تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

قوه مجریه نمی‌تواند به تنهایی مشکلات‌ مؤسسات مالی را حل کند


حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در تذکر شفاهی گفت: ما در یک ماه گذشته دو سؤال از رئیس جمهور داشتیم یک سؤال در مورد مؤسسات مالی که 180 نماینده این سؤال را امضا کرده بودند. متأسفانه چند ماه این سؤال بدون اینکه آیین‌نامه اجازه دهد معطل ماند.
قوه مجریه نمی‌تواند به تنهایی مشکلات‌ مؤسسات مالی را حل کند
به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در تذکر شفاهی در نشست علنی امروز عصر مجلس (سه‌شنبه 22 اسفند 96) گفت:  ما در یک ماه گذشته دو سؤال از رئیس جمهور داشتیم یک سؤال در مورد مؤسسات مالی که 180 نماینده این سؤال را امضا کرده بودند. متأسفانه چند ماه این سؤال بدون اینکه آیین‌نامه اجازه دهد معطل ماند و بعد از اینکه به کمیسیون مربوطه رفت باز هم 13 روز معطل شد و حال اینکه اگر طبق آیین‌نامه یک هفته را ملاک قرار می‌دادید تعداد افراد حدنصاب برای اینکه سؤال برای رئیس جمهور ارسال شود و وی به مجلس بیاید وجود داشت.

وی افزود: این سؤالات تا 13 روز معطل ماند و در زمانی که جلسات مجلس تعطیل بود و نمایندگان در حوزه انتخابیه خود بودند با پیگیری‌هایی که معاونین پارلمانی دولت داشتند تعداد امضاها را کم کردند.

نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: امروز به شکل دیگری خلاف آیین‌نامه عمل می‌شود. بنابر آنچه در آیین‌نامه وجود دارد اگر ملاک را در نظر بگیریم تا روز یکشنبه دولت مؤظف بوده اگر کسانی که رأی و امضای‌شان را می‌خواهند پس بگیرند را بیاورد تا روز یکشنبه این تعداد امضاها برای طرح سؤال از رئیس جمهور در پنج محور حدنصاب را داشته است.

پژمانفر اضافه کرد: امروز آمده‌اند و تفسیر رأی می‌کنند. اینکه به دو جور تفسیر می‌شود و یک بار یک هفته را 13 روز را حساب می‌کنند و یک بار یک هفته را 8 روز حساب می‌کنند خلاف آیین‌نامه است. بعد هم می‌گویند که در مورد تقصیر و صراحت آیین‌نامه باید ببینید آقای لاریجانی چه می‌گوید. آیا آقای لاریجانی بالاتر از آیین‌نامه است؟

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مشهد گفت: اینکه شما می‌گویید سؤال چند ماه در هیأت رئیسه معطل ماند خودتان می‌دانید که اینطور نبود سؤال مطرح شد و در یک جلسه غیرعلنی رئیس بانک مرکزی توضیحاتی را ارائه کرد و من هم گفتم مسیری را ما طی کرده‌ایم تا تعداد کثیری از افراد گرفتار مؤسسات مالی شدند و قوه مجریه نمی‌تواند به تنهایی مشکلات‌شان را حل کند جلساتی را برای حل مشکلات این افراد برگزار کردیم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: این جلسات بین قوای سه‌گانه برگزار شد و آقای پزشکیان از طرف قوه مقننه در این جلسات حاضر بود. بحث‌هایی کردند و بعد معلوم شد که دولت به تنهایی نمی‌تواند این مشکل را حل کند. چرا که اموال این مؤسسات ضبط شده و قوه قضاییه باید این اموال را بفروشد و طلب سپرده‌گذاران را بدهد.

وی افزود: با قوه قضاییه این موضوع را مطرح کردیم گفتند باید دادگاه تشکیل شود و تا دادگاه تشکیل شود نمی‌توانیم کاری کنیم. در جلسه عنوان کردیم که افرادی تا سقف 100 میلیون تومان سپرده دارند مطالبات‌شان پرداخت شود قوه مجریه پذیرفت اما قوه قضاییه گفت که ما به دلیل شرعی نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم و راست هم می‌گفتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما از مقام معظم رهبری در این باره کمک خواستیم  چون این موضوع یک مسئله اجتماعی و چند میلیون آدم گرفتارش هستند اگر شما اذن بفرمایید مطالبات سپرده‌گذاران ابتدا تا سقف 100 میلیون و بعد تا سقف 200 میلیون پرداخت کنیم و در مرحله سوم افرادی که بیش از 200 میلیون تومان سپرده‌گذاری دارند برای پرداخت مطالبات‌شان تأمین اعتبار شود و این پروسه خیلی طول کشید و بعد از اینکه اذن گرفته شد انجام کار شروع شد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: این مسئله با هماهنگی همه قوا و لطف مقام معظم رهبری به اینجا رسیده و بانک مرکزی باید یک خط اعتباری برای این موضوع تخصیص دهد تا اموال مؤسسات مالی فروخته و مطالبات پرداخت شود و سؤال هم که مطرح شود چیزی جز این نخواهد بود و البته اگر شما می‌خواهید سؤال را دنبال کنید بفرمایید دنبال کنید.

وی افزود: خود آقایان به خاطر اینکه این مسیر انجام شده سؤال را دنبال نکردند و بعد از اینکه حدود یک ماه گذشت شما آقای پژمانفر تذکر دادید که چرا شما به عنوان رئیس مجلس جلوی این کار را می‌گیرد من جلوی سؤال را نمی‌گیرم من برایتان توضیح دادم و اگر فکر می‌کنید اینگونه میسر است انجام دهید شما هم اصرار کردید ما گفتیم موضوع به کمیسیون ارجاع شود. بنابراین هیچ مسئله‌ای برای جلوگیری از این سؤال وجود نداشت و تنها ما یک مصلحتی را برای پیگیری آن روش داشتیم و من فکر کردم نمایندگانی که طرح سؤال را امضا کرده‌اند پذیرفتند. من مطالب را خدمت‌تان گفتم اما اگر شما اصرار می‌کنید می‌توانید پیگیری کنید. خود دوستان پیگیری نکردند و معلوم بود که بدنه مجلس می‌خواهد این مسیر به نتیجه برسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اینکه می‌گویید تفسیر آیین‌نامه با رئیس مجلس است و ما چه کاره‌ایم کم لطفی نفرمایید این آیین‌نامه میثاق همه ما است هم من باید رعایت کنم و هم شما. بحث این است که اگر در مجلس بررسی یک مسئله‌ای وجود داشت اینکه طبق قانون اساسی تخلفی در حال صورت گرفتن است تشخیص آن برعهده رئیس مجلس است این چیزی است که خودتان در آیین‌نامه به آن رأی داده‌اید بالاخره باید یک نفر تصمیم بگیرد.

لاریجانی اضافه کرد: این مورد اصلاً تفسیر لازم ندارد و عنوان کرده که بعد از اعلام نظر کمیسیون تا یک هفته بعد است و نیازی به تفسیر ندارد.

وکیلی، عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه صحبت‌های لاریجانی و در تشریح جزئیات آنچه در خصوص طرح سؤال از رئیس جمهور رخ داده است، اظهار داشت: آقای وقفچی سؤالی را در ارتباط با مؤسسات مالی از رئیس جمهور ابتدا داشتند که این سؤال 180 امضا نداشت. 180 امضا، امضاهایی بود که تقاضای ارجاع داشتند نه تقاضای سؤال و سؤال 77 امضا داشت که به کمیسیون رفت و زمانی که ارجاع شد به کمیسیون، دولت امضاهای کاهش را به هیأت رئیسه ارائه کرد.

وکیلی خاطرنشان کرد: به‌رغم اینکه این امضاها ارائه شده بود ما معتقد بودیم باید اجازه داد موضوع در کمیسیون بررسی شود و بررسی شد. پایان گزارش کمیسیون که به هیأت رئیسه ارائه شد با هفته تعطیلات مجلس مصادف شد و چون با این تعطیلات همزمان شد چون امضاهای دولت کاهش پیدا کرده بود، پیوست بود  ما باید علی‌الاصول پس از یک هفته این سؤال را مختومه می‌کردیم

وی افزود: از آنجایی که این موضوع به هفته تعطیلات مجلس مصادف شده بود بنده به حاج‌آقای ذوالنوری و حاج‌آقای پژمانفر و آقای دکتر مطهری در حقیقت همراهی کردم و آن این بود که یک هفته را تمدید کردیم تا دوستان گفتند به نمایندگان برای راستی‌آزمایی یا امضاهایی که دولت ادعا می‌کند پس گرفته شده، دسترسی پیدا کنیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس در تشریح جزئیات مربوط به طرح سؤال نمایندگان از رئیس جمهور رد پنج محور اظهار داشت: این سؤال وقتی با 102 امضا به هیأت رئیسه تحویل داده شد بدون معطلی به کمیسیون ارجاع شد. کمیسیون در روز دوشنبه هفته گذشته جلسه خود را برگزار کرد و گزارش خود را به هیأت رئیسه ارائه داد.

وکیلی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سؤال از رئیس جمهور امری مسبوق به سابقه بوده من با اجازه هیأت رئیسه فهمم از آیین‌نامه این بوده که روز دوشنبه را  روز برگزاری کمیسیون بوده جزو یک هفته محاسبه کردم، جمعه را از هفته کم کردم و روز یکشنبه هفته جاری با حاج آقای ذوالنوری به عنوان مؤلف امضاها تماس گرفتم و به آقای ذوالنوری گفتم فردا که دوشنبه است پایان یک هفته پیش‌بینی شده در آیین‌نامه برای طرح سؤال است. اگر اجازه می‌دهید ما تا ساعت 15:30 فردا دوشنبه صبر می‌کنیم و پس از این ساعت ملاحظه می‌کنیم. اگر امضاها به قوت خود باقی بود سؤال اعلام وصول می‌شود و حاج‌آقای ذوالنور هم پذیرفتند اما گفتند اگر امضاها کاهش پیدا کرد به اطلاع ما برسد.

وی افزود: دیروز که دوشنبه بود دولت ساعت 15 تعداد 40 امضا را که پس گرفته شده بود به هیأت رئیسه ارجاع داد.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: حاج‌آقای ذوالنور مراجعه کردند و گفتند 22 امضا از این 40 امضایی که دولت ارائه کرده مجدد گفته‌اند که امضای ما در خصوص طرح سؤال از رئیس جمهور به قوت خود باقی است. من گفتم که با فهم خودم این امضاها را به هیأت نظار می‌دهم تا تطبیق بدهند اگر به قوت خود باقی است با اجازه رئیس مجلس به شرط تجدید 59 امضای دیگر این سؤال مجدد به جریان می‌افتد. مگر اینکه آقای رئیس بگوید این مبنا را که بنده در تفسیر هفته ارائه کرده‌ام غلط است و اگر غلط است و این تفسیر باشد که پایان هفته یکشنبه بوده سؤال به قوت خود باقی است و اگر مبنای تفسیر این باشد که پایان هفته امروز بوده و نه دیروز و یا اینکه فردا باشد، بنابراین این امضایی که من کرده‌ام که سؤال مختومه است اعلام نشده و این موضوعی هم که من می‌گویم اعلام مختومه شدن نیست بلکه ما در حال رسیدگی وضعیت امضاها هستیم و راه باز است و هر تفسیری که از هفته ارائه شد ما براساس آن عمل می‌کنیم.

 

میلیاردر صهیونیست سیاستمداران آمریکایی مخالف برجام را با پول تشویق کرد


میلیاردر آمریکایی حامی رژیم صهیونیستی بعد از خروج آمریکا از برجام ، پنج کاندید شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره را به دلیل مخالفت‌هایشان با این توافق هسته‌ای با اعطای کمک‌های مالی انتخاباتی تشویق کرده است.
میلیاردر صهیونیست سیاستمداران آمریکایی مخالف برجام را با پول تشویق کرد
به گزارش افکارنیوز،

یک هفته بعد از اینکه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا خروج این کشور از توافق هسته‌ای با ایران را اعلام کرد، «شلدون آدلسون»، مولتی میلیاردر آمریکایی حامی رژیم صهیونیستی و از حامیان مالی حزب جمهوری‌خواه با پرداخت پول به پنج کاندید مخالف این توافق هسته‌ای آنها را تشویق کرده است. 

طبق گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی» اسناد مربوط به کمیسون انتخابات فدرال نشان می‌دهد ترامپ به هر یک از 3 سیاستمدار جمهوری‌خواه 5400 دلار و به دو نفر دیگر 2700 دلار پول کمک کرده است. 

ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان در تیرماه سال 1394 به توافقی دست یافتند که قرار بود در ازای ایجاد محدودیت در بخش‌هایی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران، همه تحریم‌های بین‌المللی و یکجانبه مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را رفع کند.

کارشکنی‌های آمریکا در اجرای برجام از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا شدت گرفت.  او در اقدامی که نقض صریح بندهای توافق هسته‌ای با ایران محسوب می‌شود، بارها تهدید کرد کشورش را از توافق خارج خواهد کرد و یا درباره تجارت با ایران به کشورهای اروپایی هشدار داد. 

ترامپ سرانجام روز سه‌شنبه 8 می (18 اردیبهشت‌ماه) آمریکا را از برجام خارج کرد و فرمانی را برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران پس از دوره‌های زمانی 90 و 180 روزه امضا کرد.

 

پیام روحانی به تیم ملی درباره بازی امشب ایران و پرتغال


حجت‌الاسلام حسن روحانی در پیامی درباره بازی امشب ایران و پرتقال، نوشت امشب قلب ایران با یک ضربان همراه شما می‌تپد.
پیام روحانی به تیم ملی درباره بازی امشب ایران و پرتغال
به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی در توئیتر درباره بازی امشب ایران و پرتقال، نوشت "امشب قلب ایران با یک ضربان همراه شما می‌تپد. پیروزی شما جنگیدن برای تحقق رویای یک ملت است."

تیم ملی ایران و پرتقال در اخرین دیدار مرحله گروهی جام جهانی 2018 ساعت 22:30 به مصاف یکدیگر می‌روند.

 

دوست دارم ایران ببرد،اما نگران نژاد پرستی هستم


دوست دارم ایران ببرد اما نگران نژادپرستی هم هستم. از این برد نه باید بهره‌برداری سیاسی کرد و نه بهره‌برداری نژادپرستانه. فقط یک بازی فوتبال است که ممکن است در آن پیروز شویم.»
دوست دارم ایران ببرد،اما نگران نژاد پرستی هستم
به گزارش افکارنیوز،

صادق زیباکلام عرق ملی دارد؟ این سوالی بود که عده‌ای بعد از دیدن آن جمله صادق زیباکلام که از باخت تیم ملی کیف می‌کنم نشان می‌دادند. او معتقد است فوتبال برای ما ایرانی‌ها نیازی برای تغذیه رفتار‌های نژادپرستانه‌مان شده است. 

آقای دکتر شما به عنوان یکی از منتقدین صدا و سیما چقدر تلویزیون تماشا می‌کنید؟

حقیقتش را بخواهید نه. تلویزیون ایران نگاه نمی‌کنم. من زمانی که در انگلستان دانشجو بودم یک رادیوی کوچک داشتم که دوستانم به شوخی می‌گفتند به رادیو 4 بی‌بی‌سی لحیم شده است. این کانال اصلا ساز و آواز نداشت و برنامه‌هایش اخبار، نمایشنامه و موسیقی کلاسیک بود. این رادیو همیشه در اتاق من روشن بود. الان هم که به ایران برگشتم همچنان به رادیو 4 و بی‌‌بی‌سی world service گوش می‌دهم. بنابراین تلویزیون ایران، بی بی سی فارسی و من و تو را نگاه نمی‌کنم و به رادیو فردا هم گوش نمی‌دهم.

فوتبال چطور؟

نه فوتبال هم تماشا نمی‌کنم.

مثل چپ‌ها اعتقاد دارید فوتبال افیون توده‌هاست؟

من به صورت افیون توده‌ها به آن نگاه نمی‌کنم. اما این جمله که فوتبال افیون توده‌هاست را کاملا درک می‌کنم. سال 57 موقع مبارزه علیه رژیم شاه، ایران به جام جهانی صعود کرده بود. آن موقع هم مثل حالا تب فوتبال در سطح جامعه خیلی وجود داشت نه فقط چپ‌ها و مارکسیست‌ها بلکه مسلمانان، روحانیون، نهضت آزادی، جبهه ملی و همه کسانی که مخالف رژیم شاه بودند معتقد بودند که تب فوتبال را نظام سرمایه‌داری به راه انداخته است که توجه را از مبارزه علیه سرمایه‌داری و استثمار جهانی به سمت سرابی به اسم فوتبال منحرف کند. در تایید این نظریه می‌گفتند ببینید حالا دیگر هیچکس در ایران به سانسور یا زندانی سیاسی فکر نمی‌کند. نکته جالب این بود که کسانی که سال 57 این تب فوتبال را توطئه سرمایه‌داری می‌دانستند حالا چه توضیحی دارند. اما من نمی‌گویم که فوتبال افیون توده‌هاست. بلکه می‌گویم انسان‌ها حق دارند ساعت‌ها بنشینند پای تلویزیون و از تماشای فوتبال یا تماشای نمایش لذت ببرند. به هیچ وجه نمی‌گویم مردم به جای تماشای فوتبال باید بنشینند کتاب بخوانند.

یعنی به فردگرایی لیبرالیستی احترام می‌گذارید...

دقیقا همین گونه است. اگر مردم دوست دارند می‌توانند فوتبال ببینند.

کسانی که به قول شما سال 57 فوتبال را افیون توده‌ها می‌دانستند اکنون در این حوزه هزینه میلیاردی می‌کنند. به طوری که اگر دقیق نگاه کنیم می‌بینیم یک کارگر ممکن است به خاطر چند ماه حقوق نگرفتن اعتراض کند. اعتراضی که می‌تواند به برخورد با او منجر شود اما حقوق سرمربی خارجی تیم ملی تاخیر ندارد. انگار فوتبال تافته جدابافته‌ای از دیگر حوزه‌هاست. چرا؟

اگر بخواهم دقیق‌تر صحبت کنم فوتبال در همه کشور‌ها اسباب تفریح و سرگرمی است. همانطور که مردم از تماشای یک فیلم یا گوش دادن به یک موسیقی لذت می‌برند بسیاری آدم‌ها از تماشای فوتبال لذت می‌برند. این یک چیز طبیعی است که ایرانی‌ها هم مثل بقیه دنیا عمل می‌کنند. اما در جامعه ما از قبل از انقلاب به فوتبال سیاسی نگاه می‌شود. همانطور که گفتم قبل از انقلاب فوتبال را مانع مبارزه با رژیم شاه می‌دانستند. اما حالا این به شکل دیگری درآمده است. خیلی از مردم از طریق فوتبال ابراز شادمانی می‌کنند. چون ما خیلی اجازه طرق دیگر شادمانی را نمی‌دهیم. نظام خیلی اجازه نمی‌دهد مردم بخواهند به بهانه دیگری به خیابان بروند و شادمانی کنند. ابراز شادمانی کردن برای فوتبال به نوعی به ابزار شادمانی اعتراضی تبدیل شده است. هیچ جنبه‌ای از فوتبال نیست که با فرهنگ یا ایدئولوژی سنخیت پیدا کند. از کارلوس کی‌روش گرفته که مربی غربی است، تا عرصه‌ای که فوتبال در آن انجام می‌گیرد یا شکل و شمایل فوتبالیست‌ها هیچ کدام با ارزش‌ها و ملاک‌های نظام هم‌خوانی ندارد. مثلا در عکسی دیدم یکی از بازیکنان تیم ملی ما می‌خواست پیراهنش را با پیراهن یکی از بازیکنان حریف عوض کند. تن بازیکن حریف پر از تتو بود. می‌خواهم بگویم فوتبال با هیچ کدام از ملاک‌های نظام همخوانی ندارد.

پس چرا آن قدر برای آن هزینه می‌شود؟

چاره‌ای نیست. فشار افکار عمومی به قدری است که مسئولین را وادار به این کار می‌کند. من یقین دارم که اگر مسئولین می‌توانستند به جای کی‌روش یک سرمربی ارزشی بگذارند دریغ نمی‌کردند اما این کار نشدنی است.

آقای زیباکلام که به بخش‌هایی از حکومت همواره اعتراض داشته فوتبال را حرکتی سیاسی و اعتراضی می‌داند، اما خودش فوتبال تماشا نمی‌کند. در جایی هم گفته اید که از باخت تیم ملی کیف می‌کنید. واقعا چرا؟

این حرف من به چند سال پیش برمی‌گردد. علت این حرف هم بهره برداری‌های سیاسی و ایدئولوژیک و نژادی بود که در آن مقطع صورت می‌گرفت. الان سال 97 است و ماجرا خیلی فرق می‌کند. فوتبال در گذشته ابزاری شده بود که سعی می‌کردند از آن بهره برداری سیاسی کنند. مثلا آقای علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد صعود ایران به جام جهانی را پیروزی نظام دانستند. دلیل دوم هم این بود که من معتقدم خیلی از ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم و پیروزی‌مان در فوتبال باعث می‌شود که عواطف نژادپرستی ما به جوش و خروش درآید. من اخیرا بعد از باخت 5 بر صفر عربستان در برابر روسیه مطلبی را خواندم که اتفاقا اصلاح‌طلبان آن را نوشته بودند. این مطلب پر از نیش و کنایه علیه نژاد عرب بود. من معتقدم نباید بگذاریم فوتبال به یک جریان نژاد پرستی تبدیل شود.

حد فاصل نژاد پرستی و عرق ملی در چیست؟

این که بخواهیم خط بکشیم و بگوییم تا این خط عرق ملی است و از آن به بعد نژادپرستی کار دشواری است. اما ببینید ما بعد از بازی با آرژانتین که ما یک بر هیچ باختیم مردم به خیابان ریختند و ابراز خوشحالی کردند که آرژانتینی که خدای فوتبال است فقط یک گل به ایران زد. من موقع بازی خانه بودم. تلویزیون هال روشن بود و بچه‌ها داشتند فوتبال می‌دیدند. بعد از بازی تلویزیون آهنگی پخش کرد که در آن هم آرش کمانگیر بود هم کوروش بود و هم علی ابن ابی طالب. من این را نژادپرستی می‌دانم. من هیچ جا ندیدم که اگر انگلستان در بازی فوتبال پیروز شود، در بی بی سی بگویند ما در جنگ واترلو بودیم و ناپلئون را شکست دادیم یا نیوتن و داروین انگلیسی بودند. اما متاسفانه برای خیلی از ما ایرانی‌ها فوتبال فوتبال نیست. فوتبال ابزاری است که نیاز‌های نژادپرستانه خود را تغذیه کنیم. این است که برای ما خطرناک است. این هم از طریق مردم و هم از طریق بعضی از مسئولین صورت می‌گیرد. مثلا بعد از بازی با اسپانیا ما شکست خورده بودیم اما مساله غرور ایرانی بود. آن صحنه‌ای که بازیکنان ما روی توپ افتاده بودند که وارد دروازه نشود را عرق ملی و ایرانی می‌دانستند. می‌گفتند ایرانی‌ها این گونه از خاک و وطن دفاع می‌کنند. به نظر من این‌ها نژادپرستی است. اعضای هرتیم دیگری هم که ببیند دروازه اش به خطر افتاده همان واکنش را نشان می‌دهد. خیلی مهم است که ما مرز طرفداری از تیم ملی مان را به نژادپرستی تبدیل نکنیم.

حالا دوست دارید امشب ایران پرتغال را ببرد؟

دوست دارم ایران ببرد اما نگران نژادپرستی هم هستم. از این برد نه باید بهره برداری سیاسی کرد و نه بهره برداری نژادپرستانه. فقط یک بازی فوتبال است که ممکن است در آن پیروز شویم.

 

توضیحات واعظی درباره عکس توچال رئیس‌جمهور


رئیس دفتر رئیس جمهور به خبر کوهنوردی روحانی با لباس برند خارجی واکنش نشان داد.
توضیحات واعظی درباره عکس توچال رئیس‌جمهور
به گزارش افکارنیوز،

دیروز خبری در خصوص کوهنوردی روحانی با لباس برند خارجی منتشر گردید که واکنش‌های بسیاری را دربرداشت. بازتاب این خبر، واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، در واکنش به تصاویر منتشر شده از حسن روحانی در مجموعه توچال گفت:

"ما روز جمعه 6 صبح کوه رفتیم. این اولین بار هم نیست و وقت‌هایی روز جمعه به کوه می رویم؛ چرا باید انتقاد شود؟ آیا اینکه کسی 6 صبح که بقیه در منزل خود خواب هستند به کوه برود اشکال دارد؟"

 

واکنش ایران به ترور یکی از علمای شیعه افغانستان


سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ترور یکی از علمای شیعه هرات افغانستان را به شدت محکوم کرد.
واکنش ایران به ترور یکی از علمای شیعه افغانستان
به گزارش افکارنیوز،

 بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با ابراز تاسف از ترور حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر توکلی، از علمای شیعه هرات گفت: اینگونه اقدامات که به نظر می‌رسد با هدف ایجاد تفرقه بین گروه‌ها و مذاهب مختلف در جامعه افغانستان صورت می‌گیرد و اخیرا نیز شدت گرفته را به شدت محکوم می‌کنیم.

بهرام قاسمی ضمن ابراز همدردی با خانواده آن مرحوم افزود: اطمینان داریم مردم مسلمان و هوشیار افغانستان همانند گذشته توطئه دشمنان و تفرقه افکنان را ناکام خواهند گذاشت و تروریست‌ها و حامیان آنها قادر به شکستن وحدت مذاهب در آن کشور نخواهند بود.

 

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟