تبلیغات در تلکسیران

جدال رکورد‌دار‌ها در لیگ قهرمانان آسیا


تیم فوتبال پرسپولیس ایران در چارچوب دیدار برگشت یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا هفته آینده از تیم الدحیل قطر پذیرایی می‌کند.
جدال رکورد‌دار‌ها در لیگ قهرمانان آسیا
به گزارش افکارنیوز،

تیم فوتبال پرسپولیس ایران در حالی روز دوشنبه 26 شهریور ماه در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی به مصاف الدحیل قطر می‌رود که هر 2 تیم به دنبال حفظ رکورد خود هستند.

 

پرسپولیس به دنبال ثبت رکورد بدون شکست در بازی‌های خانگی و الدحیل هم به دنبال رکورد 10 پیروزی پیاپی در لیگ قهرمانان آسیا است و همین عامل حساسیت‌های این بازی را 2 چندان می‌کند.

دیدار رفت 2 تیم با برتری یک بر صفر شاگردان نبیل معلول به پایان رسیده است

 

هزینه ده‌ها میلیارد دلار سلاح برای تشکیل ناتو عربی علیه ایران


تحلیلگر سیاسی مشهور جهان عرب دستورهای رئیس جمهور آمریکا به برخی دولت‌های عربی در تأمین مالی دولت آمریکا را با وقیحانه تعبیر کرد و نوشت که ده‌ها میلیارد دلار برای تشکیل ناتو عربی علیه ایران هزینه می‌شود.
هزینه ده‌ها میلیارد دلار سلاح برای تشکیل ناتو عربی علیه ایران
به گزارش افکارنیوز،

«عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه فرامنطقه ای «رأی الیوم» در یادداشتی با عنوان «ترامپ دوباره از کشورهای خلیج (فارس) درخواست پول کرد...»، درخواست‌های جدید آمریکا از کشورهای عربی را «تحریک‌آمیز» و «شرم‌آور» و در راستای برنامه خود برای جدا کردن شرق فرات از سوریه و کمک به اقتصاد آمریکا برشمرد.

در این یادداشت آمده است: یک مَثَل رایج [عربی] می‌گوید، «وقتی که دولت ورشکسته می‌شود برای نجات خود به دفترهای قدیمی خود رجوع می‌کند»؛ به نظر می‌رسد دونالد ترامپ این مَثل را به معنای واقعی کلمه پیاده کرده است، وقتی که نیاز به پول دارد و با بحران‌هایی داخلی روبه‌روست که موجودیت آن را در کاخ سفید تهدید می‌کند، به کشورهای عربی و بخصوص عربستان متوسل می‌شود.

نویسنده اظهار داشت، «رئیس جمهور آمریکا و دولت آن در دو روز گذشته دو تصمیم اتخاذ کرده که مؤید این حقیقت است؛ نخست اینکه، حمایت نظامی و امنیتی از کشورهای عربی حاشیه خلیج (فارس) را منوط به کاهش قیمت نفت کرد تا شکوفایی اقتصاد آمریکا را تقویت کند». «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه با عباراتی تحقیرآمیز از متحدان خود در غرب آسیا خواست قیمت نفت را پایین بیاورند، چراکه به گفته او در نبود حمایت آمریکا، این کشورها قادر به تأمین امنیت خود نیستند.

وی در توییتر نوشت: «ما از کشورهای خاورمیانه محافظت می‌کنیم. بدون ما امنیت آن‌ها چندان دوام نمی‌آورد. با این وجود آن‌ها برای بالا و بالاتر بردن قیمت نفت تلاش می‌کنند! یادمان خواهد ماند، تک‌قطبی «اوپک» (مجمع صادرکنندگان نفت) باید قیمت‌ها را پایین بیاورد».

دوم اینکه ترامپ اخیرا اعلام کرد که کمک  230 میلیون دلاری سالیانه آمریکا برای بازسازی سوریه را متوقف کرده است چون کشورهای ثروتمند خاورمیانه نظیر عربستان باید به جای واشنگتن این مخارج را بپذیرند. در همین خصوص سخنگوی ترامپ اعلام کرد آمریکا توانست 300 میلیون دلار اعانه جمع آوری کند که یکصد میلیون آن را عربستان و پنجاه میلیون آن را امارات داده است اما خبر نداد کدام از دیگر کشورهای عربی برای پرداخت مابقی تعهد داده اند که این اعتقاد وجود دارد آنها قطر و کویت هستند.

عطوان آورده است در مورد نکته اول ما می‌گوییم این درخوست آمریکا درباره کاهش قیمت نفت قبل از دو رخداد مهم صورت گرفت نخست، نشست کمیته مشترک نظارتی وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک که قرار است فردا یکشنبه در الجزایربرگزار شود و ناظران توافق با افرایش مجدد عرضه را بعید می‌دانند، چون بازارها با بهای متوسط و تقریبی 75 دلاری برای هر بشکه باثبات است آن هم در سایه تشدید نگرانی ها از افزایش شدید قیمت نفت در نتیجه تحریم‌های آمریکا علیه ایران و کاهش تولید نفت ونزوئلا اما رخداد دوم این است که به زمان تحریم صادرات نفت ایران که قرار است در اوایل ماه نوامبر آتی اجرا شود نزدیک می‌شویم.

«عبدالصمد العوضی»، کارشناس عربی و بین المللی متخصص در امور نفت و گاز که نزدیک 15 سال نمایندگی کشورش در سازمان اوپک را به عهده داشت در تماسی تلفنی با رأی الیوم  می‌گوید که منظور ترامپ در این توئیت عربستان سعودی است، زیرا تنها کشوری است که می تواند تولید نفت خود را  که در حال حاضرروزانه 10 میلیون بشکه است، تا نیم تا یک میلیون بشکه دیگر در روز افزایش دهد تا قیمت نفت پایین بیاید.

وی تأکید کرد که همه دیگر کشورها به ویژه امارات و کویت در حال حاضر با آخرین توان خود نفت تولید می‌کنند به همین دلیل رئیس جمهور آمریکا توقع دارد که عربستان سعودی ماموریت افزایش تولید نفت را در نشست کمیته نظارت اپک در روز یکشنبه در الجزایر به عهده بگیرد.

العوضی در عین حال هشدار داد در صورتی که عربستان این اقدام را عملی کند چالشی برای دیگر کشورها به ویژه روسیه خواهد بود که با هر گونه افزایش تولید نفت به دلیل آن که می خواهد ثبات بازار حفظ شود، مخالفت می کند.

نویسنده گفت: در همین راستا باید یادآوری کنیم که ترامپ یک ماه پیش با  ملک«سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی تماس گرفت و از وی خواست که با افزایش میزان تولید نفت عربستان برای کاهش قیمت نفت اقدام کند و در این خصوص نیز تعهدی از وی گرفت.

اما در مورد مساله دوم که مربوط به  توقف کمک‌های اندک آمریکا برای بازسازی سوریه (250 میلیون دلار) و درخواست ترامپ از عربستان و دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای تأمین این مبلغ است باید توضیح دهیم که این مبلغ به مناطق خارج از کنترل دولت سوریه و به مناطقی اختصاص داده می‌شود که تحت تسلط نیروهای دموکراتیک سوریه با اکثریت کردها در «الرقه» و شرق «فرات است و قریب به دو هزار نظامی آمریکایی در آنجا حضور دارند .

با این حساب کشورهای عربی حاشیه خلیج (فارس) باید حقوق بیش از چهل هزار نظامی را که آمریکا آنها را در مناطق مذکور آموزش داده و تامین مالی کرده است پرداخت کنند و مخارج نیروهای آمریکایی مستقر در سوریه را هم برعهده بگیرند.

عطوان تاکید کرد: رئیس جمهور آمریکا شنیع‌ترین نوع گروکشی را از عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به بهانه حمایت از آنها انجام می دهد و تأسف بار است که وی این گروکشی وقیحانه را طی دو سال گذشته به شیوه توهین آمیز، زورگویانه و قلدر مآبانه انجام داد بدون آن که کسی حتی وی را به شیوه نرم متوقف کند، ترامپ این کشورها را وادار کرده است ده ها میلیارد دلار برای خرید تسلیحات و وورد به « ناتوی» عربی برای مواجهه با ایران در هر جنگ آتی هزینه کنند.

رای الیوم آورده است: ما نمی‌توانیم فراموش کنیم که چگونه ترامپ با این گفته خود بر سر این کشورها(عرب‌ها) منت گذاشت که اگر آمریکا نبود حتی یک هفته در قدرت نمی ماندند و با هواپیماهای اقتصادی (گردشگری) و نه سوار بر هواپیماهای لوکس خصوصی شان مسافرت می‌کردند.

این روزنامه در پایان تاکید کرد: در سایه این گروکشی که به عقیده ما هنوز در اول راه است بسیاری از کشورهای فقیر عربی خدا را شکر می کنند که خارج از این دایره هستند و برخی از آنها با سربلندی در جبهه دیگر با طرح آمریکا-اسرائیل مقابله می‌کنند و چیزی برای از دست دادن ندارند بلکه چه بسا چیزی به دست آورند، یعنی به سود بزرگی برسند و آن شکست دیر یا زود این طرح به اذن پروردگار است.

 

مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران


مشاور و دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: مثلث ترامپ، نتانیاهو و محمد بن سلمان علنا در سخنرانی هایشان این را اعلام کرده اند که به دنبال کشاندن ناامنی به داخل ایران هستند.
مثلث ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به دنبال ناامنی در ایران
به گزارش افکارنیوز،

حسین امیرعبداللهیان مشاور و دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین الملل، شنبه شب در برنامه تلویزیونی «نگاه یک» با اشاره به حادثه تروریستی روز شنبه 31 شهریور در اهواز، با تحلیل این حادثه، اظهار داشت: از زمان روی کار آمدن ترامپ در آمریکا و ملک سلمان در عربستان شاهد ایجاد مثلث ترامپ، نتانیاهو و محمد بن سلمان در مقابله با امنیت و ثبات جمهوری اسلامی بوده ایم. این‌ها علنا در سخنرانی هایشان این را اعلام کرده اند که به دنبال کشاندن ناامنی به داخل ایران هستند.

آیا پایتخت سیاسی- اداری کشور تغییر می کند؟


نمایندگان مردم در مجلس انتقال پایتخت سیاسی را در شرایط کنونی غیرممکن دانسته و معتقدند که این اقدام صرفه اقتصادی ندارد البته برخی نیز تاکید دارند که انتقال پایتخت سیاسی دارای توجیه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است.
آیا پایتخت سیاسی- اداری کشور تغییر می کند؟
به گزارش افکارنیوز،

 موضوع انتقال پایتخت سیاسی کشور از سال‌ها پیش مطرح شد اما در دی ماه سال 1392 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، به موجب این قانون شورای عالی انتقال پایتخت متشکل از افراد حقوقی همچون وزرای راه (به عنوان دبیر شورا)، نیرو، اطلاعات، کشاورزی، شهردار تهران، رئیس شورای شهر تهران، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، 5 نماینده مجلس و رئیس سازمان محیط زیست تشکیل و جلساتی را برگزار کرده است.

ابوالفضل ابوترابی عضو ناظر در شورای عالی انتقال پایتخت، گفته است که در جلسات شورای عالی مقرر شد رئیس آن یا شخص رئیس جمهور و یا معاون اول وی باشد. از همین رو اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در جلسه اخیر شورای عالی شرکت و با اشاره به مشکلات و مسائل تهران بزرگ و شهرهای اطراف، گفت که حدود یک چهارم جمعیت کشور در تهران بزرگ ساکن هستند و نمی‌توان مسائل انباشته شده و مشکلات این میزان از جمعیت را نادیده گرفت و از آن چشم پوشی کرد.

معاون اول رئیس جمهوری مدیریت شهر بزرگی مانند تهران را در شرایط بحرانی نیز یادآور شد و تاکید کرد که همواره مدیریت تهران در شرایط بحران احتمالی یکی از دغدغه‌های اصلی و مهم مسئولان کشور است، بنابراین نمی‌توان نسبت به ساماندهی منطقه شهری تهران صرف نظر از اینکه اساساً پایتخت اداری و سیاسی کشور به مکان دیگری منتقل بشود یا نشود، بی تفاوت بود.

ابوترابی همچنین اذعان دارد که طی دو سال اخیر سه جلسه در این خصوص تشکیل شده و در جلسه آخر مباحثی همچون ساماندهی تهران، نوع مشکلات، مسائل زیست محیطی،  حمل و نقل، ساختار کالبدی و تمرکززدایی سیاسی و اداری صحبت و مقرر شد تا وزارت راه و شهرسازی به عنوان دبیر این شورای عالی برای تنظیم پیش زمینه‌ها، کارگروهی تشکیل دهد تا کار آغاز شود.

نمایندگان دیگر مجلس شورای اسلامی نیز در این خصوص نظراتی دارند، برخی افراد چون اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس، اذعان دارد که هم‌اکنون شرایط و زیرساخت‌های لازم برای انتقال پایتخت سیاسی- اداری فراهم نشده کما اینکه این اقدام در وضعیت بحرانی کشور صرفه اقتصادی ندارد.

محسن علیجانی زمانی از نمایندگان مردم تهران در مجلس دهم اما این اقدام را لازم و ضروری قلمداد می‌‌کند و می‌گوید که انتقال پایتخت سیاسی کشور دارای توجیه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است اما مطالعات زیربنایی باید انجام گیرد و نتیجه این مطالعات از سوی دولت به مجلس ارایه شود زیرا شورای عالی انتقال پایتخت مکلف به انجام بررسی و ارزیابی طرح طی دو سال شده است.

محمدرضا نجفی از دیگر نمایندگان مردم تهران در مجلس نیز معتقد است: انتقال پایتخت سیاسی- اداری در شرایط کنونی کشور اولویت دولت و حاکمیت نباشد اما استراتژی و سیاست این موضوع برای درازمدت باید مشخص شود.

به اعتقاد نجفی امکان انتقال پایتخت سیاسی- اداری با حصول نتایج مورد نظر دولت و مسئولان در این شرایط وجود ندارد و تنها موجب دل‌مشغولی و نگرانی می‌شود.

 

علیجانی: انتقال پایتخت سیاسی دارای توجیه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است/ 5 تا 10 سال زمان لازم برای انتقال پایتخت

محسن علیجانی‌زمانی با یادآوری تشکیل جلسه اخیر شورای عالی انتقال پایتخت سیاسی کشور، گفت: شورای عالی ساماندهی انتقال مرکز اداری و سیاسی پایتخت و تمرکززدایی از مشکلات تهران به موجب قانون مصوب سال 1394 تشکیل شده زیرا قانونگذار تکلیف کرد که طی دو سال شورایی که در رأس آن رئیس ‌جمهور یا معاون اول هستند، تشکیل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این شورا تشکیل شده تا انتقال پایتخت سیاسی و اداری را امکان سنجی کند و بعد از آن تمرکززدایی سیاسی و اداری از تهران صورت گیرد.

وی افزود:شورای عالی پیشنهاد نهایی بعد از انجام مطالعات تحقیقاتی را باید به دولت دهد و دولت هم نتیجه را به مجلس ارائه کند. در واقع در قانون مقرر شد که طی دو سال نتایج این مطالعات به مجلس داده شود.

علیجانی زمانی یادآور شد: بسته‌های پیشنهادی برای انتقال پایتخت متناسب با جمعیت تهران، حاشیه نشینی، آسیب‌های اجتماعی، آلودگی هوا، بافت فرسوده، حمل و نقل، ترافیک و تمرکز مراکز اداری و درمانی در تهران باید در این شورای عالی مورد ارزیابی قرار گیرد زیرا هر کدام از این معضلات چالش‌هایی را ایجاد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: نمایندگان در دوره نهم و دهم موضوعات مختلفی را برای انتقال سیاسی و اداری مورد نظر داشته و دارند اما این موضوع اولویت امروز کشور نیست بلکه با توجه به حوادث طبیعی و غیرطبیعی قابل پیش‌بینی در تهران باید انتقال پایتخت سیاسی و اداری مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به همه ابعاد مذکور انتقال سیاسی و اداری پایتخت کشور دارای توجیه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است تا بتوان تشکیلات سیاسی با بافت اداری و قابلیت تداوم و مدیریت خارج از محدوده تهران داشته باشیم. البته انتقال پایتخت از نظر امنیتی و مدیریت شهری هم قابل تامل است.

علیجانی زمانی با تاکید بر اینکه این برنامه بدون مطالعه قابلیت اجرایی پیدا نخواهد کرد، گفت: فرایند مطالعه انتقال پایتخت سیاسی و اداری و آغاز اقدامات عملیاتی حدود 5 تا 10 سال زمان خواهد برد هرچند در مجموع توجیه دارد.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس دهم، تصریح کرد: نتایج این تکلیف قانونی شاید هم عدم امکان انتقال پایتخت سیاسی و اداری باشد اما در مجموع کاری است که پیگیری مستمر و با انگیزه نیاز دارد تا وضعیت پایتخت ساماندهی شود.

 

سلیمی: انتقال پایتخت سیاسی کشور صرفه اقتصادی ندارد

اصغر سلیمی با اشاره به شرایط انتقال پایتخت سیاسی- اداری کشور، گفت: متاسفانه جلساتی که تاکنون تحت عنوان شورای عالی انتقال پایتخت تشکیل شده، خروجی مناسبی نداشته زیرا تصمیم جدی در این زمینه گرفته نشده است اما با توجه به افزایش روز افزون جمعیت تهران، آلودگی هوا، مراجعه بسیار مردم برای انجام کارهای اداری تدبیر اساسی باید اندیشید.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به مسائل زیست‌محیطی و اقتصادی کشور هنوز مشخص نیست چه بخش‌های سیاسی و اداری از پایتخت باید انتقال پیدا کند، از سوی دیگر مباحث اقتصادی و مالی مشکلات بسیاری را سد راه قرار داده و از این رو اتخاذ تصمیم را با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود: دولت با انجام مطالعات دقیق‌تر باید نقشه راه را شفاف و روشن کند تا بتوان طرح انتقال پایتخت سیاسی و اداری را بدون بحران و با کمترین میزان خسارت عملیاتی کرد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: با توجه به وضعیت کنونیف انتقال پایتخت سیاسی و اداری صرفه اقتصادی ندارد اما این تصمیم را می‌توان برای آینده در نظر داشت تا زمانی که زیرساخت‌ها فراهم می‌شود بتوانیم طرح را عملیاتی کنیم.

 

نجفی: انتقال پایتخت سیاسی- اداری اولویت دولت و حاکمیت نیست

محمدرضا نجفی از دیگر نمایندگان مردم تهران در مجلس دهم نیز  گفت:  با توجه به شرایط امروز به نظر انتقال پایتخت سیاسی- اداری اولویت دولت و حاکمیت نباشد اما استراتژی و سیاست این موضوع برای درازمدت باید مشخص شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سرمایه‌های فکر یو برنامه‌ای و عملیاتی کشور را در این شرایط نمی‌توان برای انتقال پایتخت سیاسی- اداری صرف کرد زیرا در قیاس با سایر اولویت‌ها ضرورتی وجود ندارد.

وی افزود: سبک کار و اقدامات برای انتقال پایتخت سیاسی- اداری را نیز غیر واقعی و غیرعملیاتی می‌بینم، اینگونه ملاحظات باید واقع بینانه و صرفا مبتنی بر منافع ملی درازمدت باشد و از بخش نگری پرهیز شود تا از حواشی غیرکارشناسی و غیرعلمی هم به دور باشد.

عضو مجمع نمایندگان تهران و فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به نظر انتقال پایتخت سیاسی- اداری با حصول نتایج مورد نظر دولت و مسئولان در این شرایط امکان عملیاتی شدن نداشته باشد لذا موجب دل‌مشغولی و نگرانی می‌شود.

 

با کد ملی استقلالی نمی‌توان بلیت پرسپولیسی خرید!


رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت:‌ هوادارانی که در دربی بلیت استقلالی بخرند در دربی برگشت نمی‌توانند بلیت تیم میزبان را خریداری کنند.
با کد ملی استقلالی نمی‌توان بلیت پرسپولیسی خرید!
به گزارش افکارنیوز،

سعید فتاحی بعد از دیدار استقلال و نساجی که با نتیجه مساوی بدون گل خاتمه یافت در جمع خبرنگاران در مورد زمان دربی اظهار داشت: دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال پنج‌شنبه برگزار می‌شود، زیرا پرسپولیس روز دهم با تیم قطری بازی دارد و به همین خاطر ما هم دربی را روز پنج‌شنبه گذاشتیم وگرنه به طور طبیعی باید دربی در روز جمعه برگزار می‌شد که تماشاگر بیشتری دارد.

وی در مورد انتخاب داوران دربی گفت:‌در این مورد از کمیته داوران بپرسید من اطلاعی ندارم.

فتاحی در مورد اینکه چگونه قانون 90 به 10 را می‌توانند اجرا کنند، زیرا ممکن است هواداری با لباس آبی بیاید، اما طرفدار پرسپولیس باشد، گفت: بلیت‌فروشی اکنون در دست باشگاه‌ها است از هواداران می‌خواهیم این مسائل را رعایت کنند ما قانون 90 به 10 را در دربی اجرا خواهیم کرد واقعاً نمی‌شود هواداران را تشخیص داد. مثلاً ممکن است در ایتالیا هم یک هوادار یوونتوس با پیراهن این تیم وسط تماشاگران حریف بنشیند، اما این را بدانید وقتی هواداری در این دربی بلیت میزبان (استقلال) را می‌خرد در دربی برگشت با آن کد ملی فقط می‌تواند جزو خریداران 10 درصدی که تیم مهیمان هستند را تهیه کند.

 

واکنش بازیکن استقلال به نتیجه نگرفتن آبی پوشان


علی کریمی بعد از بازی با نساجی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همانطور که دیدید نساجی به دفاع رفته بود و با این زمین در لیگ برتر نمی‌شود بازی کرد.
واکنش بازیکن استقلال به نتیجه نگرفتن آبی پوشان
به گزارش افکارنیوز،

علی کریمی بعد از بازی با نساجی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همانطور که دیدید نساجی به دفاع رفته بود و با این زمین در لیگ برتر نمی‌شود بازی کرد.

وی افزود: کیفیت چمن اصلا خوب نبود و ما نمی‌دانستیم در این زمین چه کار کنیم. آنها هم با لایه‌های دفاعی در زمین بازی می‌کردند.

کریمی در خصوص نتیجه نگرفتن استقلال گفت: شرمنده هواداران استقلال هستیم ولی سعی می‌کنیم از بازی با پرسپولیس بردهایمان را شروع کنیم.

 

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟