تبلیغات در تلکسیران

گروه خبری سیاسی

ظریف فردا به آذربایجان و قزاقستان سفر می‌کند


سخنگوی وزارت خارجه گفت: وزیر امور خارجه فردا در صدر هیاتی سیاسی به باکو و آستانه سفر خواهد کرد.
ظریف فردا به آذربایجان و قزاقستان سفر می‌کند
به گزارش افکارنیوز،

بهرام قاسمی ، از سفر ظریف به آذربایجان و قزاقستان خبر داد و گفت: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه فردا در صدر هیاتی سیاسی به باکو و آستانه سفر خواهد کرد.

قاسمی افزود: ظریف برای شرکت در اجلاس چهار جانبه با حضور جمهوری اسلامی ایران، آذربایجان، ترکیه و گرجستان به باکو سفر خواهد کرد. وی همچنین پس از آن، به منظور شرکت در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در چارچوب روند آستانه به قزاقستان سفر می‌کند.

 

اظهارات مداخله‌جویانه و ضدایرانی نماینده آمریکا در سازمان ملل


نماینده آمریکا در سازمان ملل ساعاتی پس از اغتشاش عده‌ای معدود در بازار تهران، علناً جمهوری اسلامی ایران را به کشتار کسانی که حقوق خود را مطالبه می کنند، متهم کرد.
اظهارات مداخله‌جویانه و ضدایرانی نماینده آمریکا در سازمان ملل
به گزارش افکارنیوز،

«جاناتان آر. کوهن» معاون نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل، امشب در نشستی که با محوریت درگیری‌های غرب آسیا در شورای امنیت برگزار شد، در خصوص ایران و نحوه مواجهه تهران با معترضین، ادعاهایی را مطرح کرد.

این نشست به ابتکار روسیه و برای بررسی «ریشه‌های درگیری در خاورمیانه» برگزار شد.

جان کوهن که در غیبت «نیکی هیلی» بر صندلی نماینده آمریکا در سازمان ملل تکیه زده بود، ابتدا گفت که عقب‌ماندگی اقتصادی، حماس و «رهبرانی که به سازش تن نمی‌دهند»، ریشه‌های اصلی درگیری در غرب آسیا هستند.

وی در تشریح مسئله رهبران سازش‌گریز گفت: «خاورمیانه امروز به رهبرانی همچون انور سادات نیاز دارد، رهبرانی که واقعا در پی صلح باشند، واقعیات سخت را قبول کنند و به مصالحه تن بدهند.»

این دیپلمات آمریکایی سپس به سراغ ریشه چهارم درگیری‌ها در خاورمیانه رفت و گفت که «ایران و متحد شبه‌نظامی‌اش حزب‌الله» در این رده جای می‌گیرند.

ویدر ادامه ادعاهای ضدایرانی‌اش افزود: «یکی پس از دیگری، در مناطق درگیری و حملات تروریستی، رد پای ایران و حزب‌الله را می‌بینیم؛ پیش از این در خصوص انبارهای تسلیحات انباشته شده در لبنان سخن گفته‌ایم، منبع پر شدن این انبارها، ایران و حزب‌الله است.»

نماینده آمریکا سپس ژست حمایت از مردم ایران و سوریه گرفت و گفت: «این ایران، حزب‌الله و روسیه بودند که پشت «بشار اسد» (رئیس جمهور سوریه)  ایستادند و باعث شدند که او تظاهرات مسالمت‌آمیز مردمش را سرکوب کند؛ وقتی مردم ایران و سوریه به پا خواستند و احترام به حقوقشان را از دولت‌هایشان مطالبه کردند، هدف بازداشت، شکنجه و قتل قرار گرفتند.»

اظهارات این مقام آمریکایی در حالی مطرح می‌شود که عده‌ای از تجار و کسبه ایرانی امروز دست به اعتراضاتی نسبت به شرایط اقتصادی زدند. عده‌ای آشوب‌طلب از این اعتراضات سوءاستفاده کرده و اقدام به اغتشاش کرده‌اند.

کوهن سپس به گزارش شش ماهه جدید «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل از روند اجرای قطعنامه 2231 پرداخت و با اتخاذ موضعی تهدیدآمیز که گویا از باخبر بودن آمریکا از متن گزارش گوترش حکایت داشت، گفت: «اواخر این هفته، شورا برای بررسی آخرین گزارش دبیرکل سازمان ملل از نحوه اجرای قطعنامه 2231 نشستی برگزار خواهد کرد؛ یافته‌های ایران، شواهدی جدید خواهد بود بر نقش ایران در دامن زدن به درگیری‌ها با ارسال تسلیحات ممنوعه.»

وی افزود: «در نشست‌های شورای امنیت بارها به نقض قطعنامه 2231 و دیگر قطعنامه‌های شورای امنیت از سوی ایران اشاره کرده‌ایم. شورای امنیت به اجماع، ایران را از انتقال سلاح به دیگر کشورها منع کرد ولی با این حال، این هنوز منبع تأمین سلاح در درگیری‌های یمن، سوریه و لبنان است.»

 

پیام روحانی به تیم ملی درباره بازی امشب ایران و پرتغال


حجت‌الاسلام حسن روحانی در پیامی درباره بازی امشب ایران و پرتقال، نوشت امشب قلب ایران با یک ضربان همراه شما می‌تپد.
پیام روحانی به تیم ملی درباره بازی امشب ایران و پرتغال
به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی در توئیتر درباره بازی امشب ایران و پرتقال، نوشت "امشب قلب ایران با یک ضربان همراه شما می‌تپد. پیروزی شما جنگیدن برای تحقق رویای یک ملت است."

تیم ملی ایران و پرتقال در اخرین دیدار مرحله گروهی جام جهانی 2018 ساعت 22:30 به مصاف یکدیگر می‌روند.

 

حمایت سرکرده منافقین از آشوب‌های امروز در بازار تهران


مریم رجوی سرکرده گروهک منافقین با انتشار پیامی در توئیتر از اغتشاش‌گران امروز بازار تهران حمایت کرد.
حمایت سرکرده منافقین از آشوب‌های امروز در بازار تهران
به گزارش افکارنیوز،

صبح امروز(دوشنبه 4 تیر) برخی مغازه‌داران در بازار بزرگ تهران در اعتراض به گرانی و نوسان قیمت ارز، تجمع مسالمت‌آمیز داشتند که برخی اغتشاش‌گران قصد داشتند با نفوذ در بین معترضان دست به ناآرامی بزنند.?

افراد ناشناس با چهره‌های پوشانده در بازار تهران اقدام به پایین کشیدن کرکره‌های مغازه با توسل به زور کرده و بازاریان را مجبور به تعطیل کردن مغازه‌های خود کرده‌اند که با مقاومت بازاریان مواجه شده و مجبور به ترک بازار بزرگ تهران شدند. این اقدام آنها خساراتی نیز برجای گذاشت. 

با انتشار خبر تجمع چندساعته در بازار تهران مریم رجوی سرکرده گروهک منافقین نیز با انتشار مطالبی در توئیتر از اغتشاش‌گران حمایت کرد. وی در این توئیت نوشت "عموم اصناف و کسبه را در سراسر کشور به حمایت از بازاریان معترض و به پا خاسته تهران فرا می‌خوانم."

مریم رجوی در اغتشاشات دی‌ماه سال گذشته در برخی شهرهای کشور نیز، با انتشار یک پیام ویدئویی مدعی شد که "اکنون زمان گسترش و جهش کانون‌های شورشی است"  و قصد داشت به گسترش آشوب‌ها دامن بزند.

گروهک منافقین که از 30 خرداد سال 60 شورش مسلحانه بر علیه ملت ایران را آغاز کرده است و بیش از 17 هزار نفر از مردم و مسئولان کشور را در عملیات‌های تروریستی به شهادت رسانده، در فتنه 88 نیز با صدور بیانیه از اغتشاشات خیابانی در داخل کشور حمایت کرده بود.

 

توضیحات واعظی درباره عکس توچال رئیس‌جمهور


رئیس دفتر رئیس جمهور به خبر کوهنوردی روحانی با لباس برند خارجی واکنش نشان داد.
توضیحات واعظی درباره عکس توچال رئیس‌جمهور
به گزارش افکارنیوز،

دیروز خبری در خصوص کوهنوردی روحانی با لباس برند خارجی منتشر گردید که واکنش‌های بسیاری را دربرداشت. بازتاب این خبر، واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، در واکنش به تصاویر منتشر شده از حسن روحانی در مجموعه توچال گفت:

"ما روز جمعه 6 صبح کوه رفتیم. این اولین بار هم نیست و وقت‌هایی روز جمعه به کوه می رویم؛ چرا باید انتقاد شود؟ آیا اینکه کسی 6 صبح که بقیه در منزل خود خواب هستند به کوه برود اشکال دارد؟"

 

نظارت مجلس بر اقتصاد کشور بسیار ضعیف است


نماینده مردم نائین در مجلس با بیان اینکه نظارت مجلس بر اقتصاد کشور بسیار ضعیف بوده است، گفت: سیاست‌های غلط بدون فکر و با کمترین درایت به جامعه تزریق می‌شود و دودش به چشم اقشار کم‌درآمد و ضعیف جامعه می‌رود.
نظارت مجلس بر اقتصاد کشور بسیار ضعیف است
به گزارش افکارنیوز،

عباسعلی پوربافرانی نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش لحظه‌ای قیمت سکه، ارز، دلار، مسکن و خودرو، اظهار داشت: دولت و مجلس برای کنترل قیمت‌ها در شرایط نابسامان اقتصادی نمی‌توانند به یکباره این شرایط را بهبود بخشند.

وی افزود: البته نمایندگان مجلس بارها در تذکرات و صحبت‌هایشان این مسائل را مطرح کردند، اما متأسفانه به این تذکرات عمل نشده است؛ آنچه که امروز مردم انتظار دارند این است که مجلس و دولت باید به اتفاق‌نظری در این شرایط برسند که مردم متحمل ضرر و فشار نشوند.

پوربافرانی تصریح کرد: روز گذشته مجلس جلسه غیرعلنی درباره گرانی‌های اخیر داشت که امیدواریم هر چه زودتر بتوانیم به یک نتیجه‌ای برسیم که مردم منتفع شوند، اگر نتیجه این باشد که تیم اقتصادی یا وزیری استیضاح شود یا نیاز باشد تغییراتی داده شود یا حتی فردی برکنار شود، این اتفاق باید به نفع مردم رقم بخورد.

وی اضافه کرد: نظارت در زمینه شرایط اقتصادی کشور بسیار ضعیف بوده است، اگر نظارت به طور دقیق اعمال شود، چنین اتفاقاتی نمی‌افتد؛ وقتی چنین شرایطی از نظر اقتصادی در کشور پیش می‌آید، دودش به چشم اقشار کم‌درآمد و ضعیف جامعه می‌رود، افرادی که از نظر اقتصادی وضعیت معمولی داشته باشند، معلوم است که نمی‌روند سکه بخرند و زندگی‌شان را با همین شرایط می‌گذراند اما افرادی که شرایط اقتصادی مناسبی دارند، در چنین شرایطی سکه می‌خرند تا به سرمایه‌های بیشتری دست یابند که متأسفانه کنترل برخی از مسائل هم به دست آنها می‌افتد.

پوربافرانی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه سیاست‌های غلط بعضاً بدون فکر و با کمترین درایت به جامعه تزریق می‌شود و نتیجه آن هم این می‌شود که مردم در سختی قرار می‌گیرند، انتظار ما این است سیاست‌های اتخاذی درست و دقیق باشند نه اینکه ما بیاییم بر اثر فشار سیاست اشتباهی را اتخاذ کنیم و این سیاست اشتباه منجر به اشتباهات بزرگتری شود و خسارات جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

 

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟