گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

سقف شیشه ای به پژو 207i اضافه شد و ترمز دیسکی عقب حذف!


گروه صنعتی ایران خودرو به تازگی مشخصات رسمی پژو 207i با سقف شیشه ای را به نمایندگی های خود اعلام کرده و گویا قرار است که در روزهای آتی پیش فروش این خودرو در دو نمونه اتوماتیک و دنده ای آغاز شود.


گروه صنعتی ایران خودرو به تازگی مشخصات رسمی پژو 207i با سقف شیشه ای را به نمایندگی های خود اعلام کرده و گویا قرار است که در روزهای آتی پیش فروش این خودرو در دو نمونه اتوماتیک و دنده ای آغاز شود.

بر اساس اطلاعات موجود در اطلاعیه ایران خودرو، پژو 207i با سقف شیشه ای در نمونه دنده ای فاقد کروز کنترل است. همچنین در دو نسخه اتوماتیک و دنده دستی رینگ فولادی نصب می شود و از سویی ترمز عقب هم به جای دیسکی، کاسه ای خواهد بود.
بعد از عرضه ی موفق پژو 207i صندوقدار و هاچبک در بازار کشور و مورد استقبال قرار گرفتن این خودروهای کوچک، ایران خودرو در سومین نمایشگاه خودروی تهران نمونه ی آپشنال آن ها را معرفی کرد. مهندسان این شرکت با الگو برداری از اصول پژو 208، سقف شیشه ای را به این خودرو اضافه کرده اند. به خاطر اضافه شدن سقف شیشه ای، شاهد هستیم که شیشه ی جلو، تقویت سقف و استراکچر کلی این قسمت از 207i تغییر کرده است. بسیاری فکر می کنند که اضافه شدن سقف شیشه ای به پژو 207i باعث می شود تا ایمنی آن کاهش پیدا کند. اما جالب است بدانید که به خاطر حضور این قطعه به عنوان بخشی صُلب در سقف و تقویت های صورت گرفته، همیشه ایمنی در برخوردهای از قسمت ستون B و همچنین واژگونی افزایش پیدا می کند. از سویی هم قطعات شیشه ای سقف استاندارد مجزایی دارند و برای همین است که تخریب سانروف و سقف شیشه ای در هر خودرویی به مراتب سختتر از برش فلز سقف است.
ایران خودرو با توجه به سبک پژو در محصولاتی چون 2008، 208 و… از نصب سقف شیشه ای بازشو خودداری کرده و تنها بر روی 207i هاچبک و صندوقدار سقف شیشه ای ثابت را قرار داده است. این در حالی است که کمپانی پژو برای 206 سقف نیمه شیشه با قابلیت بازشو را در سال های دور معرفی کرده بود.
اما نکته ای که در ارتقای پژو 207i از جانب ایران خودرو مورد سهل انگاری قرار گرفته است، عدم وجود سایه بان برقی برای سقف شیشه ای است. در پژو 207i صندوقدار و هاچبک سقف شیشه ای شما باید پرده و یا همان سایه بان را به صورت دستی باز و بسته کنید که این روزها این قطعه در اکثر خودروها با موتور برقی همراه است.
در پایان باید گفت که پژو 207i و پژو 207i صندوقدار سقف شیشه ای در بحث سایر امکانات هیچ تفاوتی با نمونه های سقف فلز خود ندارند. اما در بحث تفاوت های اصلی میان نسخه ی هاچبک و صندوقدار این خودرو، فرمان کمکی برقی، آینه تاشو برقی، قفل درب صندوق از داخل کابین و غربیلک فرمان چرمی در پژو 207i صندوقدار دیده می شود که در نمونه ی هاچبک وجود ندارد.


گالری تصاویر پژو 207i هاچ بک و صندوقدار با سقف شیشه ای:


پایگاه خبری اسب بخار