گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

رنو تلیسمان واگن فیس لیفت برای نخستین بار شکار شد


«رنو تلیسمان» به عنوان خودرویی در سگمنت D با ابعاد متوسط شناخته می شود که اکنون هفتمین خودروی پرفروش در کلاس خود در اروپا به شمار می رود.


«رنو تلیسمان» به عنوان خودرویی در سگمنت D با ابعاد متوسط شناخته می شود که اکنون هفتمین خودروی پرفروش در کلاس خود در اروپا به شمار می رود. رنو چندان از این نتیجه خشنود به نظر نمی رسد و قصد دارد با معرفی مدل به روزرسانی شده، مشتریان بیش تری را به سوی خود بکشاند.

در همین راستا، به تازگی «رنو تلیسمان واگن فیس لیفت» برای نخستین بار در خیابان ها با پوششی مخصوص دیده شده است. باوجود این، تغییرات ظاهری خودرو محدود خواهد بود و به جلوپنجره و چراغ های جدید محدود می شود. این موضوع برای قسمت عقب نیز صادق است و به نظر می رسد که تنها گرافیک چراغ ها و ظاهر قسمت پایینی سپر تغییر کرده است.

فارغ از بحث ظاهری، با بررسی قسمت عقب می توان نتیجه گرفت که رنو استفاده از پیشرانه جدیدی را برای تلیسمان واگن درنظر دارد. در قسمت عقب خروجی های اگزوز عجیبی دیده می شوند که احتمال استفاده از پیشرانه توربو برای این خودرو را افزایش می دهد. البته این احتمال وجود دارد که خروجی های اگزوز جدید، برای انجام آزمایش جهت پشت سر گذاشتن قوانین آلایندگی اروپا طراحی شده باشند.

در سال 2019، پیشرانه 1.8 لیتری توربوی متعلق به رنو مگان RS برای تلیسمان هم درنظر گرفته شد. این پیشرانه قادر به تولید 225 اسب بخار قدرت و 300 نیوتن متر گشتاور است. انتخاب پیشرانه های دیزلی با 150، 160 و 200 اسب بخار قدرت نیز به فهرست سفارش های مشتریان اضافه شد. این پیشرانه ها قابلیت افزایش قدرت بیش تر را نیز دارند و با استفاده از فیلترهای AdBlue، آلایندگی کم تری تولید می کنند. بر پایه پیش بینی ها، مدل های به روزرسانی شده از تلیسمان واگن و سدان، تا نیمه دوم سال 2020 به بازار عرضه خواهند شد.ارشیا شیخ الاسلامی
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: Motor1