اسدالله ربانی مهر انتصاب دکتر شجاعپوریان به سمت معاونت فرهنگی شهرداری تهران را تبریک گفت


اسدالله ربانی مهر مدیر کل روابط عمومی و امور بین المل استانداری همدان ؛ انتصاب دکتر شجاعپوریان به سمت معاونت فرهنگی شهرداری تهران را تبریک گفت.
اسدالله ربانی مهر انتصاب دکتر شجاعپوریان به سمت معاونت فرهنگی  شهرداری تهران را تبریک گفت
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ متن پیام ایشان به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر شجاعپوریان
انتصاب شایسته جنابعالی رابه سمت معاونت فرهنگی  شهرداری تهران تبریک عرض می نمایم؛ امید است در پرتو الطاف حضرت حق، بیش از پیش موفق و پیروز باشید.

اسدا....ربانی مهر
صاحب امتیازومدیرمسئول نشریه همدلی همدان

بهره‌مندی 4700 مددجو از دوره‌های مشاوره گروهی


چهار هزار و 700 نفر از مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در دوره‌های مشاوره و راهنمایی گروهی این نهاد از نیمه دوم سال 96 تاکنون شرکت کرده‌اند.
بهره‌مندی 4700 مددجو از دوره‌های مشاوره گروهی
به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف؛ فرید محبی، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد،  گفت: درخصوص جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی، ستاد پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کمیته امداد تشکیل‌شده است.

وی ازجمله مهم‌ترین وظایف این ستاد را شناسایی آسیب‌های اجتماعی مرتبط با مددجویان مورد حمایت با توجه به بافت استانی ،منطقه‌ای و فرهنگی اعلام و بیان کرد: در همین زمینه از نیمه دوم سال گذشته تاکنون 155 دوره مشاوره و راهنمایی گروهی برای چهارهزار و 700 نفر از مددجویان برگزارشده است.

محبی با اشاره به اینکه مشاوره‌های فردی و گروهی از مهم‌ترین عوامل کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین خانوارهای تحت حمایت است، گفت: مشاوره و آموزش مهارت‌های اجتماعی، بهداشت روانی، مهارت ارتباطی، راهنمایی تحصیلی و سایر کارگاه‌های تخصصی برای جامعه هدف ازجمله خدمات فرهنگی است که باهدف صیانت از خانواده و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی ازجمله طلاق به مددجویان ارائه‌ می‌شود.

وی بابیان اینکه 44 درصد از جمعیت تحت حمایت کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، افزود:  11 هزار و 690 مورد فوت سرپرست، هزار و 519 خانوار زنان مطلقه، 357 خانوار سرپرست زندانی، 50 خانوار زنان متارکه، 24 خانوار سرپرست سرباز ، 109 مورد بد سرپرست، شش خانوار سرپرست متواری و 203 خانوار سایر زنان‌ هستند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در خصوص تحت حمایت قرار دادن افراد پشت نوبت دارای شرایط این نهاد، در سال جاری دوهزار و 38 خانوار به چرخه حمایت واردشده‌اند، گفت: به‌منظور ترویج مهاجرت معکوس نیز کمیته امداد بسته‌های تشویقی بسیار مناسبی اعم از اجرای طرح اشتغال بدون نوبت و ساخت مسکن در روستاها را برای مددجویان در نظر گرفته است.

وی بابیان اینکه 900 بیمار صعب‌العلاج و خاص تحت حمایت کمیته امداد هستند که از این تعداد 240 نفر زمین‌گیر بوده و ماهیانه توسط این نهاد  مساعدت می‌شوند، افزود: ده هزار و 807 نفر از مددجویان شهرهای بالای بیست هزار نفر از خدمات درمانی کمیته امداد استفاده می‌کنند و باقی افراد تحت حمایت از خدمات بیمه مکمل (فرانشیز خدمات درمانی، هزینه ایاب و ذهاب) بهره‌مند می‌شوند.

محبی در خصوص ساخت مسکن به‌عنوان یکی از ابزارهای توانمندسازی مددجویان گفت: در زمینه ساخت مسکن در سال جاری 800 واحد مسکونی با مشارکت سپاه پاسداران در مناطق محروم در حال ساخت است و 200 واحد مسکن مددجویی نیز توسط این نهاد تا پایان سال در استان ساخته خواهد شد.

وی یکی از زمینه‌های مهم بروز آسیب در جامعه را بیکاری اعلام و اشاره کرد: از اقدامات مهم کمیته امداد در حوزه پیشگیری از آسیبهای اجتماعی ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای مددجویان است.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: در زمینه اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی برای مددجویان در سال جاری 417 طرح اشتغال‌زایی بااعتبار هفت میلیارد و 770 میلیون تومان اجرا شده است.

حکم جدید روحانی برای رحمانی‌فضلی

به گزارش پایگاه خبری آوای رودکوف به نقل از تسنیم،‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌‌جمهور در حکمی عبدالرضا رحمانی فضلی را به عنوان «نماینده رئیس‌جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» منصوب کرد.

متن حکم حجت‌الاسلام حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی

 در اجرای ماده (3) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب 1392.10.3 مجلس شورای اسلامی، جناب‌عالی به عنوان «نماینده رئیس جمهور در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» منصوب می‌شوید.

انتظار دارد به منظور سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت در حوزه امور اجرایی، پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز نسبت به برگزاری منظم جلسات اقدام نمایید. بدیهی است مصوبات ستاد پس از تأیید و امضاء اینجانب لازم‌الاجراء خواهد بود.

امید است با عنایت الهی و همکاری اعضای محترم ستاد و دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

حسن روحانی

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

واکنش مطهری به شعارهای تجمع طلاب قم

پایگاه خبری آوای رودکوف:نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجمع روز گذشته حوزه علمیه و سردادن برخی شعارها در این تجمع خواستار پیگیری این موضوع از سوی وزارت اطلاعات شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجمع روز گذشته حوزه علمیه و سردادن برخی شعارها در این تجمع خواستار پیگیری این موضوع از سوی وزارت اطلاعات شد.

علی مطهری در یادداشتی نوشت:

واکنش مطهری به شعارهای تجمع طلاب قم

«شعارهای طلاب علوم دینی در تجمع آخر هفته گذشته در مدرسه فیضیه قم موجب نگرانی برای حوزه علمیه قم از نظر سطح فکر و سیاست بخشی از طلاب این حوزه شد، همان چیزی که در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی موضوع نگرانی شهید آیت‌الله مطهری بود که مبادا سیاسی شدن طلاب حوزه علمیه قم منجر به انحطاط علمی و فکری و سیاسی آنها شود.

به همین جهت حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که هفته ای دو سه روز در این حوزه تدریس می‌کرد قصد مهاجرت دائم به قم و تربیت طلاب و اصلاحات در حوزه علمیه قم را داشت و حتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و اندکی قبل از شهادت نیز از امام خمینی (ره) درخواست کرد که مسئولیت شورای انقلاب را رها کند و به کار اصلی خود یعنی تحقیق و تعلیم و تربیت طلاب و خصوصا مهاجرت به حوزه علمیه قم بپردازد.

امروز می‌بینم نگرانی آن شهید به‌جا بوده است. شعارهایی که در تجمع مدرسه فیضیه قم سر داده شد یا روی تابلوها حمل می شد، نشان می‌دهد که لااقل بخشی از حوزه علمیه قم از نظر بینش اجتماعی و سیاسی دچار انحطاط شده است.

در نهادی که مرجع فکری و دینی مردم شناخته می‌شود شعارهایی متناسب با اقشار فرومایه جامعه سر داده شد و تاسف انسان افزایش می‌یابد زمانی که در می‌یابیم که این افراد ابزار دست یک گروه سیاسی واقع شدند و روی دسته پلاکاردهای آنها نوشته شده بود: « لطفا تابلوها را بعد از مراسم تحویل دهید.»

تاسف بیشتر زمانی به انسان دست می‌دهد که می‌بیند یکی از شعارهایی که روی تابلو حمل می شد، این بود: ای آنکه مذاکره شعارت/ استخر فرح در انتظارت، اشاره به رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی.

این شعار می‌تواند سرنخی برای نحوه فوت آن مرحوم باشد که برای بسیاری از اذهان به صورت یک معما باقی مانده است. در واقع مفهوم این شعار این است که آقای رئیس‌جمهور، ما همانطور که سر آقای هاشمی را زیر آب کردیم سر تو را هم زیر آب خواهیم کرد.

وزارت اطلاعات باید این موضوع را پیگیری و نتیجه را به اطلاع ملت برساند. شاید ماجرای فوت ناگهانی و غیرقابل باور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز روشن شود.»

توسعه صنایع تبدیلی راهکاری برای توسعه اشتغال


ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در مناطقی که از کشاورزی برخوردارند فرصت های شغلی و سرمایه گذاری مناسبی را به ویژه در مناطق روستایی فراهم می کند و ضمن جلوگیری از بیکاری های فصلی در اشتغال روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها در ارزش افزوده بخش کشاورزی موثر است.
توسعه صنایع تبدیلی راهکاری برای توسعه اشتغال
پایگاه خبری آوای رودکوف-امیرمسعود طایفه سلطانخانی:در اقتصاد کشاورزی معاصر، صنایع تبدیلی عامل مهمی در فرآوری محصولات کشاورزی است که از یک سو، ارزش افزوده محصولات اولیه بخش را ارتقا می دهد و از سوی دیگر محصولاتی به بازار ارائه می کند که با استفاده از تکنولوژی مدرن به دست آمده اند، بنابراین، از نظر استمرار تولید و مولد بودن دارای ویژگی های مناسبی هستند. علاوه بر این از منابع موجود به نحو مطلوبی استفاده و راندمان صنایع نیز به نحو قابل توجهی افزایش می یابد، همچنین یکی از بهترین راهکارهای توسعه اشتغال در مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت بی رویه، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی و توسعه اقتصادی، اجتماعی مناطق روستایی می تواند توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی را در پی داشته باشد.

ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در مناطقی که از کشاورزی برخوردارند فرصت های شغلی و سرمایه گذاری مناسبی را به ویژه در مناطق روستایی فراهم می کند و ضمن جلوگیری از بیکاری های فصلی در اشتغال روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها در ارزش افزوده بخش کشاورزی موثر است.همچنین از آنجا که کشاورزان پس از برداشت محصول تا زمان آماده سازی زمین برای فصل بعدی کاشت، به طور معمول بیکارند، از آن طرف هم صنایع تبدیلی با انبار کردن مواد اولیه قادرند در زمان دلخواه، فعالیت خود را پی بگیرند از مهاجرت بی رویه روستانشینان با ایجاد اشتغال جلوگیری می کند که یکی از نتایج صنایع تبدیلی به ویژه در روستاها خواهد بود. گسترش این صنایع باعث تثبیت سطح درآمد و افزایش سود کشاورزان می شود.

صنایع تبدیلی علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و افزایش مدت نگهداری محصول صادراتی، موجب توسعه کارآفرینی و گردش بیشتر سرمایه صنعتی خواهد شد. تغییر ساختار کشاورزی و صادرات را باید تاثیر انکارناپذیر صنایع تبدیلی دانست، زیرا با حفظ خواص محصولات، موجب بالا رفتن کیفیت و ارزش افزوده می شوند. اما از سوی دیگر، گسترش کشاورزی موجب رونق و توسعه صنایع تبدیلی را فراهم می آورد.

بدون تردید گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی با فرآورده های محصولات کشاورزی و افزایش ماندگاری این محصولات موجب مزیت رقابتی و افزایش صادرات می شود.

نقش صنایع تبدیلی و تکمیلی کاهش ضایعات بخصوص در بخش کشاورزی و افزایش سطح تولید را به همراه دارد. محصولات کشاورزی در کمترین زمان در معرض فاسد شدن قرار می گیرند، حتی اگر در تولید محصولات کشاورزی بهترین و باکیفیت ترین محصول تولید شود باید با فرآوری، از ضایعات آن جلوگیری شود. می تواند و صنایع تبدیلی یکی از موثرترین گزینه های کاهش این حجم از ضایعات باشد .بخش عمده ضایعات محصولات کشاورزی به دلیل فاصله زمانی و مکانی مراکز تولید تا کارخانه ها ، وارد سبد ضایعات می شود که در صورت ایجاد صنایع تبدیلی، این مقدار ضایعات به چرخه تولید بازگشته و علاوه بر تامین بازار داخلی، امکان صادرات و درنتیجه کسب درآمد را فراهم می نماید.

توجه به این که روستاییان عمده ترین تولیدکنندگان محصولات کشاورزی هستند و از این طریق کسب درآمد می کنند، بنابراین توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در این بخش می تواند به افزایش درآمد آنها نیز کمک کند.

صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی که به فرآوری و عمل آوری محصولات نباتی و حیوانی اعم از زراعی، باغی، شیلاتی، دام و طیور، جنگل و مرتع می پردازد، تغییرات فیزیکی، شیمیایی، نگهداری، بسته بندی و توزیع است؛ به عبارت دیگر، صنایع تبدیلی و تکمیلی به صنایع گفته می شود که با زیرمجموعه این بخش ارتباط مستقیم دارد و به عبارت بهتر، این صنایع، فرآیند تولید مواد کشاورزی را کامل کرده و آنها را به صورت بهینه آماده ورود به بازار مصرف می سازد.

ایجاد صنایع تبدیلی یکی از سودمندترین ارتباطات بین دو بخش صنعت و کشاورزی است. این صنایع از میزان بیکاری های دایمی و فصلی در مناطق روستایی می کاهد. همچنین زمینه مناسب جهت توسعه بخش کشاورزی را فراهم آورده و به افزایش تولیدات، بهره وری، ایجاد فرصت های شغلی، تامین نیازهای اساسی، پیوند با دیگر بخش های اقتصادی و کاهش نابرابری های منطقه ای منجر خواهد شد.

صنایع غذایی بیش از 85 درصد صنایع تبدیلی و تکمیلی مربوط به بخش کشاورزی را تشکیل می دهد و با توجه به آثار مستقیم و غیرمستقیم این صنایع از نظر تولید و اشتغال که در بخش کشاورزی بر جای می گذارد و موجب رشد و شکوفایی، در سطح کلان اقتصاد می شود.

اهمیت صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی بعد از صنایع سنگین است، صنایع غذایی از نظر وسعت و گستردگی، دومین مقام را در جهان دارا هستند. صنایع غذایی استراتژیک، غلات، قند، لبنیات و روغن را نیز در بر می گیرد. در ضمن با توجه به میزان ارزش افزوده در این صنایع که با ارزش افزوده در صنایع پتروشیمی برابری دارد و می توان به شکوفایی اقتصادی نزدیک تر شد.

یكی دیگر از راهكارهای جلب سرمایه گذاری خارجی در ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی است. همچنین باید سازوكاری را فراهم كرد تا كشاورزان و تولیدكنندگان مواد خام كشاورزی در ارزش افزوده ایجاد شده ناشی از فرآوری محصولات كشاورزی سهیم شوند. از سوی دیگر باید بستر لازم برای سرمایه گذاری تأسیسات زیربنایی مانند نواحی صنعتی و مجتمع های صنایع كشاورزی فراهم شود.

ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی دارای توجیه اقتصادی، فنی و مالی در قطب های عمده تولید محصولات کشاورزی با رویکرد صادرات و مشارکت هرچه بیشتر بهره‌برداران بخش درجهت بازگشت ارزش افزوده محصولات کشاورزی به آنها یکی از محورهای مهم است.

کهگیلویه و بویراحمد

دستورالعمل استفاده کارکنان رسمی و پیمانی ایثارگر از مأموریت آموزشی


دستورالعمل استفاده کارکنان رسمی و پیمانی ایثارگر از مأموریت آموزشی (بخشنامه شماره 19/710 مورخ 21/5/1397 وزارت آموزش و پرورش)
دستورالعمل استفاده کارکنان رسمی و پیمانی ایثارگر از مأموریت آموزشی
پایگاه خبری آوای رودکوف: دستورالعمل استفاده کارکنان رسمی و پیمانی ایثارگر از مأموریت آموزشی (بخشنامه شماره 19/710 مورخ 21/5/1397 وزارت آموزش و پرورش)

با سلام و احترام ؛

پیرو بخشنامه شماره 12/710 مورخ 19/7/1394 و در اجرای تبصره ماده (61) قانون مدیریت خدمات کشوری اعلام می دارد؛ استفاده از مأموریت آموزشی مستخدمین رسمی و پیمانی ایثارگر پس از ارائه مدارک از دانشگاه های مشمول و با رعایت سایر ضوابط و مقررات به شرح ذیل می باشد.

1- موافقت با مأموریت اموزشی همکاران ذیل الزامی می باشد: 1-1- جانبازان با هر درصد جانبازی 2-1- آزادگان 3-1- فرزندان شهدا و آزادگان 4-1- فرزندان جانباز 25 درصد به بالا. تبصره 1- با عنایت به نامه های شماره 36052 مورخ 1/2/97 و 16850 مورخ 20/1/97 سازمان اداری و استخدامی کشور، حفظ آخرین پست سازمانی و پرداخت حقوق و مزایای همکاران فوق الذکر در مدت مأموریت آموزشی الزامی می باشد. در صورتی که حفظ پست سازمانی در حین مأموریت آموزشی میسر نباشد، دستگاه مکلف به اختصاص پست همتراز برای همکار خواهد بود. تبصره 2- به استناد ماده (12) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان، مدت استفاده از مأموریت آموزشی همکاران فوق تا پایان تحصیلات دانشگاهی می باشد. تبصره 3- با عنایت به حذف ماده (شش) آیین نامه اجرایی ماده (12) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان موضوع تصویبنامه شماره 23510/ت18060هـ مورخ 10/8/1378 هیأت وزیران، همکاران فوق ملزم به سپردن تعهد بابتمدت مأموریت آموزشی نخواهند بود. تبصره 4- همکاران فوق در طول مأموریت می توانند به صورت تمام وقت و یا نیمه وقت از مأموریت آموزشی استفاده نمایند. تبصره 5- با توجه به بخشنامه شماره 22/710 مورخ 19/12/1396، اعمال مدارک تحصیلی کارمندان ایثارگر فوق که قانوناً مجاز به استفاده از مأموریت آموزشی می باشند با رعایت شرایط احراز شغل مورد تصدی فارغ از محدودیت اعمال بیش از یک مقطع تحصیلی بلامانع می باشد. 2- موافقت با مأموریت آموزشی سایر ایثارگران در صورت عدم نیاز (مبتنی بر داده های سامانه بکفا و تراز نیروی انسانی به نحوی که در مبدأ در گروه- جنس متقاضی هیچ حق التدریسی پرداخت نشود) و موافقت مبدأ خدمتی قابل بررسی خواهد بود. 1-2- رزمندگانی که بیش از شش ماه متوالی یا متناوب خدمت داوطلبانه در جبهه دارند. 2-2- همسر، والدین، برادر و خواهر شهید و جانبازان از کار افتاده کلی استفاده از مأموریت آموزشی همکاران فوق الذکر 36 ماه در طول خدمت می باشد. اخذ تعهد از آنان الزامی است و به گونه ای می بایست اقدام گردد که با احتساب مدت ایام تحصیل و نیز مدت تعهد ناشی از مأموریت، سنوات خدمت کارمند از مرز بازنشستگی تجاوز ننماید. همکاران مشمول بند دو می توانند با رعایت ضوابط فقط به صورت تمام وقت از مأموریت آموزشی استفاده نمایند. در خاتمه شایسته است در مأموریت آموزشی ایثارگران گروه یک و دو موارد ذیل مد نظر قرار گیرد. - جهت عدم اختلال در ساماندهی نیروهای آموزشی و اداری، احکام مأموریت آموزشی می بایست قبل از شروع سال تحصیلی صادر گردد و صدور حکم مأموریت در بین سال تحصیلی مجوزی ندارد. - اعطای مأموریت به پذیرفته شدگان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرحضوری، شبانه و یا دانشگاه پیام نور میسور نمی باشد. اعطای یک ماه مأموریت آموزشی صرفاً به ایثارگران مشمول بند 1 در مدت امتحانات دانشگاه پیام نور برابر ضوابط و مقررات بلامانع می باشد.

 ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مبنی بر تحصیل به صورت حضوری، تمام وقت و روزانه با حضور حداقل دو روز کاری دانشجو در دانشگاه برای هر ترم الزامی می باشد.

یاسوج

یاسوج
>