گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

مینی کوپر SE الکتریکی معرفی شد


کمپانی «مینی» به تازگی با معرفی مدل «کوپر SE» به بازار داغ خودروهای الکتریکی وارد شده است.


کمپانی «مینی» به تازگی با معرفی مدل «کوپر SE» به بازار داغ خودروهای الکتریکی وارد شده است.

شاید این مدل برای برخی به اندازه یک مینی کوپر قدرتمند بنزینی جذاب نباشد اما کوپر SE خودروی مهمی در سبد محصولات کمپانی مینی محسوب می شود. از این خودرو به عنوان نخستین خودروی کوچک پریمیوم با پیشرانه تمام الکتریکی یاد شده است ( ب ام و i3 چه طور؟).

طراحی کوپر SE همانند دیگر خودروهای مینی است و بر پایه طرح مفهومی معرفی شده در نمایشگاه فرانکفورت 2017 ساخته شده است. جلوپنجره و آینه های سبز رنگ بیان گر خاص بودن این مدل هستند و رینگ های آلومینیومی هم منحصر به کوپر SE هستند. عدم وجود خروجی اگزوز هم نشانه دیگری از الکتریکی بودن کوپر SE است و اگر نگاهی به زیر خودرو بیاندازید، به خوبی متوجه این موضوع خواهید شد.

قسمت زیرین خودرو سطح صافی دارد تا میزان نیروی درگ آیرودینامیکی به حداقل برسد. زیر کاپوت خودرو یک موتور الکتریکی قرار گرفته که اکنون جای پیشرانه بنزینی یا دیزلی را گرفته است. این موتور الکتریکی، 181 اسب بخار قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند و با استفاده از فن آوری دینامیکی رانندگی بدون لغزش چرخ ها، شتاب گیری بهتری را ارائه می دهد.

همانند دیگر خودروهای مینی، گشتاور پیشرانه از دورهای پایین در اختیار راننده قرار دارد. مینی کوپر SE، 270 نیوتن متر گشتاور تولید می کند و تنها در زمان 3.9 ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 کیلومتر بر ساعت و در مدت زمان 7.3 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد.

به گفته کمپانی مینی، کوپر SE تا مسافت 60 متر می تواند رقابت نزدیکی را با خودروهای اسپرت بنزینی تجربه کند. بیشینه سرعت خودرو هم به صورت الکترونیکی در 150 کیلومتر بر ساعت محدود شده است. پکیج باتری های 32.6 کیلووات ساعتی در کف خودرو قرار گرفته و توان پیمایش مسافت بین 250 تا 270 کیلومتر را به ازای هر بار شارژ دارد.بسته باتری های این خودرو با استفاده از پورت 11 کیلوواتی، در مدت زمان 2 ساعت و 30 دقیقه، 80 درصد توان خود را بازیابی می کند. شارژ 100 درصدی باتری ها هم به 3 ساعت و 30 دقیقه زمان نیاز دارد. با استفاده از ایستگاه شارژ سریع با پورت 50 کیلووات ساعتی، تنها در مدت زمان 35 دقیقه، 80 درصد توان باتری بازیابی می شود.

مینی کوپر SE همانند مدل بنزینی، یک خودروی قابل استفاده برای مصارف روزانه محسوب می شود. فضای بار این خودرو همانند مدل بنزینی، 211 لیتر است. با خم کردن صندلی های عقب، فضای بار به 731 لیتر می رسد.

ارتفاع کوپر SE، 18 میلی متر افزایش یافته تا فضای لازم برای قرار گرفتن پکیج باتری ها موجود باشد. پکیج باتری ها وزن خودرو را افزایش داده، اما وزن موتور الکتریکی قرار گرفته در زیر کاپوت از پیشرانه بنزینی کم تر است.

در نتیجه اکنون وزن مینی کوپر SE نسبت به مدل بنزینی با جعبه دنده استپ ترونیک، 145 کیلوگرم افزایش یافته است. به منظور ترغیب کردن خریداران، مینی آپشن های متعددی را برای کوپر SE درنظر گرفته است.

این آپشن ها چراغ های LED، سیستم تهویه دو نقطه ای، نمایش گر 6.5 اینچی به همراه مسیریاب و سیستم گرمایش مطبوع را درنظر گرفته است. با پرداخت مبلغ بیش تر، آپشن هایی از جمله نمایش گر 8.8 اینچی بزرگ تر، روکش چرم صندلی ها، 4 بسته مختلف رنگ بدنه و کابین، طرح های رینگ، دوخت مخصوص صندلی و تریم های مختلف قابل سفارش هستند.


پایگاه خبری اسب بخار
منبع: Motor1