تبلیغات در تلکسیران

تلاش آلمان برای نجات برجام


آلمان تلاش دارد تا با ایجاد سیستم پرداخت مالی، توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کند.
تلاش آلمان برای نجات برجام
به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی وزارت اقتصاد برلین ، امروز (جمعه، 23 شهریور) اعلام کرد که آلمان و شرکای اروپایی‌اش گزینه تاسیس سیستم پرداخت مالی برای انجام تراکنشات مالی با جمهوری اسلامی ایران پس از اعمال دور دوم تحریم‌های آمریکا را در نظر دارند.

 سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان طی کنفرانس خبری اعلام کرد :‌ همانطور که می‌دانید، هدف اتحادیه اروپا و دولت آلمان اطمینان حاصل کردن از حفظ روند تراکنشات مالی است. ما تمام گزینه‌ها را مدنظر داریم.

به گزارش ایسنا، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان 30 مرداد با ارائه ایده ساخت «شبه سوئیفت» اعلام کرده بود که برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران، باید سیستم پرداخت مالی مستقل از آمریکا ایجاد شود.

چندی پیش نیز یک منبع مطلع به خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرده بود : به عنوان بخشی از اقدامات که برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران صورت می‌گیرد، یکی از اهداف این است که ساز و کار مالی که باعث ادامه‌ی منفعت ایران از توافق می‌شود، حفظ شود. این بخشی مهمی از کارمان است ... ایده‌های زیادی مطرح است. این پیشنهاد بخش مهمی از تلاش‌ها برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران تلقی می‌شود.

انتهای پیام

 

پوردستان: جنگ اقتصادی راهبرد جدید آمریکایی‌ها است


رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت: امروز آمریکایی‌ها با راهبرد جدید تحریم اقتصادی وارد جنگ با ایران شده‌اند که می‎‌طلبد اتحاد و همبستگی بین مردم و مسؤولان حفظ شود.
پوردستان: جنگ اقتصادی راهبرد جدید آمریکایی‌ها است
به گزارش افکارنیوز،

امیر احمدرضا پوردستان ظهر امروز در همایش هفته دفاع مقدس اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال 57 برای آمریکایی‌ها یک شوک سیاسی و ژئوپلتیک بود به حدی که آمریکایی‌ها را گیج کرده بود، زیرا معادلات آمریکایی‌ها را به هم زده بود.

وی با اشاره به این‌که قبل از پیروزی انقلاب کشور‌ها توسط آمریکا و شوروی تحت سلطه قرار می‌گرفتند، افزود: قبل از انقلاب کشور ما برای آمریکایی‌ها یکی از اقمار مهم بود و مزیت‌های زیادی برای آن‌ها داشت.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت: نخستین مزیت کشور ما برای آمریکایی‌ها این بود که در شمال آبراه تنگه هرمز، خلیج فارس و دریای عمان قرار دشت و این مسأله این امکان را فراهم می‌کرد تا مسیر انتقال انرژی ایجاد شود، آن دوران 60 درصد نفت دنیا از این راه تأمین می‌شد.

وی ادامه داد: کشور ما واردکننده محصولات آمریکایی‌ها بود و در مقابل آن نفت برداشت می‌شد، کشور ما صحنه نبرد نیرو‌های آمریکایی با ارتش سرخ بود تا جایی که در آن دوران وظیفه ارتش ایستادگی در برابر ارتش سرخ بود، رصد تمام پرواز‌ها و مکالمات تلفنی کشور‌ها از طریق کشور ما برای آمریکایی‌ها صورت می‌گرفت.

پوردستان تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نگرانی اصلی آمریکایی‌ها آوردن ادبیات جدید توسط انقلاب مانند استقلال، آزادی، ولایت فقیه، نفی سلطه غرب و حکومت بر اساس مردم‌سالاری دینی بود و می‌دانستند که این ادبیات آگاهی کشور‌های منطقه را در پی خواهد داشت.

وی همچنین گفت: رفتار آمریکایی‌ها پس از پیروزی انقلاب رفتار براندازی نظام بود نه مقابله، از همان ابتدا درصدد توطئه‌های مختلف بودند و تمام کریدور‌های اقتصادی کشور را برای واردات کالا مسدود کردند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت: با حمایت آمریکایی‌ها منافقان داخلی کشور موج جدید ترور‌های کور و ترور شخصیت‌های مهم کشور و حتی قومیت‌های مختلف را در کشور به راه انداختند، این ترور‌ها 18 ماه به طول انجامید.

وی تصریح کرد: دشمنان وقتی که از طریق ترور به هدف نابودی و سقوط انقلاب موفق نرسیدند، سرانجام در 31 شهریور ماه سال 1359 جنگ تحمیلی را به سرکردگی صدام حسین ملعون بر کشور ما تحمیل کردند، آمریکایی‎ها برای تشویق صدام به جنگ با ایران اضافه شدن سرزمین خوزستان ایران را به خاک عراق را تعیین کردند.

پوردستان خاطرنشان کرد: در 8 سال دفاع مقدس شوروی و آمریکا بیشترین حمایت را از رژیم بعثی داشتند، در جنگ تحمیلی کشور‌های مرتجع منطقه نیز حمایت تجهیزاتی و نظامی از عراق داشتند، اما مردم ما با پیروی از منویات امام خمینی (ره) و اتحاد و همبستگی و فداکاری جوانان این مرز و بوم دشمن را در اهدافش ناکام گذاشتند.

وی با بیان این‌که پس از جنگ تحمیلی از طریق جنگ فرهنگی با تجهیزات سخت‌افزاری وارد میدان جنگ شدند، عنوان کرد: طرح اصلی آمریکایی‌ها پس از حادثه 11 سپتامبر نابودی نظام بود، آمریکایی‌ها که از ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب، پشتیبانی مردم از انقلاب و مقتدر بودن قوای نظامی ایران خوف داشتند از طریق حمله به افغانستان و عراق در صدد حمله به جمهوری اسلامی بودند، اما پس از 13 سال جنگ در عراق متوقف شده و به عقب برگشتند و راهبرد جدیدی را تعریف کردند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش در پایان گفت: امروز با راهبرد و تحریم جدید اقتصادی آمریکایی‌ها می‌طلبد که دفاع همه جانبه در مقابل دشمن داشته باشیم، تهدید امروز دشمن جنگ ترکیبی است یعنی از طریق جنگ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در صدد ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

دستور مهم اسرائیل به ارتش درباره ایران


کابینه نظامی رژیم صهیونیستی به نیرو‌های نظامی این کشور دستور داد که به عملیات‌ها علیه ایرانی‌ها در سوریه ادامه دهند.
دستور مهم اسرائیل به ارتش درباره ایران
به گزارش افکارنیوز،

کابینه نظامی سیاسی اسرائیل به نیرو‌های نظامی این کشور دستور داد تا عملیات‌ها علیه حضور نیرو‌های ایرانی در سوریه را با حفظ هماهنگی با همکاران روسی ادامه دهند.

کابینه اسرائیل اوضاع به وجود آمده در خصوص وخیم شدن رابطه با روسیه به دلیل سقوط هواپیما روسیه را بررسی کرد.

کابینه اسرائیل در بیانیه‌ای گفت: کابینه به ارتش اسرائیل دستور می‌دهد که اقدامات علیه حضور نظامی ایران در سوریه را با حفظ هماهنگی با روسیه در زمینه امنیت ادامه دهند.

روسیه و اسرائیل از پاییز سال 2015 مکانیزم هماهنگی را اجرا می‌کنند که از برخورد اتفاقی و حوادث خطرناک طی عملیات در سوریه جلوگیری کنند.

 

واکنش العبادی به حمله تروریستی اهواز


نخست وزیر عراق در نشست خبری هفتگی خود، حمله تروریستی شهر اهواز را محکوم کرد و از کشور‌ها خواست برای از بین بردن تروریسم همکاری کنند.
واکنش العبادی به حمله تروریستی اهواز
به گزارش افکارنیوز،

«حیدر العبادی»، نخست وزیر عراق به حمله تروریستی روز شنبه به شهر اهواز، واکنش نشان داد.

به گزارش وب‌سایت خبری «فرات» عراق، العبادی سه‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود گفت که این حمله محکوم است و کشور‌ها باید برای از بین بردن تروریسم همکاری کنند.

نخست وزیر عراق همچنین گفت: «تروریسم همچنان برای همه منطقه تهدید واقعی است».

شنبه این هفته عناصر وابسته گروهک «الاهوازیه» به رژه نیرو‌های مسلح ایران به‌مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در شهر اهواز حمله کردند که بر اثر این حمله تروریستی 25 تن شهید و بیش از 60 نفر دیگر مجروح شدند.

پیش‌تر پارلمان، وزارت خارجه و ریاست جمهوری عراق در پیام‌های جداگانه‌ای این حمله تروریستی را محکوم و با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرده بودند.

حیدر العبادی در مورد عملیات‌های نیرو‌های عراقی علیه تروریست‌های باقی‌مانده داعش گفت که این عملیات‌ها طی روز‌های گذشته انجام شد و «موفق» بود.

او همچنین به درخواست‌های برخی شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی مبنی بر استعفایش از منصب نخست وزیری واکنش نشان داد و این گونه درخواست‌ها را «سیاسی» خواند که هیچ گونه توجیه قانونی ندارد.

پاسخ روحانی به توئیت ترامپ


رئیس جمهور در گفتگو با سی ان ان پاسخ توئیت ترامپ را داد.
پاسخ روحانی به توئیت ترامپ
به گزارش افکارنیوز،

پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور در توئیتی نوشت: در مصاحبه اختصاصی کریستین امانپور با روحانی که به طور مشترک برای CNN و PBS انجام می‌شد، امانپور پرسید:امروز ترامپ در توییتی شما را مردی دوست داشتنی خوانده و دوباره از ملاقات گفته است.

روحانی پاسخ داد:به جای حرف، صداقت و جدیت لازم است. او دو سال پیگیر دیدار است. این ملاقات باید زمانی انجام شود که واقعا به نفع دو ملت و دو کشور باشد.

 

خنده نمایندگان کشور‌ها به سخنان ترامپ در سازمان ملل


دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در آغاز سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل با خنده حضار روبرو شد.
خنده نمایندگان کشور‌ها به سخنان ترامپ در سازمان ملل
به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که برای ایراد سخنرانی سالانه خود در مجمع عمومی سازمان ملل حضور یافته بود، در همان ابتدای سخنرانی خود با ارائه کارنامه‌ای از عملکرد اقتصادی خود مدعی شد که دولت او طی کمتر از دو سال گذشته بیش از هر دولت دیگری در آمریکا دستاورد موفقیت آمیز در حوزه اقتصادی داشته است.

این سخنان ترامپ در همان ابتدای سخرانی او با واکنش تمسخر آمیز و خنده نمایندگان کشور‌ها و دیپلمات‌های حاضر در مجمع عمومی روبرو شد و ترامپ نیز با قطع چند ثانیه‌ای سخنان خود به حاضران اعلام کرد که «اشکالی ندارد؛ انتظار چنین واکنشی را نداشتم».

ترامپ در ادامه سخنان خود علاوه بر مسائل اقتصادی آمریکا به دیگر موضوعات بین‌المللی از جمله مذاکرات کره شمالی، تحولات خاورمیانه و موضوع صلح فلسطین نیز اشاره کرد.

 

رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟