گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

رکورد شکنی تویوتا سوپرا کم کارکرد در حراجی!


با وجود اینکه نسل جدید تویوتا سوپرا تا چندی بعد به صورت رسمی معرفی خواهد شد، به نظر نمی رسد که سوپرای جدید حالا حالا ها بتواند جای سوپرای دهه نودی را در قلب عاشقان خودرو بگیرد. تویوتا سوپرا مدل 1994 با موتور 2JZ امروزه آنقدر طرفدار دارد که در هر مسابقه ای اعم از درگ، دریفت و سرعت می توانید نمونه هایی با بیش از 1500 اسب بخار را مشاهده کنید.

اما سوپرایی که امروز قصد داریم به آن بپردازیم، خارج از فضای هیجانی مسابقه توانسته در یک حراجی رکورد شکنی کند. سوپرای 94 قرمز رنگی که مشاهده می کنید با کارکرد تنها 7111 مایل، یکی از کم کارکرد ترین نمونه های موجود در جهان است.

این خودرو زیبا اخیرا در یک حراجی با قیمت باورنکردنی 121 هزار دلار فروخته شد تا رکورد جدیدی را برای تویوتا سوپرا رقم بزند. این خودرو از رنگ بندی مشکی کابین، رینگ های 17 اینچی، سقف تارگا و البته موتور معروف 6 سیلندر 3 لیتری 2JZ بهره می برد. امروزه این موتور نزد تیونرها بسیار محبوب است. به طوری که با در دسترس بودن لوازم افترمارکت برای آن، گاها شاهد موتورهای 2JZ با قدرتی بیش از 2000 اسب بخار هم هستیم!.


قیمت 121 هزار دلاری این خودرو نشان از محبوبیت بالای سوپرا نزد طرفداران دارد، و نشان می دهد که کلکسیونرها حاضرند برای نمونه های بکر آن مبالغ هنگفتی بپردازند. رکورد گران ترین تویوتا سوپرا فروخته شده در تاریخ متعلق به خودروی نارنجی رنگ فیلم فست اند فیورس است که با قیمت 199,800 دلار فروخته شد. قبل تر نمونه های فابریک کم کارکرد دیگری هم از سوپرا با قیمت های 80,500 و 70,000 دلار هم فروخته شده بود.

اما این خودرو قرمز رنگ جذاب موفق به ثبت رکوردی جدید برای یک تویوتا سوپرا فابریک شد. هم چنین آمار و ارقام فروش حراجی ها نشان می دهد که قیمت تویوتا سوپرا دهه نودی تنها در 2 سال اخیر به میزان 24 درصد رشد پیدا کرده است.
ارشیا شیخ الاسلامی
پایگاه خبری اسب بخارaddup.center