گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

خاص ترین و قوی ترین ام جی 6 در نمایشگاه شانگهای 2019 معرفی شد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار خودرو

گروه سایک و ام جی، با آغاز نمایشگاه خودروی شانگهای 2019، از قوی ترین نمونه ام جی 6 جدید رونمایی کردند. این خودرو که به نوعی محصولی هیبریدی به حساب می آید، با فناوری های جدید گروه سایک به بازار جهانی معرفی شده و به عنوان نسخه ای خاص از ام جی 6 تروفی در hellip


گروه سایک و ام جی، با آغاز نمایشگاه خودروی شانگهای 2019، از قوی ترین نمونه ام جی 6 جدید رونمایی کردند.

این خودرو که به نوعی محصولی هیبریدی به حساب می آید، با فناوری های جدید گروه سایک به بازار جهانی معرفی شده و به عنوان نسخه ای خاص از ام جی 6 تروفی در نظر گرفته شده است. در این خودرو از نسل دوم فناوری خودروهای هیبریدی و الکتریکی سایک استفاده شده و سیستم انتقال قدرت الکتریکی و ژنراتور سری EDU10 بر روی آن نصب گردیده است.
ام جی 6 سری E تروفی به پیشرانه 1٫5 لیتری توربو GDi مجهز است و در کنار یک پیشرانه الکتریکی توان تولید 304 اسب بخار را با گشتاور 480 نیوتن متر دارد. وجود امکاناتی نظیر سیستم تنظیم دینامیک XDS و همچنین بهره مندی از فناوری هیبرید و پیشرانه الکتریکی، شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت ام جی 6 سری E تروفی را به 5٫9 ثانیه رسانده است.
در این خودرو از الگوهای طراحی اسپرت استفاده شده و بیرون این خودرو نیز، طرح های از نمونه تروفی قبلی ام جی 6 دیده می شود. استفاده از رینگ های مشکی 18 اینچی، خطوط کرومی، دیفیوزرهای مشکی براق و… باعث شده تا ظاهر ام جی 6 جدید جذابتر از همیشه باشد. با اینکه ام جی 6 جدید از پلتفرمی مشترک با ام جی 6 قبلی بهره می برد، اما تغییرات قابل توجهی سایک و ام جی بر روی این سری اتاق ها، باعث شده تا این سدان فست بک به شکلی جدید و جذاب به چشم بیاید.
در بحث طراحی کابین، از نمادهای اسپرت و هیجانی نیز استفاده شده و تغییر خاصی میان ام جی 6 سری E تروفی با نمونه های دیگر وجود ندارد. تنها تفاوت مشهود میان این نمونه و سایر نسخه های ام جی 6، استفاده از صفحه اطلاعات خودرو (صفحه آمپر) تمام دیجیتال و تنظیمات رانندگی و سامانه برقی به جای دسته دنده است.
سال 1397، شرکت خودروسازی فردا طی قراردادی با سایک و ام جی، مونتاژ ام جی RX5 را در سمنان آغاز کرد. در آن زمان نمونه ای از ام جی 6 جدید بنزینی به نمایندگی این شرکت در پل رومی تهران آمد و قرار بود از اواخر سال گذشته، این سدان اسپرت وارد بازار کشور شود. اما مسائلی چون تحریم و عدم امکان جابجایی ارز، باعث شده تا حتی پروژه تولید ام جی RX5 با مشکلات شدید مواجه شود و عرضه ام جی 6 جدید هم به شکلی نامشخص باقی بماند.

پایگاه خبری اسب بخار

منبع: Autohomeaddup.center