آتش‌سوزی هورالعظیم صددرصد عمدی بود!


رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، گفت: اگر محیط زیست به قانون عمل کند باید 80 درصد صنعت کشور در حوزه‌های مختلف تعطیل شود.
آتش‌سوزی هورالعظیم صددرصد عمدی بود!
به گزارش افکارنیوز،

عیسی کلانتری در هشتمین اجلاس شورای عالی استان‌ها درباره مشکلات زیست محیطی کشور اظهار داشت: استفاده نابجا از انرژی و تکنولوژی باعث تخریب محیط زیست شده است. 

وی خاطرنشان کرد: در هفتاد سال گذشته استفاده از آب‌های زیرزمینی موجب شده است که محیط زیست با مشکلات جدی مواجه شود و از زمانی که استفاده نابجا از تکنولوژی شروع شد همزمان غارت محیط زیست آغاز شد. 

کلانتری بیان داشت: سیاست‌های غیرپایدار سیاست‌های تحمیلی و سیاست‌های حاصل از محدودیت‌های بین‌المللی باعث شد که اولین قربانی محیط زیست باشد. 

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور بیان داشت: خودکفایی گندم در سال‌های 58 و 59 اتفاق افتاد و مراتع را تبدیل به کشت گندم کردیم که کشور در این حوزه استقلال داشته باشد که این اقدام باعث شد خاک و مراتع تخریب شود و ما را  به اولین کشور در تخریب خاک در دنیا تبدیل کرد. براساس گزارش‌های واصله سالیانه بالای 12 تن در هکتار افزایش خاک در کشور داریم که این موضوع نه ربطی به آمریکا و نه اسرائیل دارد و سیاست‌های غلط 4 دهه گذشته باعث این موضوع شد. 

وی گفت: بدون توجه به پیامدها، اقداماتی را انجام دادیم و چون علمش را نداشتیم و به حرف کارشناسان فهیم گوش نکردیم و گفتیم آنها پسماندهای طاغوت هستند امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که رتبه یک در فرسایش آب و خاک هستیم!

کلانتری گفت: سیاست‌های غیرعلمی، احساسی و ناپایدار و همینطور سیاست‌های کوتاه مدت وضع محیط زیست کشور را خیلی بدتر از چیزی کرده است که فکر می‌کنیم. 

و ی گفت: محیط زیست امانت نسل‌های دیگر است و ارث پدری ما نیست و در هزار سال گذشته بدترین امانتدار بوده‌ایم و چیزی از محیط زیست باقی نگذاشته‌ایم. 

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با اشاره به اینکه ما در حوزه محیط زیست اطلاعات نادرست به مردم می‌دهیم گفت: 50 سال پیش 132 میلیارد متر مکعب آب‌های تجزیه‌پذیر داشته‌ایم تا در چند سال گذشته به کمتر از 90 میلیارد متر مکعب رسیده است. 

وی گفت: بسته‌های اجرایی موظف به اجرای قانون،‌منویات مقام معظم رهبری و دستورات نمایندگان است که همین موضوع باعث ایجاد مشکلاتی شده است. 

کلانتری با اشاره به اینکه سازمان محیط زیست یک وظیفه اجرایی از مراجع چهارگانه دارد، گفت: اگر به قانون عمل کنیم 80 درصد صنعت کشور باید تعطیل شود و هیچکدام از شما نمی‌توانید جلوی این موضوع قرار بگیرید. 

وی گفت: از نظر قوانین محیط زیست عسلویه همین امروز باید تعطیل شود و اگر بخواهیم استانداردهای بین‌المللی را در حوزه اقتصادی کشور اجرایی کنیم 80 درصد صنعت کشور باید تعطیل شود. خیلی از نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، مراتع کشاورزی و دامداری‌های کشور باید تبدیل شود. 

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با اشاره به اینکه پالایشگاه تهران در صورت اجرای قوانین محیط زیست باید تعطیل شود گفت:اگر این اتفاق صورت بگیرد جلوی پمپ‌بنزین‌های تهران صف‌های چند کیلومتری تشکیل خواهد شد. 

وی با اشاره به اینکه از ابتدا برای هیچکدام از طرح‌ها مطالعات  زیست محیطی نداشته‌ایم گفت: امروز اصفهانی‌ها برای خوردن آب آشامیدنی نیز با مشکل مواجه هستند و وقتی که صحبت از احیای تالاب‌ها می‌کنم به بنده می‌خندند. 

کلانتری گفت: حدودا تالاب‌های کشور خشک شده است و تالاب هامون متوسط در 30 سال گذشته 1.6 میلیارد متر مکعب آب داشت که امروز به 6 میلیون هم نمی‌رسد. 

وی گفت: وقتی سیاست‌های کوتاه مدت به محیط زیست غلبه می‌کند موجب می‌شود که با مشکلات متعددی در محیط زیست مواجه شویم و وقتی که همه چیز را با پول و اقتصاد تعقیب می‌کنیم باید شاهد چنین اتفاقاتی در حوزه زیست محیطی نیز باشیم. 

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: ایران تنها کشوری در دنیا است که از تمام آب‌های تجزیه‌پذیر استفاده می‌کند و بالای 40 درصد از آب‌های تجزیه‌پذیر استفاده می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: در فصل زمستان با ارزش ذرات کمتر از 2.5 میکرون و 10 میکرون به دلیل اینکه قابل رویت است شهر تهران تعطیل می‌شود ولی 4 روز در تیر ماه شهر تهران با ازون بالای 155PPM مواجه بود که این یعنی سم خالص ولی تهران را تعطیل نکردند. چون کسی این آلودگی را در هوا نمی‌دید. 

کلانتری گفت: به دلیل گرما و ترافیک اکسیژن به ازت تبدیل می‌شود و ما هنوز اصرار داریم که در کلانشهرها خودروها افزایش یابد و در تهران برای هر دو نفر یک ماشین تردد می‌کند. 

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: از سویی دیگر اجازه نمی‌دهند قیمت سوخت را افزایش دهیم و بنزین مناسب نیز با قیمت فعلی تولید نمی‌شود. 

وی درخصوص پسماند نیز اظهار داشت: امروز شمال کشور قربانی پسماند شده است و مشکل مردم پسماند است نه تولید ملی. 

کلانتری خاطرنشان کرد: رودخانه‌های شمال کشور در حال حاضر جانوری ندارند و در 50 کیلومتر پایانی رودخانه شمال اثری از موجودات زنده نیست و این به واسطه حرف‌های یک بام و دو هوای بعضی از نمایندگان مجلس است. 

وی گفت: ما اگر بخواهیم مطلق به محیط زیست فکر کنیم کشاورزی و صنعت کشور باید تعطیل شود. مشکل آب کشور در حال حاضر کشاورزی است و بنده با بازچرخانی آب موافق هستم در صورتی که در این خصوص به درستی اقدام شود. 

کلانتری خاطرنشان کرد: حکومت همیشه راه حل‌های کوتاه مدت را به بلند مدت ترجیح داده است و همین موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده است. 

وی گفت: بنده چند روز پیش در عسلویه حضور داشتم و در آنجا که 35 هزار نفر زندگی می‌کردند نمی‌توانستم نفس بکشم و این شهر در پالایشگاه احاطه شده است. بنابراین شهروندان باید بمیرند تا اینکه صنعت گاز و پتروشیمی تعطیل نشود. 

وی با اشاره به اینکه محیط زیست در افکار نیست و باید در عمل اقداماتی صورت بگیرد گفت: مجوز شکار باید داده شود ولی عده‌ای از خارج از دولت در این خصوص مخالف‌هایی دارند که کارشناسی نیست. 

کلانتری درباره آتش‌سوزی‌های هورالعظیم نیز گفت: این آتش‌سوزی‌ها صدردصد عمدی بوده و 13 روز طول کشیده که دولت عراق اجازه پرواز به هواپیماهای ما بدهد تا نسبت به اطفای حریق اقدام کنند. 

 

وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد


وزیر خارجه آمریکا از تشکیل گروه اقدام ایران متشکل از کارشناسان زبده بخش‌های مختلف دولت آمریکا برای اجرای سیاست‌های مقابله با ایران خبر داد.
وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد
به گزارش افکارنیوز،

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا ضمن اعلام رسمی خبر تشکیل «گروه اقدام ایران»، اتهامات همیشگی آمریکایی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را بازگو کرد.

پامپئو ابتدا به تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران پرداخت و مدعی شد که این تحریم‌ها برای توقف حمایت ایران از تروریسم اعمال شده است.

وزیر خارجه آمریکا سپس به اعلام آمادگی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کشورش در خصوص آمادگی برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران پرداخت و گفت که «مذاکره منوط به تغییر رفتار رژیم ایران است.»

  • ترامپ: آماده‌ام بدون هیچ پیش‌شرطی با ایرانی‌ها دیدار کنم

مایک پامپئو خبر تشکیل گروه اقدام ایران را هم اعلام کرد و گفت که وظیفه این گروه اقدام، اجرایی کردن استراتژی‌های دولت آمریکا برای تغییر رفتار ایران است. پامپئو گفت: «گروه اقدام ایران، مسئول راهبری، بازبینی و هماهنگی همه جوانب اقدامات مرتبط با ایران در وزارت خارجه خواهد بود و مستقیماً با من کار خواهد کرد.»

این گروه اقدام، از متخصصین سیاست خارجی وزارت خارجه آمریکا و دیگر بخش‌های دولت آمریکا تشکیل شده است.

پامپئو در ادامه گفت که دولت آمریکا متعهد به ایجاد تغییر در رفتار نظام حاکم بر ایران است و این گروه، وطیفه هماهنگی میان بخش‌های مختلف دولت آمریکا برای رسیدن به این هدف را بر دوش خواهد کشید.

وی افزود: «امیدواری ما این است به زودی به توافقی جدید با ایران دست پیدا کنیم اما باید شاهد تغییرات عمده‌ای در رفتارهای ایران هم در داخل و هم در خارج از مرزهای آن باشیم. جهان خواستار آن است که ایران بالاخره روزی مانند یک کشور نرمال عمل کند.»

پس از پامپئو، «برایان هوک» رئیس گروه اقدام ایران در مقابل خبرنگاران حاضر شد.

یکی از آنها پرسید که آیا همزمانی تشکیل گروه اقدام ایران با سالگرد کودتای 28 مرداد علیه مرحوم دکتر مصدق، پیام خاصی دارد؟ هوک گفت: «این فقط یک اتفاق است.»

هوک به پیش‌شرط‌های آمریکا برای روانه کردن ترامپ به اتاق مذاکره با مقامات ایرانی هم پرداخت و گفت که اگر واشنگتن ببیند که ایران در تغییر رفتار خود جدی است، گزینه مذاکره بر روی میز قرار می‌گیرد.

هوک البته افزود که ازسرگیری کامل مبادلات تجاری و روابط سیاسی با ایران، منوط به تغییر کامل رفتار تهران به خصوص در حوزه‌های موشکی، هسته‌ای و نفوذ منطقه‌ای است.

یکی از خبرنگاران به ممنوع شدن مذاکره با آمریکا بر اساس فرمایشات اخیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب پرداخت و گفت که ترامپ با وجود چنین ممنوعیتی، چگونه می‌خواهد با مقامات ایرانی مذاکره کند؟

هوک پاسخ روشنی نداد و گفت: «حالا دیگر مسئولیت بر روی شانه مقام‌های ایرانی است.»

 

صالحی:توپ به پای من خورد و وارد دروازه شد!


بازیکن تیم پارس جنوبی، گفت: آرمین سهرابیان توپ را زد و به پای من برخورد کرد و وارد دروازه شد.
صالحی:توپ به پای من خورد و وارد دروازه شد!
به گزارش افکارنیوز،

دیدار تیم‌های پارس جنوبی و استقلال از ساعت 20:30 در ورزشگاه تختی شهر جم و در حضور نزدیک به 15 هزار تماشاگر برگزار شد که این دیدار در پایان با نتیجه یک بر صفر به سود پارس جنوبی به پایان رسید. 

ابراهیم صالحی بازیکن تیم پارس جنوبی در پایان این دیدار در پاسخ به این سوال که بالاخره گل را به نام چه کسی ثبت کردند گفت: ‌آرمین سهرابیان توپ را زد و به پای من برخورد کرد و وارد دروازه شد. آرمین این موضوع را به داور گفت و داور هم یادداشت کرد. 

پس اگر به پای شما برخورد نمی‌کرد گل نمی‌شد، گفت: فکر کنم اگر توپ به پای من برخورد نمی‌کرد به بیرون می‌رفت چون به پای من خورد توپ مسیرش تغییر کرد و وارد دروازه شد. 

 

شفر: باختیم و چه بهتر که این اتفاق امشب رخ داد نه هفته آینده


سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:ما باختیم، ولی بهتر بود که این اتفاق امشب رخ داد تا هفته آینده، ما باختیم و باید در تمرینات این هفته این شکست را آنالیز کنیم.
شفر: باختیم و چه بهتر که این اتفاق امشب رخ داد نه هفته آینده
به گزارش افکارنیوز،

وینفرد شفر بعد از پایان دیدار تیمش مقابل پارس جنوبی اظهار داشت:در ابتدا به تیم پارس جنوبی بابت کسب 3 امتیاز تبریک می‌گویم.ما در تمرینات و جلسات با بازیکنان صحبت کرده بودیم که حریف پاس بلند می‌دهد و می‌دانستیم گلر، شماره 3 و 4 بیشتر پاس بلند می‌دهند.

* باختیم و چه بهتر که این اتفاق امشب رخ داد نه هفته آینده

سرمربی استقلال تأکید کرد: در صحنه‌ای که گل خوردیم آرمین سهرابیان کمی دیر رسید و باعث شد آن اتفاق بیفتد، ما در نیمه اول خیلی محکم نبودیم و در نیمه دوم نیز شانس‌های زیادی برای زدن گل داشتیم، اما از آنها استفاده ای نکردیم، ما در نیمه دوم خوب کار کردیم ولی باختیم. استقلال باید تیم ساختن را یاد بگیرد و این موضوع در تیم ما هنوز کامل نشده است. بازیکن خارجی ما در ادامه به تیم اضافه شد ولی مشکلاتی وجود داشت. در چند صحنه تبریزی می‌خواست به مهاجمان کناری پاس بدهد، ولی مهاجمین با او حرکت نمی‌کردند، اینها چیزهایی است که ما باید در تمرینات یاد بگیریم. این اتفاق امشب افتاد و ما باختیم، ولی بهتر بود که این اتفاق امشب رخ داد تا هفته آینده، ما باختیم و باید در تمرینات این هفته این شکست را آنالیز کنیم. 

*حسینی برای رسیدن به جایگاهش باید بجنگد

وی ادامه داد: در نیمه اول تبریزی برای گلزنی نیاز داشت که توپ بگیرد و ما برای این کار آذری را به زمین آوردیم، اما او نتوانست توپ‌های زیادی به مهاجم تیم ما برساند. خوب است که این اتفاق الان افتاد و در هفته‌های آینده اینگونه نشد. حسینی در هفته اول هم مصدوم بود و رحمتی در این مدت عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و حالا حسینی باید برای رسیدن به جایگاه خود بجنگد.

* کریمی و غفوری فرصت‌های خوبی داشتند که از دست رفت

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: امروز فرشید باقری به دلیل مشکل خانوادگی که برایش پیش آمد نتوانست برای ما بازی کند و ما مجبور بودیم تغییراتی در ترکیب ایجاد کنیم. گرو هم مصدومیتی داشت و نمی‌توانست به میدان برود.

شفر افزود: در بازی پرسپولیس هم 40-50 هزار تماشاگر می‌آید و نباید مشکلی با این موضوع داشته باشیم. به هر حال حضور تماشاگران خیلی مهم است، اما باید بدانیم که فوتبال برای لذت بردن است، نه خشونت. ما فرصت‌های زیادی برای گلزنی داشتیم؛ کریمی و غفوری فرصت‌های خوبی داشتند که از دست رفت.

* بازی دادن گرو ریسک بزرگی بود

وی در مورد اینکه گفته می‌شود تعویض‌هایش دیر انجام شد گفت: من در شروع نیمه دوم دو تعویض انجام دادم و می‌خواستم تعویض سوم را هم انجام دهم که با پزشک تیم برای حضور گرو مشورت کردم. پزشک تیم به من گفت که اگر گرو امروز بازی کند ریسک بالایی دارد و ممکن است چند هفته مسابقات را از دست بدهد. ما در نیمه اول سرعت بالایی نداشتیم، اما در نیمه دوم کمی بهتر بودیم و توانستیم توپ را به چرخش دربیاوریم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درمورد شرایط داوری در این مسابقه خاطرنشان کرد: به نظرم داوری خوب بود و مشکلی نداشت.

* از اینکه بازیکنانم به حریف فرصت پاس بلند دادند ناراحت بودم

به گزارش فارس، در ادامه یکی از خبرنگاران خطاب به شفر گفت:‌ شما با زبان آلمانی به داور اعتراض می‌کردید که وی پاسخ داد: مگر شما زبان آلمانی را بلد هستید؟ من با این زبان با بازیکنانم صحبت می‌کردم و اگر ناراحتی در چهره‌ام دیدید به این خاطر بود که بازیکنانم اجازه می‌دادند آنها پاس بلند بدهند. 

* شاید باید خبرنگاران را آنالیز کنم

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که سال گذشته هم این تیم با هدایت منصوریان بازی را به حریف واگذار کردو وارد چالش شد گفت: چرا باید من باید به این موضوع فکر کنم و شاید باید شما خبرنگاران را آنالیز کنیم. چیزی که در گذشته بود برای من ملاک نیست و من به حال حاضر فکر می کنم. 

* فقط سه بازیکن درون زمین ما در اردوی ترکیه حضور داشتند

وی تأکید کرد: باز هم تأکید می‌کنم چون مرتب به بازیکنان می‌گفتم که اجازه ندهید پاس بلند بدهند و آنها روی این موضوع دقت نمی‌کردند، من ناراحت می‌شدم، به بچه‌های تیم گفتم وقتی آنها پاس پنجاه متری می‌دهند به مشکل می‌خوریم و امروز هم در پست هافبک یار کم داشتیم ولی در نیمه دوم توانستیم ساماندهی بهتری داشته باشیم. ما فردا و پس‌فردا بازی را آنالیز می‌کنیم و همه بازیکنان تیم باید بدانند در کجا ضعف داشته‌اند. یکی از بزرگترین مشکلاتی که ما داریم این است که فقط سه بازیکن درون زمین ما در اردوی ترکیه حضور داشتند. 

او در پاسخ به این سوال که آیا با وجود تغییرات، نگران بازی با السد نیستید، عنوان کرد: گذشته برای ما مهم نیست و آینده و امروز تیم مهم است. امروز ما طارق را بازی دادیم و باید جایگاه مناسبی برای او تعریف کنیم. او دو روز تمرین کرده بود اما خوب عمل کرد.

* آیا در جم هتل وجود دارد؟ 

مربی استقلال در پایان صحبت هایش در خصوص حضورش در شهر جم گفت: من خیلی خوشحال هستم که در اینجا حضور دارم، ولی هتل ما بسیار دور است و نمی‌دانم آیا اینجا هتل وجود دارد یا خیر؟ من نمی‌دانم آیا شما اینجا هتل دارید یا خیر و ببخشید اگر این سؤال را می‌پرسم. 

مسئولان باشگاه استقلال روز گذشته از اینکه در شهر جم به آنها هتل داده نشده و آنها در عسلویه مستقر شده بودند، ناراحت بوده و به این موضوع واکنش نشان دادند. 

 

سنای آمریکا در جنگ ترامپ و رسانه‌ها، طرف رسانه‌ها را گرفت


سنای آمریکا در نبرد ترامپ و رسانه‌هایی منتقد وی که به انتشار اخبار جعلی متهم هستند، طرف رسانه‌ها را گرفت و برای اثبات موضع خود، با اجماع به یک قطعنامه غیرالزام‌آور رأی داد.
سنای آمریکا در جنگ ترامپ و رسانه‌ها، طرف رسانه‌ها را گرفت
به گزارش افکارنیوز،

در ادامه انتقاد از سیاست‌های خصمانه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در برابر رسانه‌های منتقد، سنای آمریکا هم با رأیی قاطع به یک قطعنامه، از آزادی مطبوعات دفاع کرد.

بیش از 300 روزنامه آمریکایی روز پنجشنبه برای مقابله با حملات متعدد رئیس‌جمهور این کشور به آزادی رسانه‌ها، سرمقاله‌هایی را درباره این موضوع منتشر کردند.

این فراخوان ابتدا با پیشنهاد روزنامه «بوستون گلوب» آغاز شد و سپس با پیوستن «نیویورک تایمز» و دیگر مطبوعات کوچک و بزرگ، گسترش پیدا کرد. هدف این سرمقاله‌ها، خنثی‌سازی توصیف ترامپ از برخی سازمان‌های رسانه‌ای به عنوان دشمن مردم آمریکا، است.

ترامپ در واکنش به انتقاد رسانه‌ها از سیاست رسانه‌ای خود، رو به رسانه آورد و با استفاده از صفحه شخصی خود در توئیتر، مطبوعات آمریکایی را به انتشار «اخبار جعلی» با سوء استفاده از آزادی‌های موجود متهم کرد.

حالا سنا به میدان آمده و قطعنامه‌ای غیرالزام‌آور که مشترکاً توسط سناتور «برایان شاتز» و سناتور «چارلز شومر» تدوین شده بود را، با اجماع به تصویب رساند.

در این قطعنامه نامی از ترامپ آورده نشده، ولی در اشاره‌ای جالب به یکی از مواضع ضدرسانه‌ای ترامپ، گفته شده که «رسانه‌ها دشمن مردم نیستند.» ترامپ گفته بود «رسانه‌ها دشمن مردم هستند.»

در قطعنامه سنا همچنین بر «نقش غیرقابل‌انکار رسانه‌های آزاد» تأکید شده و از حمله به رسانه‌ها بعنوان «اقدامی نظام‌مند در مسیر کاهش اعتبار رسانه‌ها و حمله به اصول مردم‌سالاری» یاد شده است.

 

بدل ولیعهد سعودی هم پیدا شد


اخیرا کلیپی از یک فرد معلول (ناشنوا) در شبکه‌های اجتماعی در عربستان منتشر شده که بیشتر از دیگر افراد با محمد بن سلمان شباهت دارد و از او به عنوان بدل ولیعهد سعودی نام برده اند.
بدل ولیعهد سعودی هم پیدا شد
به گزارش افکارنیوز،

>