شافعی: نقدینگی کشور باید به هر نحو ممکن مدیریت شود


رییس اتاق ایران گفت: نقدینگی کشور باید به هر نحو ممکن مدیریت شود.
شافعی: نقدینگی کشور باید به هر نحو ممکن مدیریت شود
به گزارش افکارنیوز،

غلامحسین شافعی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، اظهار کرد: امروز اولویتی بالاتر از مسائل اقتصادی در کشور ما نیست و بخشی از راهبری این موضوع در دست و افکار خبرنگاران نهفته است که به نظر من تا به الان نیز به خوبی پیش رفته است.

وی ادامه داد: در بسیاری از مواد ما شاهد عمق‌نگری و جسارت خبرنگاران در عرصه‌های مختلف هستیم و ما زحمات قدران شما دوستان هستیم، زیرا مسیری که شما در حال طی کردن هستید، پر از سنگلاخ و گاهی نا‌مشخص است.

رییس اتاق ایران عنوان کرد: ما در سال گذشته هم به این تاکید داشتیم تنها خدمت خوبی که ما می‌توانیم برای خبرنگاران انجام دهیم و پر فایده باشد، همان مساله آموزش است که امیدوارم که همکاران ما در این زمینه کم‌کاری نکرده باشند. این امر یک سرمایه‌گذاری است هر چه در این بخش اطلاعات بیشتر باشد نتایج مثبت آن شامل ما نیز خواهد شد؛ بنابراین در این ارتباط هر هزینه‌ای انجام دهیم برای خود سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

شافعی افزود: به نظر من امروزه لازم است که اتاق بازرگانی و مسئولان آن ارتباط نزدیکی با اصحاب رسانه انجام دهند و در این امر همکاران ما باید با روابط دوستانه این ارتباط را برقرار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مسائلی که دنبال می‌کنیم امروزه در مورد اقتصاد است و به عنوان مثال می‌توان به قیمت دلار، نرخ تسهیلات بانکی و نرخ مالیات و... اشاره کرد. تغییرات این موارد نمی‌تواند اقتصاد را درست یا خراب کند، زیرا این موارد ابزار‌هایی هستند که بتوانند اقتصاد را توسعه بدهند، اما نگاه ما به اشتباه در شناخت این موارد به عنوان ابزار نیست بلکه هدف اقتصاد ما در این میان گم است.

رییس اتاق ایران با بیان ایکه مهم‌ترین مشکل اقتصاد ما این است که ما نقشه راه جامع برآن نداریم که بتوانیم این ابزار را برای رسیدن به هدف خود تجهیز کنیم؛ تصریح کرد: زمانی که در جامعه نقشه راه نداشته باشیم به درمان‌های مقطعی متوسل می‌شویم و هرگونه اقدام مثبتی که انجام گیرد، تنها به صورت کوتاه مدت تاثیر خود را خواهد گذاشت.

شافعی بیان کرد: هیچ مسئولی نیست که اعلام کنند اولویت ما تولید نیست؛ تاکنون در این زمینه صحبت‌های بسیاری انجام گرفته، اما در این زمینه تغییری به وجود نیامده است.

وی در خصوص تصمیمات فروردین ماه در مورد نرخ ارز، تاکید کرد: تصمیمات گرفته شده در این زمینه اشتباه بود، و در این زمینه نظرخواهی از فعالان اقتصادی صورت نگرفته و متاسفانه زمانی به این واقعیت برخوردند که خسارت‌های بسیاری را شاهد بودیم و منابع زیادی تلف شده بود.

رییس اتاق ایران افزود: اگر فردا صبح هم تحریم‌های کشور برداشته شود، اقتصاد ایران گلستان نمی‌شود، زیرا مشکلات داخلی اقتصاد ما بسیار بیشتر از تحریم‌ها موثرند.

شافعی اضافه کرد: در حال حاضر ما قادر به آن هستیم که در مقابل تحریم‌ها تغییراتی را ایجاد کنیم و با استفاده از موقعیت‌های ویژه مانند منابع طبیعی، انسانی و موقعیت‌های جفرافیایی می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

وی بیان کرد: بزرگترین مشکل اقتصادی کشور حجم بالای نقدینگی است که آخرین آمار آن 1500 هزار میلیارد تومان بوده این حجم از نقدینگی به هر حوزه‌ای که وارد شود مانند سیل همه‌چیز را با خود می‌برد لذا به هر شکل باید نقدینگی را مهار کرد.

رییس اتاق ایران تصریح کرد: باید فعالیت در بخش‌های مولد اقتصاد جذابیت پیدا کند، در حالی که این عمل عکس آن بوده و ناخودآگاه تمام جذابیت را برای فعالیت‌های غیرمولد است.

شافعی بیان کرد: در حال حاضر شیوه حمایت از صنایع و تولید ما اشتباه است باید این حمایت به صورت هدفمند، کاهنده و دارای زمان باشد. اگر این نگاه عملیاتی نشود ما را از رقابت باز خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور حال خوشی ندارد؛ بیان کرد: اقتصاد ایران به اقدامات اورژانسی نیاز دارد، اما این اقدامات نباید ما را از برنامه‌های درازمدت در این عرصه دور کند، زیرا این مریض همان‌گونه که به پانسمان نیاز دارد به جراحی عمیق هم نیازمند است.

رییس اتاق ایران در خصوص تخلفات ارزی نیز خاطرنشان کرد: در این رابطه هرکس تخلفی کرده، باید به اشد مجازات برسد و کسانی که در این بخش سواستفاده کردند باید محکوم شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر پایش جدید کارت‌های بازرگانی آغاز شده و در اتاق مشهد در این خصوص تلاش‌های زیادی صورت گرفته است؛ تصریح کرد: همچنین در این راستا سازمان بازرسی نیز ورود پیدا کرده تا در خصوص تخلفات صورت گرفته زودتر به نتیجه برسیم.

 

برایتون با جهانبخش حریف ساوتهمپتون شد


تیم برایتون که جهانبخش را در ترکیب خود دارد در مرحله دوم جام اتحادیه باید با باشگاه ساوتهمپتون به رقابت بپردازد.
برایتون با جهانبخش حریف ساوتهمپتون شد
به گزارش افکارنیوز،

مرحله دوم جام اتحادیه انگلیس دقایقی پیش قرعه کشی شد که به این ترتیب برایتون باید به مصاف ساوتهمپتون برود.

برایتون، علیرضا جهانبخش ستاره تیم ملی ایران را در اختیار دارد. 

قرعه کشی مرحله دوم اتحادیه انگلیس به شرح زیر است:

سوانسی - کریستال پالاس

کوئینزپارک رنجرز - بریستول روورز

ویمبلدون - وستهام

بورنموث - دونز

فولام - اکستر

ریدینگ - واتفورد

ویکومبه واندررز - فورست گرین

کاردیف سیتی - نوریچ سیتی 

میلوال - پلایموس

برنتفورد - چلتنهام

نیوپورت کانتی - آکسفورد یونایتد

 

صالحی:توپ به پای من خورد و وارد دروازه شد!


بازیکن تیم پارس جنوبی، گفت: آرمین سهرابیان توپ را زد و به پای من برخورد کرد و وارد دروازه شد.
صالحی:توپ به پای من خورد و وارد دروازه شد!
به گزارش افکارنیوز،

دیدار تیم‌های پارس جنوبی و استقلال از ساعت 20:30 در ورزشگاه تختی شهر جم و در حضور نزدیک به 15 هزار تماشاگر برگزار شد که این دیدار در پایان با نتیجه یک بر صفر به سود پارس جنوبی به پایان رسید. 

ابراهیم صالحی بازیکن تیم پارس جنوبی در پایان این دیدار در پاسخ به این سوال که بالاخره گل را به نام چه کسی ثبت کردند گفت: ‌آرمین سهرابیان توپ را زد و به پای من برخورد کرد و وارد دروازه شد. آرمین این موضوع را به داور گفت و داور هم یادداشت کرد. 

پس اگر به پای شما برخورد نمی‌کرد گل نمی‌شد، گفت: فکر کنم اگر توپ به پای من برخورد نمی‌کرد به بیرون می‌رفت چون به پای من خورد توپ مسیرش تغییر کرد و وارد دروازه شد. 

 

پیکان از شکست خانگی برابر ماشین‌سازی گریخت


مصاف تیم‌های ماشین‌سازی و پیکان با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
پیکان از شکست خانگی برابر ماشین‌سازی گریخت
به گزارش افکارنیوز،

در ادامه هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران، پیکان تهران از ساعت 20:30 در ورزشگاه شهدای شهر قدس میزبان ماشین‌سازی تبریز بود که این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

تک گل ماشین‌سازی تبریز را در این دیدار پیام بابایی در دقیقه 37 به ثمر رساند و برای پیکان در این دیدار عیسی آل‌کثیر در دقیقه 79 گلزنی کرد.

این دیدار در حضور حدود 100 هوادار برگزار شد.

 

سلاخی 180 نهنگ در جزایر فارو با حضور کودکان 5 ساله +عکس


سلاخی 180 نهنگ در جزایر فارو با حضور کودکان 5 ساله دریا را به رنگ خون درآورد.
سلاخی 180 نهنگ در جزایر فارو با حضور کودکان 5 ساله +عکس
به گزارش افکارنیوز،

مردم جزایر فارو به دنبال ذخیره سازی منابع برای ماه‌های سرد زمستان پیش رو به شکار نهنگ رفتند.

آن‌ها با کشاندن 180 نهنگ به یکی از سوال مجمع الجزایر فارو، به سلاخی این نهنگ‌ها پرداختند. تعداد نهنگ‌ها آنقدر زیاد بود که خون آن‌ها دریا را تا چند صد متر به رنگ قرمز در آورد.

این اقدام مردم جزایر فارو در حضور کودکان، بخصوص کودکان 5 ساله انجام شد.

 

 

 

بدل ولیعهد سعودی هم پیدا شد


اخیرا کلیپی از یک فرد معلول (ناشنوا) در شبکه‌های اجتماعی در عربستان منتشر شده که بیشتر از دیگر افراد با محمد بن سلمان شباهت دارد و از او به عنوان بدل ولیعهد سعودی نام برده اند.
بدل ولیعهد سعودی هم پیدا شد
به گزارش افکارنیوز،

>