گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

نسل جدید مرسدس بنز CLA معرفی شد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار خودرو


سرانجام انتظارها به پایان رسید؛ مرسدس بنز CLA 2020 به طور رسمی در نمایشگاه لوازم الکترونیکی در لاس وگاس، رونمایی شد. نسل جدید سدان جمع و جور مرسدس بنز پایان سال 2019 به بازار می آید. مرسدس بنز، قیمت و دیگر ویژگی های فنی این خودرو را در فاصله کوتاهی پیش از عرضه، اعلام خواهد کرد.

هنگامی که این خودرو به بازار ایالات متحده آمریکا برسد، تنها در نسخه CLA250 و با موتور 2?0 لیتری توربوشارژ 4 سیلندر و جعبه دنده 7 دنده دو کلاچ، موجود خواهد بود. خریداران می توانند از میان مدل های دیفرانسیل جلو یا چهار چرخ محرک، یکی را انتخاب کنند. این خودرو با پیشرانه نام برده، 221 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور دارد که نسبت به پیشرانه توربو 2?0 لیتری نصب شده روی A220 سدان با 188 اسب بخار و 299 نیوتن متر، به اندازه قابل توجه ای ارتقا یافته است. در حال حاضر، هنوز مرسدس بنز اطلاعات دقیقی از پرفورمنس کامل CLA 2020 منتشر نکرده است. در این رابطه تنها می توان به بیشینه سرعت آن اشاره کرد که به صورت الکترونیکی به 209 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.


نسل جدید CLA از نظر اندازه، بزرگ تر از گذشته به نظر می رسد. طول کلی این خودرو با 48 میلی متر افزایش، اکنون به 4?688 میلی متر رسیده است. فاصله محورها نیز 30 میلی متر افزایش را تجربه کرده است که اینک به 2?729 میلی متر می رسد. اما ابعاد بزرگ تر اتاق، همیشه به فضای بیش تر در کابین منجر نمی گردد. جالب این که فضای پای سرنشین جلو، 1 میلی متر کاهش یافته است! البته به ازای همین اتفاق، سرنشینان عقب 1 میلی متر بیش تر می توانند پاهای خود را دراز کنند! و اما در نهایت باید به فضای صندوق بار اشاره داشت که 10 لیتر کوچک تر از نسل قبل است. صندوق بار CLA اکنون 460 لیتر گنجایش دارد.


درون کابین، CLA 2020 با نرم افزار جدید Mercedes-Benz User Experience (MBUX) همراه شده است. اکنون کابین CLA در نسخه های استاندارد شامل دو نمایش گر 7?0 اینچی می شود. خریداران این خودرو در صورت سفارش، می توانند این دو نمایش گر را به دو نمونه 10?25 اینچی به روز رسانی کنند. همچنین مرسدس بنز از سیستم های تشخیص حرکت دست راننده و فرمان صوتی، برای راحت تر شدن کنترل تنظیمات خودرو بهره گرفته است. اگرچه موس لمسی رایج در خودروهای آلمانی، همچون گذشته در کنسول میانی دیده می شود. از دیگر ویژگی های کابین CLA جدید، نویگیشن ارتقا یافته و سیستم تشخیص صدای محیط از نوع Burmester را می توان نام برد.


CLA 2020 به طور استاندارد با سیستم ترمز اضطراری و سیستم پیش گیری از برخورد، عرضه خواهد شد. پکیج دستیار راننده مرسدس بنز، به صورت سفارشی روی این خودرو نصب می شود. از جمله آپشن های این پکیج می توان به کروز کنترل تطبیقی، دستیار فرمان فعال، دستیار حرکت بین خطوط، سامانه تشخیص محدودیت سرعت و رادار نقطه کور اشاره کرد.
سپهر عظیمی
پایگاه خبری اسب بخارaddup.center