گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری خودرو

بررسی ویدئویی خط تولید پورشه تایکان


«پورشه تایکان» نخستین خودروی اسپرت الکتریکی خودروساز مشهور آلمانی است که رکورد سریع ترین خودروی برقی چهاردرِ پیست نوربرگ رینگ را نیز در اختیار دارد.


«پورشه تایکان» نخستین خودروی اسپرت الکتریکی خودروساز مشهور آلمانی است که رکورد سریع ترین خودروی برقی چهاردرِ پیست نوربرگ رینگ را نیز در اختیار دارد. اگر تاکنون برای تان سؤال پیش آمده که این خودروی الکتریکی جذاب چه گونه تولید می شود، اکنون «پورشه» فیلمی از خط تولید تایکان منتشر کرده است. فرآیند تولید پورشه تایکان ماه گذشته در کارخانه زوفن هازن آلمان آغاز شد. این کارخانه که به کارخانه‌ آینده مشهور است، در مدت 4 سال ساخته شد.

خط تولید تایکان هیچ گونه آسیبی به محیط زیست نمی رساند و کربن تولیدی در آن به کم ترین حد ممکن می رسد. پورشه در ویدیویی 29 دقیقه ای، مراحل تولید تایکان را به تصویر کشیده است. به منظور تأمین نیروی لازم برای کارخانه، پورشه از انرژی های تجدیدپذیر برای تولید برق و سوخت های بیوگاز استفاده می کند. افزون بر این، تمامی قطعات خط تولید حتا ربات ها نیز با برق کار می کنند. مدل های جدید تایکان توربو و توربو S نیز به زودی روی خط تولید پاک پورشه قرار می گیرند. هر دو مدل دارای 616 اسب بخار قدرت هستند اما در حالت اوربوست قدرت مدل توربو به 671 اسب بخار و توربو S به 751 اسب بخار می رسد.

ارشیا شیخ الاسلامی
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: Motor1