گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

کوییک دنده ای رقیب جدید پژو 206 تیپ 2

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار خودرو

نمی توان منکر این شد که مدت هاست پژو 206 تیپ 2 به عنوان محبوبترین هاچبک اقتصادی بازار شناخته می شود و از اوایل دهه 80 تا به امروز مشتریان زیادی را سمت خود کشانده است. در کنار حضور موفق 206 تیپ 2 در بازار کشور، بارها شاهد بودیم که خودروهای مختلفی با نشان های hellip


نمی توان منکر این شد که مدت هاست پژو 206 تیپ 2 به عنوان محبوبترین هاچبک اقتصادی بازار شناخته می شود و از اوایل دهه 80 تا به امروز مشتریان زیادی را سمت خود کشانده است.

در کنار حضور موفق 206 تیپ 2 در بازار کشور، بارها شاهد بودیم که خودروهای مختلفی با نشان های گوناگون سعی در رقابت با این خودرو داشته اند. اما واقعیت این است که هیچگاه کفه ترازو به نفع خودروهای چینی و ایرانی مختلف نبوده و وقتی معیار قیمت، کیفیت و کارایی را در کنار هم قرار می دهیم، همیشه پژو 206 تیپ 2 برتری بیشتری را نسبت به سایرین داشته است.
در میان رقابت سایپا و ایران خودرو در سال های گذشته، بارها شاهد بودیم که سایپا به دنبال رقابت جدی با هاچبک اقتصادی ایران خودرو بوده است. معرفی تیبا2 را می توان در سال های گذشته اوج رقیب تراشی برای پژو 206 تیپ 2 دانست. اما واقعیت این است که با وجود فروش قابل توجه تیبا2 در کشور، اما باز هم پژو 206 تیپ 2 حرف های بیشتری را برای گفتن داشت.
اما بعد از گذشت چند سال، دوباره سایپا هاچبکی را برای رقابت با پژو 206 تیپ 2 به بازار فرستاده است. خودرویی که به اصطلاح هاچبک کراس است و تا حدی نمادهایی از نسخه های ارتقا یافته هاچبک ها در طراحی آن دیده می شود. کوییک دنده ای که از اواخر سال 97 وارد بازار کشور شده است، امروز مدعی جدید برای رقابت با پژو 206 تیپ 2 بوده و در همین چند وقته توانسته نظرهای مختلفی را به سمت خود بکشاند.
به گفته مدیران بخش مهندسی شرکت سایپا، کوییک توانسته تا با ارتقا کیفیت و ایمنی به نسبت سایر خودروهای گروه X200 به ستاره کیفی دست پیدا کند و همین امتیاز نشان می دهد که می توان این خودرو را هم رده پژو 206 تیپ 2 دانست.
وقتی روی کاغذ به مشخصات و ویژگی های سایپا کوییک و پژو 206 تیپ 2 نگاه می کنیم، متوجه می شویم که می توان رقابتی را میان این دو خودروی هاچبک اقتصادی ترتیب داد. شباهت فنی، بازه قیمتی مشابه و قرار گیری در یک سطح کیفی (3 ستاره کیفی ISQI) از دلایلی است که امکان رقابت کوییک را با پژو 206 تیپ 2 فراهم می کند.
حال باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا سایپا کوییک دنده ای می تواند مشتریان پژو 206 تیپ 2 را به سمت خود بکشاند و در مقایسه های فنی و عملی جایگاه بهتری را نسبت به این هاچبک اقتصادی فرانسوی-ایرانی به دست می آورد یا خیر؟

به نظر شما مخاطبان اسب بخار، در شرایط فعلی سایپا کوییک دنده ای می تواند با کدام خودروی موجود در بازار صفر کیلومترها رقابت کند؟


همچنین شما مخاطبان می توانید با کلیک بر روی لینک ها، ویدیوی تست و بررسی سایپا کوییک اتوماتیک و ویدیوی شتاب سایپا کوییک اتوماتیک را تماشا نمایید.

پایگاه خبری اسب بخارaddup.center