اسدالله ربانی مهر انتصاب دکتر شجاعپوریان به سمت معاونت فرهنگی  شهرداری تهران را تبریک گفت
اسدالله ربانی مهر مدیر کل روابط عمومی و امور بین المل استانداری همدان ؛ انتصاب دکتر شجاعپوریان به سمت معاونت فرهنگی شهرداری تهران را تبریک گفت.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ متن پیام ایشان به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر شجاعپوریان
انتصاب شایسته جنابعالی رابه سمت معاونت فرهنگی  شهرداری تهران تبریک عرض می نمایم؛ امید است در پرتو الطاف حضرت حق، بیش از پیش موفق و پیروز باشید.

اسدا....ربانی مهر
صاحب امتیازومدیرمسئول نشریه همدلی همدان
6.8 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان لنده ای پرداخت شد
هزار و ۱۲ مورد تسهیلات خودکفایی و قرض‌الحسنه کارگشایی با اعتبار شش میلیارد و ۸۴۳ میلیون تومان به مددجویان کمیته امداد لنده و اقشار نیازمند این شهرستان در سال گذشته پرداخت شد.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ بشیر بصیری فرد، رئیس کمیته امداد لنده، بابیان اینکه هزار و ۹۴۰ خانوار با جمعیت پنج هزار و ۵۵۴ نفر از خدمات حمایتی این نهاد در شهرستان لنده بهره‌مند هستند، گفت: توانمندسازی و ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان برای ایجاد شغل یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد در حمایت از مددجویان است.

وی به پرداخت هزار و ۱۲ مورد تسهیلات خودکفایی و قرض‌الحسنه کارگشایی بااعتبار شش میلیارد و ۸۴۳ میلیون تومان به مددجویان لنده ای در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در این زمینه ۳۰۲مورد تسهیلات اشتغال‌زایی بااعتبار پنج میلیارد و ۱۸۲ میلیون تومان برای اجرای طرح‌های اشتغال ازجمله کشاورزی، دامپروری، صنفی صنعتی و خدماتی به متقاضیان پرداخت شد.

بصری فرد تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت‌شده به مددجویان در سال گذشته را ۷۱۰ مورد اعلام و اظهار کرد: در این زمینه یک میلیارد و ۶۶۱ میلیون تومان تسهیلات کارگشایی برای حل مشکلات ضروری مددجویان پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های آموزش اشتغال برای مددجویان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه اشتغال کمیته امداد است، گفت: ۴۶۰ نفر از مددجویان این نهاد بااعتبار ۴۹ میلیون تومان در دوره‌های آموزشی شامل خیاطی، کارآفرینی، رایانه، آرایشگری، دامپروری و گیاهان دارویی آموزش‌های لازم را یاد گرفتند.

رئیس کمیته امداد لنده تصریح کرد: امید است که با پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان زمینه توانمندی آنان فراهم‌شده و از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج و افراد نیازمند پشت نوبت جایگزین آن‌ها شوند.
پایگاه خبری آوای رودکوف- دبیرکل حزب الله لبنان گفت : «علت اصلی فشارهای مستمر آمریکا علیه ایران این است که این کشور حاملی اصلی مقاومت در لبنان و منطقه است».

به گزارش فارس؛ سخنرانی «سید حسن نصرالله»، دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان به مناسبت عید مقاومت و آزادسازی آغاز شد.

هجده سال پیش در چنین روزی (۲۵ می)، به دنبال مقاومت مردم جنوب لبنان و مقاومت اسلامی این کشور، نظامیان رژیم صهیونیستی مجبور شدند که جنوب لبنان را تخلیه کنند.

او در ابتدای سخنرانی خود گفت با توجه به شرایط اخیر قدس و اقدامات ترامپ در مورد این شهر، باید روز جهانی قدس در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای به صورت گسترده برگزار شود.

سید حسن نصرالله هجدهمین سالروز پیروزی مقاومت را به همه تبریک و تهنیت گفت و تصریح کرد که این پیروزی چه از نظر انسانی و چه از نظر ملی، رویداد مهمی در لبنان و جهان عرب بود.

او گفت که باید از همه کسانی که از مقاومت در کسب این دستاورد حمایت کرده،‌ از جمله ایران و سوریه یاد کرد؛ چرا که این دستاورد زمان محقق شد که همه دنیا به لبنان و جنوب این کشور پشت کرده بودند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان اظهار داشت که بعد از این پیروزی بود که اهالی جنوب لبنان در امتداد مرزهای فلسطین اشغالی با عزت و کرامت به خانه و کاشانه خود بازگشتند.

او تصریح کرد که مقاومت اسلامی لبنان در آن برهه و قبل از سال ۲۰۰۰ امکانات ناچیز و محدودی در اختیار داشت؛ با این حال خداوند این پیروزی را برای مردم لبنان و فرزندان مقاومت ارزانی داشت؛ چرا که آن‌ها شایسه دست یابی این پیروزی بودند.

سید حسن نصرالله افزود، هنگامی که دشمن اسرائیلی مقاومت لبنانی‌ها را دید، ترجیح داد بدون قید و شرط از جنوب لبنان عقب‌نشینی کند.

تحریم‌های آمریکا و عرب‌های خلیج فارس علیه حزب‌الله

او با اشاره به تحریم‌های آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس علیه حزب‌الله گفت که این تحریم‌ها جدید نبوده، با این حال تأثیر نخواهد داشت چرا که اساسا مقامات حزب الله در بانک پولی ندارند.

سید حسن نصرالله ادامه داد، با این حال این تحریم‌ها به مردم لبنان ضررهایی وارد خواهد کرد و مانع این خواهد شد که برخی بتوانند به زیارت خانه خدا بروند.

او با بیان اینکه دولت لبنان مسئول حمایت از شهروندان این کشور در برابر تحریم‌های جدید آمریکا است، اظهار داشت که برخی باید بدانند که در رابطه با تحریم‌های آمریکا نباید از خود آمریکایی‌ها «آمریکایی‌تر» باشند.

وزارت خزانه داری آمریکا این هفته چند مقام حزب‌الله لبنان از جمله شخص سید حسن نصرالله را در لیست تحریم‌های خود قرار داد و کشورهای عربی خلیج فارس نیز از این اقدام واشنگتن حمایت کردند.

سید حسن نصرالله هدف آمریکا از این تحریم‌ها را ترساندن دوستان و متحدان آمریکا و قطع منابع تأمین مالی این حزب‌الله و گروه‌های مقاومت در منطقه دانست و گفت که آمریکا این سیاست را از دهه ۸۰ علیه ایران اتخاذ کرده است.

او افزود: «علت اصلی فشارهای مستمر آمریکا علیه ایران این است که این کشور حاملی اصلی مقاومت در لبنان و منطقه است».

سید حسن نصرالله گفت که از خواست‌ه‌های آمریکا از ایران این بود که دست از حمایت خود از گروه‌های مقاومت در منطقه بکشد و بر همه کسانی که به دنبال کمک به مقاومت بودند، فشار وارد کند.

دبیر کل حزب‌الله هنگامی که سال ۲۰۰۶ در برابر توطئه‌های آمریکا می‌ایستی و ارتشی که شکست نمی‌خورد را شکست می‌دهی و مجبور می‌کنید که خاک لبنان را ترک کند و خواستار حاکمیت و استقلال هستید، طبیعی است که دشمن به خاطر منافع خود ما را تهدید کند».

او افزود، با درست کردن لیست‌های تروریستی نمی‌توان مقاومت را به زانو درآورد این گونه نبردها محکوم به شکست است؛ مقاومت در لبنان و منطقه مزدور نیست بلکه برای خود داری آرمان و عقیده بوده و به آن باور دارند و حاضرند برای آن جان فشانی و فداکاری کنند.

دبیر کل حزب الله لبنان ادعاهای مغرب در خصوص حمایت این حزب‌ از جبهه پولیساریو گفت که حزب‌الله هیچ ارتباطی با این جبهه ندارد و هدف از این اتهام‌ها قطع روابط مغرب با ایران بود و وزیر خارجه مغرب هیچ ادله و سندی برای ادعاهای خود ارائه نکرده است.

آمریکا برای فروپاشی سوریه همه تروریست‌ها را جمع کرد

او گفت که «حزب‌الله به صورت علنی به مقابله با تروریسم در سوریه رفت و آمریکا همه تروریست‌ها را برای سرنگون کردن دولت سوریه جمع کرد و همانطور که پیشتر گفته بود متحدان سوریه هرگز اجازه فروپاشی سوریه را نخواهند داد».

سید حسن نصرالله به اظهارات برخی در داخل لبنان اشاره کرد که گفته بودند تحریم‌های آمریکا و لیست‌های سیاه تشکیل کابینه جدید را تحت الشعاع قرار خواهد داد و گفت که که این مسئله صحت ندارد؛ چرا که حزب‌الله سال‌هاست که تحریم است.

دبیر کل حزب‌الله ادامه داد: «اصرار حزب الله بر تسریع در تشکیل دولت به خاطر منافع لبنان بوده و هر آن چه غیر از این گفته شود، صحت ندارد».

او به پاکسازی جنوب دمشق و تخلیه این شهر از تروریسم و سلاح اشاره کرد و پاکسازی کامل پایتخت سوریه را به ملت و دولت این کشور تبریک گفت.

روایت معلمان از روزنه‌های فساد مالی در مدارس
هزینه‌های مدارس دولتی سال‌هاست که به دلیل عدم حمایت مالی از مدارس توسط خانواده‌ها تامین می‌شود؛ کمک مالی به مدارس عمدتا از دایره اختیار خارج شده است و در این میان نظارت بر نحوه هزینه‌کرد پول‌های دریافتی جزو ضروری ماجراست.
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف به نقل از تسنیم، درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی مدارس دولتی از محل کمک‌های مالی خانواده‌ها، خبری بود که در روزهای اخیر مشاور اقتصادی وزیر آموزش‌وپرورش از آن سخن گفت، طبق گفته‌‌های او "از ۸۵ هزار مدرسه که تحت پوشش حساب یکپارچه مدارس هستند فقط ۱۹ هزار مدرسه ۲۸۰۰ میلیارد تومان از محل کمک‌های مردمی دریافت کرده‌اند" پول‌هایی که نظارت دقیقی بر نحوه هزینه‌کرد آنها وجود ندارد.

هر چند آموزش‌وپرورش در سال‌های اخیر تلاش کرد برای نظارت بیشتر بر حساب و کتاب مدارس، سامانه‌ای با عنوان حساب یکپارچه مدارس طراحی کند تا با کمک آن متوجه شد هر مدرسه‌ای چه میزان پول از خانواده‌ها دریافت و در کجاها هزینه می‌کند اما این طرح به دلیل برخی مقاومت‌ها و برخی اشکالات فعلا مسکوت مانده است.

از سوی دیگر سال‌هاست که روال دریافت پول از خانواده‌ها به روندی معمول در مدارس تبدیل شده است، مدارس می‌گویند سرانه‌ای از سوی دولت در اختیارشان قرار نمی‌گیرد و برای تامین هزینه‌ها باید از خانواده‌ها کمک بگیرند و البته کاملا آشکار است، دریافت پول از خانواده‌ها توسط مدارس دولتی فقط بر روی کاغذ عنوان کمک‌های مردمی داشته و اختیاری است اما در عرصه عمل اوضاع به گونه‌ای دیگر پیش می‌رود، مدارس با توجه به موقعیت منطقه و سطح اقتصادی خانواده‌ها هزینه‌های مختلفی دریافت می‌کنند و میزان کمک‌های مردمی در سال‌های اخیر از حداقل ۱۰۰ هزار تومان آغاز و در برخی مواقع تا رقم‌های میلیونی سر می‌کشد.

مدیر یکی از مدارس تهران درباره دریافت کمک‌های مردمی از خانواده‌ها می‌گوید: مدرسه بیش از ۳۰۰ دانش‌آموز دارد، سرانه‌ای هم دراختیارمان قرار نمی‌گیرد بخشی از هزینه‌ها را از طریق اجاره بوفه مدرسه تامین می‌کنیم اما هزینه‌ها زیاد است از تامین گچ تا تعمیرات مدرسه و اگر بخواهیم تجهیزات ورزشی تهیه کنیم هزینه‌ها بیشتر هم می‌شود. اگرچه دولت وظیفه تامین هزینه‌های تحصیل رایگان را بر عهده دارد اما این اتفاق نمی‌افتد و ما مجبوریم برای تامین هزینه‌های مدرسه از خانواده‌ها پول بخواهیم.

اما کمک‌های مردمی همچنان محل مناقشه میان خانواده‌ها و مدارس است. خانواده‌ها به استناد صحبت‌های مسئولان آموزش‌وپرورش می‌گویند پرداخت کمک‌های مردمی باید اختیاری باشد و زیر بار اجبار در پرداخت پول نمی‌روند و مدارس با این استدلال که خانواده‌ها باید سرانه‌ای را که دولت پرداخت نمی‌کند، تامین کنند، اقدام به دریافت پول می‌کنند و این کار در اغلب موارد  با چاشنی اجبار همراه است.اگر بپذیریم در شرایطی که دولت سرانه‌ای به مدارس اختصاص نمی‌دهد آنها مجبورند برای تامین هزینه‌ها از خانواده‌ها پول دریافت کنند؛ در این مسئله باید به دو نکته توجه کرد، نخست شیوه دریافت کمک‌های مالی و دوم نحوه هزینه‌کرد آن.

دراینباره تعدادی از معلمان منطقه ۲ آموزش‌وپرورش شهر تهران نسبت به دریافت هزینه از خانواده‌ها و هزینه‌کرد نامناسب آن توسط برخی مدارس منطقه مسائلی را با خبرگزاری تسنیم مطرح کرده‌‌اند.

در مواردی که معلمان مطرح کرده‌اند، هزینه‌کرد نامناسب کمک‌های دریافتی از خانواده‌ها توسط مدارس مشهود است به عنوان مثال طبق گفته‌ آنها در یکی از مدارس،‌ ساخت‌وساز غیرضروری انجام می‌شود و پیمانکاری که از بستگان مدیریت مدرسه است، متولی این ساخت‌وساز شده و تا کنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه عمرانی فاکتور شده است، همین مسائل باعث شده خانواده‌ها برای پرداخت پول به مدرسه تحت فشار باشند.دریافت پول بابت کلاس‌های مطالعاتی ایام کنکور نیز بخش دیگری از فشارهای مالی به خانواده‌هاست.

در تعداد دیگری از مدارس نیز تخلفاتی مشاهده می‌شود که عمدتا پیرامون دریافت کمک هزینه اجباری از خانواده‌ها و صرف آن در موارد غیرضروری است و گاه بهره‌بردای از این پول‌ها مشاهده می‌شود. به عنوان مثال در یکی از مدارس منطقه به یک بهانه عمرانی، فاکتورسازی شده و پول را از حساب مدرسه خارج کرده‌‌اند. در یکی از مدارس نیز به بهانه کلاس‌های فوق برنامه و تشکیل کلاس در روزهای پنجشنبه مبالغ زیادی از خانواده‌ها دریافت شده است.

به گزارش تسنیم، در بحث دریافت کمک‌های مالی از خانواده‌ها،‌ برگزاری کلاس‌های تقویتی و فوق برنامه‌ها و فروش کتاب‌های کمک آموزشی بخش خصوصی، درآمدهایی نصیب مدارس می‌شود که اعلام نحوه هزینه‌کرد آنها از جمله حقوق خانواده‌هاست به گونه‌ای که ریز هزینه‌های مدرسه باید برای آنها بازگو شود از سوی دیگر نظارت بر عملکرد مدارس درباره دریافت کمک‌های مالی و هزینه آن باید از سوی ادارات آموزش‌وپرورش هر منطقه صورت بگیرد.

در شرایطی که ادارات آموزش‌‌وپرورش، سرانه‌ای را به مدارس بابت تامین هزینه‌ها پرداخت نمی‌کنند و مدیر مدرسه انتخاب دیگری غیر از پول گرفتن از خانواده‌ها ندارد باید مراقب بود که گرفتن پول به صورت غیرقانونی از والدین برای هزینه‌‌های مدرسه( نصب دستگاه پوز در دفتر مدرسه و یا اعلام حساب شخصی)  به هرج و مرج و فسادمالی در مدرسه‌های دولتی منجر نشود.

یاسوج
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف،شاید بتوان یکی از دلایل خاموش بودن علایم سرطان ریه را در ابتدای ابتلا و تاخیر در مراجعه افراد دانست که با بهره‌مندی رژیم غذایی مناسب تا حدودی می‌توان به افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن برای مقابله و درمان این بیماری کمک کرد.

    ۱۱توصیه‌ برای پیشگیری از سرطان
    پرخوری و گرسنگی شدید سرطان زا
    سرطان ریه کشنده ترین سرطان در زن و مرد
    ارتباط گاز رادون و افزایش ریسک سرطان خون در زنان
    این غذاهای سرطان‌زا را نخورید


اگرچه ترک سیگار گام اول در پیشگیری و کنترل این بیماری است اما در صورت ابتلای فرد به سرطان ریه باید برخی مواد غذایی را در رژیم غذایی گنجانده شود.

این افراد باید غذا را در حجم کمتر و دفعات بیشتر مصرف کنند. نیاز به املاح و ویتامین‌ها بخصوص ویتـــامین‌های A وC در این بیماری افزایش پیدا می‌کند. از این رو، مصرف انواع میوه‌ها (بویژه سیب)، سبزی‌ها (به ویژه پیاز) و حبوبات (نخود، لوبیا…) می‌تواند نقش بسزایی در کاهش پیشروی سرطان ریه داشته باشد. در صورت کاهش اشت‌ها و ضعف در طول بیماری نیز می‌توان از انواع ادویه (بویژه زردچوبه و زنجبیل) و آب لیمو برای تحریک اشت‌ها استفاده کرد.

مبتلایان به سرطان ریه باید روزانه ۸ لیوان آب بخورند و برای پیشگیری از تحلیل عضلات ناشی از بیماری، فعالیت بدنی سبک ولی منظم داشته باشند.

 
منبع خبر : سلامت نیوز

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن