اعتراف اسطوره استقلال: دوست داشتم شبیه کریم باقری شوم!


کاپیتان سابق استقلال سبک فوتبالی که علی کریمی ارائه می‌داد را مورد ستایش قرار می‌دهد و دریبل‌های او را هم‌سطح مارادونا و مسی می‌داند همچنین گفت دوست داشت شبیه کریم باقری باشد.
اعتراف اسطوره استقلال: دوست داشتم شبیه کریم باقری شوم!
به گزارش افکارنیوز،

مجتبی جباری در جدیدترین مصاحبه خود با برنامه فوتبالیسم شبکه سه راجع به شروع کارش در این رشته ورزشی اظهار کرد:

من خیلی زود وارد فوتبال شدم؛ منزل ما نزدیک به استادیوم راه‌آهن بود که همین مسئله موجب شد تا از سن 6 سالگی به مدرسه فوتبال آنجا بروم.

او ادامه داد:

بیشتر انگیزه من تشویق اطرافیان بود؛ آن زمانی که فکر می‌کردم در طول یک تمرین تا چه اندازه می‌توانم به توپ ضربه بزنم و همچنین با اینکه جثه من کوچک بود ولی دیگران خیلی از من تعریف می‌کردند و همیشه دوست داشتم این تعریف‌ها را بشنوم.

مجتبی جباری کاپیتان سابق استقلال اضافه کرد:

در ادامه عاشق یک سری بازیکنان و طرفدار تیم‌ها شدم؛ بازی کریم باقری را خیلی دوست داشتم و می‌خواستم بازیکنی شبیه او شوم؛ کامل و بی‌نقص بودن، رفتار و … باقری برای من الگو بود و در ادامه نیز بازی علی کریمی را خیلی دوست داشتم.

مجتبی جباری در ستایش از بازی علی کریمی عنوان کرد:

سبک فوتبال با دریبل‌های سولو و حرکت در زمین را علی کریمی بعد از مارادونا و قبل از مسی ارائه می‌داد و از نظر من، علی کریمی به آن چیزهایی که توانایی و لیاقت‌هایش را داشت، نرسید.

مجتبی جباری تصریح کرد:

بازی‌های پله و گلزنی‌های او تا حدودی شبیه رونالدو است ولی مارادونا و مسی کاملا متفاوت هستند؛ فوتبال امروز به سمتی رفته بازیکنانی که به لحاظ دید فوتبال و تاکتیک‌پذیر بودن، توانمند هستند از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند؛ وقتی مسی نبود، از نظر من در بعضی سال‌ها اینیستا یا ژاوی می‌توانستند بهترین بازیکن دنیا لقب بگیرند چون این مدل بازی را دوست داشتم ولی آمار گلزنی کریستیانو رونالدو به او کمک کرده است.

هافبک پیشین تیم ملی ایران ادامه داد:

بازی‌های مارادونا در دو جام جهانی 90 و 94 یادم است چون آن زمان فوتبال بیشتر از تلویزیون پخش می‌شد؛ البته آن زمان دوران اوج 100 درصد او(مارادونا) نبود ولی تعاریفی می‌شنیدیم؛ بعدها هم از طریق اینترنت می‌توانستیم بازی‌های او را پیدا کنیم که جذاب بود؛ با اینکه بحث راجع به پله زیاد بود، شاید به اندازه مارادونا برای دیدن بازی‌های او در اینترنت جستجو نکردم که به چه شکل بود.

مجتبی جباری با بیان اینکه طرفدار بارسلونا و لیونل مسی هستم، گفت:

مسی را خیلی دوست دارم چون یک استعداد نابی است و واقعا حرکاتی که انجام می‌دهد، حتی در ذهن بیشتر فوتبالیست‌ها نمی‌آید و امکان پذیر نیست؛ من سخت می‌توانم تصور کنم با تمرین کردن به این کیفیت و سطح از فوتبال برسم.

او با اشاره به اینکه مسی غریزه و نبوغ خیلی زیادی دارد، اظهار کرد:

اینکه بتوانید در صدم ثانیه دریبل‌هایی داشته باشید که ابتدا به واکنش مدافع حریف ارتباط پیدا کند و بعد شما بخواهید هر مسیری را تغییر دهید، به سختی امکان پذیر است و البته شبیه این کار را علی کریمی انجام می‌داد؛ مسی صبر می‌کند مدافع کارش را انجام دهد و بعد دریبل بزند و این کار را مسی در مدت زمان کوتاهی انجام می‌دهد.

مجتبی جباری کاپیتان سابق استقلال عنوان کرد:

خیلی دوست داشتم مسی زودتر از بارسلونا برود تا متوجه شوند یک ستاره تا چه اندازه در یک تیم تاثیرگذار است و بارسلون بدون مسی چه می‌شود ولی در آنجا ماند.

مجتبی جباری تصریح کرد:

فکر می‌کنم باشگاه بارسلونا هم کمک کمی به مسی کرد تا به آن جایگاه(بهترین بازیکن جهان) برسد؛ باشگاه بارسلونا، تیمش در نقل و انتقالات را جاه طلبانه نبست؛ کسانی که بیایند و به مسی کمک کنند، تیم استخوان‌داری بسازند که بتواند قهرمان اروپا شود به این تیم اضافه نشدند ولی راجع به رئال مادرید این اتفاق افتاد و مدیریت باشگاه رئال قوی‌تر و با نظم‌تر بود.

او به انتقال رونالدو از رئال مادرید به یوونتوس اشاره کرد و گفت:

این انتقالی که انجام گرفت و کریستیانو رونالدو به یوونتوس رفت، من را خیلی به او علاقه‌مند کرد؛ واقعا طرفدار او شدم.

مجتبی جباری راجع به این تصمیم رونالدو ابراز کرد:

شما همه چیز دارید، در کشوری که زبان آنها را می‌دانید و به قله افتخارات رسیدید ولی چرا در آنجا(رئال مادرید) نمی‌مانید تا استراحت کنید و لذت‌اش را ببرید، اما به نظرم وقتی این تغییر و درگیری را قبول می‌کنید، قابل احترام می‌شوید؛ وقتی به جای دیگری می‌روید، نشان می‌دهید فوتبال با ستاره‌هایش معنی پیدا می‌کند.

هافبک سابق استقلال عنوان کرد:

اتفاقاتی که در فوتبال ایتالیا رخ می‌دهد آنقدر تاثیرگذار است که مثل این می‌ماند تمام باشگاه‌های ایتالیا باید کمک کنند و این پول را در اختیار باشگاه یوونتوس قرار بدهند تا این انتقال صورت بگیرد چون به تمام آنها کمک می‌شود ولی متاسفانه در فوتبال ما با کوچک‌ترین اشتباه و ضعف، ستاره‌ها را نابود می‌کنند؛ ستاره‌هایی که به سختی به چنین جایگاهی رسیدند و حداقل مثل فوتبال اروپا نیست که با نظارت جدی بتوانند به جایگاهی برسند.

مجتبی جباری یادآور شد:

وقتی با مربی و خانواده خوب هستید، همه چیز دست به دست هم می‌دهد تا فوتبالیست به قله برسد ولی چرا یک سری رسانه‌ها سعی می‌کنند آن ستاره را نابود کنند؟

 

صنعت نفت آبادان 2 - 2 استقلال خوزستان


تیم های فوتبال صنعت نفت آبادان و استقلال خوزستان امشب از ساعت 20 و 30 دقیقه در یکی از دربی های جنوب کشور به مصاف یکدیگر رفتند.
صنعت نفت آبادان 2 - 2 استقلال خوزستان
به گزارش افکارنیوز،

تیم های فوتبال صنعت نفت آبادان و استقلال خوزستان امشب از ساعت 20 و 30 دقیقه در یکی از دربی های جنوب کشور به مصاف یکدیگر رفتند. دو تیم در حالی به میدان آمدند که هر کدام از 3 دیدار قبلی خود تنها به 2 امتیاز دست یافته بودند. 

ترکیب دو تیم 

صنعت نفت آبادان:شهاب گردان، حسین بغلانی، وفا هخامنش، حسین ساکی، سیروان قربانی، اکبر ایمانی، مصطفی احمدی، کرار جاسم، کارلوس سوارز، بهنام برزای و حامد پاکدل

استقلال خوزستان:حسین پورحمیدی، احمد آل نعمه، مصطفی کیانی، وحید حمدی نژاد، مهردار پورابوالقاسم، محمد شریفی، وحید نامداری، میثم کریمی، میثم شاه مکوندزاده، وحید خشتان و رضا درویشی

گزاش لحظه به لحظه 

 • دقیقه 18: کرار جاسم در صحنه ای معتقد بود که باید برای او خطای پنالتی اعلام می شد.

 • دقیقه26:وحید نامداری موفق شد گل نخست استقلال خوزستان را به ثمر برساند.

 • دقیقه 27: سوارز، بازیکن پرتغالی صنعت نفت پشت محوطه استقلال یک موقعیت خوب را از دست داد.

 • دقیقه 41:  ضربه سر وفا هخامنش از بالای دروازه به بیرون رفت.

 • دقیقه 48: ضربه محکم طالب ریکانی از پشت محوطه جریمه، در اختیار حسین پورحمیدی قرار گرفت.

 • دقیقه 51: بازیکنان صنعت به شدت اعتقاد به پنالتی داشتند اما اعتراض های آنها تاثیری روی نظر داور نداشت.

 • دقیقه 57: ضربه رضا درویشی  از بالای دروازه به بیرون رفت.

 • دقیقه 61: میلاد جهانی یک موقعیت خوب را از دست داد. 

 • دقیقه62:میلاد جهانی موفق شد دروازه استقلال خوزستان را باز کند.

 • دقیقه 64: یک موقعیت خطرناک برای صنعت نفت آبادان از دست رفت. 

 • دقیقه66: وحید خشتان موفق شد گل دوم خودش و استقلال خوزستان را به ثمر برساند.

 • دقیقه74: کرار جاسم موفق شد گل تساوی بازی را به ثمر برساند. 

 • دقیقه 87: ضربه میلاد جهانی واکنش پورحمیدی را در پی داشت.

 

تمرین بازیکنان استقلال تعطیل شد


پس از بازی روز گذشته استقلال در جم ،شاگردان شفر امروز راهی تهران شدند وطبق صلاحدید سرمربی آلمانی خود تمرین نکردند.
تمرین بازیکنان استقلال تعطیل شد
به گزارش افکارنیوز،

پس از بازی روز گذشته استقلال در جم ،شاگردان شفر امروز راهى تهران شدند وطبق صلاحدید سرمربی آلمانی خود تمرین نکردند. 

تمرین ویژه براى خارجى هاى آبى پوش

با توجه به جذب الحاجى گرو ،نیومایر و همام طارق بر همین اساس قرار است تمرینات ویژه براى خارجى ها در نظر گرفته شود تا آنها بتوانند در دقایق بیشترى تیم را همراهى کنند.

همام و نیومایر براى آمادگى بیشتر به تمرینات ویژه اى نیاز دارند که طبق درخواست شفر باید فیلیپ مربى بدنساز براى آنها تمرینات خاصى را در نظر بگیرد.

حسینى از کاروان استقلال جدا شد

با توجه به تعطیلى تمرین استقلالى ها ،حسینى دروازه بان جوان استقلال از شهر جم راهى شیراز شده و قرار است وى از فردا به تمرینات اضافه شود.

عذر خواهى قائدى بابت مدل موهایش

مهدى قائدى بازیکن تیم فوتبال استقلال که در حال حاضر در بازى هاى تیم امید ایران به میدان مى رود بابت مدل موى جدید خود از همه هواداران عذر خواهى کرد قائدى در اردوى تیم امید با مدل موهاى جدید خود باعث چالش جدید شده بود که در همین راستا وى با انتشار پیامى عذر خواهى خود را بابت این موضوع مطرح کرد.

تعطیلى تمرین بازیکنان استقلال/عذر خواهى قائدى بابت مدل موهایش

 

خوزستان خنک می شود


سرپرست اداره‌کل هواشناسی استان خوزستان گفت: در امروز افزایش دما و از فردا تا دو روز آینده به علت تضعیف جنب حاره 2 تا 3 درجه‌ای کاهش دما مورد انتظار است.
خوزستان خنک می شود
به گزارش افکارنیوز،

 محمد سبزه‌زاری در زمینه آخرین وضعیت جوی استان خوزستان اظهار داشت: برای امروز وزش باد قابل ملاحظه در نیمه غربی و بعضا مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: از امروز افزایش دما و از فردا تا دو روز آینده به علت تضعیف جنب حاره 2 تا 3 درجه‌ای کاهش دما مورد انتظار است؛ شمال خلیج فارس هم در امروز و فردا مواجه پیش‌بینی می‌شود.

سرپرست اداره‌کل هواشناسی استان خوزستانبیان کرد: در شبانه‌روز گذشته دزفول با 25.1 درجه سانتی‌گراد و شوش با 48.7 درجه سانتی‌گراد به‌ ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان بوده‌اند و نوسانات دمای هوای اهواز بین 31 و 47 درجه سانتی‌گراد بوده است.

 

حدادعادل درگذشت عزت سینمای ایران را تسلیت گفت


غلامعلی حدادعادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی درگذشت هنرمند پیشکسوت استاد عزت الله انتظامی را تسلیت گفت.
حدادعادل درگذشت عزت سینمای ایران را تسلیت گفت
به گزارش افکارنیوز،

 غلامعلی حدادعادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی درگذشت هنرمند پیشکسوت استاد عزت الله انتظامی را تسلیت گفت که متن پیام وی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

درگذشت استاد عزت الله انتظامی هنرمند پیشکسوت و توانای عرصه هنر سینما و نمایش کشور را تسلیت می گویم، یکی از امتیازات این بازیگر ارجمند این بود که پس از انقلاب نیز با حضور فعال در هنر عشق و علاقه خود را به ایران به اثبات رساند.

برای او از خداوند آرامش روح طلب می کنم و برای فرزند هنرمندش مجید انتظامی صبر و شکیبایی آرزومندم.

 

درگیری شدید میان بازیکنان رئال مادرید


بعد از شکست رئال مادرید در سوپر کاپ اروپا بازیکنان این تیم به دلیل عملکرد ضعیف ستاره ولزی با او درگیر شدند.
درگیری شدید میان بازیکنان رئال مادرید
به گزارش افکارنیوز،

رئال مادرید در اولین فینال بدون رونالدو، در سوپر کاپ اروپا مغلوب اتلتیکو مادرید شد تا این موضوع موجب انتقاد شدیدی از سوی هواداران این تیم شود و نگرانی ها را درباره آینده  این تیم دو چندان کند اما این شکست به اینجا ختم نشد و دقایقی پیش این خبر از نزدیکان باشگاه رئال مادرید منتشر شد که درگیری شدیدی میان ایسکو و بیل اتفاق افتاده است.

 

گرت بیل

گرت بیل

موضوع این است که پیش از رویارویی با اتلتیکو مادرید لوپتگی در میان بازیکنان به تمجید از بیل پرداخته است و او را ستاره اول کهکشانی ها خطاب قرار داده است و به دیگر بازیکنان گفته است که بیل نه تنها جانشین رونالدو خواهد شد بلکه بهتر از او خواهد درخشید. حال که بیل نتوانست تیمش را از شکست نجات بدهد و تنها یک پاس گل در آن بازی داد بازیکنان رئال مادرید در اعتراض به سخنان لوپتگی جلسه ای با پرز تشکیل داده اند و به بحث در این باره پرداخته اند و در این میان ایسکو انتقدات تندی از ستاره ولزی کرده است که باعث تنش میان این دو شده است و بعد از درگیری شدید لفظی هر دو محل باشگاه را ترک کرده اند.

 

کریستیانو رونالدو _ گرت بیل

کریستیانو رونالدو _ گرت بیل

 

 

لازم به ذکر است که سایر بازیکنان رئال مادرید از ایسکو حمایت کرده اند و این هشدار را داده اند که در نبود مهاجمی در سطح رونالدو این تیم ضربه شدیدی خواهد خورد و بیل هیچگاه نمی تواند جانشین خوبی برای فوق ستاره پرتغالی باشد. بعد از این موضوع جلسه ای فوق العاده میان لوپتگی و پرز تشکیل شده است که تا این لحظه خبری از این نشست منتشر نشده است و احتمال می رود که بعد از این اتفاقات پرز تصمیم به جذب ستاره های مدنظر لوپتگی بگیرد، ستاره هایی که مدت هاست شایعه حضورشان در رئال مادرید به گوش می رسد اما هیچ اقدامی از سوی رئالی ها مشاهده نشده است و تنها به خرید چند بازیکن جوان بسنده کرده اند.

 

>