گوش به زنگگوش به زنگ

گروه خبری اقتصادی

دولت 70 هزار میلیارد تومان از بودجه را تخصیص نمی‌دهد

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار اقتصادی

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری دولت 70 هزار میلیارد تومان از بودجه را تخصیص ندهد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از خانه ملت، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه در حال حاضر که دولت تصمیم دارد به جای 448 هزار میلیارد تومان مصوبه مجلس، منابع و مصارف سال جاری را 386 هزار میلیارد تومان تنظیم کند، آیا این اصلاح بودجه باید در مجلس تصویب شود؟ گفت: این امر اصلاح بودجه ای نیست، درواقع این تغییر در مکانیزم تخصیص صورت گرفته که از اختیارات سازمان برنامه وبودجه است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی که سازمان برنامه وبودجه به دنبال افزایش سقف بودجه باشد یا بخواهد درآمدها و منابع را جابه جا کند، باید در مجلس شورای اسلامی بررسی شود اما در حال حاضر تخصیص ها در سقف بودجه پیش بینی شده، انجام می گیرد.

تاجگردون اظهار کرد: عملکرد کنونی سازمان برنامه وبودجه همانند زمانی است که می خواهد تنها 80 درصد بودجه را تخصیص دهد که در این حال نیازی به ارجاع به مجلس نیست.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: پیش بینی می شود در سال جاری دولت 70 هزار میلیارد تومان از بودجه را تخصیص ندهد.

انتهای پیام/4129/

منبع: آنا