به خاطر آن شعار از هواداران عذر می خواهم


تیبو کورتوا، گلر سابق اتلتیکو مادرید و چلسی از این پس برای رئال بازی خواهد کرد. بهترین دروازه بان جام جهانی 2018 زمانی برای رئال کری های سنگین می خواند.
به خاطر آن شعار از هواداران  عذر می خواهم
به گزارش افکارنیوز،

کورتوا سرانجام پس از حرف و حدیث های بسیار، شب گذشته با قراردادی شش ساله به عضویت رئال در آمد.

گلری که سه فصل برای اتلتیکو بازی کرد و یک خاطره بسیار تلخ از رئال دارد. او در فینال لیگ قهرمانان سال 2014 به دراماتیک ترین شکل ممکن مغلوب رئال شد. گل دقیقه 93 راموس قطعا هرگز از یاد او و هواداران اتلتیکو نخواهد رفت. کورتوا اما حالا گلر رئال است و امروز اعتراف کرد که از کودکی هوادار رئال بوده است.

حس پیوستن به رئال:« از پیوستن به رئال احساس غرور می کنم. رئال بهترین باشگاه دنیاست و چالش هیجان انگیزی پیش رویم قرار دارد. بی تاب شروع کارم در رئال هستم.»

کورتوا اعتراف می کند که از کودکی هوادار رئال بوده:« همه ما از کودکی به یک تیم بیشترین تعلق خاطر را داریم. من همیشه هوادار رئال بودم و الگویم کاسیاس بود. او هم در سن بسیار پایینی گلر رئال شد و همیشه مورد توجه من قرار داشت. ده ساله بودم که در بازی رئال و اندرلخت، پیراهن او را هدیه گرفتم. هدایای دیگری از رئالی ها نیز به یادگار دارم.»

پیشنهادات:« پیشنهادات بسیاری از دیگر باشگاه ها داشتم که از لحاظ مالی بهتر از رئال هم بودند اما هدف من فقط پیوستن به رئال بود. وقتی از رئال پیشنهادی می رسد، دیگر نمی توان به چیزی دیگر فکر کرد.»

رقابت با ناواس:« کیلور دروازه بان بسیار بزرگی است و در سال های اخیر کمک فراوانی به موفقیت های رئال کرده است. سال 2014 که راهی چلسی شدم نیز سوال مشابهی از من پرسیدند. اینکه باید با پتر چک رقابت کنم. سرانجام من گلر اول چلسی شدم و حالا با چک رفقای خوبی هستیم. کسی در رئال به من قول جایگاه ثابت نداده و برای رقابت کردن آمده ام.»

بازی در سوپرکاپ و استقبال منفی هواداران اتلتیکو:« بازی در سوپرکاپ بسته به نظر سرمربی است و باید بگویم که مشکلی برای بازی کردن ندارم. استقبال هواداران اتلتیکو از من مثل استقبال آنها از دیگر بازیکنان رئال خواهد بود.

در هر صورت من سه سال خوب در اتلتیکو داشتم و جام هایی نیز بردیم. برای اتلتیکو حداکثر احترام را قائل هستم ولی گفتم که از کودکی هوادار رئال بودم. تاکنون نشان هیچ باشگاهی را نبوسیده بودم اما امروز این کار را انجام دادم چرا که رئال همیشه باشگاه محبوب من بوده است.»

 

هازارد:« او به من تبریک گفت و برایم آرزوی موفقیت کرد. اینکه او به رئال می آید را نمی دانم و همه چیز در آینده مشخص خواهد شد. همیشه دوست دارم با هازارد هم تیمی باشم و اگر به رئال بیاید، فوق العاده خواهد شد.»

 

 

 

 

شعار علیه رئال در جشن قهرمانی اتلتیکو:« جوان بودم و یک لحظه دست به کاری نسنجیده زدم. همان زمان پشیمان شدم و حالا هم عذر می خواهم. من هرگز  چنین شخصیتی ندارم. از حالا بازیکن رئالم و جانم را برای این تیم می دهم.»

 

گل دقیقه 93 راموس در فینال لیگ قهرمانان لیسبون:« سخت بود ولی خوب من یک فینال کوپا دل ری را نیز برابر رئال پیروز شدم. در هر صورت فوتبال همین است و حالا با راموس هم تیمی هستم و باهم برای کسب لیگ قهرمانان تلاش خواهیم کرد. رئال در 5 سال اخیر 4 بار فاتح این جام شده و انگیزه کافی برای تکرار این موفقیت ها وجود دارد.»

 

خریدهای جدید:« در رئال بازیکنان بزرگی حضور دارند و تیم به اندازه کافی قدرتمند است. قرار نیست هر سال تغییرات زیادی شاهد باشیم اما این برعهده مدیران باشگاه است.»

احمد توکلی: بانک مرکزی 62 تن طلا را حراج کرد


احمد توکلی با اشاره به ماجرای ضرر 320 میلیاردی وزارت راه به سیستم مالیاتی کشور، گفت: متأسفانه برخی رسانه‌ها از وزیر دفاع می‌کنند در حالی که شفاف‌سازی در این‌باره به نفع مردم بود.
احمد توکلی: بانک مرکزی 62 تن طلا را حراج کرد
به گزارش افکارنیوز،

احمد توکلی، رئیس هیئت‌مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت با حضور در برنامه «انعکاس» در پاسخ به سؤال رادیو گفتگو در رابطه با نقش رسانه‌ها در مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار کرد: در اقتصاد تعریفی داریم که می‌گوید اگر بازار شیشه‌ای باشد و همه افراد از اطلاعات لازم برخوردار باشند، بازار به نقطه کارا می‌رسد.»

وی این روند را موجب از میان رفتن اغوا و فریب در بازار دانست و افزود: «برای زندگی در نظام مردم‌سالار رفتار سیاست‌مداران باید به‌روشنی تبیین شود و مردم ضمن دریافت قدرت [انتخاب]، افراد بهتری را برای تصدی‌گری انتخاب کنند.»

توکلی اولین قدم در شفاف‌سازی را آگاهی از وقوع منکرات [اقتصادی]در کشور دانست و ادامه داد: «در این میان نقش رسانه‌ها تعیین‌کننده است و رسانه زمانی بر این مهم فائق می‌آید که آزاد و مستقل باشد!»

این نماینده اسبق مجلس در ادامه گفتگو با رادیو گفتگو، دادن اطلاعات صحیح را در شیشه‌ای شدن فضای رسانه‌ای کشور مهم عنوان و تصریح کرد: «اطلاعات نادرست بازار سیاست را تیره‌وتار می‌کند و اگر رسانه ابزاردست افراد فاسد باشد، [تأثیر منفی خواهد گذاشت].»

توکلی با ابراز تأسف از اینکه رسانه‌ها در کشورمان مدافع منافع گروه‌های خاصی هستند و گاه با دروغ اهداف خود را پیش می‌برند، گفت: «به‌عنوان‌مثال وزارت راه و شهرسازی باید سامانه‌ای برای خانه‌های خالی طراحی می‌کرد و فقط در سال اول 320 میلیارد تومان به سیستم مالیاتی کشور ضرر زد؛ اما می‌بینیم برخی رسانه‌ها از وزیر راه دفاع کردند!»

رئیس هیئت‌مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در رابطه با اقدامات این سازمان در رابطه با پول ملی اظهار کرد: «بانک ملی درحالی‌که می‌داند 14 مرداد تحریم‌ها تشدید می‌شود و از طریق مجرای سامانه‌ای قادر به تجارت طلا و دلار نخواهیم بود، 20 میلیارد دلار و 62 تن طلا را حراج کرد.»

توکلی با بیان اینکه اسامی آن‌هایی که ارز دریافت کرده‌اند باید روی صفحه مانیتور بانک مرکزی درج شود، تأکید کرد: «در این صورت 80 میلیون ناظر در بالاترین سطح [از قضایای ارز و سکه اطلاع می‌یابند]، ولی بانک مرکزی از این کار امتناع کرد.»

وی افزود: «برخی رسانه‌ها این شفافیت را تقویت و برخی رسانه‌ها از بانک مرکزی دفاع کردند؛ چراکه بانک مرکزی در نشست‌ها به [برخی]خبرنگاران سکه هدیه می‌دهد و مسافرت‌های خارجی هم برای آن‌ها ایجاد می‌کند!»

حمایت از آرمان‌های فلسطین در صحرای عرفات


مسلمانان در مراسم صحرای عرفات با انتقاد از متحد نبودن کشورهای عربی از آرمان‌های فلسطین حمایت کردند.
حمایت از آرمان‌های فلسطین در صحرای عرفات
به گزارش افکارنیوز،

مسلمانان در مراسم صحرای عرفات با انتقاد از متحد نبودن کشور‌های عربی از آرمان‌های فلسطین حمایت کردند.

 زائران حج در صحرای عرفات اعلام کردند آمریکا از آن جهت جرات کرد سفارتش را به قدس اشغالی منتقل کند که عرب‌ها متحد نیستند.  

یکی از زائران عرب گفت: اگر عرب‌ها متحد بودند آمریکا جرأت نمی‌کرد سفارت خود را به قدس منتقل کند. انشاالله اگر عرب‌ها متحد شوند به نفع اسلام و مسلمین است. موضوع اول ما مسلمانان فلسطین است.

 یکی دیگر از زائران گفت: ما هر روز برای مردم فلسطین دعا می‌کنیم. می‌دانیم آن‌ها در مشقت زیادی بسر می‌برند. همواره از آن‌ها حمایت می‌کنیم. محصولات آن‌ها را می‌خریم. دیدن آنچه که در فلسطین در حال وقوع است، غمناک است.

زائری دیگر درباره تصمیم آمریکا در انتقال سفارتش به قدس اشغالی گفت: معتقدیم مسلمانان در هر جایی از جهان بدون توجه به این که آمریکا بخواهد سفارت خود را به جایی انتقال دهد یا خیر، از فلسطینی‌ها حمایت کنند. ما به همین جهت در حج هستیم. برای برادران و خواهران در سراسر جهان در هر جایی دعا می‌کنیم تا در امنیت باشند. خداوند به ما کمک کند.

غیبت قدوس برابر گوتبورگ


ستاره ایرانی تیم فوتبال اوسترشوند در ترکیب اصلی این تیم برابر گوتبورگ جایی ندارد.
غیبت قدوس برابر گوتبورگ
به گزارش افکارنیوز،

از هفته هیجدم لیگ آلسونسکان سوئد تیم اوسترشوند که سامان قدوس بازیکن تیم ملی کشورمان را در اختیار دارد،از ساعت 21:30 مهمان تیم گوتبورگ است.

بنا بر اعلام رسانه های سوئدی حواشی ایجاد شده پیرامون سامان قدوس بر سر انتقال به یک تیم خارجی باعث شده تا سرمربی اوسترشوند از ستاره تیمش در این دیدار استفاده نکند.

قدوس در بازی هفته گذشته برابر کالمار نیز نیمکت نشین بود و در 15 دقیقه پایانی وارد زمین شد و با یک گل و یک پاس گل، پیروزی 2-0 تیمش را رقم زد.

این بازیکن 24 ساله در این فصل 9 گل به ثمر رسانده و 4 پاس گل نیز داده است.

اوسترشوند در حال حاضر با 17 بازی و 33 امتیاز در رتبه چهارم و گوتبورگ نیز در رتبه 11 جدول رده بندی لیگ سوئد قرار دارند. چندی پیش در پی سفر قدوس به اسپانیا و دیدار او از باشگاه هوئسکا، خبرهایی مبنی بر امضای قرارداد بین دو طرف منتشر شد اما رئیس باشگاه اوسترشوند اعلام کرد مخالف حضور سامان در این تیم اسپانیایی است و او هیچ قراردادی با هوئسکا امضا نکرده است.

سپس پیشنهاد رن فرانسه مطرح شد که مورد موافقت سران اوسترشوند قرار گرفت اما مقامات هوئسکا با ادعای این که قدوس با آنها قرارداد امضا کرده مانع این انتقال شدند تا وضعیت قدوس همچنان مبهم بماند.

ترامپ وارد بازی خطرناک تحریم‌ها شده است


یک روزنامه آلمانی در گزارشی ضمن پرداختن به سیاست‌های رئیس‌جمهور آمریکا در اعمال سیاست‌های تحریمی علیه برخی کشور‌ها از جمله ایران نوشت که این اقدام نوعی بازی خطرناک است که نتایج آن نامعلوم است.
ترامپ وارد بازی خطرناک تحریم‌ها شده است
به گزارش افکارنیوز،

آمریکا تدابیر تنبیهی سختی را در قالب تحریم‌ها به عنوان ابزاری علیه چین، ترکیه و ایران به کار برده است. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا وارد بازی خطرناکی شده است که نتایج نامعلومی دارد.

روزنامه آلمانی ولت در گزارشی به سیاست‌هایی که دولت آمریکا در برابر ایران و برخی کشور‌ها در پیش گرفته پرداخته و نوشته است: «تحریم‌ها نه جنگ محسوب می‌شوند و نه صلح بلکه ملغمه‌ای از هر دو هستند. به همین دلیل باید این رویکرد در سیاست جهانی با احتیاط و احترام به سیاست‌های جهانی به کار گرفته شوند. آن‌ها در نخستین نگاه به نظر خونبار و سخت نیستند و هزینه چندانی ندارند، اما در همین آغاز هم می‌توان پیامد‌های آن را متصور شد.»

در ادامه آمده است: «کسی که به تحریم روی می‌آورد نباید پیامد‌های ناخواسته آن را فراموش کند. در مورد تحریم‌ها می‌توان به این حرف «مولتکه» ژنرال آلمانی در ارتش پروس (یکی از بزرگترین استراتژیست‌های قرن 19 اروپا) اشاره کرد که گفت: «هر راهبردی فقط یک بار در ارتباط با دشمن کارایی دارد و پس از آن فقط یک سیستم کمکی است.» اخباری که روز‌ها و هفته‌های گذشته از ایران و ترکیه رسیده است، نشان می‌دهند که تحریم‌ها خطرناک هستند و عواقب آن‌ها به ندرت قابل پیش‌بینی هستند.»

این روزنامه آلمانی در ادامه می‌افزاید که نمی‌توان موضع دونالد ترامپ را در محکوم کردن پروتکلی که «باراک اوباما» خلف وی امضا کرد و میان پنج قدرت شورای امنیت سازمان ملل متحد و آلمان با ایران نهایی شد را تکرار کرد. آمریکا به عنوان یک ابرقدرت، تحریم‌ها را بدون توازن و تعادل پیگیری می‌کند و این یعنی اینکه در بیشتر موارد (این تحریم‌ها) مفهوم و هدفی ندارند و هزینه‌های میان مدت و بلند مدت آن‌ها هم برآورد نشده است. همچنین با در نظر گرفتن دفاع از هم پیمانان و منافع قانونی آن‌ها همانطور که پیشتر در مواقعی خاص مقامات پیشین آمریکا انجام می‌دادند و یا حتی هشدار دادن به کشور‌های دوست، بخشی از سبک رهبری تخریب‌گر ترامپ و آنچه او توئیت می‌کند، را نمی‌توان توجیه کرد.

ولت با این حال نوشت که ترامپ درباره اینکه توافق با ایران با وجود محدودیت 15 ساله (بر برنامه هسته‌ای) و نیز منع توسعه موشک‌هایی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای ضعف‌هایی دارد، اشتباه نمی‌کند چرا که این توافق نمی‌تواند هژمونی حکومت ایران در منطقه را به صورت کامل از بین ببرد... با این حال نتیجه مذاکره خطر تشدید بحران در خاورمیانه را کاهش داده و جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را گرفته است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که تحریم‌ها و شرایطی که نزدیک به جنگ بود، بخشی از مذاکرات بودند و تحریم‌های ایران هم اثری فراتر از هر نوشته‌ای در این مورد داشت با این حال حتی در آن شرایط هم هر گونه رویارویی با ایران خطرناک بود، اما اگر ترامپ در پی یک توافق دیگر است که در آن تحریم‌های شدیدتری علیه ایران اعمال شود و یا یک عملیات نظامی را مد نظر دارد خود را در معرض خطرات نامحدود قرار داده است که غیرقابل پیش‌بینی هستند.

این روزنامه اینطور نتیجه‌گیری کرد که هر کسی که بر اعمال تحریم‌ها اصرار دارد باید این را بداند که وارد بازی می‌شود که نتایج نامطلوبی دارد. (اعمال تحریم‌ها) وضعیتی شبیه به (درگیر شدن در) جنگ خواهد بود. وارد شدن به چنین روندی آسانتر از خارج شدن از آن است ضمن اینکه مشخص نیست که چه پیامد‌هایی دارد.

اتفاقی بی سابقه در خطبه‌های روز عرفه


«عبد العزیز بن عبد الله آل الشیخ» مفتی اعظم عربستان سعودی پس از 35 سال بدون ذکر علتی از خواندن خطبه روز عرفه خودداری کرد.
اتفاقی بی سابقه در خطبه‌های روز عرفه
به گزارش افکارنیوز،

«عبد العزیز بن عبد الله آل الشیخ» مفتی اعظم 75 ساله عربستان پس از 35 سال از قرائت خطبه روز عرفه بدون ذکر دلیلی، عذرخواهی کرده و فرد دیگری خطبه را به جا آورده است.

خطبه روز عرفه یک روز پیش از حرکت حجاج به سمت صحرای عرفه در مسجد بزرگ «نَمِره» در جمع ده‌ها هزار تن از حجاج خوانده می‌شود.

آل شیخ از سال 1402 قمری خطبه‌های روز عرفه را خوانده است، اما امسال فردی به نام «حسین بن عبدالعزیز آل شیخ» به جای او خطبه خواند و در انتهای خطبه خود به تفصیل به تمجید و دعای پادشاه و، ولی عهد سعودی پرداخت.

او در پایان خطبه خود، از خدا خواست تا به «محمد بن سلمان» برکت داده و او را یاری کند و سبب خیر امت اسلامی قرار دهد.

در این میان، تغییرات گسترده‌ای نیز در برنامه نهاد «هیأت امر به معروف و نهی از منکر» به عنوان بازوی اجرایی وهابیت در عربستان رخ داده و این نهاد از گشت‌زنی در حرمین شرفین مکه و مدینه و اقدامات خشونت‌آمیز و دستگیری‌ها منع شده است. اعضای این نهاد دینی وهابی صرفا می‌توانند در دفاتر خود نشسته و بعضا تذکر زبانی دهند یا بروشور‌های دینی و تبلیغاتی میان حجاج پخش کنند.

ولی عهد جوان سعودی در فرودین ماه گذشته در مصاحبه با نشریه آتلانتیک در پاسخ به سؤال مجری در خصوص اینکه «وهابیت چیست؟»؛ گفته بود: «وهابیتی وجود ندارد. ما معتقد نیستیم که وهابیت در عربستان وجود دارد. آن‌چه به آن معتقدیم این است که در عربستان سنی و شیعه داریم».

 

>