برنامه سازمان بنادر برای بی اثر کردن تحریم ها


معاون وزیر راه و شهرسازی برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی برای مقابله با تحریم های آمریکا را تشریح کرد.
برنامه سازمان بنادر برای بی اثر کردن تحریم ها
به گزارش افکارنیوز،

محمد راستاد اظهار کرد: یکی از اهداف مهم و راهبردی سازمان بنادر ارائه  خدمات بهینه و مناسب به صاحبان کالا، تجار و فعالان اقتصادی است، به نحوی که هزینه تمام شده ناشی از فعالیت در بنادر تجاری کشور به حداقل برسد.

وی افزود: با کاهش هزینه های بندری، رقابت پذیری در بنادر کشور برای فعالان اقتصادی به افزایش قابل توجهی خواهدیافت.

وی با اشاره به محدودیت های ناشی از تحریم های یک جانبه در آینده تصریح کرد: این محدودیت ها هر چند ممکن است نگرانی‌هایی یجاد کرده باشد، اما تلاش و پیگیری سازمان بنادر بر این است که آثار احتمالی ناشی از آن را به حداقل برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: با برگزاری نشست های مشترک و دیدار چهره به چهره با فعالان بخش خصوصی و تشکل های صنفی تلاش خواهیم کرد مکانیزم هایی را طراحی کنیم که هم بخش صادرات کشور تقویت شود و هم برای واردات مشکلی ایجاد نشود.

راستاد گفت: با شکل گیری شهر لجستیکی در اراضی پسکرانه بندر شهید رجایی هم شاهد تبدیل این دروازه اقتصادی کشور به بندر نسل سوم و حتی نسل چهارم خواهیم بود و هم فعالیت های تولیدی، صادرات مجدد و ارزش افزوده در بزرگترین بندر تجاری کشور افزایش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از مدیران بنادر خواست تا برای بهبود مستمر خدمات و رفع دغدغه های صاحبان کالا و فعالان اقتصادی، با تشکل های صنفی آنها، تعامل و ارتباط نزدیکتری داشته باشند.

 

وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد


وزیر خارجه آمریکا از تشکیل گروه اقدام ایران متشکل از کارشناسان زبده بخش‌های مختلف دولت آمریکا برای اجرای سیاست‌های مقابله با ایران خبر داد.
وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد
به گزارش افکارنیوز،

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا ضمن اعلام رسمی خبر تشکیل «گروه اقدام ایران»، اتهامات همیشگی آمریکایی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را بازگو کرد.

پامپئو ابتدا به تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران پرداخت و مدعی شد که این تحریم‌ها برای توقف حمایت ایران از تروریسم اعمال شده است.

وزیر خارجه آمریکا سپس به اعلام آمادگی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کشورش در خصوص آمادگی برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران پرداخت و گفت که «مذاکره منوط به تغییر رفتار رژیم ایران است.»

  • ترامپ: آماده‌ام بدون هیچ پیش‌شرطی با ایرانی‌ها دیدار کنم

مایک پامپئو خبر تشکیل گروه اقدام ایران را هم اعلام کرد و گفت که وظیفه این گروه اقدام، اجرایی کردن استراتژی‌های دولت آمریکا برای تغییر رفتار ایران است. پامپئو گفت: «گروه اقدام ایران، مسئول راهبری، بازبینی و هماهنگی همه جوانب اقدامات مرتبط با ایران در وزارت خارجه خواهد بود و مستقیماً با من کار خواهد کرد.»

این گروه اقدام، از متخصصین سیاست خارجی وزارت خارجه آمریکا و دیگر بخش‌های دولت آمریکا تشکیل شده است.

پامپئو در ادامه گفت که دولت آمریکا متعهد به ایجاد تغییر در رفتار نظام حاکم بر ایران است و این گروه، وطیفه هماهنگی میان بخش‌های مختلف دولت آمریکا برای رسیدن به این هدف را بر دوش خواهد کشید.

وی افزود: «امیدواری ما این است به زودی به توافقی جدید با ایران دست پیدا کنیم اما باید شاهد تغییرات عمده‌ای در رفتارهای ایران هم در داخل و هم در خارج از مرزهای آن باشیم. جهان خواستار آن است که ایران بالاخره روزی مانند یک کشور نرمال عمل کند.»

پس از پامپئو، «برایان هوک» رئیس گروه اقدام ایران در مقابل خبرنگاران حاضر شد.

یکی از آنها پرسید که آیا همزمانی تشکیل گروه اقدام ایران با سالگرد کودتای 28 مرداد علیه مرحوم دکتر مصدق، پیام خاصی دارد؟ هوک گفت: «این فقط یک اتفاق است.»

هوک به پیش‌شرط‌های آمریکا برای روانه کردن ترامپ به اتاق مذاکره با مقامات ایرانی هم پرداخت و گفت که اگر واشنگتن ببیند که ایران در تغییر رفتار خود جدی است، گزینه مذاکره بر روی میز قرار می‌گیرد.

هوک البته افزود که ازسرگیری کامل مبادلات تجاری و روابط سیاسی با ایران، منوط به تغییر کامل رفتار تهران به خصوص در حوزه‌های موشکی، هسته‌ای و نفوذ منطقه‌ای است.

یکی از خبرنگاران به ممنوع شدن مذاکره با آمریکا بر اساس فرمایشات اخیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب پرداخت و گفت که ترامپ با وجود چنین ممنوعیتی، چگونه می‌خواهد با مقامات ایرانی مذاکره کند؟

هوک پاسخ روشنی نداد و گفت: «حالا دیگر مسئولیت بر روی شانه مقام‌های ایرانی است.»

 

صالحی:توپ به پای من خورد و وارد دروازه شد!


بازیکن تیم پارس جنوبی، گفت: آرمین سهرابیان توپ را زد و به پای من برخورد کرد و وارد دروازه شد.
صالحی:توپ به پای من خورد و وارد دروازه شد!
به گزارش افکارنیوز،

دیدار تیم‌های پارس جنوبی و استقلال از ساعت 20:30 در ورزشگاه تختی شهر جم و در حضور نزدیک به 15 هزار تماشاگر برگزار شد که این دیدار در پایان با نتیجه یک بر صفر به سود پارس جنوبی به پایان رسید. 

ابراهیم صالحی بازیکن تیم پارس جنوبی در پایان این دیدار در پاسخ به این سوال که بالاخره گل را به نام چه کسی ثبت کردند گفت: ‌آرمین سهرابیان توپ را زد و به پای من برخورد کرد و وارد دروازه شد. آرمین این موضوع را به داور گفت و داور هم یادداشت کرد. 

پس اگر به پای شما برخورد نمی‌کرد گل نمی‌شد، گفت: فکر کنم اگر توپ به پای من برخورد نمی‌کرد به بیرون می‌رفت چون به پای من خورد توپ مسیرش تغییر کرد و وارد دروازه شد. 

 

شفر: باختیم و چه بهتر که این اتفاق امشب رخ داد نه هفته آینده


سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:ما باختیم، ولی بهتر بود که این اتفاق امشب رخ داد تا هفته آینده، ما باختیم و باید در تمرینات این هفته این شکست را آنالیز کنیم.
شفر: باختیم و چه بهتر که این اتفاق امشب رخ داد نه هفته آینده
به گزارش افکارنیوز،

وینفرد شفر بعد از پایان دیدار تیمش مقابل پارس جنوبی اظهار داشت:در ابتدا به تیم پارس جنوبی بابت کسب 3 امتیاز تبریک می‌گویم.ما در تمرینات و جلسات با بازیکنان صحبت کرده بودیم که حریف پاس بلند می‌دهد و می‌دانستیم گلر، شماره 3 و 4 بیشتر پاس بلند می‌دهند.

* باختیم و چه بهتر که این اتفاق امشب رخ داد نه هفته آینده

سرمربی استقلال تأکید کرد: در صحنه‌ای که گل خوردیم آرمین سهرابیان کمی دیر رسید و باعث شد آن اتفاق بیفتد، ما در نیمه اول خیلی محکم نبودیم و در نیمه دوم نیز شانس‌های زیادی برای زدن گل داشتیم، اما از آنها استفاده ای نکردیم، ما در نیمه دوم خوب کار کردیم ولی باختیم. استقلال باید تیم ساختن را یاد بگیرد و این موضوع در تیم ما هنوز کامل نشده است. بازیکن خارجی ما در ادامه به تیم اضافه شد ولی مشکلاتی وجود داشت. در چند صحنه تبریزی می‌خواست به مهاجمان کناری پاس بدهد، ولی مهاجمین با او حرکت نمی‌کردند، اینها چیزهایی است که ما باید در تمرینات یاد بگیریم. این اتفاق امشب افتاد و ما باختیم، ولی بهتر بود که این اتفاق امشب رخ داد تا هفته آینده، ما باختیم و باید در تمرینات این هفته این شکست را آنالیز کنیم. 

*حسینی برای رسیدن به جایگاهش باید بجنگد

وی ادامه داد: در نیمه اول تبریزی برای گلزنی نیاز داشت که توپ بگیرد و ما برای این کار آذری را به زمین آوردیم، اما او نتوانست توپ‌های زیادی به مهاجم تیم ما برساند. خوب است که این اتفاق الان افتاد و در هفته‌های آینده اینگونه نشد. حسینی در هفته اول هم مصدوم بود و رحمتی در این مدت عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و حالا حسینی باید برای رسیدن به جایگاه خود بجنگد.

* کریمی و غفوری فرصت‌های خوبی داشتند که از دست رفت

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: امروز فرشید باقری به دلیل مشکل خانوادگی که برایش پیش آمد نتوانست برای ما بازی کند و ما مجبور بودیم تغییراتی در ترکیب ایجاد کنیم. گرو هم مصدومیتی داشت و نمی‌توانست به میدان برود.

شفر افزود: در بازی پرسپولیس هم 40-50 هزار تماشاگر می‌آید و نباید مشکلی با این موضوع داشته باشیم. به هر حال حضور تماشاگران خیلی مهم است، اما باید بدانیم که فوتبال برای لذت بردن است، نه خشونت. ما فرصت‌های زیادی برای گلزنی داشتیم؛ کریمی و غفوری فرصت‌های خوبی داشتند که از دست رفت.

* بازی دادن گرو ریسک بزرگی بود

وی در مورد اینکه گفته می‌شود تعویض‌هایش دیر انجام شد گفت: من در شروع نیمه دوم دو تعویض انجام دادم و می‌خواستم تعویض سوم را هم انجام دهم که با پزشک تیم برای حضور گرو مشورت کردم. پزشک تیم به من گفت که اگر گرو امروز بازی کند ریسک بالایی دارد و ممکن است چند هفته مسابقات را از دست بدهد. ما در نیمه اول سرعت بالایی نداشتیم، اما در نیمه دوم کمی بهتر بودیم و توانستیم توپ را به چرخش دربیاوریم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درمورد شرایط داوری در این مسابقه خاطرنشان کرد: به نظرم داوری خوب بود و مشکلی نداشت.

* از اینکه بازیکنانم به حریف فرصت پاس بلند دادند ناراحت بودم

به گزارش فارس، در ادامه یکی از خبرنگاران خطاب به شفر گفت:‌ شما با زبان آلمانی به داور اعتراض می‌کردید که وی پاسخ داد: مگر شما زبان آلمانی را بلد هستید؟ من با این زبان با بازیکنانم صحبت می‌کردم و اگر ناراحتی در چهره‌ام دیدید به این خاطر بود که بازیکنانم اجازه می‌دادند آنها پاس بلند بدهند. 

* شاید باید خبرنگاران را آنالیز کنم

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که سال گذشته هم این تیم با هدایت منصوریان بازی را به حریف واگذار کردو وارد چالش شد گفت: چرا باید من باید به این موضوع فکر کنم و شاید باید شما خبرنگاران را آنالیز کنیم. چیزی که در گذشته بود برای من ملاک نیست و من به حال حاضر فکر می کنم. 

* فقط سه بازیکن درون زمین ما در اردوی ترکیه حضور داشتند

وی تأکید کرد: باز هم تأکید می‌کنم چون مرتب به بازیکنان می‌گفتم که اجازه ندهید پاس بلند بدهند و آنها روی این موضوع دقت نمی‌کردند، من ناراحت می‌شدم، به بچه‌های تیم گفتم وقتی آنها پاس پنجاه متری می‌دهند به مشکل می‌خوریم و امروز هم در پست هافبک یار کم داشتیم ولی در نیمه دوم توانستیم ساماندهی بهتری داشته باشیم. ما فردا و پس‌فردا بازی را آنالیز می‌کنیم و همه بازیکنان تیم باید بدانند در کجا ضعف داشته‌اند. یکی از بزرگترین مشکلاتی که ما داریم این است که فقط سه بازیکن درون زمین ما در اردوی ترکیه حضور داشتند. 

او در پاسخ به این سوال که آیا با وجود تغییرات، نگران بازی با السد نیستید، عنوان کرد: گذشته برای ما مهم نیست و آینده و امروز تیم مهم است. امروز ما طارق را بازی دادیم و باید جایگاه مناسبی برای او تعریف کنیم. او دو روز تمرین کرده بود اما خوب عمل کرد.

* آیا در جم هتل وجود دارد؟ 

مربی استقلال در پایان صحبت هایش در خصوص حضورش در شهر جم گفت: من خیلی خوشحال هستم که در اینجا حضور دارم، ولی هتل ما بسیار دور است و نمی‌دانم آیا اینجا هتل وجود دارد یا خیر؟ من نمی‌دانم آیا شما اینجا هتل دارید یا خیر و ببخشید اگر این سؤال را می‌پرسم. 

مسئولان باشگاه استقلال روز گذشته از اینکه در شهر جم به آنها هتل داده نشده و آنها در عسلویه مستقر شده بودند، ناراحت بوده و به این موضوع واکنش نشان دادند. 

 

سنای آمریکا در جنگ ترامپ و رسانه‌ها، طرف رسانه‌ها را گرفت


سنای آمریکا در نبرد ترامپ و رسانه‌هایی منتقد وی که به انتشار اخبار جعلی متهم هستند، طرف رسانه‌ها را گرفت و برای اثبات موضع خود، با اجماع به یک قطعنامه غیرالزام‌آور رأی داد.
سنای آمریکا در جنگ ترامپ و رسانه‌ها، طرف رسانه‌ها را گرفت
به گزارش افکارنیوز،

در ادامه انتقاد از سیاست‌های خصمانه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در برابر رسانه‌های منتقد، سنای آمریکا هم با رأیی قاطع به یک قطعنامه، از آزادی مطبوعات دفاع کرد.

بیش از 300 روزنامه آمریکایی روز پنجشنبه برای مقابله با حملات متعدد رئیس‌جمهور این کشور به آزادی رسانه‌ها، سرمقاله‌هایی را درباره این موضوع منتشر کردند.

این فراخوان ابتدا با پیشنهاد روزنامه «بوستون گلوب» آغاز شد و سپس با پیوستن «نیویورک تایمز» و دیگر مطبوعات کوچک و بزرگ، گسترش پیدا کرد. هدف این سرمقاله‌ها، خنثی‌سازی توصیف ترامپ از برخی سازمان‌های رسانه‌ای به عنوان دشمن مردم آمریکا، است.

ترامپ در واکنش به انتقاد رسانه‌ها از سیاست رسانه‌ای خود، رو به رسانه آورد و با استفاده از صفحه شخصی خود در توئیتر، مطبوعات آمریکایی را به انتشار «اخبار جعلی» با سوء استفاده از آزادی‌های موجود متهم کرد.

حالا سنا به میدان آمده و قطعنامه‌ای غیرالزام‌آور که مشترکاً توسط سناتور «برایان شاتز» و سناتور «چارلز شومر» تدوین شده بود را، با اجماع به تصویب رساند.

در این قطعنامه نامی از ترامپ آورده نشده، ولی در اشاره‌ای جالب به یکی از مواضع ضدرسانه‌ای ترامپ، گفته شده که «رسانه‌ها دشمن مردم نیستند.» ترامپ گفته بود «رسانه‌ها دشمن مردم هستند.»

در قطعنامه سنا همچنین بر «نقش غیرقابل‌انکار رسانه‌های آزاد» تأکید شده و از حمله به رسانه‌ها بعنوان «اقدامی نظام‌مند در مسیر کاهش اعتبار رسانه‌ها و حمله به اصول مردم‌سالاری» یاد شده است.

 

بدل ولیعهد سعودی هم پیدا شد


اخیرا کلیپی از یک فرد معلول (ناشنوا) در شبکه‌های اجتماعی در عربستان منتشر شده که بیشتر از دیگر افراد با محمد بن سلمان شباهت دارد و از او به عنوان بدل ولیعهد سعودی نام برده اند.
بدل ولیعهد سعودی هم پیدا شد
به گزارش افکارنیوز،

>