گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

فولکس واگن تیگوان R بدون پوشش مخصوص در خیابان دیده شد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار خودرو

هر وقت R پسوند نام یک خودرو از فولکس واگن قرار می گیرد، می دانیم با یک خودروی اسپرت جذاب رو به رو هستیم. اکنون نمونه ای جدید از فولکس واگن تیگوان R با چهار


هر وقت R پسوند نام یک خودرو از فولکس واگن قرار می گیرد، می دانیم با یک خودروی اسپرت جذاب رو به رو هستیم. اکنون نمونه ای جدید از فولکس واگن تیگوان R با چهار خروجی اگزوز اسپرت شکار شده است.

حال که کراس اوور جدید آئودی RS Q3 هم شکار شده است، می توانیم مطمئن باشیم تیگوان R با این خودرو رقابت جذابی را رقم خواهد زد.

نمونه تیگوان R نخستین بار در اکتبر 2016 هنگام تست در پیست نوربرگ رینگ دیده شد. اکنون این نمونه، بدون پوشش مخصوص در خیابان ها تردد می کند، در نتیجه می توان انتظار معرفی رسمی این خودرو را تا پایان سال 2019 داشت. با معرفی این نمونه، تیگوان R بالاتر از خودروی تازه معرفی شده T-Roc R قرار خواهد گرفت و مدتی بعد سبد محصولات R فولکس واگن با معرفی نمونه آرتئون R تکمیل خواهد شد.

پیش بینی می شود زیر کاپوت نسخه به روز رسانی شده، موتور 2 لیتری بنزینی توربوشارژ قرار بگیرد. با درنظر گرفتن قدرت 300 اسب بخاری نمونه T-Roc و وزن بالاتر تیگوان، می توان انتظار داشت قدرت این موتور از نمونه T-Roc R بیش تر باشد. با وجود شایعه های اخیر مبنی بر تولید نسخه ای جدید از فولکس واگن گلف با موتور 2 لیتری توربوشارژTSI با 400 اسب بخار قدرت، به نظر می رسد فولکس واگن توانایی افزایش قدرت تیگوان تا این حد را هم داشته باشد.

تیگوان R بر اساس عادت مرسوم کراس اوورهای سری R از سیستم چهار چرخ متحرک (4Motion) بهره خواهد برد و شوکه کننده نخواهد بود اگر این نمونه تنها با جعبه دنده DSG عرضه شود. هنوز اطلاعی از قیمت این نمونه در دسترس نیست، اما تیگوان R به یقین از نمونه T-Roc R با قیمت 40 هزار دلار، گران تر و در مقایسه با کراس اوور 5 سیلندر آئودی RS Q3، ارزان تر خواهد بود.


نمایشگاه فرانکفورت امسال که در شهریور ماه برگزار می شود، فرصت مناسبی برای فولکس واگن است تا بتواند نمونه تیگوان R را در کنار هاچ بک الکتریکی I.D معرفی کند. افزون بر این، شایعه هایی مبنی بر تولید نمونه کوپه از تیگوان نیز وجود دارد، اما هیچ چیز تاکنون تایید رسمی نشده است.
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: Motor1


addup.center