تبلیغات در تلکسیران

سونامی دروغگویی ترامپ، رکورد تازه زد!


یک روزنامه آمریکایی که سخنان نادرست و دروغ رئیس‌جمهور این کشور را رصد می‌کند نوشته تا کنون بیش از 5000 اظهار نادرست به نام او ثبت شده است.
سونامی دروغگویی ترامپ، رکورد تازه زد!
به گزارش افکارنیوز،

 روزنامه واشنگتن‌پست که یک پایگاه داده برای رصد دروغگویی و اظهارات نادرست «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ایجاد کرده روز پنجشنبه گزارش داد او با سخنانی که چهارشنبه هفته گذشته مطرح کرده، آمارهایش را جابجا کرده و رکورد تازه‌ای به نام خودش ثبت کرده است. 

طبق گزارش این روزنامه، در سخنان ترامپ که جمعه هفته گذشته (7 سپتامبر/ 16 شهریور) در چند مصاحبه و سخنرانی مطرح شده 125 مورد اظهارات نادرست و دروغ وجود داشته است. مجموع سخنانی که ترامپ در این روز مطرح کرده حدود 120 دقیقه بوده است. این رکوردی تازه برای دروغگویی ترامپ، تنها در یک روز محسوب می‌شود. 

روز قبل هم 74 مورد سخنان نادرست یا گمراه‌کننده در پایگاه داده واشنگتن‌پست به نام ترامپ ثبت شده؛ اکثر اظهارات این روز در سخنرانی ترامپ در جمع هوادارانش در مونتانا مطرح شده است.  

سونامی اظهارات خلاف واقع ترامپ در این دو روز باعث شده مجموع کل سخنان ناراست او در 601‌امین روز رئیس‌جمهوری‌اش به 5001 مورد برسد. این به معنی آن است که او به طور روزانه 8.3 سخن نادرست مطرح کرده است. 

بررسی روندی سخنان ترامپ نیز نشان می‌دهد متوسط سخنان خلاف واقع او بعد از ورود به کاخ سفید به مرور افزایش یافته است. واشنگتن‌پست می‌گوید متوسط سخنان نادرست ترامپ در 100 روز نخست ریاست‌جمهوری‌اش 4.9 ادعای نادرست در روز بوده است. 

 

واکنش محسن تنابنده به حادثه تروریستی اهواز +عکس


محسن تنابنده در صفحه اینستاگرامی خود به حادثه تروریستی اهواز واکنش نشان داد.
واکنش محسن تنابنده به حادثه تروریستی اهواز +عکس
به گزارش افکارنیوز،

محسن تنابنده بازیگر و نویسنده کشورمان در صفحه اینستاگرامی خود به حادثه تروریستی امروز صبح در اهواز واکنش داد و نوشت: مرگ بر حرامزاده‌های منافق تجزیه طلب، زنده باد ایران یکپارچه.

60 کشته و زخمی بر اثر تیراندازی‌های آمریکا


بر اثر تیراندازی‌های 24 ساعت گذشته در ایالت‌های مختلف آمریکا، دست‌کم 14 نفر کشته و 46 نفر زخمی شده‌اند.
60 کشته و زخمی بر اثر تیراندازی‌های آمریکا
به گزارش افکارنیوز،

مرکز ثبت آمار خشونت‌های مسلحانه در آمریکا، 64 مورد تیراندازی در 24 ساعت گذشته در ایالت‌های مختلف این کشور رخ داده است که بر اثر آنها دست کم 14 نفر کشته و 46 نفر زخمی شده‌اند.

اصرار نماینده آمریکا در امور ایران بر بستن «پیمان» با ایران


نماینده آمریکا در امور ایران در مصاحبه‌ای گفته است واشنتگتن آماده است یک پیمان رسمی و پایدار با ایران ببندد اگر مقام‌های ایران حاضر باشند درباره کلیت 'تهدید‌هایی که از جانب ایران می‌آید' مذاکره کنند.
اصرار نماینده آمریکا در امور ایران بر بستن «پیمان» با ایران
به گزارش افکارنیوز،

رایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه با بی بی سی گفته آمریکا حاضر است یک پیمان رسمی و پایدار با ایران ببندد اگر مقام‌های ایران حاضر باشند درباره کلیت 'تهدید‌هایی که از جانب ایران می‌آید' مذاکره کنند.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوالی مبنی بر اینکه، که چنین "پیمان"ی چه تفاوتی با توافق هسته‌ای ایران دارد؟، می‌گوید: "برجام اصلا یک توافق هم نبود. یک برنامه اقدام بود. همان‌طور که من به‌طور غیرعمومی از خود جواد ظریف، وزیرخارجه ایران هم شنیده‌ام که این را گفت. "

هوک می‌گوید یک پیمان بین دو کشور، "پایدارتر و تقریبا دائمی" است.

برای تایید یک پیمان بین آمریکا و یک کشور یا نهاد خارجی دیگر لازم است که کنگره ایالات متحده آن را تصویب کند.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران گفت: با توجه به 12 شرط که وزیر خارجه آمریکا قبلا برای ایران اعلام کرده "اگر آن‌ها شروع کنند رفتارشان را تغییر دهند، می‌توانیم مذاکره را آغاز کنیم. مذاکره‌ای که به یک پیمان رسمی منجر می‌شود. چون ما فکر می‌کنیم یک توافق لازم داریم که طیف کامل رفتار‌های تهدید‌های ناشی از ایران را در بر بگیرد، و یک برنامه اقدام مشترک، ناکافی است. "

این مشاور ارشد وزیرخارجه آمریکا گفت: این 12 شرط، منعکس‌کننده اجماع جهانی تا قبل از برجام است. به گفته هوک، "برجام، آن اجماع جهانی را فرسود. "

وی هم‌چنین در واکنش به حرف اخیر جان کری، وزیر خارجه سابق آمریکا، که گفته بود دولت دونالد ترامپ در واقع در پی تغییر حکومت در ایران است، بار دیگر گفت که موضع رسمی دولت آمریکا، سیاست تغییر حکومت در ایران نیست بلکه هدف "تغییر در رفتار رژیم" است.

برایان هوک گفت: آمریکا "از مردم ایران و از اشتیاقشان به شیوه بهتری برای زندگی حمایت می‌کند". آینده ایران به مردم ایران بستگی دارد. "

برایان هوک که تا قبل از تصمیم دونالد ترامپ به خروج از برجام، از طرف آمریکا با هم‌پیمان‌های اروپایی درباره "اصلاح" برجام مذاکره می‌کرد، گفت: اختلاف کنونی بین آمریکا و اروپا درباره ایران را "رسانه‌ها بزرگ نشان می‌دهند".

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در امور ایران افزود: "وقتی به رفتار خصمانه دریایی ایران نگاه کنیم، تهدیدهایش برای بستن تنگه هرمز، حمله‌های سایبری‌اش، حمایتش از تروریسم، کشور‌های زیادی هستند که آن‌ها هم درباره تهدید‌هایی که از ایران ناشی می‌شود، ارزیابی مشابه ما را دارند؛ و ما داریم خیلی نزدیک با هم‌پیمانان اروپایی‌مان و کشور‌های دیگر همکاری می‌کنیم تا به طیفی از اقدامات ایران بپردازیم که از توافق هسته‌ای برجام بیرون مانده بود؛ و ما از رای‌زنی‌هایی که داریم، خیلی راضی هستیم. "

وی درباره این‌که اگر ایران حاضر به مذاکره نشود، آمریکا چه طرحی در نظر دارد، گفت: "من مشغول این مفروضات نمی‌شوم. ایران می‌داند ما در پی چه تغییری در رفتارشان هستیم؛ و آن‌ها هم‌چنین درک می‌کنند ما حاضر ایم چه چیز‌هایی بدهیم در عوض این‌که رژیم شروع کند مثل یک کشور عادی رفتار کند. "

 

عکسی که امروز اشک همه ایرانی ها را در آورد


نیروهای نظامی در حال رژه بودند که ناگهان از پشت جایگاه چند فرد ناشناس به سمت نظامیان و مردمی که نظاره گر بودند، آتش گشودند که پسر من هم در این حادثه شهید شد.
عکسی که امروز اشک همه ایرانی ها را در آورد
به گزارش افکارنیوز،

پدر شهید حادثه تروریستی اهواز گفت: پسر چهار ساله ام «طاها»، قرار بود فردا به مهدکودک برود، آمده بود که رژه ببیند اما ناجوانمردانه او را مقابل چشمانم شهید کردند.

«سعدالله اقدامی»، شاهد و مجروح حادثه که در بیمارستان بستری بود اظهار داشت: پسر و همسرم که بیینده رژه بودند در این حادثه تیر خوردند؛ پسرم را جلوی چشمم کشتند و همسرم اکنون در اتاق عمل است.

عکسی که امروز اشک همه ایرانی ها را در آورد

وی گفت: نیروهای نظامی در حال رژه بودند که ناگهان از پشت جایگاه چند فرد ناشناس به سمت نظامیان و مردمی که نظاره گر بودند، آتش گشودند که پسر من هم در این حادثه شهید شد.

پدر شهید حادثه تروریستی بیان کرد: آن ها دشمنان نظام بودند و روزی باید جواب پس بدهند فقط امیدوارم که حال همسرم که تیر خورده هر چه زودتر خوب شود.

چهار تروریست Terrorist روز شنبه هنگام اجرای رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس اقدام به تیراندازی به سمت مردم و جایگاه مسوولان حاضر در صحنه کردند که تا این لحظه 24 نفر شهید شده اند.

بیش از 53 نفر نیز زخمی شدند که در بیمارستان های اهواز بستری هستند.

مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران


مشاور و دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: مثلث ترامپ، نتانیاهو و محمد بن سلمان علنا در سخنرانی هایشان این را اعلام کرده اند که به دنبال کشاندن ناامنی به داخل ایران هستند.
مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران
به گزارش افکارنیوز،

حسین امیرعبداللهیان مشاور و دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین الملل، شنبه شب در برنامه تلویزیونی «نگاه یک» با اشاره به حادثه تروریستی روز شنبه 31 شهریور در اهواز، با تحلیل این حادثه، اظهار داشت: از زمان روی کار آمدن ترامپ در آمریکا و ملک سلمان در عربستان شاهد ایجاد مثلث ترامپ، نتانیاهو و محمد بن سلمان در مقابله با امنیت و ثبات جمهوری اسلامی بوده ایم. این‌ها علنا در سخنرانی هایشان این را اعلام کرده اند که به دنبال کشاندن ناامنی به داخل ایران هستند.

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟