در ارائه تسهیلات جهت اجرای پروژه های گردشگری به خصوص ساخت و بازسازی هتل ها دارد.

وی گفت: استان قم دارای ظرفیت های بالنده ای در حوزه گردشگری سیاحتی و زیارتی و سلامت است و باید نگاه ویژه ای به این ظرفیت های مهم در مسیر توسعه اقتصادی و گردشگری صورت بگیرد.

مونسان عنوان کرد: از حضور بخش خصوصی در سرمایه گذاری پروژه های گردشگری استقبال می شود، این بخش با مدیریت لازم می تواند درآمدزایی خوبی داشته باشد.

وی تصریح کرد: ایران جزو 10 کشور در زمینه ظرفیت بالای گردشگری در سطح جهان است که در این حوزه باید به جذب سرمایه گزار پرداخت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: در شرایط فعلی، درآمد حاصل از نفت و مالیات، پاسخگوی هزینه های کشور نیست و باید به سمت و سوی گردشگری و افزایش اشتغال در این حوزه گام برداشت.addup.center