گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

رکورد فروش چری آریزو 6 شکسته شد؛ زنگ خطر برای عرضه کنندگان خودروهای چینی!

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار خودرو


شرکت مدیران خودرو هفته ی گذشته به صورت رسمی چری آریزو 6 را رونمایی کرد و قیمت 289 میلیون و 700 هزار تومان را برای آن تعیین نبود.

در شرایط فعلی شاهد هستیم که مدیران خودرو هیچ طرح فروش اقساطی را برای آریزو 6 اعلام نکرده و مشتریان می توانند تنها به صورت نقدی این خودرو را خریداری نمایند. البته که بر اساس اتفاقات رخ داده در مراسم رونمایی آریزو 6، گویا این خودرو قبل رونمایی و اعلام قیمت رسمی هم بدون سر و صدا پیش فروش شده بود و تعدادی از این چری آریزو 6 به دست مشتریان رسیده است.
حال بعد از یک هفته از رونمایی این خودروی چینی تولید داخل و آغاز فروش رسمی آن، شاهد هستیم که رکورد فروش جدیدی برای چری آریزو 6 ثبت شده است. مدیران خودرو که پرتیراژترین خودروساز بخش خصوصی به حساب می آید و گاهی هر نمایندگی آن در روز، بیش از 20 دستگاه خودرو را به فروش می رساندند، بر اساس برخی شنیده ها در شرایط فعلی فروش کمتر از 30 دستگاه را برای چری آریزو 6 در کل کشور ثبت کرده است. البته که برخی این آمار فروش را حدود 50 دستگاه اعلام می کنند. اما بر اساس همین شنیده ها، وضعیت فروش اقساطی مدیران خودرو برای محصولات چری و ام وی ام بد نبوده و امیدوار کننده است.
جالب است بدانید شرکت بهمن موتور در فروش فوری چند روز قبل خود، مزدا 3 را با مدل 1398 و قیمتی کمتر از 275 میلیون تومان عرضه کرد و بسیاری به افزایش قیمت چمشگیری این خودرو انتقاد داشتند. اما به مراتب آمار فروش مزدا 3 در روزهای گذشته از آمار فروش چری آریزو 6 در هفته ی گذشته بهتر بوده است.
ثبت ضعیف ترین رکورد فروش برای چری آریزو 6 که به عنوان خودرویی جدید در بازار امروز کشور، می تواند زنگ خطر مهمی برای سایر تولیدکنندگان و عرضه کنندگان خودروهای چینی باشد. در شرایط فعلی که ارزش خرید محصولات چینی کمتر از گذشته شده و قیمت های جدید نمی تواند توجیهی برای خرید محصولات چینی چند صد میلیون تومانی داشته باشد. لذا اگر شرکتی بخواهد خودروهای چینی اش را به سبک مدیران خودرو عرضه کند و قیمت های بالایی را برای این دسته از خودروها انتخاب کند، حیات خود را نمی تواند تنها به فروش نقدی گره بزند و حتما در شرایط فعلی باید به سراغ فروش اقساطی برود. با توجه به رویکرد مشتریان بازار خودرو و افزایش قیمت های پیش آمده، احتمال آن زیاد است که روند رفتار خریداران خودروهای سال 1397 و 1398 مانند سال های 1391 و 1392 باشد. به عبارت ساده، اگر عرضه کنندگان خودروهای چینی تنها فروش نقدی را در اولویت خود قرار دهند حداقل باید تا پایان سال 1398 منتظر تطبیق پذیری مشتریان با قیمت های جدید باشند.

پایگاه خبری اسب بخارaddup.center