اتفاقی که برای اتوبوس پرسپولیس افتاد


در فاصله کمتر از یک ساعت مانده به آغاز دیدار پرسپولیس و استقلال خوزستان، ورزشگاه غدیر اهواز شاهد استقبال کم تماشاگران است.
اتفاقی که برای اتوبوس پرسپولیس افتاد
به گزارش افکارنیوز،

دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و پرسپولیس در چارچوب هفته سوم لیگ برتر، امروز (پنجشنبه) ساعت 20:30 در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار می‌شود. در فاصله کمتر از یک ساعت مانده به آغاز این دیدار تعداد زیادی از سکو‌های ورزشگاه غدیر خالی است و تنها حدود 2500 تماشاگر برای تماشای این دیدار در این ورزشگاه حاضر شده‌اند. تعداد هواداران پرسپولیس تقریبا سه برابر استقلالی‌ها است.

هنگامی که اتوبوس تیم پرسپولیس به ورزشگاه غدیر اهواز وارد شد، هواداران استقلال خوزستان با پرتاب سنگ به سمت اتوبوس این تیم باعث شدند تا پرسپولیسی‌ها از ورزشگاه غدیر خارج شوند و برای امنیت بیشتر از یکی دیگر از درب‌های ورزشگاه وارد شوند. پس از ورود سرخ‌پوشان به ورزشگاه غدیر، برانکو ایوانکوویچ برای بررسی زمین چمن بازی به داخل زمین آمد که در این هنگام هواداران پرسپولیس به شدت سرمربی تیم‌شان را تشویق کردند.

هواداران پرسپولیس برای قدردانی از علیرضا بیرانوند، بنری را به نمایش گذاشتند.

 

نقل قول نجفی از اظهارات ظریف در کمیسیون امنیت مجلس


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به نشست این کمیسیون برای پاسخگویی ظریف به سؤالات نمایندگان، گفت: به گفته وزیر خارجه دارایی‌های بلوکه شده ایران در آمریکا بعد از برجام آزاد شد.
نقل قول نجفی از اظهارات ظریف در کمیسیون امنیت مجلس
به گزارش افکارنیوز،

علی نجفی خوشرودی نماینده مردم بابل و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و با بیان اینکه این جلسه با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه تشکیل شد، اظهار داشت: در نشست مذکور سوالات تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر خارجه مطرح و پاسخ‌های وی شنیده شد.

وی در ادامه با اشاره به سوال جهانبخش محبی نیا نماینده میاندوآب درباره مجموعه اقدامات دیپلماتیک جهت رفع تهدیدات بین المللی و منطقه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: محمدجواد ظریف در پاسخ با اشاره به سه هدف مهم دستگاه دیپلماسی یعنی جلوگیری از احیای اجماع امنیتی علیه جمهوری اسلامی، کمک به توسعه اقتصادی کشور و روابط با همسایگان، برنامه‌ها و اقدامات دستگاه دیپلماسی برای تامین منافع ملی جمهوری اسلامی ایران و مقابله با تهدیدات مختلف را تشریح کرد.

نجفی خوشرودی همچنین گفت: روابط دوستانه با بسیاری از همسایگان، حمایت‌های جدی از بخش خصوصی، طراحی برای کاهش مشکلات در روابط با برخی کشور‌ها و کمک به تحکیم صلح و امنیت در منطقه نیز بخشی از اقدامات و دستاورد‌ها در سیاست خارجی بود که از سوی وزیرامورخارجه مورد اشاره و تاکید قرار گرفت که در نهایت قرار شد نماینده سوال کننده نظر خود در خصوص قانع کننده بودن پاسخ‌های وزیر امور خارجه را اعلام کند.

وی با اشاره به سوال علی ساری نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون درباره دلایل ناکارآمدی استراتژی روابط خارجی بیان داشت: ظریف ضمن تبیین فرآیند تصمیم سازی و تصمیم گیری در سیاست خارجی، اقدامات و برنامه‌های موجود در دستورکار آن وزارت را برشمرد که نماینده سوال کننده از پاسخ‌های وزیر قانع نشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین به سوال فریدون احمدی نماینده زنجان و طارم، درباره شفاف سازی منابع مالی و اموال و دارایی‌های دریافت شده پس از توافق برجام و نحوه مصرف آن‌ها اشاره و بیان کرد: ظریف در پاسخ تصریح کرد وجوهی که آزاد شد دارایی‌های جمهوری اسلامی ایران بود که به دلیل تحریم‌ها در کشور‌های مختلف از سوی آمریکا بلوکه شده و پس از برجام آزاد شد.

وی افزود: دومین سوال احمدی پیرامون پرداخت خسارت عراق به ایران با توجه به محکومیت دولت عراق در سازمان‌های بین المللی بود که ظریف با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همچنان ادعای خسارت از عراق دارد به سوابق و دستاورد‌های ایران در سازمان ملل از جمله معرفی عراق به عنوان آغازگر جنگ علیه ایران را تشریح کرد و در نهایت آقای احمدی از پاسخ‌ها قانع شد.

نجفی خوشرودی همچنین با اشاره به سوال سید احسن علوی نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در خصوص علت ضعف برخی سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و ضرورت انتخاب سفرای کارآمد و اینکه چگونه می‌توانیم یک کشور تحریم ناپذیر باشیم، تصریح کرد: وزیر امور خارجه در پاسخ با اشاره به اینکه این هدف مهمی است و باید کاری کنیم که تحریم ناپذیر باشیم به تشریح دستاورد‌های کشور برای جذب سرمایه گذاری خارجی پس از توافق برجام پرداخت و در عین حال به مسائل و مشکلات در داخل کشور و بوروکراسی شدید در مسیر جذب سرمایه گذاری خارجی و ضرورت تسهیل این روند اشاره کرد و با اشاره به فرآیند انتصاب سفرا تاکید کرد که تقویت سفارتخانه‌ها می‌تواند به تحقق هرچه بهتر اهداف کمک کند؛ در نهایت نماینده سوال کننده از پاسخ‌ها قانع شد.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین به سوال کاظم جلالی نماینده تهران درباره مسأله‌ای به نام اعطای حق شهروندی به مقامات ایران و فرزندان آن‌ها در جریان مذاکرات برجام اشاره کرد و گفت: ظریف با اشاره به فرآیند اداری و قانونی پیچیده و سخت در آمریکا برای اعطای گرین کارت، اساسا چنین چیزی را ممکن ندانست و در مذاکرات هم چنین موضوعی مطرح نشده است که جلالی از پاسخ قانع نشد و ترجیح داد برای تنویر افکار عمومی پاسخ‌های وزیر امور خارجه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی شنیده شود.

وی ادامه داد: همچنین سوال جلال محمودزاده نماینده مهاباد مطرح شد که چرا جلوی سدسازی غیرقانونی توسط دولت ترکیه که مهار آب‌های وارده به ایران را موجب می‌شود، گرفته نمی‌شود که ظریف ضمن تشریح سوابق و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در این خصوص تاکید کرد که وزارت امور خارجه در استیفای حقوق ایران به هیچ وجه کوتاهی نخواهد کرد و اینکه این مسئله در سازمان ملل متحد مطرح شده، اما در نهایت نماینده سوال کننده از پاسخ وزیر قانع نشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان همچنین به سوال حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار درخصوص برجام و اینکه اگر زورتان نرسید، چرا به مجلس گزارش ندادید، اشاره کرد و افزود: ظریف ضمن اشاره به اینکه برجام یک توافق چندجانبه بود، به تشریح روند مذاکرات و توان تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران و هماهنگی آن‌ها با مقامات عالی نظام، پرداخت و تاکید کرد که قرار شد نماینده سوال کننده متعاقباً نظر خود درخصوص قانع شدن یا نشدن اعلام کند.

 

دستورالعمل محرمانه سازمان ملل برای جلوگیری از بازسازی سوریه


وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه از سازمان ملل متحد به دلیل مانع تراشی در روند بازسازی سوریه، درحالی‌که آوارگان این کشور درحال بازگشت به وطنشان هستند، انتقاد کرد.
دستورالعمل محرمانه سازمان ملل برای جلوگیری از بازسازی سوریه
به گزارش افکارنیوز،

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه گفته مواضع «کاملاً غیرسازنده» واشنگتن روند بازسازی سوریه را مختل کرده و باعث شده سازمان ملل نتواند تا زمان حصول «انتقال سیاسی» اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهد.

آقای لاوروف فاش کرد دبیرخانه سازمان ملل، به عنوان بازوی اجرای این سازمان در دستورالعملی محرمانه که سال گذشته توزیع شده سازمان‌ها را از مشارکت در هر نوع پروژه با هدف بازسازی اقتصاد سوریه منع کرده است.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» «سرگئی لاوروف»  این سخنان را بعد از نشست خبری با «جبران باسیل» همتای لبنانی خود در جمع خبرنگاران مطرح کرد.

  لاوروف گفت: «تنها کمک‌های بشردوستانه مجاز شده بود و کمک‌های دیگر مجاز نبود. یکی از شروط مطرح شده این بود که بازسازی سوریه تنها بعد از حصول پیشرفت‌های معین در فرایند انتقال سیاسی این کشور در دستور کار خواهد بود.»

وزیر خارجه روسیه گفت به دلیل رویکرهای «کاملاً غیرسازنده» آمریکا نباید از شورای امنیت انتظار هیچ تصمیم مثبتی درباره بازسازی سوریه و بازگشت آوارگان به این کشور را داشت. 

لاوروف یادآوری کرد بعد از گفت‌وگوهای بین مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، واشنگتن گفته که صحبت از هر نوع بازسازی در سوریه، بدون حصول فرایند سیاسی در این کشور زودهنگام است. 

لاوروف گفت اقدامات واشنگتن با قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل در تناقض است. این قطعنامه «بر ضرورت فراهم آوردن شرایط بازگشت ایمن و داوطلبانه آوارگان سوری و بازسازی مناطق آسیب‌دیده» تأکید دارد. 

وی از« آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد خواست توضیح دهد چرا شورای امنیت که به طور مستقیم بر صدور قطعنامه در زمینه درگیری‌های سوریه نظارت داشته، در این زمینه بی‌اطلاع بوده است .

وزیر خارجه لبنان نیز در دیدار با لاوروف از آمادگی کشورش برای همکاری با روسیه در چارچوب طرح‌های ابتکاری این کشور خبر داد.

وی گفت: «شرایط در سوریه تغییر کرده  و ثبات و امنیت در مناطق دوباره برقرار شده است.»

گفتنی است که روسیه و سوریه در حال فعالیت برای تسریع در روند بازگشت 5.6 میلیون پناهجوی سوری به کشور خود هستند.

 

اظهارات خداداد عزیزی درباره تیم ملی فوتبال امید


مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: بهترین داور برای اهمیت گل من به استرالیا و صعود به جام جهانی 98 فرانسه، مردم هستند.
اظهارات خداداد عزیزی درباره تیم ملی فوتبال امید
به گزارش افکارنیوز،

در روز های اخیر درگیری رسانه ای خداداد عزیزی و حسین کعبی از سوژه های چالش برانگیز فضای فوتبال بود و حسین کعبی بازیکن سپید رود رشت در تازه ترین اظهارات خود مدعی شد که گل خداداد به استرالیا که باعث شهرت او شده است را هر کسی حتی یک بچه 7 ساله هم می توانست به ثمر برساند."

خداداد عزیزی در اینباره به خبرنگار حوزه فوتبال و فوتسال باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بهترین داور در مورد گل من به استرالیا مردم هستند و نیازی نمی بینم جواب حسین کعبی را بدهم ضمن اینکه من قبلا جواب او را داده ام.

او ادامه داد: برخی با عنوان این مسائل قصد دارند خودشان را بزرگ کنند و من در این باره حرفی نمی زنم اما این افراد باید بدانند با این حرف ها بزرگ نمی شوند.

عزیزی در مورد وضعیت فعلی و حضور در فوتبال گفت: در حال حاضر استراحت می کنم و فعالیتی در فوتبال ندارم و بعد از بازی هفته سوم لیگ برتر فوتبال با مالک باشگاه سپید رود صحبت کردم و توافقی از این تیم جدا شدم و مشکل خاصی هم با این باشگاه ندارم

عزیزی در مورد تیم ملی فوتبال امید ایران و بازی های جاکارتا گفت: تیم بسیار خوبی در ایندوره داریم و امیدوارم این بازیکنان جوان بتوانند در ادامه رقابت ها به مراحل پایانی برسند و قهرمان رقابت های آسیایی شوند.

 

بیانیه رهبر انصارالله به مناسبت عید قربان


رهبر جنبش انصارالله با صدور بیانیه‌ای به مناسبت عید سعید قربان، این روز را به ملت یمن و امت اسلامی تبریک گفت و ابراز داشت: از خداوند می‌خواهیم که از آل سعود به دلیل جنایات و خیانت‌هایش به اسلام و مسلمین انتقام بگیرد.
بیانیه رهبر انصارالله به مناسبت عید قربان
به گزارش افکارنیوز،

سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن دوشنبه شب با صدور بیانیه‌ای، فرا رسیدن عید قربان را به مردم یمن و امت اسلامی تبریک گفت.

الحوثی در ادامه بیانیه خود تاکید کرد، عربستان و امارات دو رژیمی هستند که در راه نفاق و خیانت برای خوش خدمتی به آمریکا و اسرائیل، گوی سبقت را از همدیگر ربودند.

رهبر جنبش انصارالله افزود: از خداوند می‌خواهیم که از آل سعود به دلیل خیانت‌هایش به اسلام و مسلمین انتقام بگیرد.

عبدالملک الحوثی تصریح کرد که ساحل غربی یمن به میدان شکست‌های دشمنان ما تبدیل شده است.

رهبر جنبش انصارالله گفت: آل سعود که مردم ما را از حج محروم می‌کنند، اصرار بر ظلم و ستم در بیت الله حرام دارند.

بیانیه رهبر انصارالله به مناسبت عید قربان

شریعتمداری: کار شهید لاجوردی شناخت نفوذی‌ها بود


مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: از ویژگی‌های شهید لاجوردی داشتن بینش بود. کسانی که آن موقع هجوم پرحجمی را علیه شهید لاجوردی برپا و سامان می‌دادند نگاهی به آن‌ها بیندازیم. بسیاری از آن‌ها کسانی هستند که امروز جلوی انقلاب ایستاده‌اند.
شریعتمداری: کار شهید لاجوردی شناخت نفوذی‌ها بود
به گزارش افکارنیوز،

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان عصر امروز در مراسم بیستمین سالگرد شهادت شهید لاجوردی که به میزبانی مجتمع شهدای سرچشمه برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه از دوران زندان‌های طاغوت این شهید بزرگوار را می‌شناختم، گفت: شهید لاجوردی از یک سو به شدت تحت فشار ساواک بود و از سوی دیگر به دلیل شناخت و بینش از منافقین از سوی آن‌ها نیز تحت فشار بود، اما خم به ابرو نمی‌آورد و در مسیرش تردید نمی‌کرد.

وی ادامه داد: از ویژگی‌های شهید لاجوردی داشتن بینش بود. کسانی که آن موقع هجوم پرحجمی را علیه شهید لاجوردی برپا و سامان می‌دادند نگاهی به آن‌ها بیندازیم. بسیاری از آن‌ها کسانی هستند که امروز جلوی انقلاب ایستاده‌اند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان افزود: منافقین چهره خودی دارند، اما شناسنامه‌شان، شناسنامه دشمن است و شناخت این آدم‌ها در اول کار دشوار است، اما شهید لاجوردی قدرت این شناخت را داشت.

شریعتمداری تاکید کرد: عده‌ای شهید لاجوردی را به خشونت، سخت‌گیری و برخورد تند و خشن متهم می‌کنند، اما من می‌گویم دشمن از ملاطفت و محبت شهید لاجوردی وحشت داشت. آن‌ها که او را متهم به خشونت می‌کنند یک نمونه بیاورند، اما ما از ملاطفت او هزاران نمونه داریم.

وی با تاکید بر اینکه شهید لاجوردی نگاهش به زندانی بیماری بود که نیاز به مداوا داشت، بیان کرد: شهید لاجوردی دشمن را می‌شناخت و با آن مرزبندی داشت. چیزی که امروز به شدت به آن نظام نیاز دارد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: یکی از ترفند‌های دشمن شکار میانجی است، اما آدم‌های هوشیار میانجی‌ها را می‌شناسند. میانجی‌ها باید دو ویژگی داشته باشند اولا در نظام مسئول بوده و دوما مردم از مسئولیت‌شان باخبر باشند. کسی با این ویژگی‌ها اگر از خط اصلی نظام به هر علت فاصله بگیرد آماده شکار شدن است. حتما نمیگویم آن‌ها شکار می‌شوند، اما اگر توسط دشمن شکار شدند با چهره و تابلوی خودی در میان مردم و نظام هستند، اما شناسنامه‌شان غیرخودی است. شناخت این‌ها دشوار است و فقط کسانی که بصیرت داشته باشند این‌ها را می‌شناسند که شهید لاجوردی این بصیرت را داشت.

شریعتمداری با اشاره به انواع نفوذی‌ها گفت: نفوذی‌ها دارای دو نوع هستند. نوع اول که برای انفجار و ترور می‌آیند که الحمدالله توسط دستگاه‌های امنیتی و نظامی با آن‌ها برخورد می‌شود، اما نوع دوم نفوذی‌ها در ساختار هستند که مقصود و هدف‌شان تغییر رفتار نظام است. بیشترین اهمیت کار شهید لاجوردی این بود که نفوذی نوع دوم را می‌شناخت.

وی پیرامون ویژگی‌های شخصیتی شهید لاجوردی گفت:‌حساسیت نسبت به بیت‌المال، ساده‌زیستی، نگاه به مردم، مردم‌دوست بودن و ایستادگی در مقابل دشمن از ویژگی‌های شهید لاجوردی بود.

مدیرمسئول روزنامه کیهان اظهار داشت: این ترفند دشمن است که اکثر مدیران فاسد هستند. اصلا اینطور نیست. آدم‌های فاسد داریم، اما اکثرا اینطور نیستند.

شریعتمداری در مورد شرایط این روز‌های کشور تصریح کرد: شرایط ما خطیر است، اما خطرناک نیست. ما از عقبه‌های پرشیب‌تر از این عبور کرده‌ایم. عقبه آمریکا در منطقه در دست ماست. امروز‌های و هوی دشمن زیاد است، اما توخالی است. متاسفانه برخی کسانی که در خط مقدم سیاسی با دشمن قرار دارند برخوردهایشان همراه با تساهل و تسامح است. مثل برجام که چیزی از آن نمانده است. وقتی بدعهدی دارند می‌بینند معطل چه چیزی هستند؟

مدیرمسئول روزنامه کیهان تاکید کرد: تروئیکای اروپا یک بار بدعهدی خود را نشان داده است. اروپا می‌خواهد چه به ما بدهد. شرایط کنونی خاص است و مسیر پرپیچ و خم است. دشمن سعی دارد ما را از مسیری که رفته‌ایم برگرداند، اما به قول رهبری اگر انقلاب در مسیر خود کمرنگ شده چرا کینه دشمن پررنگ‌تر شده است.

 

>