گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

هشدار به مردم و مسئولان؛ دوباره دلالان به فکر افزایش قیمت خودرو افتاده اند

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار خودرو

امروز در اکثر گروه های خرید و فروش خودرو در فضای مجازی که اعضای آن را دلالان بزرگ و کوچک تشکیل می دهند، بحث بر اساس افزایش قیمت های کنونی شده و حال برخی لیدرهای بازار تصمیم به افزایش قیمت مجدد خودروها گرفته اند. جالب است که در بسیاری موارد، لیدرهای بزرگ بازار خودروی کشور hellip


امروز در اکثر گروه های خرید و فروش خودرو در فضای مجازی که اعضای آن را دلالان بزرگ و کوچک تشکیل می دهند، بحث بر اساس افزایش قیمت های کنونی شده و حال برخی لیدرهای بازار تصمیم به افزایش قیمت مجدد خودروها گرفته اند.

جالب است که در بسیاری موارد، لیدرهای بزرگ بازار خودروی کشور نمایندگی های خودروسازان هستند و آن ها روند بازار را تعیین می کنند. طبق آخرین پیام یکی از نمایندگی های خودروسازان کشور، به همکاران (سایر دلالان) اعلام شده که & ;قیمت خودروها در بازار آزاد به پایین ترین حالت خود رسیده و با توجه به افزایش خرید مردم از گروه X100 و X200، می توان به این مسئله پی برد& ;.
در برخی دیگر از گروه های خودرویی، این مسئله در قالب هشدار بیان شده و لیدرها می گویند که بعد از چند روز عرضه خودرو را با قیمت های کنونی متوقف می کنند و با افزایش قیمت های شدید، دوباره بهای ثابت خودروها را تا چند هفته دیگر به محدوده های بالاتر می برند. با نگاهی به صحبت دلالان و لیدرها، به خاطر افزایش خرید در بازار خودرو با قیمت های کنونی، این نتیجه گیری شده که بازار قیمت های فعلی را پذیرفته و دوباره می توان با یک افزایش قیمت زیاد و بعد آن با کاهش قیمت جزئی، اعداد جدید را به مردم القا کرد.

حال در قدم اول باید مشتریان و خریداران همچنان از رفتن به بازار خودرو امتنا کنند و رکود بیشتری را در بازار آزاد حاکم کنند. از سویی دیگر، تنها کفیست که برخی بازرسان نهادهای نظارتی مانند خبرنگاران در گروه های دلالان عضو شوند و با شناسایی گران کنندگان خودرو، برخورد لازم را با آن ها انجام دهند. البته که بارها این راهکار به نهادهای نظارتی پیشنهاد شده و آن ها این اقدام را نادیده گرفته اند!

پایگاه خبری اسب بخار